Şimdi Ara

Arçelik In Love Gurme Çay Makinesi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
6
Favori
68.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu cihazı Telvenin kalitesine güvenip aldım. Aldığıma çok pişmanım. Almayın aldırtmayın... Kaç defa arızalandı. Ekran ışıkları sürekli bozuluyor. Bazı zamanlar su yeteri kadar sıcak olmuyor vb... Safi sorun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: salihbocX

quote:

Orijinalden alıntı: TRK1905

bu makina Arçelik EMİ Çerkezköy/Tekirdağ a üretiliyor.Ben orda çalışıyorum.ne Çin de üretilmesi...Hata yılbaşında bize hediye olarak bu makina verildi..bizim sahanın üretimidir.Mola istasyonlarında bile var.sürekli demliyoruz....

Toplama parçaları birleştiriyorsunuz cam alman malı mekanizma çin neden bahsediyorsun siz sadece montajı yapıyorsunuz insanları yanlış bilgilendirme

makineden artık memnun değilsiniz heralde ilk aldığınızdaki gibi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

quote:

bu makina Arçelik EMİ Çerkezköy/Tekirdağ a üretiliyor.Ben orda çalışıyorum.ne Çin de üretilmesi...Hata yılbaşında bize hediye olarak bu makina verildi..bizim sahanın üretimidir.Mola istasyonlarında bile var.sürekli demliyoruz....

Toplama parçaları birleştiriyorsunuz cam alman malı mekanizma çin neden bahsediyorsun siz sadece montajı yapıyorsunuz insanları yanlış bilgilendirme

Memnunum ama türk malı lafı yalan parçalar toplama tümü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

bu arada cihaza çin üretimi diyen arkadaşa sesleniyorum yanlışın var cihaz türkiyede monte edilmiş tuzlada cihazın çam ketel vede demliği made in germany yani kalite ketel kısmı prc ama montaj türkiyede mekanizma yazılım arçeliğin zaten yani cihaz çin değil bilakis türk hatta cam parçaları almanya olması büyük avantaj:

hocam daha önce böyle yazmışsınız ama.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Telve'de aynı fabrikada üretiliyor, onun da parçalarının bir kısmı aynı şekilde dışardan geliyor...
    Telve de Türk Malı değil mi şimdi??!

• quote:

quote:

bu arada cihaza çin üretimi diyen arkadaşa sesleniyorum yanlışın var cihaz türkiyede monte edilmiş tuzlada cihazın çam ketel vede demliği made in germany yani kalite ketel kısmı prc ama montaj türkiyede mekanizma yazılım arçeliğin zaten yani cihaz çin değil bilakis türk hatta cam parçaları almanya olması büyük avantaj:

hocam daha önce böyle yazmışsınız ama.

Cihaz çok iyi alman malı camı ama türkiyede üretiliyor diyenlere ben öyle dedim türkiyede monte ediliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Alehar

quote:

quote:

quote:

quote:

Telve'de aynı fabrikada üretiliyor, onun da parçalarının bir kısmı aynı şekilde dışardan geliyor...

Telve türk malı değil türk firması üretimli sadece parçalar kendi dediniz ithal eğer bir ürün türk üretimi patenti alacak ise tüm parçaları yerli olması lazım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Telve türk malı değil türk firması üretimli sadece parçalar kendi dediniz ithal eğer bir ürün türk üretimi patenti alacak ise tüm parçaları yerli olması lazım

"Türk üretimi patenti alacak ise..."
    böyle bir şey yok arkadaşlar!..
    Benim kendi buluşçusu olduğum patent sayım (uluslararası) 30'un üzerinde ve ben böyle bir şey duymadım :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

"Türk üretimi patenti alacak ise..."
    böyle bir şey yok arkadaşlar!..
    Benim kendi buluşçusu olduğum patent sayım (uluslararası) 30'un üzerinde ve ben böyle bir şey duymadım :)

