Şimdi Ara

Archlinux'ta C# web development(mvc li) yapabilir miyim VSCode ile?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, bu visual studio code ile bunları yapabilir miyim? Böyle form applı bir şeyler olacak ama sanırım bu vscode ile yapamıyorum. Çok uzun sürecekse hiç uğraşmayayım başka hdd de windows var onda işimi görürüm. Ama bilen cevap yazsın böyle konularda da Türkçe kaynak olsun Müslümanın biri google a yazar belki buraya düşer değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 5 Eylül 2020; 0:42:59 >

• Bu benim bildiğim dille alakalı eğer C# tan bahsediyor isen Net Core ile yapabilirsin evet

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ASP.NET le alakalı bir zamazingo bu mvc. Ne bileyim controller falan olsun hani, Ama ben vscode u açıyorum sadece notepad gibi saçma sapan bir ekran açılıyor Hiç sağda bir şey yok, new project diye bir seçenek bile yok.
  • Net core ile önce dosyaları konsol üzerinden yaratmanız gerekiyor youtube a yazarsanız bulursunuz rahatlıkla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: John Black

Bu mesaj silindi.
    Ama gentoo da çok zor yaaaa
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Driver sıkıntısı var diyolardı, hatta ekran kartları çoğu zaman boşta bile çalışıyormuş falan. Eğer öyleyse hem saçma hem de israf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 5 Eylül 2020; 1:28:21 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Yani mesela sistem boşta, ama fanlar harıl harıl dönüyor. Kart sanki ağır işlem yapıyormuş gibi elektrik harcıyor. Bir çok linux dağıtımında gerçi bunu hallettiler, freebsd de bu var mı bilmiyorum. Nvidia nın kapalı kaynak driverını yükleyebiliyor musun mesela? Çünkü nvidia nın open source driverları berbat. Gtx1060 da mesela fanlar kart 60 C olmadan açılmaz. Nouveau da hep açık kalıyor. Amd ninkiler çok daha iyi linuxta. Ve freebsd birazcık linux dışı sorun orda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 5 Eylül 2020; 9:39:33 >
  • Manjaro tam bir çorba, kiss'e tapan bir dağıtımı, sanki inadına yaparmış gibi nasıl bu hale çeverirler anlamış değilim. Manjaro yanında ubuntu bile çok sade kalıyor.
  • John Black J kullanıcısına yanıt
    Fedora kullanıyorum gayet memnunun. Güncel ve destek var. Bir şeyleri güncellediğin zaman yada kaldırdığın zaman patlama çatlama çalışmama gibi saçmalığı yok. Yada yazılımların eski sürümlerine mahkum kalmıyorsun. Eğer denersen memnun kalırsın.
    Ülkemizdeki internet çok kötü, adamlar amerikadaki hıza göre yapıyor, bir de yazılım kurulumları bittikten belli bir süre sonra paket yöneticisiyle çok nadiren işim oluyor, daha çok yüklenmişlerle işim olduğu için sıkıntı olmuyor.
    birde bunun yararı olabilir.https://darryldias.me/2020/how-to-setup-fastest-mirror-in-dnf/
    Freebsd kullanıcı dostu mu peki? Kolay mı kullanması?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.