Şimdi Ara

Arçelik'den Güneş Enerjisi ile çalışan klima! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
3
Favori
37.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: thesprit

Patladı gitti!

• quote:

Orijinalden alıntı: doroşenko

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

arçelik bizim için eskide kalan bir markadır.yeni bir ürün aldığımda modellerine bakmıyorum bile.günümüzde özellikle teknoloji ve yaratıcılık alanında hiçbir etkinlikleri yok ve pazar payı zamanla gerileyecek bu gidişle.ileri ki zamanda koç grubunun elden çıkaracağını ve yabancı bir firmaya satacağını düşünüyorum.

dünyanın en tasarruflu ,efendim en hızlı çamaşır bulaşık vb.makinlerini üreten kısaca yenilik dediğiniz konuda dünyanın en iyi firmalarındandır.

Bu mantık zaten ülkemizi bu hale getirdi işsizlik ,fakirlik diz boyu.Yabancılar ülkemizin büyük ve değerli kuruluşlarını sağolsunlar bu zihniyetteki insanlar ve yöneticiler ile bir bir ele geçiriyorlar. Lisansını iptal ederiz Tehdit ve baskısı ile Koç gurubunun elinden Fiat ı aldılar(çok az göstermelik bir hissesi var) dikkat ederseniz artık Tofaş amblemi bile yok direk Fiat amblemi var otoların üzerinde.Yine Migrosu ve Doğuş gurubundan Tansaşı ingiliz- hollanda firması aldı.Bu listeyi çok daha uzatmak mümkün.Dikkat edilirse teknoloji üreten ülkeler Avrupa birliği masalı ile gümrük vergilerini neredeyse sıfıra kadar düşürdüler ve bundan sonrada direk mağazaları dahi satın alarak gıdadan teknolojiye migroslar efendim media marktlar ,dartyler vb.ile üretiikleri malların ülkemize getirilmesini satışını ve servisini bile direk kendileri yapıyorlar.Benim ülkemin şirketlerine artık distribütör vb.olarak kar payı bile vermiyorlar direk kendileri satış pazarlamasınıda yaptıklarından o parayıda ceplerine indiriyorlar.

Sadece Turkcell in 24 milyon abonesi var avrupanın ve dünyanın pek çok ülkesinin nüfusundan fazla.Ve diğer operatörleride ekleyin ve düşünün ülkemizde her an her saniye birileri konuşuyor,mesaj yazıyor,cep telden nete giriyor kısaca her saniye para basıyor bu operatörler.Ama kime?
    Turkcell'i ruslar almış,eskinin Telsimini ingilizlerin vodafonu.Avea yı İtalyanlar.Kısaca her saniye para yurtdışına gidiyor.Migros vb.den tut perakende sektörü yabancıların elinde,hayvancılık,hayvan yemi(özellikle tavuk yemlerive tavuk sektörü)yabancıların ,50 kuruşa satın aldığımız şişe su ve sodaların 1-2 marka hariç hepsi yabancıların elinde ,arabamıza bineriz yada toplu taşımaya yakıt sektörü ve otomotiv külliyen yabancıların.
    Ama bu yabancılar bir tek şirketlerini bile başkasına kolay kolay satmaz.Almanların almak istediği bir Fransız şirket için Fransa kapitalist ve serbest piyasa ekonomisi uygulamasına ve avrupa birliğinde Almanya ile lider ve ortak olmasına rağmen sırf bir şirket için özel kanun çıkarır yasaklar.
    Almanların Ruslara bir kısım hisselerini satmak ve bu ortaklıkla sermaye sağlamak istediği(bakın tamamı değil sadece bir kısmını) OPEL in satışına ABD başta olmak diğer ülkeler karşı çıkar sattırmaz vb.İsteyen internette bakar,araştırır.

Peki her şekilde paranın dışarı gittiği böyle bir durumda işsizlik nasıl bitecek,ekonomi nasıl iyi olur ülkemiz nasıl kalkınır.Olmaz hayal.İnsanlarımızın bu zihniyeti değiştirmesi gerekiyor.Yıllarca Almanlar kendi otomobilleri pahalı olmasına italyan ve fransız arabaları daha ucuz ve az yakan oto lar olmasına rağmen fazla rağbet etmediler pahalı olmasına karşın kendi ürünlerini kullandılar şimdi otomotiv sektöründe durumlarını biliyorsunuz.Hatta Wolksvagen fabrikalarının birinin kapısında şu yazı vardır:'Başka ülkenin otomobiline bineceksen git orada çalış.' kısaca defol git orada yaşa demek istiyor.

