Şimdi Ara

ARIZALI BUZDOLABI - SAMSUNG L629EV

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

7-8 sene önce araştırma ve tavsiyeler ile bu buzdolabını aldım, buzdolabımdan memnundum şikayet konusu değildir.
    2 gün önce soğutma yapmadığını, cihazın arka kapağını açtığımda ise kompresörün çok ısındığını ve küçük sigorta gibi bir parçanın 3-5 dakika ara ile çıt çıt diye sesler çıkardığını fark ettim.
    Samsung yetkili servisinden gelip kontrol ettiler, kompresörün arızalı olduğunu değişmesi gerektiği ücretinin de 800 TL olduğunu söylediler.
    Cihazın her yeri sıfır gibi deformasyon falan yok o yüzden yaptırmak istiyorum aslında ama istenen ücret çok tuzlu geldi.
    Bir arkadaşım kompresörü bulabilirsem kendisinin kaynak yapabileceğini söyledi ( Bakır ve alüminyum ), eksik gazı da tamamlayacak.
    İş kompresörü bulmak ta, üzerindeki kodlarda SK190H-L2U yazıyor, alınacak kompresöürün illaki Samsung olması mı gerekir? Farklı bir marka taksak çalışır mı?
    Daha önce değişim yapan, yaptıran oldu mu?
    Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

• Mesleği bırakalı bayağı oldu dolayısıyle şu an da kompresör fiyatlarını bilmiyorum ancak verilen fiyatın yarısına işi halledebilirsiniz zannediyorum. Size tavsiyem çevrenizde beyazeşya parçası satan bir dükkana gidin orada durumunuzu anlatın size yardımcı olup bir usta tavsiye edeceklerdir. şu anda bulunuyormu bilmiyorum ancak bulabilirseniz embraco marka motor taktırın. bu aarada işi bilmeyen birisine motor falan da taktırmayın. ayrıca tamirli ve çıkma motor teklif edilirse uzak durun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: veysi89

Mesleği bırakalı bayağı oldu dolayısıyle şu an da kompresör fiyatlarını bilmiyorum ancak verilen fiyatın yarısına işi halledebilirsiniz zannediyorum. Size tavsiyem çevrenizde beyazeşya parçası satan bir dükkana gidin orada durumunuzu anlatın size yardımcı olup bir usta tavsiye edeceklerdir. şu anda bulunuyormu bilmiyorum ancak bulabilirseniz embraco marka motor taktırın. bu aarada işi bilmeyen birisine motor falan da taktırmayın. ayrıca tamirli ve çıkma motor teklif edilirse uzak durun..

Cevabınız için teşekkürler,
    Peki motor alırken bilmemiz yada karşılaştırma yapmamız gereken kriter nedir?
    elimizdeki motoru söküp embraco satan bir yere gitsek aynı değer olan bir şey verirler mi?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galaxy2004

quote:

Orijinalden alıntı: veysi89

Mesleği bırakalı bayağı oldu dolayısıyle şu an da kompresör fiyatlarını bilmiyorum ancak verilen fiyatın yarısına işi halledebilirsiniz zannediyorum. Size tavsiyem çevrenizde beyazeşya parçası satan bir dükkana gidin orada durumunuzu anlatın size yardımcı olup bir usta tavsiye edeceklerdir. şu anda bulunuyormu bilmiyorum ancak bulabilirseniz embraco marka motor taktırın. bu aarada işi bilmeyen birisine motor falan da taktırmayın. ayrıca tamirli ve çıkma motor teklif edilirse uzak durun..

Cevabınız için teşekkürler,
    Peki motor alırken bilmemiz yada karşılaştırma yapmamız gereken kriter nedir?
    elimizdeki motoru söküp embraco satan bir yere gitsek aynı değer olan bir şey verirler mi?

Teşekkürler.

yanlış anladınız motoru siz sökmeyeceksiniz veya siz almayacaksınız..dediğim gibi beyazeşya parçaları satan bir dükkana giderseniz onlar size bir tamirci/usta tavsiye ederler o kişiye bu marka kaliteli bir motor taktırmak istedğinizi söyleyebilirsiniz. o kişi de piyasada varsa zaten alır takar. illa da ben alacağım diyorsanız eski motoru söküp onun gücüne göre istanbul tarlabaşı ndan alabilirsiniz. Ancak bu şekilde bir işlem yapmanızı tavsiye etmem.

• Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle forumun eski üyeleri ve ev elektroniği bölümü takipçileri arasında beni hatırlayanlar olabilir. Yıllardır bu forumda çeşitli yazılarım olmuştu. Yıllardır özellikle buzdolaplarını tavsiye ettiğimiz samsung marka 2 buzdolabım son 10 yılda patladı. Patladı derken elimde patladı. Ben yıllarca çift buzdolabı kullandım. 3-4 sene evvel biri gümlediydi . Hadi dedik münferit durumdur deyip sineye çekmiştik. Geçenlerde de diğeri gümledi ve meğer kompresör yanmiş.

Konu sahibi arkadaşın yaşadığı sorunun aynısı nerdeyse 3-5 ay arayla başıma geldi. Beyaz eşyada ilk defa böyle saçmalıklar yaşıyorum. Genelde servisi iyi diye bir ürün tercih etmem. Çünkü bana göre Türkiyede yaşıyorsanız en iyisi bile yerinde dursun. Çünkü yıllarca Gsm sektörü olsun elektronik sektörü olsun piyasanın içinde biriyim ve yaşanan ve yaşatılan saçmalıkları bildiğimden her zaman amacım SERVİSE DÜŞÜRMEYECEK MARKA VE MODEL SEÇİMİ YAPMAYA ÇALIŞTIM.

Benim alış veriş kültürümde servisi sadece kurulum esnasında görmek vardır ve Allah bir daha karşılaşmayı nasip etmesin derim kendime. Çünkü garantili ürünü garanti dışına sokan servisleri gördükçe tiksinmiş biriyim bu ahlaksızlardan.

Neyse ben başka bir konuya değinmek istiyorum. Yetkili servislerdeki fahiş fiyat politiları ve firmaların ürünlerinin ve teknolojilerinin arkasında durmayışlarina vurgu yapmak istiyorum.

Samsung sözde dünya devi. Kompresör üretimi 600 değişik modelde . Büyük bir üretici. Şimdiye kadar kalitesine güvendik. Lakin türkiye de birçok yabancı firmanın yaptığı gibi resmen çamura yatmakta. BİZİM DOLAPLARIMIZDAKİ KULLANDIĞI SK190H-L2U KOMPRESÖRE 550 TL FİAT İSTERKEN AYNISI AMERİKADA 18 USD YANİ 68 TL.

SOYGUNCULUĞUN BU KADARINA DA PES

• motoru değiştirdin mi merak ettim.

westinghouse var bende motoru yandı ancak onun motoru tr de yok sanırım embraco veya başka marka taktirsam çalışır mı acaba bi fikriniz var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.