Şimdi Ara

ARÇELİK BEYAZ EŞYALAR LG ÜRETİMİ Mİ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
19.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: can kırıkları.

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Orijinalden alıntı: erencoe

Direct Drive sistemini arçelik çıkarmış sözde, patentini alan LG değilmi onun yav

Onu almanlar 20 sene önce dusunmus ama rafa kaldırmıs.sonra korelıler bulmus hayata gecırmıs.arcelıkle ılgısı yok zaten.sadece kore üretımı bıde orbıtal dıye cıkardıgı makınede vardı zamanında.sımdı ıse almanların buldugu bdcl motor kullanıyorlar.bayagıda ıddalılar. 67 db 1200 devırde yazıyor.gercekse cok ıyı.

tabikide 67 db makina boşken çık db ama 70 i geçmiyor ben tam kapasite 69 ile 70 arasında durduğunu gördüm

yabana atılacak deger degıl.bayagı sessız.bunları tubıtak akustıklerı ozel odalarda ölcuyor. burdada bağzı deneylerı anlatmıs

http://www.ume.tubitak.gov.tr/menu_lablar.php?f=210

• quote:

Orijinalden alıntı: YAMAN_NR

Arçelik'in kendi ürettiği ürünleri de var fakat lisanslıları daha fazla.Bİr de küçük ev aletlerini başka firmalara yaptırıyor acaba o firmalar Koç Grubuna mı ait onu öğrenemedim.Kullanmış olduğum çamaşır makinasının LG'ye mi ait olduğunu bilmiyorum Arçelik'in IQ serisi ilk çıkanlardan (5800E) sonradan üretilenlerde IQ yazmıyor.

hemen söyliyeyim arçelik küçük ev aletlerini kendi tasarlıyıp üretiyor bazılarını ise ERNA-MAŞ adlı markası ema olan türk bir firma üretiyor eskiden beri kardeş markalar vede ema markalı ürünleri 20 yıldır kulanıyoruz hiçbir arıza yok çok eskiden almışız arçelik bayisinden dolayısıyla arçelik kaliteli vede arçelik hiçbirşey yapmıyor demeyin arçelik herzaman ar-ge sistemini çalıştırıyor elin markalarını kullanırsanız tabi arçelik bişey yapamaz ama biraz milliyetçi düşünüp kullansanız benim gibi 20 yıl arçelik kullanabilirsiniz!

• quote:

Orijinalden alıntı: Erenforce48

quote:

Arçelik'in kendi ürettiği ürünleri de var fakat lisanslıları daha fazla.Bİr de küçük ev aletlerini başka firmalara yaptırıyor acaba o firmalar Koç Grubuna mı ait onu öğrenemedim.Kullanmış olduğum çamaşır makinasının LG'ye mi ait olduğunu bilmiyorum Arçelik'in IQ serisi ilk çıkanlardan (5800E) sonradan üretilenlerde IQ yazmıyor.

hemen söyliyeyim arçelik küçük ev aletlerini kendi tasarlıyıp üretiyor bazılarını ise ERNA-MAŞ adlı markası ema olan türk bir firma üretiyor eskiden beri kardeş markalar vede ema markalı ürünleri 20 yıldır kulanıyoruz hiçbir arıza yok çok eskiden almışız arçelik bayisinden dolayısıyla arçelik kaliteli vede arçelik hiçbirşey yapmıyor demeyin arçelik herzaman ar-ge sistemini çalıştırıyor elin markalarını kullanırsanız tabi arçelik bişey yapamaz ama biraz milliyetçi düşünüp kullansanız benim gibi 20 yıl arçelik kullanabilirsiniz!

ERNA-MAŞ firmasının ürettiği şarjlı süpürge kullanıyorum, memnunum yukarıda da yazmıştım. Yalnız kullandığım Arçelik klima LG lisanslı.

• bagzi no frostlari lg teknolojisiyle uretiliyor arceligin bi mikseri vardi kirmizi tusu vardi sarimsi renkte rondosu blenderi vardi bizde bide anneannemde vardi biz 12 sene kullandik anneannem halen kullaniyor tas gibiydi bide gri renkte dugmeli sarjli supurgemiz vardi 10 sene kullanmistik emka makine uretimi olabilirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

ERNA-MAŞ firmasının ürettiği şarjlı süpürge kullanıyorum, memnunum yukarıda da yazmıştım. Yalnız kullandığım Arçelik klima LG lisanslı.

