Şimdi Ara

---ARİSTON KOMBİ KULLANANLAR DERNEĞİ--- (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
471
Cevap
21
Favori
136.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, bende 7 seneden beri class 24 ff modelini kullanmaktayım. Kombiden çok memnunum, geçen aya kadar da ilk bakımını yaptırdım:)
    Yalnız kombiden ara sıra çalışırken tık tık tık diye ses geliyor. Servis bana 500 tl ye yakın bir maliyet çıkardı, bende internetten araştırdım, 175 tl ye buldum. Wilo marka pompa, yalnız bu pompalar standartımıdır? Bu konuda bilgisi olan arkadaş bana yardımcı olabilir mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar evvelki akşam kombiyi sıcak su için kullandıktan yaklaşık on beş dakika sonra kombiden vuuuu diye ses geliyordu hala. bende elektrik düğmesinden kapattım. sonra açtım.

2 gündür su ısıtmıyor. fotoğrafta 5 ile gösterilen ışık yanıp yanıp sönüyor.

Komdi : ariston egis 24

Ne yapmak lazım arkadaşlar ? (Basıncı 1.6 da )

@zebza hocam sen bilirsin bi el atabilir misin ?
     ---ARİSTON KOMBİ KULLANANLAR DERNEĞİ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi westernblew -- 26 Temmuz 2015; 16:19:41 >

• westernblew kullanıcısına yanıt
    Arıza konusunda sizden daha fazla bilgili değilim maalesef, Arızalar bölümüne yazarsanız oradaki kombi ustaları yardımcı olurlar.

http://forum.donanimhaber.com/m_56978922/tm.htm
  • Selam. Benim evdeki kombi arızalandı artık değiştirmek gerek diye düşünüyoruz. .. bir iki yer gezdim ve ariston kombi önerdiler.

Ev 90 metre kare 6 metre petek boyu var sizce hangi modelini almalıyım hangisini öneriyorsunuz ariston kombilerden ve almaya degecekmi diger kombilerden farkı neler :) teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mefsa M kullanıcısına yanıt
    Aristondan tercih edilecek ilk ve tek kombi ariston genus premium evo yanında sensys modulasyonlu oda termostatı ve ariston evo dış hava sensörü kombinasyonudur bu kombinasyonu kullanan çok sayıda kişi var forumda

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Aristondan tercih edilecek ilk ve tek kombi ariston genus premium evo yanında sensys modulasyonlu oda termostatı ve ariston evo dış hava sensörü kombinasyonudur bu kombinasyonu kullanan çok sayıda kişi var forumda

valla maliyeti yüksek geliyor beni biraz aşıyor o nedenle ben matis modelini düşündüm...

malum bebekte geliyor o kadar açılamam :)
    Ariston matis çok donanımsız düz bir kombi hatta lcd ekranı yok,led ekrandan ince ayar yapıp istediğinizi ayarlayamazsınız
    Aynı fiyat diliminde ferroli diva,bosch class 6000w ve koşulsuz 7yıl garantili immergas alpha cb 24 tf var
    Ariston istiyorsanız class evo olabilir en azından lcd ekranı var

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Ariston matis çok donanımsız düz bir kombi hatta lcd ekranı yok,led ekrandan ince ayar yapıp istediğinizi ayarlayamazsınız
    Aynı fiyat diliminde ferroli diva,bosch class 6000w ve koşulsuz 7yıl garantili immergas alpha cb 24 tf var
    Ariston istiyorsanız class evo olabilir en azından lcd ekranı var

valla hocam çok saolun az önce arkadaşım aradı ve aklıma ECA CONFEO PLUS HERMETİK KOMBİ 23,4 KW yi soktu. ben tamamen bu konuda cahil biri olarak size son sorumdur ne dersiniz eca confeo önerirmisiniz.

ya bilmemek ne kadar tuhaf

ferolli diva ile ECA CONFEO PLUS arasında ne fark var sizce çünkü ben arkadaşıma ferolli diyince direk servis sorunu filan dedi ama araştır dedi...

yardımlarınız için teşekkürler şimdiden

Eca confeo plus malzeme kalitesi ve donanım açısından yerli üretim kombiler içinde en iyilerden
    Ama eca nın yoğuşmasız kombilerinde kronik sıcak su sabitleme sorunu yaşanıyor bu yüzden öneremiyorum,eca da sık sık denk geldiğimiz artık kronik diyebileceğimiz bir sorun,forumda çok sayıda şikayete denk geldik
    İstanbuldaysanız ferroli servisi sıkıntı olmaz ferroli diva kesinlikle öneririm fiyatına göre çok donanımlı bir cihaz
    Aynı şekilde bosch class 6000w öneririm
    Bir de 7yıl garantili immergas alpha cb 24tf seçeneği var
    http://alpha-innovation.com.tr/assets/alpha-brosurrev01_l2.pdf
    http://alpha-innovation.com.tr/alpha_kombi.html

