Şimdi Ara

ARAS KARGO OLAYI (ÇÖZÜLDÜ) (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
529
Cevap
8
Favori
113.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
548 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Siyah Tavsan

Çok garip ya kamera kaydı, telefon kaydı ve çekilmiş video var. Adamın boyu, kilosu ve tipi vs her şeyi kabak gibi ortada. 11,500 tl lik bir ürün çalınmış ama adliyeye gidilip suç duyurusu yok. İçeride köstebek var ama kimse üstünde durmuyor, eee o hırsıza ne olacak mesela? Başkasını birkaç ay sonra yine dolandırırlar.
    Adana tüketici mahkemesinde dava açıldı demiş ama hiç inandırıcı değil. Köstebek kim, dolandırıcı kim, o kutunun içinde gerçekten 11.500 tl’lik bir laptop mu vardı, Aras kargonun zararı karşılayacağına dair imzalı, taahhütlü metnin neden bir görseli yok, vs hiçbiri belli değil!!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mediamarkttan cep telefonu aldım 2 ay önce. Kargo 3. Bir şahsa teslim edilmiş ama apartmanda öyle isimli biri oturmuyor. Şubeyi aradım, Aras kargo merkezi aradım, mediamarktti aradım. Sonunda akşam komşu getirdi, kendilerine teslim edilmiş. Ama teslim alan kişinin ismiyle komşunun isminin alakası yok. Yani kargo elemanı ismi sallamis. En rezil kargo şirketidir Aras kargo. Benim firmam olsa kesinlikle anlaşma yapmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokselelkn -- 3 Ekim 2018; 18:46:29 >
  • -RAMMSTEIN- kullanıcısına yanıt
    Sahipleri ekşideki başlığı görüp icabına mı baktılar, ya da adamın parasını verip başlığı mı kaldırdılar bilemedim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gokselelkn kullanıcısına yanıt
    beni de sürekli güvenlik görevli olarak not düşüyorlar..isim yazın belli olsun diyorum yok..

ptt'den başkası yalan..en ufak sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendi0

Burnuma çok pis kokular geliyor. Bu işin altından başka şeyler çıkarsa şaşırmam. Ya bilgisayar kutusunun içinde bilgisayarla aynı ağırlıkta olan maddi değeri düşük bir şey varsa? Aras kargo sadece laptop kutusunu gördü ve ağırlığını tarttı. İçini görmedi ki??? X kişisi kutunun içinde şu kadar değeri olan laptop vardı der, numaradan kargoyu başkası teslim alır, sonra da kargo firması tezgahı planlayanların beyan ettiği bir rakamı zararı tazmin etme gerekçesiyle ödemeye makhum olur. Çok tehlikeli bir konu bu.
    Kargoyu alan kişi kameralarda görülmüş o ne olacak?Ayrıca kargonun üzerine yazılan notla başka bir kişinin alması sağlanmış onuda mı kargo sahibi yaptı diyorsun?

• Sonuç ne oldu acaba? Bu arada benim anlamadigim arkadas kargo takip vs vermedim kuzenime gönderiyodum demiş. Sözde hırsız olan arkadas kargonun alici adi soyadi, geldigi şube vs nasıl bulmuş? Bana 11.500 tllik bilgisayar geldi diyerek teslim almadi herhalde?

• Kaç para aldın onu da söyle bari kral

• eski msjlar tekrar yazılmış. güzel.

bak kardeşim. bu konu silinmeyip tarihe not olarak düşecek ve aras kargo için kötü bir leke olarak kalacak ki bu veya buna benzer durumlar yaşandığında muhatap olduğun kişiler seni başından savmayacak, dalga geçmeyecek, oyalamayacak. ciddiye alıp tüketicinin hakkını savunacaklar.

ama sen ne yaptın. seninle ne konuştularsa msjı editlemeler, arası hafiften güzellemeler vs vs.

biz böyle oldukça bizi tepeleyen çok olur.

gerizekalı leş bir milletiz. bu konuda bunun güzel örneklerinden biri.

• olayı özet geçerek toparlarsanız bence daha iyi olur.bu şekilde anlaşılması uzun ve zor oluyor
  • Kargo tesliminde alicinin teline sifre gelse. O sifre sisteme girilince, tutuyorsa kargo teslim edilse. (En azindan belli degerin ustu kargolar icin)

• Maalesef itibarı eski esrarkeş elemanlara bırakılmış firmadır.(Bana denk gelen yüzlercesi diyeyim. Geneli tabii ki geçim derdindedir) Kargo teslimatı şoföre bırakılmıştır. En azından hesap soranı yoktur. Mahalle de trafik vardır şimdi. Girersem uğraşırım diyerek kargoyu teslim etmezler. Sonra da evde yoktunuz.Şubeden gelip alın derler. Kapıda not yoktur oysa. Yani bir ürün %50 indirimli ve aras kargoyla ücretsiz yazsada, indirimsizi başka kargoyla alıyorum. Kazanmasın abi böyleleri.
    Son düzeltme;
    Bu şeyi cözselerde, 10 yıllık bedava taşıyacaz kargonu demeden konuma Çözüldü diye yazmazdım. Hakikaten dediler mi öyle bişey?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockinlife -- 4 Ekim 2018; 1:52:0 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geçmiş olsun, ne diyeyim. Ama sorununuzun çözülmesi ve diğer bu sorunu yaşayan veya yaşayacak olanlara, yönlendirici bir konu bırakmanız gerçekten çok güzel. Kargo firmalarına güven gerçekten sıfır, özellikle de böyle bir dönemde.

Bakalım şu an için güvendiğim HepsiExpress ve PTTKargo var. Eğer alışveriş yapacağınız site de bu ikisinden birisi varsa kesinlikle seçin derim. Amazon kendi sistemini bir gün hayata geçirirse belki o zamanda o.
  • nasıl çözüldü?
    aldınımız ürününüzü yada parasını?
  • Valla bu işin polise gitmesi gerekiyor, bildiğin hırsızlık bu.
    Ve bu işin içinde kimler var ortaya çıkması lazım işin çözülmesi için.
    Polis başta kargo sahibi olmak üzere kargo görevlilerinin ifadesini almalı, kamera kayıtlarına bakılmalı.

Ben paramı aldım olay çözüldü, hadi lan derler adama.

Sahtekar herif.
  • adamın sorunu çözülünce konuya bile uğramıyor
  • ali222 A kullanıcısına yanıt
    Artık imza bile alınmıyor. Bırakıp kaçıyorlar. Öyle bir şey yapacaklarını hiç sanmıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Netflix de yayınlayalim bu hikayeyi, iyi gişe yapabilir. Guzel sallamis o.p.

• quote:

Orijinalden alıntı: helll_599

adamın sorunu çözülünce konuya bile uğramıyor
    adam 11'e satacağı laptop için 15 kağıt aldı bide bonus falanda vermişlerdir bende olsam bende girmem hayat buna güzel şimdi yiyicen parayı yatıcan aga ohh kebap
  • Aras hirsizligi engellemezse batacagini anladi galiba.

• Bir de olay cozulmemis , senin magduriyetin giderilmis.

olay soyle cozulur :, yapan eleman , calan eleman bulunur aciga cikar ve ibretlik bir sekilde cezalandirilir ki baska aras calisanlari aklina bile getirmesin.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.