öyle zaten lg türkiye pazarına türk-kore mühendislerin ürünü LG-BEKO klimaları ile girdi Lg üretimi için ARÇELİK A.Ş'yi seçti kendi ve arçelik mühendisleri ile birlikte tasarladı inverter klimaları

• Bahsettiğiniz anlaşmalar yıllar öncesine dayanıyor, bundan 20 sene önceki türkiyenin sanayisi ile bugünün sanayisi aynı mı ?

Ayrıca bir arkadaş beyaz eşyanın teknik bakıma ihtiyacı olmadığı konusunda bir şeyler karalamış yukarılarda, 10-20 sene kullanmak gerektiğini. Tamami ile katılıyorum kendisine, aldığımız bir beyaz eşyanın (dayanıklı tüketim lafı buradan gelmiyor mu zaten ?) en az 10 sene dayanması lazım.
    Ama günümüzde ne yazık ki bu anlayışa sahip üretici bulamazsınız. Şimdinin üretim anlayışı, düşük maliyete yöneldiğinden ötürü (artık çelik kazanlı çamaşır makinesi bulmak çok mesela) bir beyaz eşyanın dayanıklı olmasını bekleyemeyiz. Bu tarz şirketlerin üretim yapısı ucuz-bol anlayışında olduğu için artık bir makinenin 10 sene dayanması demek bence gerçekten sağlam planlanmış olduğunu gösterir.
  • Arçelik, Beko... fason üretim yaptırıyor mu?

El cevap: Evet, küçük ev aletlerinin nerdeyse tamamını Çin'den getirtiyorlar. "Çin malıdır" demeye utandıklarından(?!!) PRC'de üretilmiştir diyorlar. (PRC=Peoples' Republic of China, yani bildiğimiz Çin)

Peki diğerleri?

El cevap: Öncüsü yaptırır da artçısı durur mu? Mesela sevgili Vestel de aynı şekilde.

Ülkemizde küçük ev eşyası üretiliyor mu?

El cevap: Evet, kısmen. Mesela burada Çankırı'da bu işi yapan bir firma var. Arçelik'e, Philips'e, Kenwood'a, Simbo'ya... üretim yapmışlar yapmaya da devam ediyorlar:
    http://arsiv.sabah.com.tr/2007/12/04/haber,09F6CCB7EE0944FD94E6D8F212280DFE.html

Bunlar da erna-maş'ın bazı ürünleri bakalım tanıyabilecek misiniz, marka olmadan

http://www.ernamas.com/index2.php?gw=products (Not: Liste eskidir ve eksiktir. Bu listede olmayan birçok ürünü de üretiyorlar)

• quote:

Orijinalden alıntı: arda4

Arçelik, Beko... fason üretim yaptırıyor mu?

El cevap: Evet, küçük ev aletlerinin nerdeyse tamamını Çin'den getirtiyorlar. "Çin malıdır" demeye utandıklarından(?!!) PRC'de üretilmiştir diyorlar. (PRC=Peoples' Republic of China, yani bildiğimiz Çin)

Peki diğerleri?

El cevap: Öncüsü yaptırır da artçısı durur mu? Mesela sevgili Vestel de aynı şekilde.

El cevap: Evet, kısmen. Mesela burada Çankırı'da bu işi yapan bir firma var. Arçelik'e, Philips'e, Kenwood'a, Simbo'ya... üretim yapmışlar yapmaya da devam ediyorlar:
    http://arsiv.sabah.com.tr/2007/12/04/haber,09F6CCB7EE0944FD94E6D8F212280DFE.html

Bunlar da erna-maş'ın bazı ürünleri bakalım tanıyabilecek misiniz, marka olmadan

http://www.ernamas.com/index2.php?gw=products (Not: Liste eskidir ve eksiktir. Bu listede olmayan birçok ürünü de üretiyorlar)

ERNAMAS ARZUMLA ARCELIGE FASON URETIYOR HADIMKÖYDE HEMSERIMDIR . KOMSU CALISIY DA ORDADA.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 7 Nisan 2013; 18:35:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: umtyilmz

Arçelik beyaz eşyaları LG mi üretiyor?

