Şimdi Ara

Arçelik In Love Gurme Çay Makinesi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
6
Favori
68.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3286 aldim. Tam bir hayal kirikligi. Pil koymuslar ancak eletrik gidip geldiginde saat elektrigin gittigi anda kaliyor. Gelince kaldigi yerden devam ediyor. Ancak programlama yapti iseniz oda devam etmiyor. Pili niye koydunuz o zaman. Koca koca muhendislerin bunu dusunememesi cok ilginc.
    Ayrica demleme seviyesini en yuksege bile getirsem caydanligin 1\4 unu ancak dolduruyor. Alttaki kismi defalarca takip cikarmama ragmen sonuc degismiyor. Urun arizalimi acaba.
    Birde cay demleme modunda suyu hep 100 derecede tutmak icin hep kaynatiyor suyu. Baska markalar 90 derecede tutuyor. 100 derece cok sicak ve gereksiz sarfiyat.
    Arcelik bunlari kendi dusunemiyor dielim. Birkac model yapip denetemezmiydi bazi musterilerine. Kisaca tam bir hayal kirikligi. Hediye olarak almasam iade ederdim. Goruntu olarak mukemmel bir urun ancak belirttigim eksiklikler kulanimini cok zorlastiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • demliğe az su atması bir arıza imiş. Bunun için ketıl kısmını değiştireceklermiş.Ancak bunu nasıl bir yararı olacak anlamadım. Suyun ne miktarda atılacağına gövde kısmı karar veriyor. Neysa Arçelik'e eziyet olsun uğraşsın dursunlar.
  • Yorumları okudumda bu modeldede az çay demliyor. Bu her iki makinadada sorun demekki. Lakin 3286 çok sıcak tutuyor çayı, İlk konulduğunda 100 derece. Devamlı kaynatıyor. 90 derecede tutmuyor.
  • Arçelik otomatik çay makinesi bence kullanışlı. Herkese tavsiye ederim. Her sabah çayım hazır bir şekilde uyanıyorum. Sabahları hazır çay içmek kadar güzeli yok. Hele yalnız yaşıyorsanız. Temizliği de gayet kolay. Arçelik K 3284 in love çay makinesini diğer otomatik çay makinelerine tercih ederim. Anladığım kadarıyla Arçelik'in diğer otomatik çay makinesi modelinden en temel farkı çayı demleme şekli. Gurme çay makinesi çayı farklı haznede demliyor ancak öteki model çayı bildiğimiz şekilde klasik şekilde demliyor.

Arçelik çaycıyıhttps://www.evbeyaz.com/goster/k-3284-in-love-otomatik-cay-makinesi.html adresinden aldım.

• benim makina dem suyunu bundan fazla almıyor. sorun ne acaba. servis ketılını değiştirdi ama aynı.

Arçelik In Love Gurme Çay Makinesi
  • Makine çok iyi arkadaşlar. Malzeme kalitesi 10 numara, çayın tadı iyi ayarlarla mükemmel.( Verdikleri liptonla iyi olmuyor pek.) Sabah kalkıyorum mis gibi çay hazır. Yarım saat önceden kalkıp çay demlemeye gerek yok artık. Bu özellikler düşünüldüğünde ve malzeme kalitesi de dikkate alındığından fiyat makul.
  • gördüm ki insanların aklında çin malı yer almış.

Arkadaşlar K-3284 çay makinesi tamamen arçelik mühendislerinin arge çalışması sonucu ortaya çıkardığı harika bir üründür. gurur duyacağınıza çamur atmanız utanç verici. evet yanlış okumadınız türk mühendislik eseridir K-3284... Çerkezköy kampüsünde üretimi yapılır.

yine başka bir model K-3286 otomatik çay makinesi de tamamen türk mühendislik eseridir. fakat üretimini arçelik kendisi yapmıyor. EKSEN firması ile işbiriliği yapılarak bu ürünü dediğim gibi EKSEN firması üstlenmiş durumda..

çayın tadına gelicek olursak eğer. semaverde çay içmeye alıştıysanız onda ki tadı bunda alamassınız kesin ve net. ama eğer ben sabah erken işe gidiyorum ve sabah işe gitmeden kahvaltı yapıp 2 bardak çay içerim derseniz uyancağınız saate programlayın uyandığınızda çayınız hazır olsun daha ne olsun :)

• Arkadaşlar,

Sıfır ayarında makinemi satıyorum...

