Şimdi Ara

Arızalı seagate disklerin garantiden değiştirilmesi. (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.215
Cevap
40
Favori
155.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

seagate'in sitesinden sorgulama yaptığımda 17 Kasım 2012 ye kadar garantisinin olduğunu öğrendim.

ama ne faturası var nede nereden aldığımı hatırlıyorum.sitede ilerlediğimde Netherlands çıkıyor.

Bazı arkadaşlar İstanbul'a gönderdim oldu falan yazmış.O yüzden arada kaldım.

Ben şimdi bu harddiski Hollanda'ya mı göndereceğim İstanbul'a mı ?
  • Valla TR garantisi varsa İstanbula gönderin, ama fatura yoksa Hollanda daha kesin çözüm olur. Ama daha masraflı. İstanbula gönderip şansınızı denersiniz kabul etmezlerse Hollandaya gönderirsiniz. İstanbula gitti geldi parası 25 TL' yi bulabilir. Direk yurt dışı gönderiseniz PTT Uçak Kargosu ile 40-45 TL' yi bulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Valla TR garantisi varsa İstanbula gönderin, ama fatura yoksa Hollanda daha kesin çözüm olur. Ama daha masraflı. İstanbula gönderip şansınızı denersiniz kabul etmezlerse Hollandaya gönderirsiniz. İstanbula gitti geldi parası 25 TL' yi bulabilir. Direk yurt dışı gönderiseniz PTT Uçak Kargosu ile 40-45 TL' yi bulur.

işte Türkiye garantisi olup olmadığını nereden anlıyoruz elimizde fatura olunca mı Türkiye garantili oluyor.

Şimdi benim elimde

1 adet 1TB seagate
    1 adet 500gb seagate
    1 adet 320 gb samsung var. Bu üçününde faturası yok.ama seagate sitesinden baktım garantileri devam ediyor.İstanbul / Sefaköy e mi göndereyim , Hollanda'ya mı Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

• arkadaşlar bakın iki kere değişim yaptırdım seagete disklerimi ve 3.de başka bir marka ürün yolanmasıni not olarak ilettim gerekli yerlere ve bana wd marka bir disk geldi sonuç çok şükür daha bir tık bile demedi 1,5 senedir sorunsuz çalışıyor sizede tavsiyem artık şu seagete sevdasından vaz geçmeniz.. konudan bayadır uzagım takip etmiyorum ama sizde benim gibi yapın ve kafanız rahat olsun..
  • Benim HDD bugün elime ulaştı. Koskoca kutuda sıfır ürün göndermişler
  • quote:

Orijinalden alıntı: scaner123

arkadaşlar bakın iki kere değişim yaptırdım seagete disklerimi ve 3.de başka bir marka ürün yolanmasıni not olarak ilettim gerekli yerlere ve bana wd marka bir disk geldi sonuç çok şükür daha bir tık bile demedi 1,5 senedir sorunsuz çalışıyor sizede tavsiyem artık şu seagete sevdasından vaz geçmeniz.. konudan bayadır uzagım takip etmiyorum ama sizde benim gibi yapın ve kafanız rahat olsun..

Bu 3 defa değişen HDD' ler Seagate değişimden gelen disklermiydi ? Yoksa ayrı ayrı ürünlermiydi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemasik

quote:

Valla TR garantisi varsa İstanbula gönderin, ama fatura yoksa Hollanda daha kesin çözüm olur. Ama daha masraflı. İstanbula gönderip şansınızı denersiniz kabul etmezlerse Hollandaya gönderirsiniz. İstanbula gitti geldi parası 25 TL' yi bulabilir. Direk yurt dışı gönderiseniz PTT Uçak Kargosu ile 40-45 TL' yi bulur.

işte Türkiye garantisi olup olmadığını nereden anlıyoruz elimizde fatura olunca mı Türkiye garantili oluyor.

