Şimdi Ara

Arçelik Imperium 9 A55 C 985 B Kullananlar (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
246
Cevap
10
Favori
21.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

TV sehpaları var. Eskidjide bulabilirsiniz. Sehpanın ortasından yükselen çelik bir boru var. Kalın. Boru ile birlikte Askı aparatı da geliyor. TV o boruya asılıyor. Boru sağa sola sınırsız bir açı ile dönüyor. Evin hangi köşesine oturursanız oturun. TV'yi o tarafa çeviriyorsunuz. TV zevki bölünmüyor.

Biz 40 inc Vestel TV'mizi 8 senedir böyle kullandık. Resimdeki kullandığımız sehpa.

Arçelik Imperium 9 A55 C 985 B Kullananlar

• Grundig TV NTFS formatlı Flash diskleri okumuyor. Okutabilmek için FAT32 formatına çevirmek gerekiyor. Fakat böyle olunca 4 GB'dan daha büyük bir filmi flash diske atamıyorsunuz. Olumsuz bir durum daha var. Flash diskiniz 32 GB'tan büyük ise FAT32 olarak formatlanamıyor. ExFAT olarak formatlanıyor. Böyle olunca TV flash diskleri yine görmüyor. İlla FAT32 olacak.

Flash diskiniz 32 GB'tan büyük ise FAT32 yapabilmek için özel program kullanmak zorundasınız. Özel programlarla oluyormuş.

Fakat sırf TV flash diski görebilsin diye ne flashları, ne de 2 TB'lık 2 harddiskimi FAT32 yapmaya niyetim yok. Çünkü 2 tane Bluray Player oynatabiliyor. Uydu cihazı oynatabiliyor. Aldığım Atlanta ColoVU android kutusu oynatabiliyor. Önceki kullandığım 2015 model 40 inc Vestel de oynatabiliyor. Sırf Grundig aşkına formatlamayacağım.

Fakat bu zamanda 4K UHD TV yapıp USB bağlantılarını FAT32 ile sınırlamak, ayıp yani. Arçelik ve BEKO'ya hiç yakışmadı.

Kullanma kılavuzuna bakmayanlar için şunu da belirteyim. TV'nin yan tarafındaki USB yuvası USB 1 olarak adlandırılmış. Buraya sadece flash diskler bağlanabiliyor. Mobil harddisk bağlarsanız kesinlikle okumaz. Mobil harddisk bağlayacaksanız eğer TV'nin alt tarafına gelen USB 2 diye adlandırılan yuvaya bağlamanız gerekiyor.

• topaz42 kullanıcısına yanıt

birkaç sayfa geride bu sorunları çokça yazıp konuşmuştuk. Umarım bu beklenti ile almamışsınızdır TV yi.

• Thai-Fun kullanıcısına yanıt

Elbette hayır. Grundig sevdiğim bir marka. Sadece UHD TV'nin FAT32 ile sınırlandırılmasını yadırgadım. Yoksa benim için sıkıntı değil. Oynatabilen bir sürü alternatif cihazım var. Bağlarım TV'ye. İzlerim.

vestelmi bu tv

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt

Evet. Vestel TV. Vestel 40FA8100 Full HD 3D TV. 2015 yılında Teknosa'dan almıştık. 1.199,00 TL idi.

• Android tv os 11 olarak gözüküyor 12 ya da 13 yapabiliyor muyuz?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Saint Ralph S kullanıcısına yanıt

Merhaba, evet çok memnunum. Gerek ses, gerekse görüntü açısından fiyatının çok üzerinde bir cihaz (Ben 10.500 tl'ye almıştım). USB girişinden NTFS desteklememesi çok büyük eksiklik, ancak maalesef Arçelik bu konuda duyarsız kalıyor ve onlarca kere kayıt açtırmama rağmen, sorun çözülmüyor. Bazı yerlerde okuduğum kadarı ile bu duruma Android 11 sürümünün sebep olduğu da yazılı, ancak doğruluğu nedir bilemem.

Yazılım konusunda ise TV Yazılım İndirme Merkezi | Arçelik (arcelik.com.tr) adresinden en son sürümü kontrol edebilirsiniz. Ben en son sürümü yükledim fakat gözle görülür pek birşey fark edemedim ancak muhakkak birşeyler yapılmıştır...

Geç cevabım için özür dilerim...

• Arkadaşlar USB ile medya oynayacaksınız bir.program varda ismini unuttum orda TV ye kurtulup fat32 ve NFTS destekliyor aksam bir bakayım olmadı 4k destekli amlocig s905 işlemcili andorid TV box her türlü işinizi görür dert etmeyin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Android kutusunu Smartı ölmüş Vestel TV'ye bağladım. Arçelik Imperium 9 A55 C 985 B Kullananlar  FAT32 ve NTFS destekleyen program hakkında haberini bekliyoruz.

• sitcel S kullanıcısına yanıt

Yanıt için Sağolun.

Eşimi bir türlü razı edemedim Vestel aldırdı.

Artık oğluma bu modeli alacağız.

Kısmet değilmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    paragon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PearLJaM -- 15 Mart 2023; 22:2:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PearLJaM

paragon
    Evet bende bunu paylasicaktim harika

• Paragon calismasoi için extra file manager indirmesi lazım yönlendiriyor ama cihaz uyumlu değil diyor

Apk olarak indir manageri

• quote:

Orijinalden alıntı: PearLJaM

Apk olarak indir manageri
    Link varmı sayın hocam

• Saint Ralph S kullanıcısına yanıt

Hayırlısı olsun, güzel günlerde kullanın inşallah. Umarım aradığınız özelliklere sahip bir cihaz almışsınızdır...

• sitcel S kullanıcısına yanıt

Sağolun.

Siz'de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.