Şimdi Ara

araç yağ seviyesini kontrol edin yazıyor ama normal seviyede

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
10.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle herkesin kurban bayramı mubarek olsun benim sorunum şu aracım yokuş aşağı durduğu zaman servis ışığı yakıyor ve yol bilgisayarında yağ seviyesini kontrol edin yazıyor (yağ lambası değil servis ışığı) aracı düz konumda çalıştırdığım zaman yanmıyor yağ seviyesini kontrol ettim normal düzeyde son iki gündür yapmaya başladı bunu pazartesi günü servise bi göstereceğim sizce sorun neden araç yeni kasa master 10800 km de

• yokuş aşağı park ettiğinizde karterdeki yağ öne doğru birikiyor, arka tarafında yağ kalmıyor. haliyle karterdeki yağı ölçen zımbırtıda yağ olmadığını sanıp uyarı veriyor
    daha önceden neden olmuyordu derseniz, araç az miktarda yağ eksiltmiştir, eksilen kısım bu mevzuyu yapıyordur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Du Hast -- 18 Kasım 2010; 1:47:47 >
  • Bedede aynısını yaptı. Acıp 1 lıtre yag ekledım. Duzde yag sevıyesı normal az bır meyılde yag sevıyesı tamamlayın demekteydı. Şimdi normal demekte. cubukta ıse mın. cızgısıne 1-2 cm kalmıstı. 1 lıtre yag ekleyıp bayram sonuna kadar ıdare edebılırsınız.
  • yorumlarınız için teşekkürler servis yarın açıksa bi göstereceğim yağda eksilme varsa eklerler
  • yağı aracı çalıştırmadan önce ve düz bir zeminde ölçerseniz daha net sonuca ulaşırsınız
  • ARACI AZ ÖNCE SERVİSE GETİRDİM VE YARIM LİTRE YAĞ EKLEDİLER İLK BAKIM ÖNCESİ TURBO DİZEL ARAÇLARDA BİRAZ YAĞ EKSİLTMESİ NORMAL DEDİLER DEDİKLERİ DOĞRU MU Kİ DAHA İLK BAKIMA 8500 KM VAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu2009

ARACI AZ ÖNCE SERVİSE GETİRDİM VE YARIM LİTRE YAĞ EKLEDİLER İLK BAKIM ÖNCESİ TURBO DİZEL ARAÇLARDA BİRAZ YAĞ EKSİLTMESİ NORMAL DEDİLER DEDİKLERİ DOĞRU MU Kİ DAHA İLK BAKIMA 8500 KM VAR

normaldir
    birde ticari, ağır ve büyük motorlu araç. arada bir motoru sıkıştırmak zorunda kalıyorsunuzdur büyük ihtimal. bu yüzden yağ eksiltmesi normal.
  • fazla zorlamadık aslında iki defa ankaraya gidip geldik 2 ton yük attın en fazla kocaman motoruna göre yakıt tüketimi beni aracıma hayran bırakıyor uzun yol ,20kuruş şehir içi 0,25kuruş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.