Bende aynı sizin gibi eski, eski derken 3 yıllık kombiyi atmak zorunda kaldım ve Ariston genus premium evo kombi + sensys sistem arayüzü + dış ısı sensörlü kombinasyonu aldım. Evet pahalı ama yakıt olarak eski kombimle %15 20 fark var. Bu da yıllık 150 200 m3 gaz demek benim için. Evim 95m2 brüt, 7.2mt petek var yaklaşık 5,4mt petek kullanıyorum. Isı komforum üst düzeyde şuan. Ve 2 küçük çocuğum var 1i 8 aylık. Kışı hiç üşümeden çocukları da üşütmeden çıktık çok şükür. Bu yıl 2.yılım bitti. Ayrıca duş suyu sıcaklığı komforu da güzel. Sular azalsa da normal kombilerdeki gibi haşlanarak yıkanmıyorsunuz ve bunu küçük çocuğunuzun olacağını düşünürsek çok faydalı oluyo. Fiyat olarak pahalı ama diğer kombiyle arasındaki farkı 2 3 senede çıkartır. Ayrıca 1 örnek daha vereyim. Bu ay hergün 4 kişi duşu kullandığı halde 8 m3 gaz yakmışız ve gaz faturası bu ay sadece bize gelmedi. (10tlyi geçmediğimiz için) kapı komşuma 12 tl fatura geldi.
    Seçim sizin fakat tecrübe etmiş biri olarak normal kombi alırsanız çok büyük hata yaparsınız benden söylemesi :).

• Zebza kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim zebza hocam
  • Arkadaslar ariston genus premium evo 24ff kombim bu sene sikinti cikardi anlam veremedim.

Dafros termostatik vana var.
    Peteklere sicak su basmiyor.
    Cok az iliyor sonra soguyor kombi uzerimdede surekli asiri calisma gibi bir yazı var
    Ayarlari hakk8nda bilgisi olan var mi

• mustafa1403 kullanıcısına yanıt
    Kombi altındaki boruların üzerindeki filtreleri temizleyin. Sirkülasyonunuz azalmış görünüyor. Kombi çalıştıktan sonra kısa sürede sönüyorsa filtreler tıkalı veya tesisatta tıkanıklık vardır.
  • Aşırı çalışma yazısı bir sorun değil sadece hatalı tercüme olduğunu hatırlıyorum halils2 arkadaşımız daha iyi bilir. Hasanemmii'nin dediği gibi filtreleri kontrol edin, ayrıca eviniz fazla soğuk değilse vanalar devreye girip petekleri kapatıyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Aşırı çalışma yazısı bir sorun değil sadece hatalı tercüme olduğunu hatırlıyorum halils2 arkadaşımız daha iyi bilir. Hasanemmii'nin dediği gibi filtreleri kontrol edin, ayrıca eviniz fazla soğuk değilse vanalar devreye girip petekleri kapatıyor olabilir.

Gidiş suyu sıcaklığı dönüş suyu sıcaklığı ile 1 2C aynı olunca bu yazı çıkıyor. Dönüş suyu soğuduğunda tekrar devreye giriyor. Bu 1 arıza değil. Su soğumadığından kaynaklı 1 durum. Bende sizin gibi yanlış tercüme olduğunu düşünüyorum.

• donus suyu sicakligi fazla olunca sirkulasyon pompasi duruyormu peki.eger oyleyse diger kombilere gore daha soguk su donus yaptigi icin iyi yogusma saglanabilir.
  • isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    sirkülasyon pompası full modülasyonlu,tesisatın büyüklüğüne göre ayarlıyor
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    bizim baymak novadens extradami bu sekilde calisiyor acaba,,3 kademeli pompa felan yaziyor ama.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    hayır novadens ler baymak lar daha o aşamaya gelemedi
    ariston genus premium evo ve ferroli bluehelix pompası full modülasyonlu

ne varsa italyanlarda var modülasyonda cömert,teknik donanımda cömert,ilave özelliklerde bonkör

• disintegration kullanıcısına yanıt
    katalogunda yuzde 109 verimli oldugu yaziyor..cogu evde pratikte belki kombiler maksimum verimine ulasamiyorsada, imkanlar denklestirildigi zaman italyan grubu kombiler daha verimli gibi duruyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.