Şimdi Ara

Arçelik ve Beko 3 Boyutlu Smart Tv Kullanıcı Yorumlarınız Yazarmısınız (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.780
Cevap
40
Favori
369.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ruzgarm

Tv de sizin sorun olmasın ben 3 boyut çok güzel ve rahat seyrediyorum internette bir sürü film var sorun olmadan seyrediyorum gözlükte derinlik harici üstüme gelen bir sürü içerik var 3D zevkini aldım ilk başta bende sizin gibi stres sıkıntı yaptım hatta iade ediyordum ama şimdi çok memnunum 1080p 3D yanyana ikiye ayrılmış görüntülü 3D filimlerini seyredebilirsiniz. SD ve HD görünüt beklediğimden çok üst seviyesinde Açılırken bende de Beko yazıyor öyle açılıyor. Kutusunda 100 hz yazmasına şaşırdım ama netteki sitesi ve kullanım klavuzu 400 hz yazıyor aslında bütün tv yayınları şu anda 50 hz yayın yapıyor maçlarda haraketli sahnelerde hiç sıkıntı yok gözlükler şarjlı ona dikkat edin birde açma tuşu var.umarım benim gibi sizde memnun olursunuz.Saygılar

sana gelen kutunun üstünde ne yazıyordu ben kutuyu atmadım devamlı taşındığım için duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: taygunkaya1903

bendede sadece beko olarak yazıyor?adamlara diyorumki bakın diyorum 3d test kanalı var harbi harbi 3d gözlük için yok diyor ona aldanmayın:D

sana gelen kutunun üstünde haç hz yazıyor kutusu duruyorsa bakar mısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: edgesoul

quote:

Tv de sizin sorun olmasın ben 3 boyut çok güzel ve rahat seyrediyorum internette bir sürü film var sorun olmadan seyrediyorum gözlükte derinlik harici üstüme gelen bir sürü içerik var 3D zevkini aldım ilk başta bende sizin gibi stres sıkıntı yaptım hatta iade ediyordum ama şimdi çok memnunum 1080p 3D yanyana ikiye ayrılmış görüntülü 3D filimlerini seyredebilirsiniz. SD ve HD görünüt beklediğimden çok üst seviyesinde Açılırken bende de Beko yazıyor öyle açılıyor. Kutusunda 100 hz yazmasına şaşırdım ama netteki sitesi ve kullanım klavuzu 400 hz yazıyor aslında bütün tv yayınları şu anda 50 hz yayın yapıyor maçlarda haraketli sahnelerde hiç sıkıntı yok gözlükler şarjlı ona dikkat edin birde açma tuşu var.umarım benim gibi sizde memnun olursunuz.Saygılar

sana gelen kutunun üstünde ne yazıyordu ben kutuyu atmadım devamlı taşındığım için duruyor

kutuda 100 hz yazıyor ama netteki sitesi özellikleri içinde hepsinde 400 hz yazıyor kutuya bende şaşırdım soracağım aldığım yere

• quote:

kutuda 100 hz yazıyor ama netteki sitesi özellikleri içinde hepsinde 400 hz yazıyor kutuya bende şaşırdım soracağım aldığım yere

Arkadaşlar, 400 hz ile belirtilen özellik PPR dır, bu özelliği destekleyen TVlerde, video geçişleri daha iyidir. Normalde ekran tazeleme hızı yine 100 hz dir. ikisi bir birinden farklı şeyler.
  • ilk zamanlar 3D film bulamadığım için yorum yazamamıştım.Ancak temin ettim ve izledim. Öncelikle kurmaya gelen yetkili servis maalesef diyorum tv hakkında bilgisiz ve cahil kişiler.sorduğum hiçbir konuya net anlaşılır cevap alamadım.Sadece 15 dakika ellerindeki pos makinesine benzer cihazla vakit geçirmek zorunda olduklarını söyleyip süre doluncada gittiler. Beklerdimki ilgili firma arayıp servis hakkında bilgi sorar bende anlatırım diye düşünüyordum.Ama olmadı servis konusu tam bir fiyasko.Gelelim 3D olayına önce şirinler filmini izledim. 3D olayı aktif olmadı sadece 2D den 3dye çevirme yapınca biraz 3D görüntüsü verdi memnun olmadım.Daha sonra avatar filmini buldum.Yanayana görüntülü olarak 3D izledim.3D olayı tek kelimeyle enfesti.İlk defa 3D filmi bukadar akıcı ve net olarak izledim.Demekki her 3d film televizyona uymuyor.Onu anladım.Tüm bu filmleri usb den izledim.İSO olan bluray filmleri daemoon tools ile açıp flasha attım.Televizyon m2TS formatı görüp takılmadan oynattı.Şirinler 72GB bir film idi.Kanımca tv bluray formatındaki filmleri oynatabiliyor.Servis olayına güvenerek bu tvyi almıştım ama arızalanırsa bu servislerle vay halimize

