Şimdi Ara

Aras Kargo çalışanının kargoyu eve çıkarmaması (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
340
Cevap
2
Favori
51.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bölgeye ve şubeye göre çok değişiklik gösteriyor. Mesela İstanbul Büyükçekmece de yurtiçi eve getirmiyor, aras ve sürat getiriyor, ptt ise yukarı çıkmadan apartman girişindeki dükkana bırakıyor genelde.
  • SPaCeLoRD kullanıcısına yanıt
    Bence de çalışmasınlar. Kargo firmaları adam bulamayınca maaşlara zam yapsın. Bu zammın maliyeti müşteri olarak bize yansıtılsin. O zaman hizmetle ilgili şikayetler sona erer. O maaşı kaybetmemek için işçiler ciddiyetle ve azimle çalışır. Ne kadar ekmek o kadar köfte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: master21

Forum yurtiçi kargo'yu bitirdi sıra aras'a geldi.Kargo bırakmayacaksınız piyasada :)

Yukarıda arkadaş'ın da belirttiği gibi şube'ye ve çalışanlara göre değişiyor durum bi yerde yurtiçi çok iyiken bi yerde sürat olabilir başka bir yerde aras,genelleme yapmak doğru olmuyor.

sen pek denk gelmemişsin anlaşılan. itham yaparken biraz düşünür insan, diğer türlü bilgisizliğinize veriyorum

kimsenin yurtiçiyi bitirdiği yok, yurtiçi kargo kendini bitirdi. taşıyamayacağı yükün altına girdi ve en sonunda çok mesai az maaş. çok kargo az dağıtım aracı ve eleman. sonunda birçok şubede disiplinsizlik ve terbiyesizlik baş gösterdi, kurye elemanlarının hangi vasıflarla ve derecelendirmelerle işe alındığından bahsetmeye gerek yok sanırım...

3-4 şehirde bulundum farklı ilçelerine kargo istedim ve evet bir zamanların öncüsü yurtiçi kargo hepsinde de kötüydü. bazılarında dağıtım süresi 5 gün iken bazılarında 8 idi. bazılarını kendiniz eğer şanslı iseniz şubeden almak zorundaydınız. kaybetmediklerine veya geri gitmediğine şükrediyorduk...

aras veya diğer firmada da olabilir normaldir fakat firma politikası ve disiplini bunun üstesinden gelmelidir. bazılarını anlamak zor koyun gibi yolunmaya ne kadar da açık bir millet olmuşuz. parasının hakkını verecek ve karşındakine saygı duyacağız aksi taktirde bu firmalar bir bir batacak ve daha iyileri gelecek. hoş yolunmaktan zevk alanlar her zaman en kötüsüne layıktır

• quote:

Orijinalden alıntı: knight_offline

quote:

Orijinalden alıntı: master21

Forum yurtiçi kargo'yu bitirdi sıra aras'a geldi.Kargo bırakmayacaksınız piyasada :)

Yukarıda arkadaş'ın da belirttiği gibi şube'ye ve çalışanlara göre değişiyor durum bi yerde yurtiçi çok iyiken bi yerde sürat olabilir başka bir yerde aras,genelleme yapmak doğru olmuyor.

sen pek denk gelmemişsin anlaşılan. itham yaparken biraz düşünür insan, diğer türlü bilgisizliğinize veriyorum

kimsenin yurtiçiyi bitirdiği yok, yurtiçi kargo kendini bitirdi. taşıyamayacağı yükün altına girdi ve en sonunda çok mesai az maaş. çok kargo az dağıtım aracı ve eleman. sonunda birçok şubede disiplinsizlik ve terbiyesizlik baş gösterdi, kurye elemanlarının hangi vasıflarla ve derecelendirmelerle işe alındığından bahsetmeye gerek yok sanırım...