LG marka beyaz eşyalar bu nedenle mi ülkemizde satılmıyor?

şöyle diyim arçelik klima işine kendi girmedi ama LG-ARÇELİK ortaklığı ile girdi iki markanın mühendisleri üretiyor klimaları o klimalar ne LGnin eseri nede Arçeliğin eseri Türk-Kore müühendislerinin eseri klimalar ve bu yüzden çok kaliteli piyasada ondan kaliteli Mitsubishi ve Toshiba var diğerli yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Sadece belirli modellerini LG üretiyor.

Örneğin Arçelik'in ben buldum diye bangır bangır reklam yaptığı Direct Drive LG'ye ait bir teknolojidir ve LG halen kullanmaktadır.

Şu an Arçelik 8144BJ çamaşır makinesi LG üretimidir.

Geçmişte ise birçok buzdolabı, çamaşır makinesi vs LG tarafından üretilip direkt Kore'den ithal ediliyordu. Şu an sadece 8144BJ var.

o yüzden üzerinde Made in Turkey yazıyo demi krdeşm :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda4

Arçelik, Beko... fason üretim yaptırıyor mu?

Peki diğerleri?

erna maşın kendi markası olan ema ürünü var 30 yıllık yeni bozuldu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Sadece belirli modellerini LG üretiyor.

Örneğin Arçelik'in ben buldum diye bangır bangır reklam yaptığı Direct Drive LG'ye ait bir teknolojidir ve LG halen kullanmaktadır.

Şu an Arçelik 8144BJ çamaşır makinesi LG üretimidir.

Geçmişte ise birçok buzdolabı, çamaşır makinesi vs LG tarafından üretilip direkt Kore'den ithal ediliyordu. Şu an sadece 8144BJ var.

o yüzden üzerinde Made in Turkey yazıyo demi krdeşm :D

Neyin üzerinde Made In Turkey yazıyor?
  • klimalarında kore yazıyor
  • Her ne yapiyorsa yapsin, Arçelik bir numara bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut.85

Her ne yapiyorsa yapsin, Arçelik bir numara bence..

evet bencede bizim dediklerimiz önemli değil uluslararası kuruluşlar diyor arçeliğe ödül vererek
  • Arçelik urunlerinin çelikten yapildigini herkes bilir bu yuzden fazla soze gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Berkcumaligokcel

Arçelik urunlerinin çelikten yapildigini herkes bilir bu yuzden fazla soze gerek yok

Yav hehe😊😊😊😊😊😊

• electrolux ürünleri de electronlardan mı yapılıyor acep?
  • umtyilmz kullanıcısına yanıt
    Kimisi Siemens'e ürettiriyor diyor kimisi lg ye ve ben ikisinede inanmıyorum. Gerçek olan her markanın farklı ülkelerde üretim yaptırdığı Arçelik eskiden beri küçük ev aletlerinin bazılarını kendi bazılarınıda ERNA-MAŞ firmasına ürettiriyor. Motor üretimi İstanbulda yapılıyor hatta farklı markalara üretiyor. Bu forum da her Türk markası yerden yere vuruluyor bu forumun öyle bir grubu var sevmedikleri şeyi yerden yere vuruyolar. Marka politikalarını bilmeden konuşuyorlar, %0 yerli markaları seviyorlar %5 i bile yerli olmasa hemen yereden yere vuruyorlar, sanki her parça Türkiyede üretilmek zorundaymış gibi. Hatırlatmak isterin Apple tüm ürünlerini Çindeki Tayvan markasına ürettirir (Foxconn) kalitesi tartışılıyor mu? Hayır...!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Erenforce48 E kullanıcısına yanıt
    Apple Çinde üretim yaptırıyor ama kendi bulduğu teknolojiyi ürettiriyor adamlar. Arçelik de önemli bir firma tabiki ülke için. Birçok insan ekmek yiyor o fabrikalarda. Maalesef bilime önem verilmediği için buluş yapamıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arasira -- 21 Temmuz 2015; 23:11:21 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.