Şimdi benim elimde

1 adet 1TB seagate
    1 adet 500gb seagate
    1 adet 320 gb samsung var. Bu üçününde faturası yok.ama seagate sitesinden baktım garantileri devam ediyor.İstanbul / Sefaköy e mi göndereyim , Hollanda'ya mı Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

Elimizde faturası varsa oradan anlıyoruz, veya fatura yoktur ama tahminen aldığımız yeri veya süreyi tahmin ederek. Mesela alalı 1.5 sene oldu gibi. HDD' ler size başka yerdenmi geldi yoksa siz kendiniz belirli zamanlarda sıfır olarakmı aldınız ?

Size daha öncede söylediğim gibi İstanbula gönderirseniz kabul etmeseler bile 25 TL gitti geldi kargo ücreti ödersiniz. Sonrada başka bir arkadaşın yaptığı gibi üç HDD' yide tek kutuya koyarak 50 TL' ye Hollandaya gönderirsiniz. Hollanda her zaman daha kesin sonuca ulaşacağınız yerdir. Benim gönderdiğim HDD' yi 6 günde Hollanda merkeze teslim edildi, bir günde değişimi yapılıp üç günde kapıma kadar geldi. Bundan iyi hizmet olabilirmi sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extralarge -- 26 Eylül 2012; 20:52:44 >

• arkadaşlar takip numarasız dhl ile gönderilen ürün kayıp bu ürün bulma imkanım varmı acaba
    bana değişm yapılıp sevk yapılmış 04.Oca.2012 DHL EXPRESS TBD izleme numarasında yazıyor
    Seagate sağlam firma gönderirler dedik arkasına düşmedik 1,5 tb disk kayıplarda
  • Hocam kaç aydır neden hakkınızı aramadınız ? Seagaye size yeni HDD' yi gönderirlen önce siz bir bilgilendirme maili gönderir konusu şu şekildedir; "Ship Advice for Shipper Number xxxxxxxx", bu mailden 2-3 gün sonrada DHL kargodan "DGF Delivery Advice: xxxxxxxx" başlıklı mail gelirki o mailde sizin kargonuzu adım adım takip edeceğiniz numara vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extralarge -- 27 Eylül 2012; 14:26:12 >
  • Geri Bildirim : Diskim elime ulaştı. 3 ay garanti vermişler.
  • Hayırlısı olsun arkadaşım, evet 3 ay garanti verirler. Ama zaten sizin garantisi bitmek üzereydi bir nevi KM' yi sıfırladınız :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: scaner123

arkadaşlar bakın iki kere değişim yaptırdım seagete disklerimi ve 3.de başka bir marka ürün yolanmasıni not olarak ilettim gerekli yerlere ve bana wd marka bir disk geldi sonuç çok şükür daha bir tık bile demedi 1,5 senedir sorunsuz çalışıyor sizede tavsiyem artık şu seagete sevdasından vaz geçmeniz.. konudan bayadır uzagım takip etmiyorum ama sizde benim gibi yapın ve kafanız rahat olsun..

Bu 3 defa değişen HDD' ler Seagate değişimden gelen disklermiydi ? Yoksa ayrı ayrı ürünlermiydi ?

Hepsi ayri ayri disklerdi serileti hepsinin farkliydi ;-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARIZALI SEAGATE HARDDİSKLERİNİZ ALINIR GARANTİSİ DEVAM EDİP ETMEMESİ ÖNEMLİ, DEĞİLDİR ADETLİ OLURSA DAHA İYİ OLUR 320GB VE ÜZERİ

İLETİŞİM 0543 856 85 53
    MAİL : info@oemcim.net
  • Kompleks bir sorum var arkadaşlar.

2008 yılında satın aldığım Seagate 5 yıl garantili. Kutusunda bu şekilde yazıyor. Faturası mevcut. Seri numarasından sorgulama yaptığımda Arena çıkışlı ancak garantisi bitmiş olarak gözüküyor.

Garanti belgesi var, ama hangi cehennemde olduğunu bulamadım.

