Şimdi Ara

Ariston Genus Premium EVO Kullanıcıları... (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.925
Cevap
36
Favori
179.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu kombi ikinci el mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet

• Ozan bıyık O kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun o zaman hocam servis çağırıp tamir ettir yapacak bir şey yok

• ucuzarakip U kullanıcısına yanıt
    hocam merhabalar nasılsınız?
    https://hizliresim.com/1eQbpe

sizce linteki aristo genüs olması lazım , bu kombiler ne zaman piyasaya çıktı tahmini bilginiz var mıdır?teşekkürler...
  • ecaservisi kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam, ariston class premium kombim var. Kullanım sıcak suyunu 36 dereceye ayarlamama rağmen suyu çok ısıtıyor, 60 derece yapıyor suyu. 1 ay öncesine kadar böyle bir problem yoktu, başka bir arıza nedeniyle servis kombiyi söküp götürdü, geldikten sonra bu aşırı ısıtma sorunu ortaya çıktı. Servis maalesef yeterli değil, suyun basıncı ile alakalı olabileceğini söyleyip geçiştiriyor. Kombi 5 yıldır aynı evde aynı su basıncı ile çalışıyor böyle bir sıkıntı yoktu. Filtrelere, musluklara filan baktım herhangi bir kirlenme yok. Sizce neden olabilir, sıcaklık sensörlerinden yapabilir mi?
  • ecaservisi kullanıcısına yanıt
    Merhaba lar hocam premium evo 35 kullanıyorum evim yerden ısıtma 3 senedir bir türlü randıman alamıyorum ısı misal 35 e ayarlı kombi çalışıyor ateş yanıyor gidiş sıcaklığı o anda 24 oluyor dönüş 24 alev alınca ısı birden 38 e çıkıyor ve birkaç saniye sonra stop ediyor ve bu yüzden defalarca kez dur kalk yapıyor alet ve asla ekranda ki 35 derece gidiş sıcaklığı olmuyor ya üstüne çıkıp stop ediyor yada 7 derece aşağıda oluyor

• Ariston class x 24 yoğuşmasız kombim mevcut acaba servis ayarlarının yapıldığı menüye nasıl girilir nasıl ayarlar kurcalanır elinde pdf olan varsa yardımcı olabilir mi rica etsem

• merhaba arkadaşlar ariston genus evo 30ff yoğuşmalı kombi ana eşanjör delindi başına gelen var mı maliyet çok uçuk 3 senelik bir kombide böyle bir şey olur mu ve bu eşanjörün tamiri var mıdır.tşkkler

• mac14 M kullanıcısına yanıt

o eşanjörler öyle kolay delinmez ama yinede olabilir tabiki,

teşhisi kim koydu, test yaptımı, şikayetin neydi.

• ebu abdillah E kullanıcısına yanıt

merhaba kendim kontrol ettim 6 saate 1,5 litre su eksiltiyor ,servis elemanı da bunlarda çok zor bu delinme dedi sonuçta paslanmaz ana eşanjör ve 2600 lira fiyat biçti , ne yeni kombi almaya geliyor ne de tamir ettirmeye piyasada en düşük 1,600 liraya var dediler ama nereye baktımsa ellerinde kalmamış , kullanılan ürün fransız ISOTHERMIC® | Sermeta marka ,hayırlısı artık yeni kombi almaktan sa tamir edeceğim artık , bu Sermeta tüm aklınıza gelen üst seviye markalara tedarik ediyor bu yoğuşmalı eşanjorleri onu da öğrenmiş oldum bu arada.

ıslaklık olan yerden sürekli damla şeklinde su akıyor ve kombide basınç düşüyor ,durum bu tamiri var mı yok mu bilmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac14 -- 10 Kasım 2020; 12:55:38 >

• Merhaba arkadaşlar. Kiracıyım evde Ariston genus kombimi var. Malum kışa girdik ev güneş görmeyen cephe ve baya soğuk. Kombiyi kış moduna aldım. 45 dereceye verdim. Kombi ısınmaya başlıyor 55 lere gelip gaz kesilip 55 ten 26 dereceye düşüp 5 dk sonra yeniden gaz yakıp 55lere çıkıyor. Derece bu kadar düşünce ve 5 dk sonra kombi ısıtmaya geçince Petekler çok ılık oluyor. Kombiyi açmanın da anlamı kalmıyor. Bu arada peteklerin altı yanmıyor.
    Sorun nedir? Kombimi arızalı yoksa kombi filtresi ve peteklerin tıkanmasından kaynaklıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kombinin altındaki filtreyi temizledinmi

