Şimdi Ara

---ARİSTON KOMBİ KULLANANLAR DERNEĞİ--- (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
472
Cevap
21
Favori
136.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kombi alacağım tesisatı kuracak firma vailant yoğuşmalı yazdı, vailantın servisi hem pahalı hem 2 yıl garanti, Ariston yoğuşmalı nasıldır, servisi pahalımıdır, sorun çıkarır mı ?
  • Aristonda birde avea kampanyası var, +3 yıl ek garanti Ariston bahane bulup garanti dışı diyerek para talep ediyor mu ?
  • The Schuey kullanıcısına yanıt
    arkadaşım biraz geç ama yine de olsun sonuçta bu arıza kodunu almaya devam edeceğiz ben kısaca anlatmak istiyorum. 6p1 hatasının ekrandaki yazan anlamı şu yanma odasına oksijen gelmiyor ateşleme yapamıyorum.şimdi bu odaya nasıl oksijen vereceğiz yada bunun oksijenine ne olmuş kombinin öndeki beyaz kapağı soktukten sonra yukarıda baca fanini göreceksiniz hemen solundada krem rengi bir boru göreceksiniz borunun bir ucu fan motoruna giriyor diğer ucu prosestana diğer ucu yukarıda kör tapa halinde duruyor bu borunun ya uçları yerinden gevşek yada çıkmış ya eskimiş yırtılmış olmalı.şimdi bu boru servislerin elinde yok neden çünkü buna bir çare bulmuşlar bizim uyanıklar.eczaneye gidiyorsunuz bir adet genişlerinden serum lastiği alıyorsunuz ama genişlerinden ona göre daha iyi hava alsın diye incesini kaktırmasinlar aldıktan sonra göz kararı kesip iki ucunun birini prosestana diğer ucunu fan motorunun oraya takıyoruz işlem bu kadar güle güle kullanın..bende de 2008 den beri genus 28 ff modelinden var.

• The Schuey kullanıcısına yanıt
    arkadaşım biraz geç ama yine de olsun sonuçta bu arıza kodunu almaya devam edeceğiz ben kısaca anlatmak istiyorum. 6p1 hatasının ekrandaki yazan anlamı şu yanma odasına oksijen gelmiyor ateşleme yapamıyorum.şimdi bu odaya nasıl oksijen vereceğiz yada bunun oksijenine ne olmuş kombinin öndeki beyaz kapağı soktukten sonra yukarıda baca fanini göreceksiniz hemen solundada krem rengi bir boru göreceksiniz borunun bir ucu fan motoruna giriyor diğer ucu prosestana diğer ucu yukarıda kör tapa halinde duruyor bu borunun ya uçları yerinden gevşek yada çıkmış ya eskimiş yırtılmış olmalı.şimdi bu boru servislerin elinde yok neden çünkü buna bir çare bulmuşlar bizim uyanıklar.eczaneye gidiyorsunuz bir adet genişlerinden serum lastiği alıyorsunuz ama genişlerinden ona göre daha iyi hava alsın diye incesini kaktırmasinlar aldıktan sonra göz kararı kesip iki ucunun birini prosestana diğer ucunu fan motorunun oraya takıyoruz işlem bu kadar güle güle kullanın..bende de 2008 den beri genus 28 ff modelinden var.

• duyguluboy kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar oda termostati tasarruf ettirir yalnız eviniz yalıtımli ise eğer değilse boşuna takmayın çok fazla fatura ödersiniz bir çok evde denendi bizzat kendim denedim. bende 3 seneden beri general ht 300 kablolu modeli var neden kablosuz değil dersen kendim elektrik ve elektronik işlerinden anladığım için kablolu modelini seçtim hali hazırda kablosuz sistemlerin türkiye şartlarında sağlıklı ölçüm yapamayacağını düşünmekteyim çünkü radyo frekansı ile çalışıyor diğer uzaktan kumandalı cihazlardan radyo frekanslarından etkilenebilir.ama tercih meselesi şimdiden pişman olmanızi istemem.gelelim bağlantısına artı eksi ucu yoktur ters bağlama sorunu yoktur kombinin elektronik kart bölgesini açabiliyorsanız orada küçük ekseriyetle siyah renkte U şeklinde giriş yapılmış kablolu yere takacaksiniz yalnız tek tek sökün söktügünüz yere termostat kablosunu takın yanda boş yerler vardır oraya takmayın sonra. bu kadar basit kolay gelsin.

