Şimdi Ara

ARAS KARGO'DA YAŞADIĞIM 8000 TL DEĞERİNDEKİ HIRSIZLIK (VIDEO VE EKŞİ LİNKİ EKLENDİ) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
331
Cevap
5
Favori
37.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
545 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hardcrss

Benim anlamadığım nokta, neden kargo icerigini soylediniz ki? Bunun icinde iphone 8 mi var yazdirdiniz? İcinde iphone olduğunu nereden anladilar?

Migros konusuna neden yazmıyorsun artık ?

Baban nasıl oldu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Benim anlamadığım nokta, neden kargo icerigini soylediniz ki? Bunun icinde iphone 8 mi var yazdirdiniz? İcinde iphone olduğunu nereden anladilar?

içerik belirtmek yasal zorunluluk ayrıca sigorta içinde önemli ama kargo teslim edilmiş göründüğü için sigorta devre dışı haliyle.

birileri bu kargo işinin açığını bulmuş, yargısal olarak da bu işi ispatlamak hem çok zor hem de ülkedeki yargı sistemi hantal olduğu için bu tür olaylar artarak devam eder. ne zamana kadar malını yerine ulaştıramayan kişi katliam yapana kadar.

ben kargo firmaları yerinde olsam değerli kargo taşımam, çünkü bu iş yasal olarak bir şekilde kargo firmasına itelenirse gönderici de bazı prodüksiyonlara girebilir. sonuç olarak alınan kargonun değerli olup olmadığı %100 belli olmadığından teslimattaki sıkıntılarda görece değer tespiti çok büyük sıkıntılara yol açabilir.

bu ülkede ekmek bulmak bile zor. asgari ücretin 1400tl olduğu bir ülkede kargoya 8000tl lik ürün teslim edebilmek büyük cesaret.

• quote:

Orijinalden alıntı: m_alone

quote:

içerik belirtmek yasal zorunluluk ayrıca sigorta içinde önemli ama kargo teslim edilmiş göründüğü için sigorta devre dışı haliyle.

birileri bu kargo işinin açığını bulmuş, yargısal olarak da bu işi ispatlamak hem çok zor hem de ülkedeki yargı sistemi hantal olduğu için bu tür olaylar artarak devam eder. ne zamana kadar malını yerine ulaştıramayan kişi katliam yapana kadar.

ben kargo firmaları yerinde olsam değerli kargo taşımam, çünkü bu iş yasal olarak bir şekilde kargo firmasına itelenirse gönderici de bazı prodüksiyonlara girebilir. sonuç olarak alınan kargonun değerli olup olmadığı %100 belli olmadığından teslimattaki sıkıntılarda görece değer tespiti çok büyük sıkıntılara yol açabilir.

bu ülkede ekmek bulmak bile zor. asgari ücretin 1400tl olduğu bir ülkede kargoya 8000tl lik ürün teslim edebilmek büyük cesaret.

Senin kafadan gidersek ticaret durur 300-400 bin tl lik telefoj sevkiyatı bile geldiği oldu eski iş yaptığımız yere toptancıdan o mantıkla gidilemez

• Mesela kvk,dora,başarıdan kargo ile yüklü telefon geliyor mağazalara o mantıkla gidersek koli koli çalınması gerek arkadaşın başına gelen bireysel çalışanın hırsızlığı belli

• Allah Allah biraz önce de başka birinin açtığı postu gördüm ne oluyor bu aras kargo ya .ilgili birimler bu kadar mı duyarsız hiç mi firmayı düşünen bir üst yönetici vs yok bu kadar aptallık olamaz .umarım sizin adınıza olumlu sonuclanir. Ve sadece telefon parasını değil yaşadığımız süreçteki magduriyetinizin de karşılığını isteyin .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oncelikle gecmis olsun..fakat aras kargo calisani kargo iceriginde iphone 8 oldugunu nerden biliyor ki..bakin ben iphone 8 mi yolluyorum diyorsursunuz..ozaman g.g sahibinden n11 hepsiburada gibi site uzerinden gonderi yapan firmalar coktu demektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son durum nedir

• Dün yine bir arkadaş, aras kargoyla gönderilen külçe altının, 100 gr dı sanırım, teslim edilmiş göründüğünü, eline geçmediğini yazmıştı, neler oluyor yav

• Kardeşim bence haber programlarına acilen başvurmalısın, bundan sonra paran kesinlikle eline geçer. Firma isminin okadar da kötülenmesini asla istemez

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhanb53

Değerli eşyaların sigortalı vs. gibi gönderim şekli vardır herhalde, kaybolma ve yasal olarak hak iddia edilebilmesi için bu yöntem seçilmesi muhtemelen biraz pahalı olabilir ama sonunda sıkıntı yaşama durumu oluşmaz diye düşünüyorum, yaşanan duruma da üzüldüm geçmiş olsun, sorun çözülür inşallah

Yalnız bu kargo taşınma esnasında kaybolmamış. Kimlik kontrolü yapılmadan alıcı dışında birine teslim edilmiş. Belki de satılmış kim bilir...
  • srvngrc S kullanıcısına yanıt
    Hocam mevzu kaybolma durumunda malın değerini ispatlama olduğu için farketmiyor.