Diğer ilanlarıma da bakabilirsiniz...

sahibinden.com
  • arkadaşlar bende Arçelik k3284 var şu yan yana olan modelden. Makinadan memnunum ama bir sorunum var kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. İlk demlendiğinde bir saat içinde hersey çok güzel ancak misaal 3 saat sonra bir gelip bakıyorum ki demlik kısmındaki içilmemiş çay bulanık çamurlu su gibi matlaşmış oluyor nedenini çözemedim bu normal bişey mi eski klasik çay makinelerinde bile akşamdan kalan çay sabah böyle olmuyordu acaba benim makinada bir sorun mu var kullanan arkadaşlardan bi yardımalalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackwait

arkadaşlar bende Arçelik k3284 var şu yan yana olan modelden. Makinadan memnunum ama bir sorunum var kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. İlk demlendiğinde bir saat içinde hersey çok güzel ancak misaal 3 saat sonra bir gelip bakıyorum ki demlik kısmındaki içilmemiş çay bulanık çamurlu su gibi matlaşmış oluyor nedenini çözemedim bu normal bişey mi eski klasik çay makinelerinde bile akşamdan kalan çay sabah böyle olmuyordu acaba benim makinada bir sorun mu var kullanan arkadaşlardan bi yardımalalım

Aynısı bendede oluyor filtre sense özelliğinden çay bulanıyor rengi kahverengi oluyor normal bişey sonuçta çayı diltre yapılye cigaz bendede aynısı var sende sorun yok yani

• quote:

Orijinalden alıntı: salihbocX

quote:

Orijinalden alıntı: Blackwait

arkadaşlar bende Arçelik k3284 var şu yan yana olan modelden. Makinadan memnunum ama bir sorunum var kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. İlk demlendiğinde bir saat içinde hersey çok güzel ancak misaal 3 saat sonra bir gelip bakıyorum ki demlik kısmındaki içilmemiş çay bulanık çamurlu su gibi matlaşmış oluyor nedenini çözemedim bu normal bişey mi eski klasik çay makinelerinde bile akşamdan kalan çay sabah böyle olmuyordu acaba benim makinada bir sorun mu var kullanan arkadaşlardan bi yardımalalım

Aynısı bendede oluyor filtre sense özelliğinden çay bulanıyor rengi kahverengi oluyor normal bişey sonuçta çayı diltre yapılye cigaz bendede aynısı var sende sorun yok yani

Normalde boyle bir durumla karsilasmadim nasil cay demlersem demleyeyelim

hic kimseninde boyle bir sorunu dile getirmemesi ilginc cay suzme teknolojisinden boyle bir durum olacagini sanmıyorum o zaman o an cayin renginin camura donmesi lazim kimsayal bir olay var ama cozemedim umarim sagliga zararli bir durum yoktur.

Normal caylardan ziyade seylan cayi demlerseniz 2 saat sonra cayi icemezsiniz bildigin camurlu su arkadas renginden cay icesin gelmiyor ki

EGER HERKESTE OLUYORSA BU MAKINAYI ALACAK ARKADASLAR BUNA DIKKAT ETSIN MAX IKI SAAT SONRA CAY ICILEMEZ CAMURLU SU HALINE GELIYOR BUNU BILEREK ALIN BEN DAHA ONCE ARZUM ARCELIK VE TEFAL MARKA KLASIK CAY MAKINELERI KULLANDIM BIRAKIN IKI SAATI BIR GUN BILE DURSA BOYLE BIR DURUMLA KARSILASMADIM TEK CEKINCEM MAKINEDE KULLANILAN MALZEME ILE CAYIM TEPKIMEYE GIRMESI BASKA NE OLABILIR BILMIYORUM UMARIM ZARARLI BIRSEY DEGILDIR

• Işıkları sürekli bozuluyor. Aman uzak durun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Işıkları sürekli bozuluyor. Aman uzak durun...

