Şimdi Ara

Arçelik ve Beko 3 Boyutlu Smart Tv Kullanıcı Yorumlarınız Yazarmısınız (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.781
Cevap
40
Favori
369.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

Orijinalden alıntı: 01012012

slm bu tv de online 3d film izlenebiliyormu vede bu gözlük ile lg nin pasif gözlüğü arasında görüntü kalite farkı varmı yoksa lg nin gözlüğü ucuz olmasımı cazip kılan
    kullanan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim
    teledünyada 2 d görüntüyü 3d ye çevirebildiği kanal varmı

tabiki var. aktif gözlükler, çözünürlük anlamında, pasif gözlüklerden daha iyi sonuç veriyor. bunu mağazada siz de görebilirsiniz
    http://www.samsung.com/sg/activevspassive3d/
    HD TV nin esprisi, yakın mesafeden 1080p görüntü izleyebilmektedir. pasif sistemlerde, TV yi yakından izleyemezsiniz

agtr hocam, sizinle tartışmaya bayılıyorum ben Şimd bu Samsung'un viralin de virali videosundan temel almamak lazım bence. Yoksa bu videonun karşısına LG'nin FPR viralini koyarız iyice kardeşler çatışması olur

• rüzgarm siz tv yi nekadara aldınız yanında gözlük verdilermi yani extradan 2 adet daha toplamda 4 gözlükmü aldınız 73 tl ye ve kullanıyorsanız bir sorum olacaktı normal türksat yada teledünyada ki yayınları 2d den 3d ye çeviriyormu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01012012 -- 4 Ocak 2012; 12:39:46 >
  • Verilen linkteki samsung'un gözlük karşılaştırması aktif gözlüğü pasif gibi göstermiş.mesela aktif gözlükle izlenen görüntü açısının pasife göre daha dar olduğunu ve aktifteki görüntünün daha gölgeli olduğunu bizzat kullanıcı yorumlarından biliyoruz.tamam,çözünürlük olarak aktif pasiften daha önde olabilir.ama samsungun sg yi fpr ye göre böyle üstün göstermesini ben satış kaygısına bağlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

Verilen linkteki samsung'un gözlük karşılaştırması aktif gözlüğü pasif gibi göstermiş.mesela aktif gözlükle izlenen görüntü açısının pasife göre daha dar olduğunu ve aktifteki görüntünün daha gölgeli olduğunu bizzat kullanıcı yorumlarından biliyoruz.tamam,çözünürlük olarak aktif pasiften daha önde olabilir.ama samsungun sg yi fpr ye göre böyle üstün göstermesini ben satış kaygısına bağlıyorum.

samsung, izleme açısı konusunda hile yapmış, dikey izleme açısını mukayese etmiş. yatay eksende pasife göre açı, nispeten daha dar, o da gözlükten ziyade, kullanılan spva panelden kaynaklı
    sayın Dusty, doğruların peşindeyim
    fpr'ın kullanımı tabiki daha rahat, özellikle uzun süreli gamerlar için, tercih sebebi. flicker'ın az olduğu da doğru (gündüzleri). ama haftada 1 kez loş ışıkta (sinemadaki gibi) 3d içerik izleyen ve görüntüde keskinlik isteyenler için aktif daha doğru bir seçim bence. pasif sistem, 1080p gerçek çözünürlüğü yakaladığı gün, SG lerin ipini çekecek, bu konuda şüphem yok. ama o gün, bugün değil

• Şu video çok iyiymiş.Sahiden önümde sandım.Bu tür filmleri falan nasıl bulabiliriz,boyutu ne kadar olur?
  • Bu tip pop-up filmleri youtubeda falan bulursunuz. smart tv üzerinden izlersiniz işte, indirmeye gerek yok ki.
  • quote:

rüzgarm siz tv yi nekadara aldınız yanında gözlük verdilermi yani extradan 2 adet daha toplamda 4 gözlükmü aldınız 73 tl ye ve kullanıyorsanız bir sorum olacaktı normal türksat yada teledünyada ki yayınları 2d den 3d ye çeviriyormu

Tv kampanyalı fiyatı 102 ekran 1860 TL 12 taksit marta ödeme başlayacak. 2 adet gözlük hediye verdiler.73 tl şu an 1 tane sipariş verdim daha sonra 1-2 tane daha almayı düşünüyorum kalabalık aile olunca şart oluyor.2 D den 3 D çeviri yapıyor ama pek zevkli olmuyor direk 3D süper oluyor.
  • yardımın için teşekkürler 2 tane hediye verdier ve sen ayriyeten adetinimi 73tl ye aldın
  • Yok ben bu kaliteye yaklaşabilecek filmlerin türlerini(blueray vb.) sormak istemiştim.Mesela Harry Potter 3d buldum ama onda böyle bir derinlik yoktu.Nasıl bir tür indirirsem bu görüntüye yaklaşabilirim acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarm

quote:

rüzgarm siz tv yi nekadara aldınız yanında gözlük verdilermi yani extradan 2 adet daha toplamda 4 gözlükmü aldınız 73 tl ye ve kullanıyorsanız bir sorum olacaktı normal türksat yada teledünyada ki yayınları 2d den 3d ye çeviriyormu