• 72 gb mı vay halimize Ben de yeni aldım TV'yi,film arıyorum ama bulamadım pek,HDD mi almak gerek şimdi bir de
  • ahahaha akıllı baba güldürdün beni harbiden servis geldiğinde sürekli pos makinasıyla uğraşıyor ahahaha:D adamlara soru soruyorsun donup kalıyorlar:d dediğiniz gibi filmden filme değişiyor özellikleri.uygun film indirmek lazım=)) ama anladımki sony den şaşmıyıcaksın
  • Ben de dts desteğinin olmamasına üzüldüm.
    anladığım kadarıyla harici harddiskten mkv formatını oynatıyor.
    ben ev sinema sistemi alıp kullanmak istiyorum.5+1 ses alabilirmiim.
  • 3D filmler çekimlerle, riplerle, profilleriyle alakalıdır. Her filmden mükemmel performans beklemeyin kesinlikle. Sinemada Avatar izlersiniz, çok az bir görüntü dışa çıkar ama evde sadece derinlik alırsınız. Bu da sizin izlemek istediğiniz filmi temin edişinizle ilgilidir.

Side by Side yani SBS filmleri edinmeye çalışın. Mesela size bir youtube videosu koyacağım. Ya smart TV'nizden açın ya da youtube üzerinden download edin. Bakın bakalım pop-up efekti alabilecek misiniz?

• arkadaşlar arçelik mağzasında 47" deneme fırsatım oldu. bende bi kaç filmden alınma demo vardı. örnek ayı yogi cipsli sahne ve sammy nin maceralarındaki yılanlı sahneyi denedim ekran dışa doğru 3d keyfi yaşattı ve 3d sinde sorun yaşamadım. denediğim ses formatı ac3 sıkıntı yoktu, ama dts denemedim yorum yapamıyorum ses çözmesi hakkında. Mkv H.SBS ve high@ 4.1 video mu sorunsuz açtı. elimde high@5.1 video yoktu deneyemedim açıp açamağı hakkında bilgilendiremiyorum. ama şöyle bir hatayla karşılaştım, hatamı değilmi onuda bilemiyorum 3d videyu izlerken anlık ekranda dikine çizik şeklinde bir ışık yoğunlaşması oldu, gözlükler yeni kutusundan çıktığı için tam şarjlı değildi yoksa ekran yenileme hızındamı bir sorun var çözemedim ama her zaman olmadı anlık bir ekranda ışık oldu. ayrıca gözlükler usb şarjlı olanlardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömerçip1 -- 2 Ocak 2012; 15:49:59 >
  • Benim dikkatimi çeken,görsel ve yazılı basındaki reklamlarda bu tv nin 3D özelliğini ön plana çıkarmamış olmaları.ya ürettikleri tv nin 3D sine kendileri de güvenmiyor,ya da alanların bu tv yi 3D sinden çok diğer özellikleri için alacağını düşünüyorlar.sürekli smart tv özelliğini ön plana çıkarıyorlar.
    Doğrusu bu tv ye vereceğim parayla Philipsin 7696 gibi fpr 3D li bir modelini almayı tercih ederim.
  • Hayır uydu alıcısı ve gözluk çıkmıyo fakat çok yoğunluklu satıyoruz bu ürünü
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

3D filmler çekimlerle, riplerle, profilleriyle alakalıdır. Her filmden mükemmel performans beklemeyin kesinlikle. Sinemada Avatar izlersiniz, çok az bir görüntü dışa çıkar ama evde sadece derinlik alırsınız. Bu da sizin izlemek istediğiniz filmi temin edişinizle ilgilidir.

