Şimdi Ara

---ARİSTON KOMBİ KULLANANLAR DERNEĞİ--- (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
471
Cevap
21
Favori
136.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Avantgarde80

Arkadaşlar merhaba, Ariston genus premium kombim var beraberinde Ariston RS W modulasyonlu oda termostatını kullanıyorum.
    Fakat şöyle bir durum sözkonusu ve bir problem olduğunu düşünüyorum. Termostat kombiye bağlı olmasına rağmen kombi LCD ekranında termostat kombiye takılı olduğunu gösteren uyarı simgesi (içinde termostat olan ev simgesi) ekranda görünmüyor. bununla beraber 21.0C ye ayarladığım termostat, 21,3 olduğunda kombiyi durdurup, sıcaklık 20.7 C olduğunda tekrar devreye sokuyor.
    bahsettiğim bu durum aynı kombiyi kullanan diğer arkadaşlarda da aynı şekildemidir. Bilgisi ve tecrubesi olan aradaşlardan yardım rica ediyorum.
    Ayrıca oda termostatın bağlı olduğu kombideki kartın resimlerini ekliyorum. fikirlerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. ---ARİSTON KOMBİ KULLANANLAR DERNEĞİ--- ---ARİSTON KOMBİ KULLANANLAR DERNEĞİ--- ---ARİSTON KOMBİ KULLANANLAR DERNEĞİ---

merhaba o ara bağlantı nedir ben direkt ana karttaki sokete bağladım

• Hocam o ara bağlantı aparatı termostatın kutusu içerisinden çıkmıştı, sanırım kombiye birden fazla oda termostatı bağlayabilmeye imkan veren bi ara bağlantı parçası. Sanırım başkada bir esprisi yok.
    Peki hocam sizde LCD ekranda termostat simgesi görünüyormu.?
    Saygılar.
  • Avantgarde80 kullanıcısına yanıt
    yok görümiyor ben Ariston RC W Kablolu modülasyonlu oda termostatı Klima Manager ( Remocon ) kullanıyorum görünmesi mi gerekiyormuş.işlevini yerine getirdikten sonra manasız bi detay bence.
    saygılar
  • arkadaşlar merhaba;
    bu kervana bende katılayım dedim bende de bir ariston cihaz var eski ev sahibi almış
    BS 24 FF diye bir model buna oda termostadı bağlatmak istiyorum ama ariston merkez bu konuda
    hiç yardımcı olmuyor. bu modellerin termostatları gelmeyecekmiş 3 senelik bir kombi aslında
    eski felan da değil. bu kombiye uyacak termostad nereden bulabilirim yardımcı olursanız memnun olurum.
    azıcık paraya kıyarsam bunun yerine vaillant cihaz alacam en azından adamlar servis ve malzeme tedariği
    konusunda çok iyiler.
  • nikomedya34 N kullanıcısına yanıt
    Sizdeki kombiye alttaki model uygun. Bulamazsanız herhangi başka bir aç/kapa (on/off) oda termostatı işinizi görür.

http://www.e-kombi.net/ariston-oda-termostatlari/1718-ariston-ct-w-kablolu-haftalik-programlanabilir-oda-termostati.html
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim dostum beni büyük bir yükten kurtardın emin ol.
  • Ariston kombi 6P1 ve 6P2 hatasını veriyor. İnternette hiç bir sonuç bulamadım. Bu kodlar hakkında bir bilgisi olan var mı ?
  • ilk arıza 18. ay oldu premium 30kw

3 yollu vana bozuldu.
    sonuç sıcak suyu açınca banyoya sıcak su gelmiyor. kombi ateşliyor, ısınan sıcak su peteklere gidiyor...

musluktan soğuk su akıyor.

yani 18. ayda ilk arıza oldu ...
  • bu kombinin bu mevsimde saat 18 00 da açılıp, sabak 09 00 da kapanmasını istiyorum nasıl programlayabilirim bilen biri ayrıntılı anlatabilirmi,,,,
  • kombiyi kullanıma açtıracagız 444 82 84 ten ulaşamıyorum. ya mesgul çalıyor yada acılıyor hat düşüyor. yok mudur daha düzgün bir telefon numarası?
  • Ariston Genus evo marka yoğuşmasız kombime Salus RT 500 termostad aldım, ancak artı ve eksi kutbu olayı var mı ? ters bağlarsam sorun olur mu ?
     ---ARİSTON KOMBİ KULLANANLAR DERNEĞİ---
  • areano A kullanıcısına yanıt
    Artı eksi olayı yok, bağlayabilirsiniz.
  • teşekkürler.
  • areano A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kardeş.

Ters bağlamanda bir sakınca yok her türlü çalışır.

Salus RT 500 le ilgili kullanıcı yorumlarını bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhanjan -- 2 Aralık 2014; 20:35:38 >
  • takip
  • arkadaşlar genus premıum 24 kullanıyorum termostat almayı planlıyorum nerden nasıl alayım originalleri 400 tl(kablosuz) diğer hangi markaları ve uyan modeli hangisidir
  • termostad ı bağladım..çalıştı..kombi termostad komutlarına uyuyor.. ancak dün gece kombiyi kapattığımda normalde 21 dereceye ayarlı olan termostad 14 dereceye ayarlanmış görünüyordu.. ben tuşlar ile 21 e çıkardım bu 14 nereden geldi ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: duyguluboy

arkadaşlar genus premıum 24 kullanıyorum termostat almayı planlıyorum nerden nasıl alayım originalleri 400 tl(kablosuz) diğer hangi markaları ve uyan modeli hangisidir

arkadaşlar lütfen cevap
  • duyguluboy kullanıcısına yanıt
    Kablosuz elzem değilse;kendi sensys termostatı+dış ısı sensörü 300 Tl ye piyasada mevcut. Kendi orijinal ekipmanını tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar kombi kendi kendine aciliyor. Derece 0 gosteriyor ama acik. Ne tur bi maliyet ve ariza mevcuttur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.