Şimdi Ara

Araç satışında kapora sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi geceler. Bundan yaklaşık 1 hafta önce aracımın triger kayışından ses geldi . Yetkili servisine götürdüm sorun trigerde ama motorada bakmakta fayda var dedi. Aracımın tavanı değişmiş ağır hasar kaydıda var genel bi elden geçmesi gerekiyor bunuda belirterek sahibindene ilan açtım. Haliyle fiyatıda biraz ucuz yazdım. Başka bir ilden bir galerici benimle iletişime geçti pazarlık yaptık param şu kadar bir kuruş daha veremem param yok dedi her neyse anlaştık kapora göndereyim dedi bende aracın triger kayışının değişim aşamasında olduğunu ve motorada genel bir bakım istediğimi bu yüzden de ekstra bir şey çıkarsa diye kapora gönderme dedim. Ben dedikten 5 dakika sonra kapora gönderdi (araç servisten çıkmadan ilana koymak benim hatam) daha sonra servis aradı motorun rektefiye olması gerekiyor istersen gel bak sübaplar pistonlar vs sıkıntı var dedi bende gittim baktım servisin söylediğini kabul ettim ama yapılan işlemleri değişenleri ve ücretleri detaylı şekilde gösteren imzalı kaşeli fatura isterim dedim kabul ettiler. Galeriyi aradım aracın 13 bin tl civarında bir masrafı çıktı bu şartlar altında satarsam çok zarar ederim kaporayı geri göndereyim ya da triger masrafı hariç diğer masrafı paylaşalım dedim. Bu yaptığımın etik olmadığını araç için kredi çektiğini araca işlem yapılmadan önce video çekip göndermem gerektiğini faturayıda istediğini falan söyledi bir de bana telefonda ben kapora gönderdim şu an sen aracın emanetçisisin falan diyince biraz ayar olmadım değil. Araca 200 tl kapora gönderdi nasıl emanetçi oluyorum ben ayrıca mesajla da kapora gönderme dediğim halde beni dinlemeden kapora gönderdi. Siz olsanız bu durumda ne yapardınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan89 -- 18 Mayıs 2022; 0:39:45 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• parasını geri gönderip ne halin varsa gör derim

• 200 TL mi? Kapora mıymış 200 TL?

200 TL ile araç sahibini emanetçi yapabiliyorsak ben bi sahibindene gireyim, bir kaç Mercedes'e 200 lira kapora göndereyim. Test sürüşü olur hiç olmazsa.  

Gönderin 200 lirasını ben satmıyorum aracı bineceğim deyin. Kim ne karışır?

• 200tl ye 1 kilo et alinmiyor kapora diye gondermeye utanmiyormu kredi cekmeside senin sorunun degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C0C5C87D7 -- 18 Mayıs 2022; 7:52:55 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kolpa yapıyor araba ucuza denk geldi diye senin 10 k masrafı o kendi tamircisine 3 5 verip yürür problemlerini çözüp motor yeni diye ilana koyacaktır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yoklama çekmiş aklınca size. Gönderdiği çay parasını geri yollayın, muhatap olmayın.

• Parayı nasıl gönderdi, hesap numarası mı verdiniz? Çakallarla muhattab olmamak lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galericilere araba emlakçılara ev vermeyin. Biniciye verin galeri fiyatına hemen satarsınız. Galerici emlakçı bunlara bulaşırsan elini versen kolunu kaptıramazsın. Adam telefonda ben esnafım ekmek yicem diyor. Banane lan ne yersen ye. Çok saçma sapan adamlar.

• mceliker M kullanıcısına yanıt

Benim satacagim fiyat bellidir ister binici alsin ister galerici.

Yaşadığım ilçe bildiğin galericiler şehri gibidir.

Sahibinden de satamadigim aracı aynı fiyattan galerici aldı. Hem de dolandirilma riskim yoktu 30 senelik tanınmış kişiler.

Arkadasima nisan ayinda Sahibindenden daha uyguna galeriden Focus 3.5 aldik hatasiz.

Onlar da insan iyisi de var kötüsü de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galericilerin her dediğine bakarsan işin iş senin.

Her 10 lafından 9u yalan 1 tanesi şüphelidir onların.

"param şu kadar bir kuruş daha veremem param yok dedi" demesinden belli.

• Eğer fast ile falan iban vermeden gönderdi ise gönderici hesaba kapora iade açıklaması ile geri gönderin. Yok ibana gönderdi ise anlattıklarınızda eksik birseyler var. Eksiklere göre yorum değişir.

• Hiç bir galerici aracı görmeden kredi çekmez, hatta hiç bir galerici kredi çekip sermayesine bankayı ortak etmek istemez. Adam silkmeye çalışan kerizin teki ve muhtemelen doğu’nun çakallarından biri rahat ol ikna etmeye uğraşma uyuyorsa bu şekilde de telefonu kapat. Zaten hem kapora için hem de aracı almak için peşinde koşacak senin

• Paramedik 112 kullanıcısına yanıt
    Hesap numarası verdim whatsaptan . Ama aynı dakika benden haber bekleyin yatırmak için usta arıyor problem olmuş olabilir dedim çünkü adam her konuşmada abi şarjım bitmek üzere hemen şöyle yapalım hemen böyle yapalım vs diye konuşuyor. Ve beklemedi parayı yatırdı . Sonra ustaya ulaştım durumu anlattı ben galeriyi aradım durumu anlattım.

• galeri ve kredı çekmek haaa

• Kolpadır. Haydi diyelim ki kredi çekti. Araç kredisi çekmiş olması mümkün değil.

İhtiyaç kredisi çekse artık 15 gün içinde krediden vazgeçebiliyor.

200 lira da miktar bakımından galericiden alınacak kaparo değildir.

Bankanızı arayın. 200 lirayı bilginiz dahilinde gelmediğini söyleyin.

• Aslında pek eksik sayılmaz . İbanı verip aynı dakika açıklama yaptım kapora için benden haber bekleyin diye . O beklemedi attı.

• Mythology kullanıcısına yanıt
    Kapora iadesi diyerek geri göndersem sorun çıkar mı ?

• hakan89 H kullanıcısına yanıt

Direktmen bankanızı arayın. Bilginiz dahilinde olmadığını söyleyin. Kaparo iadesi diye geri gönderirseniz iyice çamura yatmaya çalışabilir. Yok noterde vazgeçti, yok aracının fiyatını yükseltmek istiyor diye şikayet eder.

Bankayı aramadan geri gönderecekseniz de açıklamaya yanlış gelen havalenin iadesi yazın.

• Direkt kaporayi iade edin hocam hukuki bir hak elde edemez maksadı sizi korkutmak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Salvodor_07 kullanıcısına yanıt

Az da olsa yapan var. Uygun fiyatlı araç buldukları an bankalardan ihtiyaç kredisi çekiyorlar. Ki genelde uygun fiyatlı araçların alıcıları da hazırdır bu piyasada. Bugün krediyi kullanıp arabayı yarın kâr ile satarlar. Bankayı da arayıp krediden vazgeçtim diyerek faiz vs ödemeden kapatırlar. Yeni düzenleme gereği kredi kullanımından sonra 15 gün içinde vazgeçebiliyorsunuz. Banka sizden sadece 15 günlük faizini alabiliyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.