Tv kampanyalı fiyatı 102 ekran 1860 TL 12 taksit marta ödeme başlayacak. 2 adet gözlük hediye verdiler.73 tl şu an 1 tane sipariş verdim daha sonra 1-2 tane daha almayı düşünüyorum kalabalık aile olunca şart oluyor.2 D den 3 D çeviri yapıyor ama pek zevkli olmuyor direk 3D süper oluyor.

bende sehpasıyla birlikte 2000 liraya 10 taksit, ödemede martta başlayacak şekilde aldım.tv 1700 e falan geldi.pazarlık yapmadan alma zaten.2 adet şarjlı gözlükte hediye veriyorlar
    3d konusunda bi samsungla yarışamaz ama bu paraya da 3d led smart (wifi adaptörü içinde) hd uydu alıcısı içinde ve 2 adet 3d gözlük bulamam herhalde :p . uydudan gelen sd ve hd yayınlarda sıkıntı yok mkv lerde de 1080p ve720p de görüntü çok net ama elimdeki 480p leri çok ta iyi göstermiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: edgesoul

quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarm

quote:

bende sehpasıyla birlikte 2000 liraya 10 taksit, ödemede martta başlayacak şekilde aldım.tv 1700 e falan geldi.pazarlık yapmadan alma zaten.2 adet şarjlı gözlükte hediye veriyorlar
    3d konusunda bi samsungla yarışamaz ama bu paraya da 3d led smart (wifi adaptörü içinde) hd uydu alıcısı içinde ve 2 adet 3d gözlük bulamam herhalde :p . uydudan gelen sd ve hd yayınlarda sıkıntı yok mkv lerde de 1080p ve720p de görüntü çok net ama elimdeki 480p leri çok ta iyi göstermiyor.

hayret ettim çünkü fiyatlar konusunda bayiler liste harici indirim yapmıyorlar sephalar da en ucuz 300 altında fiyat imkansız araştırdım.çok şaşırdım ama neyse ben (wifi adaptörü içinde) yazmışsın ayrı aparat bana vermediler kablodan bağladım sende ayrı adaptör varmı eğer veriyorlarsa adaptörü isteyeyim.

• şuan anda 3d yayın yapan national geocraphıc kanalını bu tv ile izleyen varm görüntü nasıl hergün 1 saat yayın yapılacakmış
  • Tv nin içinde dahili wireless adaptörü var.ayrı adaptör almanıza gerek yok.ortamdaki kablosuz interneti görüp bağlanabilirsiniz.
  • Arkadaşlar Arçelik 3D Tv tam inceleyememiştim Tv de 3D ayarlarında Sol Sağ - Sağ Sol ayarı varmı varise ayarlar değiştirilebiliyormuyuz?
  • Slm arkadaslar size bi sorum olucak bende beko 3d 102 ekran tv aldim ama 2dyi 3d ye cevirme olayi pek hos olmadi karakterler cift gozukuyor ayrica youtube dan fullhd 1080p 3d videolar indirdim yanyana olan ustuste olan ve titresimli gibi olan ama hic birinde tam verim alamadim 1tb hdd ve4gb flash bellek ile denedim genede cift gozukuyordu servisi cagirdim geldiler ve aciklama yapti once dedi ki hicbir zaman 2d den 3de ye gecerken tam verim alamazsin ve hdd yada flash dan oynatilan videolarda goruntu bozuklugu olurmus tv de codec ler tam cozmedigi icin 3d blueray oynatici alicakmisim tv izlemek icin de digiturk yada dsmart alinacak dedi bilginiz olsun peki hdd yada flash dan sizler goruntu bozulmadan tam 3d oynatabiliyormusunuz eger izleyebiliorsaniz banada hangi format oldugunu soylerseniz sevinirim ayrica burada ki videoyuda indirdim hdd ise izledim ama gene sorun vardi cift gorunum oldu sadece guzel olan sey kelebek ve su damlasi bi tek onlarda disa dogru etki gordum ayrica bir sey daha sorucam pc kasasinindan film yada otun 3d oynayabilirmiyim ekran karti ati 6850hd 8gb ram ve amd 6x idlemci var oynamam icin ne gerekli tv nin kendi tesekkur ederim simdiden yardimci olanlara alana hayirli olsun ben simdilik bu sorun haricinde memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre1802 -- 5 Ocak 2012; 19:10:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emre1802

