Şimdi Ara

Araç satım deneyimi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler; Yaklaşık 15 gün önce aracımı malum siteye ilana koydum.Aracın tertemiz ve Fiyatı da düşürmeme rağmen ciddi ciddi arayan olmadı.(”şaşırdım doğrusu”. İlan no:(609264996).Niye konu açtığıma gelince, hem sizden fikir almak,hem de yaşadığım tecrübeleri aktarmak.
    1- İlk arayan ; Aracı pazartesi almaya geliyorum.(ruhsatın fotoğrafını istiyor WhatsApp’tan)1000 TL pazarlık,boya var mı?diye soruyor.Tabi bende şüphelendim atmadım.Forumda da bu konu hakkında bişeyler okuyunca...
    2- Msj gönderen ; Birazını çek birazını nakit versek olur mu?(Bu yöntemi çoğunuz biliyor.)

3- Msj atıp abuk sabuk fiyat verenler.

Arkadaşlar alıcılı da olsanız,satıcıda olsanız piyasa çakal, dolandırıcı aman dikkat...

Aracı 2 sene kullanmayacağım.Satayım diye düşündüm.Talep olmamasının nedeni,piyasa da durgunluk mu var.Benim aracın marka
    modelinden midir, yoksa benzinli olmasından mı?Fikirleriniz ve deneyimleriniz benim için önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KEOPS_2 -- 13 Ekim 2018; 12:39:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam renault ların dizelleri tutulduğu için aracınız gitmiyor bence, megane, fluence, clio arayanlar hep dizel bakıyor, sizin istediğiniz rakama 2 gün önce dizel-otomatik-2015 touch plus fluence verdim. Bence ya fiyat düşürün ya da takas filan araştırın derim.
  • Fiyatı yüksek yazmışsınız. Az önce arkadaşın dediği gibi bu araçların dizelleri tutuluyor. Aracınızı satmak istiyorsanız fiyatı indirmelisiniz. Alıcısı elbet çıkar

• Fiyatı neye göre belirlediniz ki?

Piyasasını bilmiyorum ama yukarıdaki örneğe göre pahalı olmuş.

• Fiyatı piyasayı araştırdım.Şu an kendi fikrime göre .Maximum indirim yaptım,diye düşünüyorum.Bi hafta daha bekleyeceğim.Satılmazsa da kapının önünde yatacak.

• Dizel diye ilana girdim hem benzinli eski kasa atmosferik turbosuz hem de edc değil fiat 68 dedim sebepler belli tüp de yok çook yüksek fiat

• