Şimdi Ara

Aracima Yapisan Sprey Boya Izleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Tersanede arabamdan yaklasik 50 metre ileride sprey tabancayla epoksi boya yapildi, ruzgarin etkisiyle aracin uzerine yagmis.Aracimda dikkatli cok bakilinca belli oluyor ve elimi uzerinde gezince putur putur sanki tozlu gibi.Boyaya zarar vermeden nasil cikartirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ampul_patlatan A kullanıcısına yanıt
    Hocam onu ayak ustu 1 dukkana sordum 300 Tl istiyorlar , arac daha 4000km'de.Bu kondisyonda boyaya pasta cila kotu olmaz mi?Baska cozumu yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korsallar -- 26 Eylül 2015; 20:32:46 >
  • Yüzey temizleme kili ve quick detailer ile çözüm bulabilirsin gibi geliyor

• Hocam arac detailing ürünleri satan bir yerden bilt hamber marka kil alın ve kendnz uygulama yapın, tüm o boya pütürlerinin çıktgnı göreceksnz

• Çizikler dışında pasta olayına girmeyin sonuçları pişman eder. Yüzey temizlemenin ilacı verdiğim linkte ki kil.

http://www.hepsiburada.com/meguiar-s-clay-bar-boya-agdasi-kili-kiymetli-arac-boya-temizleme-851001-pm-otm851001
  • Cevaplar icin hepinize tesekkurler , yarin kil alip deneyip sonucu paylasacagim.

• proteo kullanıcısına yanıt
    verdiğiniz linkteki videoyu izledim bir sorum olacak. Orada sprey ve birde açık tenkli hamurumsu bir malzeme var. Sanırım kil o hamurumsu malzeme oluyor. Ancak link de yer alan üründe sadece 50 gr. lık kil var. sprey yok. onu ayrıca mı almak gerekli, nereden temin edebiliriz ?

ayrıca kil işlemi bittikten sonra pasta&cila mı yapılıyor video daki araca ?

bu işleri pek bilmiyorum. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • Kil (Clay Bar) ile o pütürleri yok edebilirsiniz.

Sprey için de herhangi bir sprey şişesine sabunlu su ya da camsil kullanabilirsiniz. Ben sirke özlü yeşil camsil kullanıyorum. Sonuçta spreyin amacı kili kaydırmak.

Kil uygulaması yapıldıktan sonra cila ile tüm araç parlatılmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhanc64 -- 26 Eylül 2015; 21:06:26 >
  • Hızlı cilayla çıkar hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alaskalı Suikastçi

verdiğiniz linkteki videoyu izledim bir sorum olacak. Orada sprey ve birde açık tenkli hamurumsu bir malzeme var. Sanırım kil o hamurumsu malzeme oluyor. Ancak link de yer alan üründe sadece 50 gr. lık kil var. sprey yok. onu ayrıca mı almak gerekli, nereden temin edebiliriz ?

oguzhanc64, gerekli cevapları vermiş. Kil uygulamasından sonra cila yaparsanız iyi olur. Pasta cilayı aracınıza asla uygulamayın, uygulatmayın. Pasta sadece derin çiziklerde bölgesel olarak uygulanır, burada uygulanacak pastanın numarası da önemli, uygulayacak kişinin tecrübesi de. O yüzden bulaşmayın derim, aracınıza yazık olur. Kili zemini ıslatmadan uygulamayın, sürekli ıslatın ve kili sürekli hamur gibi yoğurup öyle uygulayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: proteo

quote:

Orijinalden alıntı: Alaskalı Suikastçi

oguzhanc64, gerekli cevapları vermiş. Kil uygulamasından sonra cila yaparsanız iyi olur. Pasta cilayı aracınıza asla uygulamayın, uygulatmayın. Pasta sadece derin çiziklerde bölgesel olarak uygulanır, burada uygulanacak pastanın numarası da önemli, uygulayacak kişinin tecrübesi de. O yüzden bulaşmayın derim, aracınıza yazık olur. Kili zemini ıslatmadan uygulamayın, sürekli ıslatın ve kili sürekli hamur gibi yoğurup öyle uygulayın.

Hocam peki bu putur putur boyalar kile yapisip araci cizmesin biz kili aracin uzerinde gezdirirken ?

• Evet arkadaslar meguiars clay'i denedim ve cikartiyor.Yardimci olan herkese tesekuru bir borc bilirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.