Şimdi Ara

Arduino'ya en uygun pil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bir süredir Arduino'yla uğraşıyorum ve bir flip flop devresi yaptım ancak odamda yaptığım bu çalışmayı arkadaşlara gösterebilmek için Arduino'yu pille kullanmayı düşünüyorum. Arduino'yu pille kullanan var mı, bu iş için kaç voltluk pil veya piller kullanılmalıdır, en uygun secenek nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Mikrodenetleyici 2.5- 5.5v arasında çalışır. Board üzerinde regülator var, sanırım buraya 7-12v arası verebiliyorsun. Pilleri direkt çipe bağlarsan seri bağlanmış 2 tane kalem pil iş görür. Voltaj az olduğu için ledlere direnç bağlamak ta gerekmez.
  • İlgi için teşekkürler. 2 kalem pil 1.2V 'den 2.4V yapar (üstünde hep 1.2V yazıyor kalem pillerin) fakat direkt çipe bağlama derken bir USB bir de adaptör girişi var onların dışında başka bağlantı kısmı mı var? Bir diger soru, normal USB'den bağladığımda 5V giderken, LED'lerdeki dirençleri çıkarsam herhangi bir komponenti zorlar mıyım (temel elektronik biliyorum ancak uzun yıllar ince elektronik işlerle uğraşmadığımdan soruyorum)

• Kalem dediğim AAA pil, 1.5v. AA piller de 1.5v. Bağlantı şu şekilde.

Arduino'ya en uygun pil
  • ardunino için en iyisi,(li-po pilleri saymazsak,) 9 volt pillerdir. arduino içinde, 5v gerilim regületörü olduğu için, en verimli kullanım, 9-12 voltluk beslemedir. 9 voltluk pil için, özel jaklar olduğu gibi, kendinizde yapabilirsiniz.

Arduino'ya en uygun pil

Arduino'ya en uygun pil

Arduino'ya en uygun pil

• Çip üzerinden 2 kalem pille denemeyi düşünüyorum cunku 2 kalem pillik bir kutum var. 9V'luk aparat için lehimleme yapmam gerek .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.