Şimdi Ara

Aracım Perte Çıkar mı? Güncelleme Perte Çıkmadı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
5
Favori
27.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bana da öyle geldi ama değişim istenebilir.
    Sonuçta 1 aya belli olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun .Benimde takibimde olan bir araçtı.Valla üzüldüm yahu gitmiş güzelim araç..

• Geçmiş olsun. Yalnız egea nın sahibine de yazık Onun aracı perte çıkmayacak. Bir suçu da yok. Onun durumu daha kötü. Kimse bahsetmemiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arac insallah perttir.
    degilse sahibinden temiz kullanilmis dusuk km degisensiz full+full olacak cunku.
    plaka kapatilmis ama yine de yeni araba oldugu icin plaka degistirip trameri yeni plakaya islemeden (sigortaya bildirilmeden) 1 yil icinde elden cikarilmaz umarim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fren asistanı çalışmadı mı?

• uner003 U kullanıcısına yanıt
    Egea şirketin kiralık aracı.

• Bu airbag olayı güvenlik için çok güzel ama ne kadar pahalı yahu. Arabanın değerinin 3'te 1'ine 4 tane airbag değiştiriyorlar resmen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanayide olsa perte çıkmazdı yetkili servisden a-z ye herşey değişir tamir olayı yok hasarlıysa sök yenisini tak 3 liraysa 10 lira birazda bağlantıyı iyi kurarsanız kesin perte çıkar

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Kendi içinde çelişkiler içeren bir yazı. Ayrıca tenault ve sağlamlık ne alaka
    İçindekileri korumakla kaporta hasarı aynı şey mi. Kaldı ki hava yastıkları açılmış ne bekliyordunuz açılmamasını mı? Laf olsun torba dolsun işte. Banlamışlar zaten.

• Konu ile alakal yok fakat isim gerigi birsey yazmak istiyorum . Arkadas kaza yapmis gecmis olsun darbeden dolayi eaikler cizikler vs var. bazi arkadaslar arac saglam degil demis fakat arac uretiminde genelde disini bobini cinden hindistandan sagdan soldan alip avrupa ulkerinde tekrar isleme giriyor . Bobinde arac fabrikasi ne kadar incelik mm istiyorsa tekrar islenip fabrikaya yollaniyor . Islemeden dolayi bobin ornek olarak made in belgium oluyor :).
    Fabrika transportla giden bobin islemelerle kapi cari nilmem ne yapiyorlar . Her bir bobini 1 mm inceltseler kacinca arabada bedavaya geliyor dis iskeleti . Fakat mercedes bmw volvo boyle yapmiyor bobini sarmayi kalin tutup islemeyi oyle yapmaktalar. Arabaya giden bobinlerin hepsini ArcelorMittal karsiliyor turkiyede de subesi var :) avrupada herkes motora bakar euro 6 olsa yetmekte

• Tum airbagi acilan araclar perte cikar.gecmis olsun.Allah daha beterinden korusun

• Konuyu okumadan yazanlar, toplumdaki yanlış bilgileri buraya yazan arkadaşlar var. Mümkünse düzeltsinler. Görebileceklerini sanmıyorum bu mesajı ama yine de yazmış olayım.

• Bu ön tamponu fiyatını bilmiyorum ne kadardır ama ön tampon hariç şu aracın dışarıda sanayide maksimum 5 bin TL masrafı var sağ çamurluk doğrultma boya komple ön düzen rotlar rot başları z rotları hava yastığı dahil. Özel karkı varsa hava yastıkları dan dolayı perte çıkarma ihtimalleri var. Dünyadan bihaber olup saçma sapan 50.000 - 70.000 TL masraf tahmini yapanlar olmuş. Sigorta firması hayatta bu araçta o kadar hasar göstermez. Dışarıda sanayide yaptırmaya kalkarsan dediğim gibi ön tampon hariç 5000 TL gibi bir rakama toplarsın aracı, motor vs de görünmeyen mekanik bir hasar yoksa eğer.

• Sadece hava yastıklarına serviste 40-50 bin fiyat çıkarıyorlar. Onun dışında servis tamirat yapmıyor değişim yapacak bütün parçaları. Sadece far 10-15 lira vardır. Benzer hasarlarda 100-120 bin hasar çıkarmışlar. Sanayi kısmı beni ilgilendiren kısım değil zaten kaskoda yetkili servis şartı var.

• youngeagle86 kullanıcısına yanıt
    öncelikle geçmiş olsun hocam..yanlışınız var çarpışma önleyici adaptif cc devreye koymasanızda devrede ama sizin emniyet kemeri takılımıydı???
  • ahmtıl kullanıcısına yanıt
    Emniyet kemeri takılıydı. Daha şu ana kadar acc devrede değilken fren yaptığı hiç olmadı. Kaldı ki takip mesafesi olmadıktan sonra fren yapmasının anlamı yok.

• youngeagle86 kullanıcısına yanıt
    benim başıma geldi bir kere..adaptif cc devrede değilken önde duran araca yavaşlarken yani ayağım frende iken aniden durdurdu.. (hız, fren basıncı ve önündeki aracın mesafesi bu algoritmada yeterli fren basıncını sağlamadığım için kendi kendine fren yaptı) siz sağa kaçınca devreye girmemiş olabilir (yani arabanın radarı önü boş diye algılamış)
  • Geçen yıl benim aracımda perte çıkmıştı.Kasko icin perte çıkarmak avantajliysa çıkartırlar.Aksi durumda onarım yapmak isteyeceklerdir.Hava yastıkları epey tutuyor pert olma ihtimali gozukuyor.Zor süreç kolay gelsin

• Kardeş geçmiş olsun, cana gelmesin yeter mal her türlü yerine konur.
  • Yetkili servise verdi iseniz pert. Sanayide yaptırırsanız tamiri yaparlar.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.