benim led lambada yandı ışıkları gelmedi sonra belirli zaman sonra düzeldi sanırım su buharı aktı oraya üsten ondan oldu ama kendiliğinden yanması tekrar ilginçti
  • Dediğim gibi cihaz ilk çıktığında fiyatı fazlaydı. Türk tasarımı olması gurur verici fakat mesela camı başka bir yabancı marka üretimi ise bunu söylemek mi çamur atmak bilinmez. Zaten diğer serileri incelerseniz made in P.R.C olduğunu görürsünüz. Konu ancak kullanıcı sayısı artınca anlaşıldı. Ama bazı tasarım hataları yok değil. Arkadaşlarımız paylaşmış. Önemli olan işini düzgün yapması.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu makina Arçelik EMİ Çerkezköy/Tekirdağ a üretiliyor.Ben orda çalışıyorum.ne Çin de üretilmesi...Hata yılbaşında bize hediye olarak bu makina verildi..bizim sahanın üretimidir.Mola istasyonlarında bile var.sürekli demliyoruz....
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRK1905

bu makina Arçelik EMİ Çerkezköy/Tekirdağ a üretiliyor.Ben orda çalışıyorum.ne Çin de üretilmesi...Hata yılbaşında bize hediye olarak bu makina verildi..bizim sahanın üretimidir.Mola istasyonlarında bile var.sürekli demliyoruz....

Toplama parçaları birleştiriyorsunuz cam alman malı mekanizma çin neden bahsediyorsun siz sadece montajı yapıyorsunuz insanları yanlış bilgilendirme

• Arkadaşlar, ben 1 haftadır kullanıyorum ama eşimle bir türlü güzel, istediğimiz gibi çay içemedik. 6 kaşık çay atıyorum, ilk önce orta denedim, daha sonra sert denedim ama bir türlü istediğimiz tadı alamadık. Sanki çayda plastik tadı var. Makina 10 numara , fikir olarak da çok mantıklı ama demlikteki tadı bulamadık. Acaba çay 15 dk. civarında demlendiği için mi ( yani tam demlenemeden ) lezzetsiz oluyor anlamıyorum. O kadar para verdik , makina mutfakta bir köşede kaldı. Lezzet için önerisi olan varsa hepsini deneyeceğim.
  • Öncelikle bu makineyi kullandım. Çayını hiç beğenmedim ki makine de 1 haftaya perte çıktı. malum burnu büyük arçelik servisleri de klasik "kullanıcı hatası" deyince uğraşmadık attık çöpe.

neyse bir de şu çin malı vs türk teknolojisi işine bir müdahale edelim. bir çok türk markası çin ürettim yaptırtır ve bence de doğrusu budur. türkiye'deki bir çok üretici yeniliğe kapalı; sadece elinde var olan kalıplardaki tost makinesini, kettle'ı yapma derdinde olan üreticiler. ayrıca üretim maliyetlerindeki yükseklik ve baskılar da cabası. patenti, teknolojisi, mühendisliği türk arkadaşlara ve markalara ait ne varsa başka ülkelerde üretilmesinde sıkıntı yok.

meşhur çerkezköy kampüsüne gelirsek; otomatik cezve olan telve'nin orada üretildiğini zannedenlerin çokluğu malumunuz. arçelik aynı sanayi bölgesinde bir üretici firmaya ürettir telve'yi. al sana çerkezköy üretimi ama demek değil ki bu ürünün ar-gesi, mühendisliği arçelik'in değil. tabii ki onların ama bir çok marka artık üretim yapmıyor. keza arçelik beyaz eşya üretmese -ki bence iyi para veren çıksa o markayı kesinlikle satar koç grubu-, alıp satma işinde olurdu aynı küçük ev aletlerinde yaptığı gibi.
    markalar artık know-how üretip, ar-gesini yapıp, proof of concept ya da prototip üretiyor ve bunu sonra da alt üreticiler üzerinden üretim yaptırıp, pazara sunuyor. keza philips, saeco ile zelmer'i satın almadan önce tek fabrikası olmayan bir marka idi.
    üstteki yazılarda belirtilen eksen makine keza; arzum, arçelik, tefal gibi markaların çay makinelerini falan hep bu marka üretir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black exodus -- 19 Ocak 2015; 8:53:55 >

• Demliğin ısı ayarı falan var mı? Demlendikten sonra sıcaklığı az geliyor çayın. Sıcaklık ayarı varda mı ben göremiyorum?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.