Arena'yı aradım ve eğer garanti belgesinde 2-3 yıl yazıyorsa bizi ilgilendirmez diyor.

Ancak satın aldığım tarihte HB sayfasında 5 yıl garantili olduğu yazıyordu.

Ben bu ürünü Hollanda'ya da yollarım ama neden 30-40 lira masraf yapayım ki? Arena'yı ikna etmenin yolu yok mudur?
  • Uğraşmak istersen fatura ile birlikte Tüketici Mahkemesine gidebilirsiniz. Yok ben uğraşamam diyorsanız Hollandaya göndereceksiniz.Arena' yı ikna etmeniz çok zor. Kesin çözüm Hollanda.
  • 25 sayfa okumadım kusura bakmayın belki yazılmıştır cevabım.
    samsung netbook umun hdd si w7 ultimate kurukken hata veriyor windows sabit disk hatası algıladıhttp://forum.donanimhaber.com/m_66578236/tm.htm
    garanti ye girermi ?
  • Eğer Samsung notebook' unuzun HDD si üzerinde geldi ise Seagate OEM garanti vermez. Yani bu HDD' yi söküp Seagateye göndersenizde veya garanti sorgulaması yaptırsanızda size sistem üreticisiyle irtibata geçmenizi söyleyecektir. Çünkü içindeki HDD sistemi üreten firmaya satılmıştır ve genel bir sistemin parçasıdır. Laptopun garantisi varsa komple laptopu grantiye verirseniz sorununuz çözülecektir. Sakın HDD' yi söküp işlem yapmaya kalkmayın.
  • Geçen pazartesi (15 ekim 2012) Seagate Hollanda'ya gönderdiğim 2013 eylül ayına kadar uluslararası garantisi devam eden 500 gb (ST3500320AS) diskim, Hollanda'dan değişti.
    DHL ile bugün (23 ekim 2012) elime ulaştı. teşekkürler bu başlıktaki yorumları ile yardımcı olan tüm arkadaşlara, SEAGATE'e devam, teşekkürler SEAGATE

Arızalı seagate disklerin garantiden değiştirilmesi.

Arızalı seagate disklerin garantiden değiştirilmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oTToMaNeK -- 23 Ekim 2012; 14:00:01 >

• Faydalı konu., Ayın 18 inde ptt ile gönderdiğim hdd değiştirilip dün itibariyle kargoya verilmiş görünüyor, dhl bilgi sayfasında 30 unda elimde olacağı yazılmış bayram tatili olmasaydı sanırım biraz daha erken gelecekti. Gidiş dönüş süreleri göz önüne alındığında seagate in işlemleri ne kadar kısa zamanda yaptığı ortaya çıkıyor. 10 Günlük süre içerisinde yurt dışından değişim bana göre muazzam zira yerli firmalarda bile 10 günlük süre iyimser oluyor çoğu zaman.
  • Samsung Story Station 3,5' 1,5 TB arızalı diskimi 12 sinde pttye verdim. cuma olması nedeniyle 15 p.tesi çıktı.22 sinde Hollandaya ulaştı. 24 tarihli maillerinde ellerine geçtiğini yazmışlar. 26 sında da yeni ürünü dhl ile göndermişler.benim süreç böyle diğer arkadaşlarınki kadar hızlı değil. ancak yolladıkları ürün yine samsung HX-D201TAB 2TB modeli. daha yeni ve iyi olduğu kesin ama neden SAMSUNG seagate ümit etmiştim. Bir de gönderdikleri model galiba Türkiye de hiç satılmamış. Yurt dışında da amazon vs. sitelerden baktığım kadarıyla üretimden kalkmış. ürün nasıldır sizce arkadaşlar görüntüsü güzel ama malum önceki bozulunca korkar oldum samsung hdd den. bir de bu dhl den takip maili falan gelmedi. nasıl takip edeceğiz ürünü takip kodu TBD bir de sipraiş no su var ama dhl nin sitesinden takip edemedim. yorumlarınızı bekliyorum...

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.