3-4 şehirde bulundum farklı ilçelerine kargo istedim ve evet bir zamanların öncüsü yurtiçi kargo hepsinde de kötüydü. bazılarında dağıtım süresi 5 gün iken bazılarında 8 idi. bazılarını kendiniz eğer şanslı iseniz şubeden almak zorundaydınız. kaybetmediklerine veya geri gitmediğine şükrediyorduk...

aras veya diğer firmada da olabilir normaldir fakat firma politikası ve disiplini bunun üstesinden gelmelidir. bazılarını anlamak zor koyun gibi yolunmaya ne kadar da açık bir millet olmuşuz. parasının hakkını verecek ve karşındakine saygı duyacağız aksi taktirde bu firmalar bir bir batacak ve daha iyileri gelecek. hoş yolunmaktan zevk alanlar her zaman en kötüsüne layıktır

tabiki yurtiçini dh bitirdi demiyorum,gülümsemede latife ettiğimi anlayamadığına göre yurtiçi ile baya sıkıntı yaşamışın anlıyorum geçmiş olsun..Ben de bikaç farklı şube gördüm,bir tanesini şikayet ettim hatta genel merkeze ancak yaşadığım ildeki şube benim olduğum bölgedeki en iyi kargo,dediğin şartlar altında çalışıyorlarsa da işlerini gayet iyi yapıyorlar.yani verdiğim ana mesaja hitap ediyor,tabiki en çok şikayet gördüğümüz yurtiçi son zamanlarda ancak kargo firma adı farketmeksizin hepsinin çok iyi yada çok kötü olduğu şubeler mevcut..kendi gördüklerim,forumdaki şikayetler,alışveriş sitelerindeki yorumlar,biri demiş ürün on numara ama yurtiçi ile çalışmayı kesin,biri demiş sürat kargo çok kötü yurtiçi ile çalışın,biri demiş aras kargo her zamanki gibi mümkünse süratle yollayın,bi tane kendi yaşadığımı söyliyim,bnm bölgedeki mng kargomu kaybetti..

• Bakin arkadaşlar bir tane forumdaş olayi güzel bir şekilde çözmüş
    http://i.hizliresim.com/6rgjaN.png
    Foruma resim yuklenmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elmandrill -- 14 Şubat 2017; 2:5:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eğer çok avantajlı (kupon vs. ile alınmamışsa) getirdiklerinde iade deyip kapıyı yüzlerine kapatın yeterli :)
    bu işi alıcılar çözemez ,satıcı ile kargo firmasını karşı karşıya getireceğiz ki düzelsinler
  • Yalnız ortada şöyle bir fark var adrese teslim ve kapıya teslim ? Kargocular adrese teslim çalışır, adresine getirir sonrasıyla sen ilgilenirsin. Bu yurt dışında da böyle diye biliyorum yani duydum yurt dışında olan arkadaşlar varsa bilgilendirsinler.

Ben de sevmem kargocuları çok sorun yaşadım. Başka birine bırakıp gittiler kargomu, evde olduğum halde yok dediler vs vs her seferinde kavga ettim ama bir sorun var ki ağırlık meselesi onda pek de haksız sayılmazlar diye düşünüyorum.

Güç sarfettirmeyen bir eylem olan empati yeteneğimizi kullanıp küfürler saydırmadan önce kargocunun yerine kendimizi koyarak düşünmeliyiz bence. Benim gördüğüm bütün dağıtıma çıkan elemanlar bir şoförden oluşuyor ve bunlar tek kişi dağıtım yapıyorlar. Adam dev gibi bir ürün almış kargoucu neden yukarı çıkartmıyor diyor mesela. Şahsen benim vicdanım müsaade etmez tek başına o adamın hamal gibi taşımasına.

Eğer taşıma gibi bir hizmet olacaksa kargocular iki kişi çalışmalı ve ek olarak taşıma ücreti talep edilmeli. Çünkü düşünün bunlar sabahtan akşama kadar ürün taşısalar adam da arama kullanacak derman kalmaz. Bilmiyorum hayatınızda hiç eşya taşıdınız mı ? Bu insanlar kargocu ama evden eve nakliyat şirketi değil.

Bir kişinin taşıyabileceği yük belirlenmeli ve sözleşmeye yazılmalı. Atıyorum 20kg. Bir damacanayı normal insan rahatlıkla kaldırabiliyor tezinden yola çıkarak 20kg üstü için apartmda yukarı taşımalarda ek ücret talep edilmeli ya da kişi kendisi çıkartmak istiyorsa ona göre işlem uygulanmalı.