Arkadaşlar oda termostati tasarruf ettirir yalnız eviniz yalıtımli ise eğer değilse boşuna takmayın çok fazla fatura ödersiniz bir çok evde denendi bizzat kendim denedim. bende 3 seneden beri general ht 300 kablolu modeli var neden kablosuz değil dersen kendim elektrik ve elektronik işlerinden anladığım için kablolu modelini seçtim hali hazırda kablosuz sistemlerin türkiye şartlarında sağlıklı ölçüm yapamayacağını düşünmekteyim çünkü radyo frekansı ile çalışıyor diğer uzaktan kumandalı cihazlardan radyo frekanslarından etkilenebilir.ama tercih meselesi şimdiden pişman olmanızi istemem.gelelim bağlantısına artı eksi ucu yoktur ters bağlama sorunu yoktur kombinin elektronik kart bölgesini açabiliyorsanız orada küçük ekseriyetle siyah renkte U şeklinde giriş yapılmış kablolu yere takacaksiniz yalnız tek tek sökün söktügünüz yere termostat kablosunu takın yanda boş yerler vardır oraya takmayın sonra. bu kadar basit kolay gelsin.

Arkadaşlar oda termostati tasarruf ettirir yalnız eviniz yalıtımli ise eğer değilse boşuna takmayın çok fazla fatura ödersiniz bir çok evde denendi bizzat kendim denedim. bende 3 seneden beri general ht 300 kablolu modeli var neden kablosuz değil dersen kendim elektrik ve elektronik işlerinden anladığım için kablolu modelini seçtim hali hazırda kablosuz sistemlerin türkiye şartlarında sağlıklı ölçüm yapamayacağını düşünmekteyim çünkü radyo frekansı ile çalışıyor diğer uzaktan kumandalı cihazlardan radyo frekanslarından etkilenebilir.ama tercih meselesi şimdiden pişman olmanızi istemem.gelelim bağlantısına artı eksi ucu yoktur ters bağlama sorunu yoktur kombinin elektronik kart bölgesini açabiliyorsanız orada küçük ekseriyetle siyah renkte U şeklinde giriş yapılmış kablolu yere takacaksiniz yalnız tek tek sökün söktügünüz yere termostat kablosunu takın yanda boş yerler vardır oraya takmayın sonra. bu kadar basit kolay gelsin.bu mesajı n78 marka telefondan attım yanlisim varsa özür.

• ssahan10 S kullanıcısına yanıt
    arızayı geç gördüm fakat buraya yazdım eğer sorunu çözmediysen bu sayfada görebilirsin.
  • tolgaoğlutolga T kullanıcısına yanıt
    Aynen dediginiz gibi hortumda yirtik vardi. Mecburen servis cagirmak zorunda kaldik. Once yeni boruyu takti calisti. Ama sonra eski boruyu bantlayip tektar yerine takti yine calisti. 30 lira da uzerine aldi bir guzel. Sadece bir bantla 30 lirayi cebe indirdi adam. Neyse saglik olsun yapacak bir sey yoktu . Tesekkur ederim bilgilendirme icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtxpp

ilk arıza 18. ay oldu premium 30kw

3 yollu vana bozuldu.
    sonuç sıcak suyu açınca banyoya sıcak su gelmiyor. kombi ateşliyor, ısınan sıcak su peteklere gidiyor...

musluktan soğuk su akıyor.

yani 18. ayda ilk arıza oldu ...

servis garantiden mi değiştirdi, geldiğinde servis ücreti talep etti mi ?
    Ariston kombi almadan servisi araştırayım dedim. Bulundugum ilçede Ariston servisi 100 tl servis ücreti talep ediyor, Ariston a sordugumda servıs ucreti 70 tl diyor
  • DIKKAT DIKKAT... Ariston kombi kullanan arkadaşların yazacağım yazıya dikkatlerini versinler.Bu kombilerin bir kisminda otomatik su alma özelliği var eğer sizinkinlerde varsa bunu rica ediyorum iptal etsinler benim gibi evini su basmasın.Bir adet soketi var çok basit bir yerde ön ekran kutusunu aşağıya doğru indirin pompanın solunda zaten olanlar kullanma klavuzundan da bakıp bulabilir.sökün gitsin otomatik almasın...
  • Merhaba, Genus Premium 30 model kombi kullanıyorum. "kalorifer konumu pompa post sirkulasyonu" diye kayan bir yazı var. Acaba bu nedir?

