Şimdi Ara

Aramızda avukat var mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üst kat komşumun banyosunda bulunan küvet giderinden benim banyomun tavanına su sızıyor (Benim küvetin üzerinde olduğu için tahminim bu yönde). Damlama yok. Fakat belirli bir şekilde rutubetlendi. Aynı olay 1 yıl önce tekrarlanmış ve 1 ay içinde yaptırmıştı. 1 ay gibi bir sürenin biraz fazla olduğunu, komşumun işi önemsemediğini düşünmüştüm. Kaldı ki kendisi inşaat malzemeleri ve daha çok boya satan bir dükkan işletiyor. Çok kısa bir süre de usta bulup yaptırabileceği halde işi geciktirmişti. Şimdi olay tekrarladı ve kendisine söylememe rağmen yaklaşık 10 gündür değişen bir şey yok. Demek ki daha önce tamir edilmemiş, ötelenmiş. İlk sıkıntı çıktığında kendisinden tamir parası, boya falan gibi bir talebim de olmadı (Komşuyuz. Sigorta şirketi kendisine rücu eder diye düşündüğümden evimin sigortasını devreye sokmadım).

Kendisine bir kere durumu söyledim. Artık söylemeyi düşünmüyorum. Direkt şikayetçi olmayı düşünüyorum. İşin ciddiyetini anlamalı. Yönetimi olan bir sitede oturuyorum. İzlemem gereken yasal süreci bilmiyorum. İlk olarak site yönetimi kanalıyla kendisine yazılı bir uyarı vs. tarzı bir yazı gönderilmesi gerekir mi? Yada yarın iş adli sürece girerse site yönetimine bir şikayette bulunmam gerekir mi? Yapmam gereken yasal işlemler konusunda bilgisi olanlar yazarlarsa sevinirim.

İkinci olarak evin sigortası var. Hiç uğraşmadan direkt sigortayla işi halledersem, üst katta tamir olmazsa yapılan iş boşa gidecek. Bir iki gün içinde sıkıntı tekrarlayacak. Eve giren çıkan olacak.

Korona sürecinde olmamız bir şey değiştirmiyor. Yaptırması için korona sürecinin bitmesini bekleyemem . Banyonun tavanı yarım metre kare kadar benek benek karardı. Yer yer tavan boyası dökülmeye başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yeşim ceylan

Bu mesaj silindi.
    Bu arkadaşın dediğini anlayan var mı?
  • teteni T kullanıcısına yanıt
    Boşver sen onu. Tavanla ilgili olarak da ilk olarak tespit yaptırmanız en doğrusu olur. Ama şu anda covid sebebiyle mahkemelerin çalışma şekilleri normale göre farklı. Normalde 3 gün içinde evinize gelip tespit yapılırdı ama şu anda bunu söylemek zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

Boşver sen onu. Tavanla ilgili olarak da ilk olarak tespit yaptırmanız en doğrusu olur. Ama şu anda covid sebebiyle mahkemelerin çalışma şekilleri normale göre farklı. Normalde 3 gün içinde evinize gelip tespit yapılırdı ama şu anda bunu söylemek zor.
    Hocam evinin sigortası olduğu söyleniyor. Arkadaşın hiç hukuki sürece sokmadan sigortayı devre sokup yaptırdıktan sonra sigortanın bu süreçlerle uğraşması isabetli olmaz mı ? Ben şahsen tespitle uğraşmazdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PARAFESOR

Hocam evinin sigortası olduğu söyleniyor. Arkadaşın hiç hukuki sürece sokmadan sigortayı devre sokup yaptırdıktan sonra sigortanın bu süreçlerle uğraşması isabetli olmaz mı ? Ben şahsen tespitle uğraşmazdım.

Alıntıları Göster
    Sigorta var da problem üst kattakinin tesisatlarından kaynaklıysa? Sigorta üst kattakinin evine girerek problemi gideremez. Üst kattakinin evinde tadilat yapma durumu ancak mahkeme zoruyla olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teteni T kullanıcısına yanıt
    O mesajda yapılan şeye blackhat SEO denir (hileli yöntemlerle yapılan arama motoru optimizasyonu). Aynı yazı özellikle ziyaretçisi çok olan sitelere kopyalanır ve arama motorlarında yükseltilmesi sağlanır yani sizin konunuzla hiç bir alakası yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.