Bana ne kardeşim çalışmasın diye bir şey yok böyle bir dünya yok arkadaşlar. Adamları beğenmeseniz de onlar da insan evladı bu işe ihtiyacı var ki çalışıyor elbette buna layık olmak zorunda o da işine saygı gösterip ama karşı taraf da ona insanı değer verecek. Adam haddinden fazla bir yükü kaldırıp sağlığını her seferinde tehlikeye atsa memnun mu olacaksınız ? Çocuğunuz olsa ilerde ve hayat şartlarından dolayı olaki böyle bir meslek seçse ve aynısını sizin çocuğunuz için deseler içiniz cız etmez mi ?

Uzun lafın kısası kargocuların aptal saptal uygulama ve davranışlarını sevmesem de hatta dediğim gibi kaç kere kavga ettim ama bu ağırlık ve tek kişinin aşırı ağır şeyleri tek başına çıkartmasına karşıyım.

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    şartları kargo firmaları belirlemeli (ki zaten belirlemişler) sadece y.içi kargo 30 kğ. üstü kargolar bina girişinde teslim edilir diyor (diğerlerinde bu oran nedir bir bilgiye ulaşamadım)

bu durumda kargocuya acıyalım tamam da bizim mağduriyetimiz ne olacak ?
    üstelik bende fıtık var , ona acıyıp kendim nasıl çıkartacağım ?
    çoğu evde bayanlar oluyor ,kargocuya acırsak bayan nasıl çıkartacak ,hamal mı tutacak )

çalışanlara acıyarak bu iş çözülemez ,zaten siz kargoyu gönderirken yada alırken onların belirlediği desi üzerinden para ödüyorsunuz (yani zaten taşıma parasını ödemiş oluyorsunuz)

firmaların tek kişi çalıştırmaları bizim sorunumuz değil ,kar edemiyorlarsa o zaman kargo fiyatlarını yükseltip daha çok eleman ve araç alsınlar
  • Elbette haklısınız, mesela bir yatak almıştı arkadaşım ve çok ağır kargocu ben bunu tek başıma 5. kata çıkartamam demiş haliyle. Yardım ederseniz birlikte çıkartalım demiş bazen insaflısına da denk geliniyor ama mecbur da değil bence 5. kata kadar taşıması.

Ve sonuç olarak durum ne kadar ekmek o kadar köfte durumuna bağlanıyor. Eskiden hatırlıyorum taa zonguldaktan eskişehir'e kargo ile buzdolabı yollamıştık. Ve adresten alım adrese teslim olarak anlaşmıştık evin mutfağından 3 kişi arabaya bindirip varış yerinde de mutfağa kadar taşımışlardı :) Şimdi istesek kişi değil zamanımız yok derler terslerler. :) bu anlattığım 96 senesi falan tabi

Geçen kargo yollamak istedim sadece bir desilik üründü. 15 lira aldılar ve biresyel gönderimden bu kadar para kesilirken bir çok mağazanın ücretsiz kargo seçeneği ile çalıştığını düşününce ya ortada büyük bir kar var ya da mağzalar ciddi oranda kargo parası ödüyor diye düşündüm. En son düşüncem ise bu kargocular nasıl para kazanıyor o zaman demek oldu.

Yani ya bir kazanç dengesizliği var ki kargoların hali içler acısı ya da işlerini adam gibi yapmamak üzerine yemin etmiş insanlar kargo şubesi açıyor. Ben kargo parası ödemeye razıyım ama yeterki hizmet kalitesi de artsın. Ya da parana göre hizmet versinler, adam elinde makbuzuyla 5. kata kadar çıkartılacak bu ürün ona göre anlaşılmış denilirse büyük ürünler kategorize edilsin ve şehirde ayrı bir kamyon ile çıksın dağıtıma ona göre de eleman versinler yanlarına. Bu da bir çözüm olabilir mesela.