Dünyanın en büyük 5 beyaz eşya üreticisi arasında Arçelik ve o yüzden yabancıların zorla almak istediği bir firma.Ben bir çok ülkede çalıştım afrikada moritanyada bile satıldığını gördüm İngilterede soğutucu piyasasının %15-20 si bekonun elinde dir düşünün.Geçmişte koç grubunun kalitesiz otomobilleri,ürünleri yapıp sattığı ve yüksek gümrük duvarları ile korunduğu doğrudur ama bunda Arçelik-beko nun karşısına rakip olarak çıkacak yada çıkan firmaları desteklemeyerek devletin ve siyasilerinde etkisi olmuştur.Gçmişte böyleydi oh olsun demek daha büyük hatadır.

Bugüne gelirsek Yabancıların su kaynaklarını,madenleri,limanları,ulaşım sektörünü,gıdayı(et vb.ithali ile) ele geçirdiği bir zamanda ARÇELİK i hala alamamaları teknolojisini büyük oranda kendi ürettiği ve Fiat ın yaptığı gibi lisans vb gibi tehditlerin bu alanda işe yaramadığındandır.ELektronikte özellikle Lcd tv de eksikliğini görmüş ve Almalarınn Grundig ini satın alarak (Almanlar küresel ortamda japonlarla elktronik alanında rekabet i kesip göreceli üstün oldukları alanda ortaklığa gittikleri için satmakta sakınca görmediler) teknolojisini bu alanda da geliştirmeye çalışan bir konumda Arçelik bu konudada yakında ilerleme sağlar.Kısaca artık bazı konularda zihniyetimizi değiştirmemiz gerekli.

Gümrük birliği yokken arçelik vardı o zaman koç iyice kesesini doldurdu.Şimdi bakıyorum ne kadar yerli marka olsa da bir boschla,siemensle aynı paraya satıyor ürünlerini.Şahsen makina üretimini siemensten öğrenen bir markayı alacağıma gider alman malı bir makina alırım en azından uğraşmam servisle vs.arçelik bulaşık makinemiz vardı 4 yıl kullandık ve çöpe gitti beni düşünmeyeni ben hayatta düşünmem.koç grubu milletimizi her alanda kazıklamıştır ne arabası araba idi ne de ürettiği eşyalar ki elektronikte hiç yoklar hepsi çin malı idi ürünleri.

• arçelik isterse ışınlanmayı bulsun gene almam mümkünse arçeliğin adını bıle duymak ıstemıyorum .. hurdaçelik olarak değişirse adı olabılır... dandik kalıtesız mallarını artık eskısı gıbı satamıyorlar Allahtan bosch siemens gıbı marklar geldı fıyatları da aynı ıyı oldu beter olsunlar
  • Aynen öyle.Eski beyaz eşyaların arkasındaki ürün etiketlerine bakınız hep siemens teknolojisi ile üretilmiştir diye yazar.Vatandaşta arçeliğin sağlamlığının kendinden geldiğini sanır.Bu firmalar kendi markasıyla Türkiyeye girince arçeliğin balonu patladı.
  • Başka ülkenin otomobiline bineceksen git orada çalış.' kısaca defol git orada yaşa demek istiyor.

• 2 yıl olmuş.olay hikaye galiba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

2 yıl olmuş.olay hikaye galiba...

güneş enerjisi öyle de vrs sistemler kullanılıyor bile
  • 30 yıllık ınverter teknolojisini yeni diye saf yerine bizi koyarak anlatırsa forumlardaki insanlar bunu yemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur106

arçelik isterse ışınlanmayı bulsun gene almam mümkünse arçeliğin adını bıle duymak ıstemıyorum .. hurdaçelik olarak değişirse adı olabılır... dandik kalıtesız mallarını artık eskısı gıbı satamıyorlar Allahtan bosch siemens gıbı marklar geldı fıyatları da aynı ıyı oldu beter olsunlar

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yaz Kızım200torbaçimento

quote:

arçelik isterse ışınlanmayı bulsun gene almam mümkünse arçeliğin adını bıle duymak ıstemıyorum .. hurdaçelik olarak değişirse adı olabılır... dandik kalıtesız mallarını artık eskısı gıbı satamıyorlar Allahtan bosch siemens gıbı marklar geldı fıyatları da aynı ıyı oldu beter olsunlar

+1

hocam ayıptır söylemesi öyle dediniz de lg beko klima kurdunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

quote:

+1

O kurulum özel istek üzerine olmuştu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

quote:

+1

O kurulum özel istek üzerine olmuştu.

anladım hocam özür dilerim

• Her şey yolundaysa saygılar...
  • quote:

Her şey yolundaysa saygılar...

• Bosch akar.
  • 1980 yılında bulunmuş Inverter teknolojisine Arçelik 2010 yılında daha yeni bir teknoloji diyor.
    İşte bundan dolayı benim ve yakınlarımın evine Arçelik giremez.:)))

• http://www.alternaturk.org/gunes-enerjisi-sogutma.php

illa güneş ile soğutma lazımsa bu yöntem hem daha ucuz hem de daha verimli :D
  • Lg üretimi değilse %100 yerli üretimse iyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • %100 yerli üretim.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.