Bir de şu anda kombi 45 dereceye ayarlı, resimde göreceğiniz üzere 34 derece gösteriyor. Sonra ısıtip 45 derece yapıyor. Sönunce hızla 34-35 dereceye geri dönüyor.

---ARİSTON KOMBİ KULLANANLAR DERNEĞİ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pn21 -- 24 Ocak 2015; 20:50:21 >
  • pn21 P kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen filtreler tıkalı, temizlenmesi gerekiyordur.
    Benim bildiğim otomatik doldurma fonksiyonu sadece eski serilerde var, yeni EVO serisinde yok. Yanlışım varsa düzeltin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 24 Ocak 2015; 23:21:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgaoğlutolga

DIKKAT DIKKAT... Ariston kombi kullanan arkadaşların yazacağım yazıya dikkatlerini versinler.Bu kombilerin bir kisminda otomatik su alma özelliği var eğer sizinkinlerde varsa bunu rica ediyorum iptal etsinler benim gibi evini su basmasın.Bir adet soketi var çok basit bir yerde ön ekran kutusunu aşağıya doğru indirin pompanın solunda zaten olanlar kullanma klavuzundan da bakıp bulabilir.sökün gitsin otomatik almasın...

fotğraf koysan çok güzel olur, bir de bu sigorta
    Ariston Genus Premium Evo Yoğuşmalı Kombi (20640kcal/h) 24kw
    var mı ?
  • Otomatik su doldurma ozelligi sadece ariston genus premium da var
    Yeni nesil EVO serisi cihazlarda yok:ariston genus premium evo

Arkadaşım Merhaba öncelikle o geri dönüş sıcaklık seviyesine kısmına kafayı takma yalnız senin kombinin galiba havasi bitmiş olacak ki şu basinc in 2.4 civarına gelmiş onu bence kontrol et 3 bar seviyesinden sonra fosss diye şu atar dikkat diyeyim

Arkadaşlar dediğim gibi bende genus 28 ff modeli var yenilerini anlamam ama yeni çıkan birşeye koyma mak komik olmaz mi yani eski model bir arabada Abs var yenisine koyma mak gibi olur siz beni dinleyin kullanım kılavuzlarıniza bi bakın derim accikk söz dinleyin.

Kombi ısıtma işlemini yaparken pompa devreye girer.yalniz ısıtma yaparken ekranda ısıtma yazarken ısıtma işlemi bittikten sonra pompa sirkülasyonu azıcık daha devam eder ve bu yazı görünür sen genlesme Tankındaki hava basıncını kontrol et.

• Yetkili servisi çağırıp kombiye bakım yaptırdım. 4 sene önce aldığımdan beri yaptırmamıştım.Kombide herhangi bir problem yokmuş, iç temizliğini yaptı, 1 - 2 tane ömrü dolmuş parçanın yenisini taktı. Şu anda gayet iyi çalışıyor.

"Kalorifer konumu pompa post sirkülasyonu" diye kayan yazının bir sorun göstermediğini, normal olduğunu söyledi. Su basıncını da 1,5 bar seviyesinde tutmamızı tavsiye etti.

60 TL kombi bakım ücreti verdim. Kalorifer peteklerinin ilaçla temizliğini ve kontrolünü yaptırmak isteyip istemediğimi sordu. Hazır gelmişken onu da yapın dedim, 60 TL de onun için verdim.

Kombiyi genelde 45 derecede çalıştırıyorum. Odalar eskiden 22 - 23 derece oluyordu, bakım sonrası 25 - 26 derece oldu.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.