• Valla yurt içinin allah belasını vesrin.Aras kargoda çalışan abi işini olması gerektiği gibi yapıyor hiç bir kusuruda yok.Adam gelmeden arar evdemisin diye bir o kadar ilgi.Yurt içi kargo çok savsak bir şirket ayrı ayrı şehirlerde siparişlerim geldi hepsinde aynı problemler.Belki istisnai şubeler vardır benim aras kargo ile yaşadığım gibi ama bana denk gelmedi malesef.
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    bende geçtiğimiz yıllarda yatak almıştım ve kargocu kapıya kadar getirdi :)
    kan ter içinde kalmış ,üzülmedim desem yalan olur ama dediğim gibi bu kargoyu tek başına taşıtan insafsıza ne diyelim ?

kargo firmalarının ağır yükler için bir birim oluşturması konusuna katılıyorum
    lakin yapmazlar ,neden derseniz ek gider oluşur ve firmaların işine gelmez
    asgari ücretle çalışanlara tabi ki üzülüyoruz ama dediğim gibi acıyarak bu iş çözülemez

üstelik bu sorunları firmalar ve acenteler bizden iyi bildiği halde çözüm üretmiyor
    yani bu işten memnun olmayanlar alıcılar ve taşıyıcı kargo çalışanları

biz işte burada hata yapıyoruz ,taşıyıcı ile kavga işine giriyoruz ,oysa ki sorunun kaynağı onlar değil
    satıcı ve kargo firmalarını zorlayarak bir sonuca ulaşabiliriz diye düşünüyorum ,diğer türlü herkes taşıyıcı ile kavga işine girerse iki tarafa da yazık olur

misal : ağır eşya satıcılarının lojistik firmaları ile çalışmaya zorlamak ve bu sayede kargocu ,alıcı kavgasından kurtulabiliriz

gerçi bir defasında lojistik firması getirdiği ağır ürünleri apartman girişinde bırakıp gitmişti ,yukarı siz taşıyacaksınız dediğinde şok olmuştum :)
    şimdi olsa asla kabul etmem yada almadan önce göndericiye sorarım kapıya teslim edecekler mi diye

• Bende kargo şubesi müdürlüğü yapmıştım.

Kapıya kadar getireceksin, getirmeyeceksin,

Koli açıp sağlammı bakacağım bekleyeceksin , beklemeyeceksin

Her ne olursa olsun karşısınızda bir insan olduğunu unutmamnız lazım.

Çok yoğun bölgelerde var hafif bölgelerde var Yoğun bölgelere bakan adamlar bazen bizim zamanımızda özleiikle bölgeye acemiyse götürdüğü paketlerin yarısını geri getirdiği oluyordu, Bende şubede telefonlarla kafayı yiyirodum..

KArgoculuk çok stresli ve yorucu bi iş bunuda bilincinde olmanız lazım.

ÖYle herşey otomatik robotlar getiriyormuş gibi olmuyor. Hizmet hizmet hizmete,, Bu türkiyede herşey doğru mu ki kargonu tam saatinde ayağınında dibinde olmasını bekliyorsun.

Şirket öyle amlaşmalar yapıyor ki.. MEsela bir firmanın bütün müşterilerine götürdüğğ zarflar var, Yağmur gibi yağıyor çokta ağır şartları oluyor çoğu adreste yanlış, Bölgeye bakan adam acemi, bölgeyi tam tanyamıyor.. He öyle bölge bilen adammı pat diyede bulamıyorsun gel çık işin içinden hadi.

Dolayısıyla bölgeyi bilen adamlara sahip çıkmak gerekiyor, Bölgeyi bilen beceren kuryede , nazlı oluyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zupper79 -- 14 Şubat 2017; 4:26:18 >

• cyberfalcon C kullanıcısına yanıt
    Bu benimde çok fazla başıma geldi açıklamaları ise ilk gün yetişmedi oluyor

• yasa neyse o yapılırda kargoda çalışanlar ağır hamallık yapıyor
  • Benim de basima geldi. Kitap siparis etmistim, beyefendi asansoru yok apartmanin diye 5. Kata cikarmadan,kapiya not kagidi yapistirip gitmis.

Sube: ankara eryaman.

Eryamanda yasiyorsaniz, aras son tercihiniz olsun. Anlayis sifir, o kadar issiz var memlekette, bu elemanlar is buluyorlar, sonrada kaytariyorlar...