Slm arkadaslar size bi sorum olucak bende beko 3d 102 ekran tv aldim ama 2dyi 3d ye cevirme olayi pek hos olmadi karakterler cift gozukuyor ayrica youtube dan fullhd 1080p 3d videolar indirdim yanyana olan ustuste olan ve titresimli gibi olan ama hic birinde tam verim alamadim 1tb hdd ve4gb flash bellek ile denedim genede cift gozukuyordu servisi cagirdim geldiler ve aciklama yapti once dedi ki hicbir zaman 2d den 3de ye gecerken tam verim alamazsin ve hdd yada flash dan oynatilan videolarda goruntu bozuklugu olurmus tv de codec ler tam cozmedigi icin 3d blueray oynatici alicakmisim tv izlemek icin de digiturk yada dsmart alinacak dedi bilginiz olsun peki hdd yada flash dan sizler goruntu bozulmadan tam 3d oynatabiliyormusunuz eger izleyebiliorsaniz banada hangi format oldugunu soylerseniz sevinirim ayrica burada ki videoyuda indirdim hdd ise izledim ama gene sorun vardi cift gorunum oldu sadece guzel olan sey kelebek ve su damlasi bi tek onlarda disa dogru etki gordum alana hayirli olsun ben simdilik bu sorun haricinde memnunum

3d li 5 tane 1080p film seyrettim bu tv de.hepside hdd den. sadece karayip korsanlarında görüntü güzeldi diğerlerinde çift görme ve ekranın arka kısmına görüntüde bozulma vardı. sanırım bu yüzden beko 3d li tvim var diye reklam yapmıyor çünkü 3d si çokta kaliteli değil

• quote:

Orijinalden alıntı: edgesoul

quote:

Orijinalden alıntı: emre1802

Slm arkadaslar size bi sorum olucak bende beko 3d 102 ekran tv aldim ama 2dyi 3d ye cevirme olayi pek hos olmadi karakterler cift gozukuyor ayrica youtube dan fullhd 1080p 3d videolar indirdim yanyana olan ustuste olan ve titresimli gibi olan ama hic birinde tam verim alamadim 1tb hdd ve4gb flash bellek ile denedim genede cift gozukuyordu servisi cagirdim geldiler ve aciklama yapti once dedi ki hicbir zaman 2d den 3de ye gecerken tam verim alamazsin ve hdd yada flash dan oynatilan videolarda goruntu bozuklugu olurmus tv de codec ler tam cozmedigi icin 3d blueray oynatici alicakmisim tv izlemek icin de digiturk yada dsmart alinacak dedi bilginiz olsun peki hdd yada flash dan sizler goruntu bozulmadan tam 3d oynatabiliyormusunuz eger izleyebiliorsaniz banada hangi format oldugunu soylerseniz sevinirim ayrica burada ki videoyuda indirdim hdd ise izledim ama gene sorun vardi cift gorunum oldu sadece guzel olan sey kelebek ve su damlasi bi tek onlarda disa dogru etki gordum alana hayirli olsun ben simdilik bu sorun haricinde memnunum

3d li 5 tane 1080p film seyrettim bu tv de.hepside hdd den. sadece karayip korsanlarında görüntü güzeldi diğerlerinde çift görme ve ekranın arka kısmına görüntüde bozulma vardı. sanırım bu yüzden beko 3d li tvim var diye reklam yapmıyor çünkü 3d si çokta kaliteli değil

tmm dedıgın gıbı 3d reklamı yapmıyor ama cogu tv yapmıyor kı zaten o konu farklı bence ama dusununce haklılar sonucta 3d olmayan goruntuyu ızlemeye calısıyoruz ayrıca lg ve samsung modellerdede aynısı oluyormus cıf gorme olayı

• arkadaşlar bir sorum olucak sizlere arçelik 3d alıcağım oturduğum koltuktan tv mesafesi 2mt80cm 3mt ye yakın 102 mi almalıyım 117 mi 117 alırsam sorun yaşarmıyım
  • birde soruma ek olarak en sade leptontan bile youtubeden 3d video acıp fpr gözlük ile izlenebiliyor ve hdd deki videolar 3d ye çevrilip yine fpr ile izlenebiliyor peki 3d tv nin bunlardan farkı nedir yardımcı olurmusunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01012012 -- 5 Ocak 2012; 23:17:14 >
  • quote:

birde soruma ek olarak en sade leptontan bile youtubeden 3d video acıp fpr gözlük ile izlenebiliyor ve hdd deki videolar 3d ye çevrilip yine fpr ile izlenebiliyor peki 3d tv nin bunlardan farkı nedir yardımcı olurmusunuz

SG teknolojisinde de izleyebilirsiniz çünkü orada 3D görüntüyü işleyen TV'nizin işlemcisi olacaktır. 3D SBS dediğimiz yan yana iki görüntüden oluşan videoyu açacaksınız. Daha sonra da TV'yi 3D moduna alacaksınız. Burda PC laptop adına en önemli şey işlemci ve raminiz. Eğer ki Ram ve işlemciniz düşükse filmlerde donmalar ve takılmalar yaşarsınız.

Bu 3D TV'nin FPR'dan en büyük farkı active shutter denen 3D teknolojisinde olması.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.