• Kombinin sıcak soğuk filtresini temizledim. Oturduğumuz 2 odanın petekleri açık. Onları yerinde temizledik sonra söküp banyoda temizledik ( ters çevirip su basarak )

Taktık değişen birşey olmadı. Üst sıcak, alt soğuk 😟

• Kuzey2134 K kullanıcısına yanıt

45 derecede peteklerin o kadar sıcak olmaz.altının ilk olmasi normal.65 derece çalıştır ve gözlemle

• erkostu E kullanıcısına yanıt

45'te Keşke ılık olsa bildiğin buz gibi..

50 ye getirdim üstü ılık altı soğuk.

65'e getirince üst baya sıcak alt eh işte.. Sanırım kombinin deviri düşük geliyor. Petekler 1.5 metre çapraz bağlanmamış

Çapraz bağlantı olmak zorunda değil.abinin yeni yapıldı alt alt bağladılar.ERP li olmayan kombiye sahipseniz 3 kademede alın pompayi

Servis çağır baksınlar, ariston kombinin kendine has içinde filitresi var. Normal filitreden daha büyük gözeneklidir fakat uzun süre temizlenmese o da tıkanır. Varsa başka sorunları onada bakmış olur

• Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim arkadaşlar🙇‍♂️

• quote:

Orijinalden alıntı: nuri1979

Merhaba lar hocam premium evo 35 kullanıyorum evim yerden ısıtma 3 senedir bir türlü randıman alamıyorum ısı misal 35 e ayarlı kombi çalışıyor ateş yanıyor gidiş sıcaklığı o anda 24 oluyor dönüş 24 alev alınca ısı birden 38 e çıkıyor ve birkaç saniye sonra stop ediyor ve bu yüzden defalarca kez dur kalk yapıyor alet ve asla ekranda ki 35 derece gidiş sıcaklığı olmuyor ya üstüne çıkıp stop ediyor yada 7 derece aşağıda oluyor

Pompa hızınız yeterli değil gibi. Muhtemelen gelen servis düzgün ayar yapmamış. Pompa min hızınızı yükseltip denemenizi tavsiye ederim.

• Merhabalar, öncelikle burada yazılan birçok yazıyı okuyup bilgilendim, teşekkür ederim. Ariston genus premium evo kombisi olan 3 katlı evde kiracıyız. Kombi bakımını yetkili servise yaptrdım, öncesinde 40 derecede su seviyesi 1.3 bar iken 60 dereceye aldığımda 2.2’ye yükseliyordu. Bakımdan sonra bu aralık 0.2 bar yükselmeye başladı sanırım eskiden problemliydi ve düzeldi. Gelen servis arkadaşına az yakması için de yapabiliyorsa ayar yapmasını rica ettim. Oda birşeyler yaptı. Sonrasında daha önce 60 dereceye getirdiğimde 20-30 dakika çalışan ve sonra durup birkaç dakika sonra tekrar çalışan kombi saatlerce durmaksızın çalıştı( yani mavi ışık hep yanıyordu ) ve buna rağmen uzak petekleri tam ısıtamıyordu ( bakım öncesi böyle bir sorun yoktu ) . Ayarla oynayan arkadaşı aradığımda telefonla menü içerisinden ısıtma sistemi-1 deki Min. Oran yazılı yeri 25 den 14 e düşürdüğünü ve tekrar 25 e almamı söyledi.

Buradaki yazışmalarda bazı arkadaşlar kombinin sürekli çalışmasının daha iyi olabileceğini söylemişler. Benim merak ettiğim ise kombi üzerinden hangi ayarları yaparsak kombi en verimli şekilde petekleri ısıtabilir ? Ev yalıtımlı olmadığından oda termostatı ve auto modu kullanmıyoruz. Bilgi ve tecrübeleriyle yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.