Mng de berbat. Ufacik bir kargom tam 3 gun aracta gezdi, bana sira gelmemis. Subede kalsin ben aksam alirim dedim, araca koymuslar, yine gezmis. Oradaki bayan ozur dileye dileye bir hal oldu. 5 arac cikariyorum, yetismiyor falan diye.

Yurticinde sorun yasamadim simdiye kadar. Ankara eryamandaysaniz yurticiyi tercih edin derim.

• zupper79 Z kullanıcısına yanıt
    peki o zaman kargocu getirmese de sesimizi çıkartmayız
    içine zaten hiç bakmayız (kırık dökük olsa dahi kaderimiz miş deyip kabulleniriz)
    yukarı çıkartmamak için evde bulamadık yazmasına seslenmeyiz
    işleri çok olduğu için onları hiç rahatsız etmeyiz
    bölgeyi bilmiyorsa sorun etmeyiz
    işleri fazla olduğunda günlerce evde oturup onların işlerini bitirmesini bekleriz

benim bulduklarım bunlar ,başka varsa onları da ekleyeyim
    var mı başka emrin ?

iyiymiş o zaman herkes kendine göre mazeretler bulsun ve hep müşteri ceremesini çeksin
    paranla rezil olmak bu değilse ,nedir ?
    şirket kargocuların başarmayacağı yükü size yüklediğinde olmaz deyin ,müşteriye değil
  • Hocam hangi is sorunsuz? İnşaattaki iscinin calisma kosullari daha mi iyi?

Bu adamlar kargo siketine basvururken bunlarin basina gelecegini biliyordu. İse girerken, x bey, vallaha billaha gunde 5 gramdan fazla kargo tasimayacaksin, 10 adres yeterli falan mi dediler de bizim haberimiz yok?

Her isin kendine gore zorluklari var. Doktoru da, savcisi da, muhendisi de, müfettişi de zor sartlarda gorev yapiyorlar ve hepsinin tehlikesi, yogunlugu kendine gore...

Begenmeyen gider baska kapiya. Ben evde birilerini bekletecegim, milleti isinden gucunden edip eve hapsedecegim, kargocu Beyefendinin cani istemeyecek, kolinin desisi pasazadeye agir gelecek ve cok kiymetli ayaklari 5 kat merdiven cikarsa aciyacak diye kapiya not kagidi yapistirip gidecek, sonra ben isimi gucumu birakip pesinden kosacagim.

Evet buldum, suclu apartmana asansor koymayan toplu konut idaresinde biz salagiz cunku her gun 5 kat inip cikiyoruz tovbe ya...

Bana bunlari anlatmayin Allah askina,komik oluyorsunuz@zupper79

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 14 Şubat 2017; 6:54:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fth

Şubeden şubeye değişiyor. Ben yaklaşık hergün aras dan kargo alıyorum. Kargom işyerime gelmesi bazen saat 14.00 ı buluyor, gidip şubeden alıyorum.
    Şubeye gittiğimde bazen kamyonun içine gidip boşaltılmasına yardımcı oluyorum.
    Günde 2 kamyon kargo gelen şubeler var. İş hiç kolay geğil. Bir keresinde belim tutuldu 1 hafta kendime gelemedim.

Biraz anlayışlı olun. Sabah kamyondan kargo indir araca yükle, adres adres dolaş kargoları dağıt, akşam giden kargoları topla.. hiç kolay değil ve asgari ücretle çalışılacak iş değil.

Ayrıca kargo şirketlerinde kapıya kadar teslimat yok.
    Apartman / Bina girişine kadar teslim ediyorlar. Bunu yurtici, mng, sürat kargoda da duydum.

Attention: Cargo employee detected

• Adamlara kargoyu gelin alın dedim iki gün oldu ne gelen var ne giden birde acil kargo olcak

• Aras Kargo'ya yapılan başvuru neticesinde İstanbul Anadolu 5'inci Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından ticari kayyum atandı.
    http://www.cnnturk.com/ekonomi/sirketler/aras-kargoya-ticari-kayyum-atandi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.