Side by Side yani SBS filmleri edinmeye çalışın. Mesela size bir youtube videosu koyacağım. Ya smart TV'nizden açın ya da youtube üzerinden download edin. Bakın bakalım pop-up efekti alabilecek misiniz?

dostum bende bu video süper zevk alarak syrettim 3D hazzını yaşattı sağolasın

• slm bu tv de online 3d film izlenebiliyormu vede bu gözlük ile lg nin pasif gözlüğü arasında görüntü kalite farkı varmı yoksa lg nin gözlüğü ucuz olmasımı cazip kılan
    kullanan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim
    teledünyada 2 d görüntüyü 3d ye çevirebildiği kanal varmı
  • quote:

quote:

.....

Gerçekten 3D'nin ne olduğunu ve yakında ne olacağını gösteren bir video bu. Eve her gelene açıp, izlettiğim bir video oluyor. Dışarı çıkış efektlerinde falan herhangi bir crosstalk (çift görme) yaşadınız mı bu videoyu izlerken peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01012012

slm bu tv de online 3d film izlenebiliyormu vede bu gözlük ile lg nin pasif gözlüğü arasında görüntü kalite farkı varmı yoksa lg nin gözlüğü ucuz olmasımı cazip kılan

Smart TV olan TV'lerde desteklediği flash versiyonuna göre online olarak film izleyebilirsiniz. Ancak piyasadaki çoğu panel flash 9 desteği sunmuyor. İndirip, USB üzerinden izlersiniz en kötü. LG pasif 3D FPR teknolojisini kullanıyor, bu TV aktif 3D yani SG teknolojisinde. FPR gözlükler şarjsız, pilsiz ve haliyle fiyat basında ucuz. SG'ler şarjlı ya da pilli olduğu için çok daha pahalı, ağır ve bakış açısı daha dar FPR'a göre. Kimi insanda SG mide bulantısı, baş dönmesi, baş ağrısı, göz yorgunluğu yapıyor, FPR'da bu tip şikayetler olmuyor flicker olmadığı için.

Aslında farkı çok fazla ama seçim kişiye göre değişir elbette.

• quote:

quote:

quote:

.....

Gerçekten 3D'nin ne olduğunu ve yakında ne olacağını gösteren bir video bu. Eve her gelene açıp, izlettiğim bir video oluyor. Dışarı çıkış efektlerinde falan herhangi bir crosstalk (çift görme) yaşadınız mı bu videoyu izlerken peki?

Crostalk olayı yaşamadım çok güzel efektler var videoda ama daha sonra özel tekrar dikkat ederek seyrederim ama hiç çift görme olayı olmadı.Bu arada beko 3D gözlükleri sadece usb den şarj oluyor fiyatı diğer Tv ler gibi pahalı sayılmaz 2 tane hadiye ilave almak isteyen olursa benim gibi 73 Tl fiyata yeni alabiliyoruz.

• quote:

quote:

quote:

.....

aynen dediğin gibi smarttan youtube a girip bu videoyu seyrettim. ama çoğu yerde azcık bi çift görüntü vardı.ya kızda yada ekran dan geçen malzemelerde bunun yanında youtube daki diğer 3d videoları da izledim seyrettiklerimin çoğunda da çift görme vardı. geçen sene göz doktoruna gitmiştim.gözlerin sağlam demişti. gözlerim sağlamsa bu çift görme neden oluyor acaba . çift görme yada bulanıklık olunca da seyrettiğim şeylere konsantre olamıyorum.yalnız bitane üst üste görüntüden oluşan bi video da eleman kılıcı sana sallıyo bu video çok iyidi kılıç sanki önümde gibiydi

• 3D'nin en iyi olduğu videoları izlemişsiniz zaten Crosstalk TV'nizin durduğu yerle de alakalı olabilir. SG teknolojisinde panelin tam göz hizasına gelmesi gerekir ve genelde ekranına tam ortadan bakmak gerekir. Bakış açısı çok geniş değildir. Crosstalk oluştuğu zaman konumunuzu değiştirmeniz gerekiyor demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01012012

slm bu tv de online 3d film izlenebiliyormu vede bu gözlük ile lg nin pasif gözlüğü arasında görüntü kalite farkı varmı yoksa lg nin gözlüğü ucuz olmasımı cazip kılan

tabiki var. aktif gözlükler, çözünürlük anlamında, pasif gözlüklerden daha iyi sonuç veriyor. bunu mağazada siz de görebilirsiniz
    http://www.samsung.com/sg/activevspassive3d/
    HD TV nin esprisi, yakın mesafeden 1080p görüntü izleyebilmektedir. pasif sistemlerde, TV yi yakından izleyemezsiniz

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.