Şimdi Ara

Arcelik bulasik makinesi ariza yardim rica

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar... Makinemin markasi arcelik 6242 HIT. Yikama yaparken birden su bosaltma konumunda takili kaldi. Bende makineyi arkaya dogru yatirdim icinden biraz su akti ve normal calismaya basladi ancak ayni problem tekrar etti.

Makine su aliyor yikamaya basliyor. Su bosalmaya basladigi anda takilo kaliyor. Icerideki suyu cekip bosaltiyor ama motor hic durmuyor biraksam sonsuza kadar çalışır. Resetleme yada test programina gecmekte ise yaramiyor.

Yardimlarinizi rica ediyorum. Saygilar sevgiler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• makinenin altında taşma emniyet switc bölümünde tetiklemeye neden olacak su gördünüz mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

makinenin altında taşma emniyet switc bölümünde tetiklemeye neden olacak su gördünüz mü?

Aslinda detayli bakma sansim olmadi sadece sansimi denedim yatirinca su akti... birbyerlerden su kacagi var sanirim.. acip incelemek lazim galiba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kbingul K kullanıcısına yanıt
    Eğer makineniz, cihaz zeminine su sızdırıyorsa, strafor şamadra yükselir ve acil durum switcini tetikler. adı üstünde bu acil durumdur yani evi su basma riski olduğu için su alma çalışma vs gibi işlemlere son verip acil tahliye moduna geçer taa ki switchden bu ikaz kesilene kadar.

Tabi benimki varsayım, gerçekten ne olduğunu anlamak için sökmek bakmak lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.