Şimdi Ara

Aracımın 1. Gününde Kaza Yaptım(Şanssızlık İçerir) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
0
Favori
8.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçmiş olsun üzülmemek lazım benim abim arabanın 2. günü kamyona vurdu araba 1 ay serviste yattı ama önemli olan mala gelmesin tabi
  • simdi sen frene basıp sağa kırdığın anda gelip bana carpsaydin, bende o hızda araba kullaniyosun bise gelip bana carpiyorsun diye inip sopayla seni kovalasaydim senin durumdan ne farki olacaktı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ani fren yaptı diye adamı dövüceksiniz...kanunen suçlu duranda değil ona çarpan da..takip mesafesi denen bişey var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmutkk

Geçmiş olsun üzülmemek lazım benim abim arabanın 2. günü kamyona vurdu araba 1 ay serviste yattı ama önemli olan mala gelmesin tabi

Mala gelmis zaten gelen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BraveHeart -- 6 Ocak 2013; 14:01:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VW işte ya taş gibi araba hiç birşeyi yok sıkmayın canınızı tampona bi kaç işlem altına lokal boya sıkıntı yok araç değeri filan düşmez zaten tampon sonuçta ;)
  • Ben hasara bakmadan bu Jettadaki adamı dövmek için koştum dan sonrasını okumadım. Adı üstünde Kaza. Kimseyi dövmeye hakkınız yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öz... -- 6 Ocak 2013; 14:03:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir şey olmamış geçmiş olsun , plastik aksam sorun degil.
  • Geçmiş olsun. ALLAH daha büyük kazalardan korusun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BebeBiskuvisi

quote:

Orijinalden alıntı: alperdgn06

Çok geçmiş olsun. Malesef böyle talihsizlikler oluyor. Ama resimlerden de görüleceği gibi fazla bir şey yok. Kafanıza takmayın.
    Ha bu arada araca kurban kesmeyi unutmayın.

Arabaya kurban kesmek nedir arkadaş ya? Yazık yahu bir metal yığını için hayvanları boşuna telef etmeyin...

Zaten kesip çöpte atıyorlardı...
    Sana karşı inanç boyutunu anlatmak zaten saçma ve boşa zaman ama yinede burada sevinmen lazım bu vesile ile bir kaç fakirin karnı doyacak midelerine bir nebze et girecek diye ama nerde...

• quote:

Orijinalden alıntı: esenlik

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alperdgn06

Çok geçmiş olsun. Malesef böyle talihsizlikler oluyor. Ama resimlerden de görüleceği gibi fazla bir şey yok. Kafanıza takmayın.
    Ha bu arada araca kurban kesmeyi unutmayın.

Arabaya kurban kesmek nedir arkadaş ya? Yazık yahu bir metal yığını için hayvanları boşuna telef etmeyin...

Zaten kesip çöpte atıyorlardı...
    Sana karşı inanç boyutunu anlatmak zaten saçma ve boşa zaman ama yinede burada sevinmen lazım bu vesile ile bir kaç fakirin karnı doyacak midelerine bir nebze et girecek diye ama nerde...

onun ismi adak arkadaşım aç biraz kitap oku hayvanları telef etmek ne demekmiş adak ne için kesilir bi öğren arkadaşın dediği gibi adağını keser fakir fukaraya dağıtır sevabı büyüktür alınan dualar kaza beladan korur seni tabi inancın varsa

• Geçmiş olsun, can sıkıcı bir durum.

Yanlız Accentin durumuna bakacak olursak aracınızda gizli hasar olabilir. Bagajı açın. Zemin döşemesini kaldırıp bagaj içini ve stepne sıkışmışmı kontrol edin. Aracınızı servise götürüp tamponu söktürün iç kısımları kontrol ettirin. Ezilme olma ihtimali yüksek.
  • Yalnız oluşan kazada anladığım kadarıyla suçlu konuyu açan arkadaş. Öndekilere çarpmamak için Accent'in önüne kırmışsınız. Takip mesafesi diye bir şey var öndekiler zınk diye durabilirler, durdular diye adam dövemezsiniz.
  • Şimdi kime cevap vereyim bilemedim ama kendi başıma bir şey gelmesin diye hayvanları kesmek bana çok yanlış geliyor. Kuran'ın neresinde yazıyor araba aldığınızda kurban kesin diye? Kimsenin inancına saygısızlık ettiğimi düşünmüyorum bu arada. Adak adamanın da belayı defettiğine inanmak bağnazlıktan başka bir şey değildir. Allah tembel kulunu sevmezmiş. Akıllı olun, arabanızı düzgün kullanın, sonra kendinizi Allah'a emanet edin.
  • geçmiş olsun hocam
  • Hocam sizde hasar yok ki. Arkadaşlarında dediği gibi nazarlığınız olsun.

Ayrıca o Hyundai ne hale gelmiş ya Teneke diye boşuna demiyorlar demek ki
  • quote:

Şimdi kime cevap vereyim bilemedim ama kendi başıma bir şey gelmesin diye hayvanları kesmek bana çok yanlış geliyor. Kuran'ın neresinde yazıyor araba aldığınızda kurban kesin diye? Kimsenin inancına saygısızlık ettiğimi düşünmüyorum bu arada. Adak adamanın da belayı defettiğine inanmak bağnazlıktan başka bir şey değildir. Allah tembel kulunu sevmezmiş. Akıllı olun, arabanızı düzgün kullanın, sonra kendinizi Allah'a emanet edin.

Et ve Balık tüketiyor musunuz ? Müslüman mısınız ? Bir Müslüman bu cümleleri kurmaz, kuruyorsa da Müslüman olamaz, kafir olur.

Sadece yardım amaçlı dahi kurban kesilebilir, belli bir nedeni yoktur. İnsanlar sadece özel günlerinde bu konuyu biraz daha önemser, ev, araba aldığında, çocuğu iyileştiğinde, güzel bir haber aldığında, önemli bir olay başına geldiğinde vs vs ... kurban keserler ve etini fakirlere dağıtırlar, bu eti de kendisi yemez, tamamını fakirlere dağıtır.

Bunun neresi garip, sosyal bir yardımlaşmadır bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 6 Ocak 2013; 14:38:41 >

• Tamponlar çok fazla esniyor.Bu yüzden sizin tamponda esnemiş olabilir.Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bence de bi iç kısmı kontrol ettirin.
  • Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla ;

Her neyi nafaka olarak infak eder ve adak olarak neyi adarsanız, muhakkak Allah onu bilir. Zulmedenlerin yardımcıları yoktur.
    (BAKARA SURESİ / 270)

Sonra kirlerini gidersinler, adaklarını yerine getirsinler. Beyt-i Atik'i tavaf etsinler.
    (HAC SURESİ / 29)

Adaklarını yerine getirirler ve şerri (kötülüğü) yaygın olan bir günden korkarlar.
    (İNSAN SURESİ / 7 )

Gelsinler ki, kendilerine ait bir takım menfaatlere şahit olsunlar ve Allah’ın kendilerine rızık olarak verdiği (kurbanlık) hayvanlar üzerine belli günlerde (onları kurban ederken) Allah’ın adını ansınlar. Artık onlardan siz de yiyin, yoksula fakire de yedirin.
    (HAC SÜRESİ/28)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 6 Ocak 2013; 14:51:27 >
  • Tamam arkadaş siz kesin hayvanınızı sonra kaza yaptığınızda da dersiniz "Allah Allah niye böyle oldu ki yahu,? O kadar da adak adamıştık halbuki" diye...
  • Fazla bir şey yok gene ya. Allah beterinden saklasın
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.