Sen böyle diyosunda madem çok biliyosun ama adamlar lansmanı öyle yapıyor tamamen türk mühendislik buluşu diye ama parçaların alayı ithal burda toplanıyor hepsi bu

• Hiç bir üründe parçaların tamamının Türkiyede üretilmesini beklemeyin. Beni şirketin yerli yabancı olması değil imalatı veya montajı ülkemde yapması ilgilendirir. Aslolan burada insanımıza iş imkanı sağlıyor mu? 3-5 kişi evine ekmek götürse kime zararı var. Alınan her ithal ürün işsizler ordusuna yeni insanların katılması demektir. İşsizlik bir gün döner durur bizi de vurur.
  • Beyler 3286 cayırova 3284 boluda tasarlandı , üretim türkiye parçalar gayet kaliteli parça temini türkiye ufak tefek parça çinden gelebilir belki ama tamamen yerli üretim ve ürünlerin ikiside gayet iyi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz
  • munans kullanıcısına yanıt
    gurme kettle olarak kullanılıyor , demliği cıkarıp su kaynatan kısmın üzerine koyup ürünün sağ tarafındaki şeffaf düğmeyi yukarı kaldırmanız yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkayt

Beyler 3286 cayırova 3284 boluda tasarlandı , üretim türkiye parçalar gayet kaliteli parça temini türkiye ufak tefek parça çinden gelebilir belki ama tamamen yerli üretim ve ürünlerin ikiside gayet iyi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz

Neyi türkiye bırakın allah aşkına gurmenin kettle alman malı camı mekanizma kettle kısımlar çin yada prc ee ne kaldı geriye kolisimi türkiye üretimi yoksa yoksa içinden hediye çıkan liptonmu tasarım türk olabilir parçalar çoğu ithal burda montaj sadece

• salihbocX S kullanıcısına yanıt
    :) her parça türkiyedemi üretilmesi gerekiyor türkmalı olması için , o zihniyetle bakarsan hiçbir ülke doğru dürüst ürün üretemez , üretimi türkiyede parça tedariği değişik yerler olabilir,
  • quote:

Orijinalden alıntı: deburky

Arkadaşlar, ben 1 haftadır kullanıyorum ama eşimle bir türlü güzel, istediğimiz gibi çay içemedik. 6 kaşık çay atıyorum, ilk önce orta denedim, daha sonra sert denedim ama bir türlü istediğimiz tadı alamadık. Sanki çayda plastik tadı var. Makina 10 numara , fikir olarak da çok mantıklı ama demlikteki tadı bulamadık. Acaba çay 15 dk. civarında demlendiği için mi ( yani tam demlenemeden ) lezzetsiz oluyor anlamıyorum. O kadar para verdik , makina mutfakta bir köşede kaldı. Lezzet için önerisi olan varsa hepsini deneyeceğim.

hocam ben yaklasık 5 aydır kullanıyorum vede cihazdan çok memnunum ben orta iççegim zaman 3 kaşık çok içcegim zamanda 5 kaşık filan atıyorum tam geliyor lezzetide ocakta demenlenen çaydan farkı yok ..gecen çay tiryakisi olan anne-babamda içti çok begendiler,çay olarakda doğuşun filiz (siyah paket) olanı kullanıyorum vede tavsiye ederm..bu dklar ise öle rastgele belirlenmis degil en iyi idaeal çay demleme süresi 15 dk ona gore tasarlanmısdır zaten uzmanlarda uyarıyor 15 dk dan fazla demlenen çayın zarari vardir diye..Birde diğer arklar gibi çay sogutması gibi bir durumla karsılasmadm hıc zaten sıcaklık dusunce otamatik kendini tekrar kaynatıyor yada kenarındaki ufak tusa bassanız bir kac sanıyede tekrar kaynatmaya baslıyor genel olarak üründen çok memnunum trendyol sayesnde bayagda uygun fiyata almıstım =))

• quote:

Orijinalden alıntı: Tobey

quote:

Orijinalden alıntı: deburky

Arkadaşlar, ben 1 haftadır kullanıyorum ama eşimle bir türlü güzel, istediğimiz gibi çay içemedik. 6 kaşık çay atıyorum, ilk önce orta denedim, daha sonra sert denedim ama bir türlü istediğimiz tadı alamadık. Sanki çayda plastik tadı var. Makina 10 numara , fikir olarak da çok mantıklı ama demlikteki tadı bulamadık. Acaba çay 15 dk. civarında demlendiği için mi ( yani tam demlenemeden ) lezzetsiz oluyor anlamıyorum. O kadar para verdik , makina mutfakta bir köşede kaldı. Lezzet için önerisi olan varsa hepsini deneyeceğim.

hocam ben yaklasık 5 aydır kullanıyorum vede cihazdan çok memnunum ben orta iççegim zaman 3 kaşık çok içcegim zamanda 5 kaşık filan atıyorum tam geliyor lezzetide ocakta demenlenen çaydan farkı yok ..gecen çay tiryakisi olan anne-babamda içti çok begendiler,çay olarakda doğuşun filiz (siyah paket) olanı kullanıyorum vede tavsiye ederm..bu dklar ise öle rastgele belirlenmis degil en iyi idaeal çay demleme süresi 15 dk ona gore tasarlanmısdır zaten uzmanlarda uyarıyor 15 dk dan fazla demlenen çayın zarari vardir diye..Birde diğer arklar gibi çay sogutması gibi bir durumla karsılasmadm hıc zaten sıcaklık dusunce otamatik kendini tekrar kaynatıyor yada kenarındaki ufak tusa bassanız bir kac sanıyede tekrar kaynatmaya baslıyor genel olarak üründen çok memnunum trendyol sayesnde bayagda uygun fiyata almıstım =))

Kaça aldın merak ettim

• 250 tl ye 6 taksit almıstım ozaman..birde alısveriş yaptıgım icin ustune 50/25 limitli 2 tanede çek vermişti..=)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tobey -- 12 Şubat 2015; 18:09:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tobey

250 tl ye 6 taksit almıstım ozaman..birde alısveriş yaptıgım icin ustune 50/25 limitli 2 tanede çek vermişti..=)

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Hala eşimle doğru tadı alamadık. Çay sanki demlenmemiş gibi ya ot tadı geliyor, ya da plastik gibi bir tad alıyoruz.
    Özel modda 24 dk. demledim yine banamısın demedi. Herkes memnun niçin ben bulamadım doğru demlemeyi anlamadım. Her akşam çay demlenir bizde ama demlikteki lezzeti bir türlü bulamıyoruz. Kullanımı bu kadar basit olan bir cihazdan nasıl verim alamıyorum anlamıyorum.
    Birşeyi unutmuş olsam diyeceğim ama kullanma kılavuzunu bile okudum. Su olarak hem musluk suyunu hem de damacana suyu da denedim. çay sanki demlenmeden almışız gibi bir tad oluyor. Eskiden 10-15 yıl önce filtre kahve makinalarında çay demlerdik ve berbat olurdu, onun gibi oluyor.
    Siz siyah çay modunda mı yoksa özel modda mı çalıştırıyorsunuz ?
    Yardım ve tavsiyelerinizi rica edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deburky -- 17 Şubat 2015; 11:14:08 >

• ben hiç özel modda çalıştırmadım hep siyah çay modunda çaliştırdım..plastik kokusu gelmesi imkansiz çünkü hiç bir şekilde plastige maruz kalmıyor su..kulandığınız çayı degiştirdinizmi acaba belki çaydanda olabilir ? Cunku benm damak tadımda hassastır öle her çayı içemem begnemem ama bu gerçtekden iyi oluyor aynı demleme çay gibi ...su olarakta çeşme suyunu kullanıyorum sorun olmuyor..
  • Denedim güzel bir alet

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.