Şimdi Ara

Arduıno uno ile Inverter Teknolojili Klimanın Güç Ölçümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arduino UNO kullanarak inverter teknolojili klimanın harcadığı gücü,iç-dış ortam sıcaklık bilgilerini, cekilen enerjiyi(kWh) günü gününe saati saatine arduınonun serial port ekranında gösteren ve aynı zamanda sd karta ölçüm datalarını gömebilen bir sistem tasarlamayı dusunuyorum.Ayrıyetten 2x16 lık ledde anlık akım, güç, gerilim ve enerjiyi göstermeyi düsünüyorum.

Projemde hazır güç ölçüm modulu pzem004t kullanacagım.Bu modul harcanılan enerjiyi(kWh cinsinden), gücü(kW), akımı ve gerilimi serial port ekranında kodlama ile gösterebiliyor.İşin bu kısmı tamam.

Geriye kaldı iç-dış ortam ve zaman-tarih bilgileri.Burada yardımınıza ihtiyacım var ve birkaç soru sormak istiyorum..

-Projemde yaklasık 4 ya da 5 modül (pzem004t-iç ortam sıcaklık-dış ortam sıcaklık-zamantarih-sd kart modülü) kullanacagım.Bunların hepsini tek bir Arduıno UNO ile yapabilir miyim?

-Bu modüllerin birbiriyle haberleşmesine gerek yok fakat ortak serial port ekranında göstermek zorundayım.Bu mümkün müdür? Yani ayrı ayrı modüllerden aldığım dataları tek bir serial port ekranında gosterebilir miyim?

-zaman-tarih, iç ortam sıcaklık, dış ortam sıcaklığını ölçmek için modül tavsiyeleriniz nelerdir? ergonomik, uygun ve hassas ölçüm yapabilen modüllere ihtiyacım var...

Yardımcı olursanız sevınırım.

• 1-Yapabilirsin
    2-Seri portta gösterebilirsin.
    3-Rtc modülü var saat için.Sıcaklık için ds18b20 kullanabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.