• telefonları alan adam ne yaptı acaba o telefonları ?
  • Bütün kargolar bölge bölge iyi ve kötü diye ayrılıyor, ülkemizde maleesef cezaler yeterli düzeyde olmadığı için böyle şeyler oluyor.
  • Polislik olay. Ne kargo ya nede Göndericiye güven olmaz Türkiyede.

Gönderici içine taş koyup sonra herhangi birisine kargoyu aldırıp sonra teslim edilmedi yöntemi ile büyük vurgun yapabilir. Ayrıca Kargo şirketleri içinde Bu Tür çetelesme olabilir.

Almanyada Kargo gönderirken Takip ve Sigorta seçeneği sunulur. Sigortasız ve takipsiz gönderide Gönderenin hiçbir yasal hakkı yok.

Yalnız Sigortalı ve Takipli gönderide İmza ile verilir. Hele ki elden teslim diye gönderilir ise Bütün kimlik bilgilerini yazdıktan sonra kargoyu verirler.

• Arkadaşlar çalışanların tek suçu tedbirsizlik hemen açıklayım.

Kargolar şubeye 8.30-9 gibi geliyor, bütün kargolar yığma usülü yerlerde hırsız geliyor kargo üstündeki bilgileri ezberleyip gişe memuruna, "Cüzdanımı evde unutmuşum, adım soyadım şu, TC'm şu şu, şundan/şurdan kargo bekliyordum" diyor. Gişe memuru kontrol edip teslim ediyor. Bizzat şahit oldum bu tür teslimatlara bir keresinde de ben böyle teslim aldım ürünümü çünkü harbiden cüzdanım evde kalmıştı...

Geçiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stay Away From Me -- 19 Kasım 2017; 14:22:25 >
  • 2 tür var. 1 : gönderilen şube iphone gönderildiğinin farkında ve alıcı şubeden sahte kimlik ile aldı. Ki kamera kayıtları neden var ? Eğer ki şubeden alınmadı ise olay 2. kısma kalıyor.
    2 : Kargo gönderildikten sonra kargo elemanları iphone olduğunu fark edip sallama TC ile teslim edildiğine dair not düştü ancak telefonu cebe attılar.

2. daha ağır basıyor.

Yurtiçi kargo ile kargo yollarken telefon servise gidiyordu kutu etrafıda bandlıydı açılacak gibi değildi. Kargo çalışanı paketlemenin yetersiz olduğuna dair bir kağıt imzalatmak istediğinde paketlemenin düzgün olduğunu söyleyerek reddetmiştim. Öyle yollamak zorunda kalmıştı. Ondan sonra küçük kutular ile göndermeye başladım ne olur ne olmaz diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -M-K- -- 19 Kasım 2017; 14:22:12 >
  • şube çalışanları yoluşa suruyorsa sende yokuş yap hergun subeye git bağar çağar psikolojik baskı yap diğer müşterilere yaşadıklarını anlat..

• Arkadaşlar bende benzer durumu yurt içi kargo ile yaşadım, İstanbul Pendik de yaşıyorum hepsiburada.com dan satın almış olduğum Monster marka kulaklık şubeye gelmiş eve gelmesi uzun sürünce gidip şubeden aldım zamanım kısa olduğu için orada kontrol edip açamadım, kapıdan çıkıp işe giderken açayım dedim ve şok oldum kargo çift paket edilmiş ve ilk paket açılmış işinden kulaklık alınmış kutu bozulmuş resmen ve hemen geri döndüm şubeye gösterdim kargoyu ama Şube içerisinde kamera olduğunu ve benim içeride açmadığım için bir hak iddia edemeyeceğimi söylediler bende durumu hepsiburada.com a ilettim kendileri depodan kamera kaydını alıp izlemişler ve depoda ürünün sorunsuz paketlendiğini ve sorunun gerçek ise kargo esnasında oluştuğunu ancak şubede kontrollü teslim almadığım için bir şey yapamayacaklarını bildirdiler.

• Razer kullanıcısına yanıt
    aras kargo hocam.
  • OHA 2.mevzu mu bu oğlum bunlar çete olmuş yeminle haber kanallarına veya sabah programlarına whatsappdan ulaşıp konuyu iletin rezil olsunlar.

Önem taşırmış sizin sloganınıza emi.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.