Şimdi Ara

Araştırmaya göre Android kullanıcıları, iPhone kullanıcılarından daha iyi araba kullanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
3.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araştırmaya göre Android kullanıcıları, iPhone kullanıcılarından daha iyi araba kullanıyor

Sigorta platformu Jerry, 20.000 sürücü arasında bir araştırma yaptı ve Android akıllı telefon sahiplerinin, iPhone kullanıcılarından daha dikkatli sürücüler olduğunu ortaya çıkardı.

Ayrıca Bkz.Apple, eski Ford mühendisini Apple Car üzerinde çalışması için işe aldı

Jerry, toplamda 13 milyon kilometreden fazla yol kat eden 20.000 sürücünün davranışlarını analiz etti. Android kullanıcıları, genel olarak güvenli sürüş, hızlanma, dikkatin dağılması, viraj alma, frenleme ve hızlanma dahil olmak üzere her bir kategoride iPhone kullanıcılarından daha yüksek ve daha güvenli sürüş puanları aldı.

Android kullanıcıları kurallara daha sadık

En ilginç istatistik dikkat dağıtma kategorisindeydi, bu da Android kullanıcılarının araba kullanırken telefonlarını ellerine alma olasılıklarının daha düşük olduğunu gösteriyor. Ayrıca Lise mezunu olmayan Android kullanıcıları, doktora, yüksek lisans ve lisans derecelerine sahip iPhone kullanıcılarından daha iyi performans gösterdiler.

Araştırmaya göre Android kullanıcıları, iPhone kullanıcılarından daha iyi araba kullanıyor

Diğer araştırmalar, Android kullanıcılarının daha vicdanlı, dürüst ve kuralları çiğneme olasılıklarının daha düşük olduğunu gösteriyor. iPhone kullanıcılarının ise daha fazla duygusallık gösterdiği ve bunun da öngörülemeyen davranışlara yol açtığı belirtildi.

Kaynak:https://getjerry.com/studies/sorry-iphone-fans-android-users-are-safer-drivers

• Kırmızı arabalar daha çok kaza yapıyor demek gibi bu. Halbuki kırmızı araç sürücüleri daha çok gençlerden oluşur ve riskli sürüş tarzına daha çok sahiptirler.

Her korelasyon neden-sonuç ilişkisini göstermez. Arada karıştırıcı birçok faktör vardır.

Apple kullanan grupla android kullanan grubun yaş, gelir durumu, sosyodemografik özelliklerinin benzer olması gerekir ki anlamlı bir sonuç elde edilsin.

İşte bilim okur yazarlığı böyle konularda önem arz ediyor. Böyle hit amaçlı çıkarılmış makalelerin bir ciddiyeti yok.
  • Android karışık diye eline alıp uğraşmak istememişlerdir. :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximus01982 -- 5 Mayıs 2022; 20:6:31 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Marka bağımlıları genelde markayı zekalarini ozguvenlerini zayıf yönlerini perdelemek için kullanırlar araştırma hiç şaşırtmadı ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android artık nasıl bir piskolajilerini bozmuş ise, telefona dokunmak bile istememişlerdir.
    Arkadaşın baba’sı pek telefondan anlsmaz 70 lerinde. İ5 kullandı. Bozulmuş oğluna sormuş ne alayım android almışlar.

Geçen beni aradı baba’sı telefondan nefret etmiş, biraz kullanmış sonra elini bile sürmemiş.

2 gün önce aradı mecbur iphone alacaz diye.

Konuya geri dönersek kullanıcılar arabalarına binince androidi kapatmışlardır. Hücreselden kendi kendine saçma yan uygulama indirip günceleyip, kota bitirmesin demişlerdir.

• baranel B kullanıcısına yanıt
    mişlerdir. mışlardır. burada araştırma var, miş mış sökmez

• maximus01982 M kullanıcısına yanıt
    "Android kullanıcıları, genel olarak güvenli sürüş, hızlanma, dikkatin dağılması, viraj alma, frenleme ve hızlanma dahil olmak üzere her bir kategoride iPhone kullanıcılarından daha yüksek ve daha güvenli sürüş puanları aldı." yani sadece eline alıp uğraşma araştırması değil

• CleanCoders C kullanıcısına yanıt
    Takıldım sadece. 🤦🏻‍♂️
    Kasmayalım bu kadar iPhone android telefon işte.

Mesela solaklar sağlaklardan çok daha iyi araba kullanıyor gibi bir yığın istatistik çıkıyor, hepsini dikkate alacaksak. 🤷🏻‍♂️

• maximus01982 M kullanıcısına yanıt
    Yani ikisinde de aynı instagram, aynı tiktok, aynı tek tuşla girebildiğin kamera, ayarlar, menü varken nesi daha karışık anlamış değilim. Tamamen ezbere kullanılan bir argüman.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bir Araştırmaya göre de Android kullanıcıları havada bile seks yapabiliyormuş bu daha çok mühim konu. Ben atmosferi geçemedim bug var

• Bu ışıltılı hayatı ben seçmedim

• büyük patlamadan bu yana yapılmış olan en saçma/gereksiz/boş araştırma olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gezegendeki en anlamsız, en boş araştırma olabilir. Bunun için harcanmış kaynak varsa yazık o kaynağa da zamana da...

• zRx Z kullanıcısına yanıt

Amiral gemisi Android'lerin Iphone'dan pahalı olduğunu farkedince sıfad

• Bu araştırmayı gereksiz görenlere hayret ediyorum

• Benim hanımı da keşke inceleselermiş bak o zaman o android kullanıcıları nasıl tepetaklak ediyo 😂

• Araba kullanırken Android kullanmak kolay değil.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.