Şimdi Ara

Araç satışında kapora sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 200₺ araç kaporası mı olur, iade edip konuyu kapatmakta bir sakınca görmüyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Mythology kullanıcısına yanıt
    Yani sonuçta ortada bir sözleşme yok para yollamış kapora için açıklama yazmış. Bende kapora iadesi diye yazıp yollayacam. Sonuçta aracın yanına hiç gelmedi aracı internetten gördü yakından görmedi . Yani yakından görüp beğenmediğin araca kredi çekmek bana normal gelmiyor.

• madem araba senin al yaptır, ben arızalı satıyorum o zaman deseydin.

ya da hiç uğraşmamak için iban gönderirsen paranı gönderirim, 200 liraya arabayı esir alamazsın dersin. banka iade edebiliyorsa iade edin o şekilde. iade ederseniz telefonu da engelleyin geçin.

• hakan89 H kullanıcısına yanıt

Kredi işi muhtemelen sallamasyon zaten. Ama karşı taraf çamura yatmak isterse kaparo almasına rağmen aracın fiyatını yükseltmek istediğinden dolayı vazgeçti, bu yüzden de parayı iade etti diyebilir. Noterden döndük diyebilir. Dekont açıklamasına iade yazmayın. Yanlış gelen havale olarak geri gönderin. Veya bankanızı arayıp bildirin.

Kaparo için illa ortada sözleşme olmasına gerek yok. Aracın yanına gelme şartı da bulunmuyor. Telefonda konuştuk ve benden kaparo istedi, sonra da iade etti derse ne yapacaksınız? Elinizde kanıt var mı?

Ya da ne istiyorsanız onu yapın.

Aslında karşı taraf kanıtlamak zorunda . Aramızda 500 km mesafer var. Noterden dönme diye bir olay olamaz bence çünkü zaten araç daha tamirde . Ayrıca whatsapp mesajında ben haber vermeden kapora gönderme aracı baktırıyorum motorunda başka sorun çıkarsa boşuna kapora göndermemiş olursunuz diye mesaj var. Hukuki olarak bir şey çıkacağını düşünmüyorum.

Tekrar söylüyorum. Karşı tarafın niyeti çamura yatmak, kıllık yaratmak, sorun çıkarmak ise yapabilir. Gider şikayet eder, hasbelkader bir kurum da bu şikayeti ciddiye alıp usulen de işlem yaparsa boş yere canınız sıkılır.

Arada 500 km mesafe olması durumu değiştirmez. Kaparo için mesafe olmaması şartı mı var? YOK

Araç tamirde diye notere gidilmesine engel mi var? YOK

Adam kalkıp da whatsapptan kaparo gönderme yazdı, sonra da telefonla arayıp 200-300 göndermemi istedi derse ne yapacaksınız? Karşı tarafa hesap numaranızı vermişsiniz zaten.

İlk cümlemi tekrarlayayım.

3 kuruş için pislik yapacak çok insan var. Ha bundan dolayı hukuki olarak ceza alır mısınız? Çıkmaz, ama basit bir olay yüzünden 5 dakikalığına da olsa keyfinizin kaçması sizi rahatsız etmez mi?

Forumda hem fikrimizi sormak için konu açıyorsunuz hem de karşı taraf şunu yapmak zorunda, bunu yapmak zorunda diyorsunuz. Ne yaparsanız yapın. Parayı ister gönderin ister göndermeyin. Açıklamaya da ister iade ister Mallar arap faikte diye de yazabilirsiniz. Bana ne.

Kardeşim ben fikir alışverişi için buradayım. Kimseye bir şey dediğim yok. Siz diyorsunuzki şunu ispat etmek zorundasınız bende o durumda o da bunu ispat etmek zorundadır diyorum. Paylaştığım konunun ana temasından çıkıp hukuki boyutunu tartıştığımız için bende fikir belirtiyorum. Siz satman gerekir desenizde ben satmam banane desem o zaman niye bize soruyorsun dersin. Ama bu başka konu.

Kardeşiniz değilim. Onu önce belirteyim.

Burada forum üyeleriyle fikir çatışması yapmak için harcayacağınız zamanı galericiye kaparo iadesi yapmak için harcayın.

Vakit herkes için değerlidir.

Gidip adama söyleyebilirsiniz dediklerinizi ispat etmek zorundasınız diye. Bize değil.

"Kardeşim" dostane söylenmiş bir sözdü . Özür dilerim. İyi günler .

Yaw ne uğraşıyorsun gönder parasını , engelle numarayı işine bak

• aslında bi sktrlik işi var.

biz kapora göndersek daha muhatap bulamayız. şikayet etsek polis zorla mı elinden paranı aldı göndermeseydin der.

mahkemeye versek suçlu çıkar bir de tazminat davasına muhatap oluruz.

haram yemek istemiyorsan iade et parasını gitsin.

allahtan korkmuyorsan ye i.nenin parasını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerz -- 18 Mayıs 2022; 12:33:56 >
  • ohooo amma uzamış konu, hiç bir hukuki bağlayıcılığı yok. gönder parasını geri gitsin. niye bu kadar telaş yaptın ki? bir arkadaş da bedavadan ortalığı karıştırmış ahahashhasha.

• en son bir araç sattım 1 ay sonra şanzımanı kırıp beni aradılar, sonradan öğrendik akü bitince otomatik arabayı yokuş aşağı vurdurmuşlar. Ne oldu ne bitti bilmem avukatı soktum devreye. Sizin işten bir şey çıkmaz parasını gönder açıklamaya yaz yol ver gitsin.

• yenerz kullanıcısına yanıt
    Valla hak yemekten korktuğum için dürüst ticaret yapmaya çalıştım adamla sıkıntıya girdik :)

• Erdo4 kullanıcısına yanıt
    Valla iyi ders oldu. 200 lira kaporaya 1 haftadır konuşuyoruz

• Siz mi dediniz 200 lira diye o mu yolladı 200 lira nedir para değil alım gücü yok

• berk70 kullanıcısına yanıt
    Ben demedim. Ben ona diyorumki kapora atma motorun daha ne olacağı belli değil ustaya bi sorayım döneceğim sana . 10 dakika sonra abi kapora attım ilandan kaldır diyor . Bu konuyu hem fikirlerinizi öğrenmek hem de benim gibi hemen iban verenlere ders olsun diye açtım birazda .

• Hahah işe bak, bir yemek parasına nerdeyse koca arabaya çöreklenecek.

Hayatları yalan dolan bir çoğunun. Bir tanesi benim aracı aldı, 3 bin lira pazarlık yaptık sabah-akşam aradı, güya kızına alıyormuş parası kıtmış, çocuk üzülüyormuş falan filan. Aracı verdik 4-5 gün sonra malum sitede gördüm aracı.

• Parasını geri gönder o adamada satma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.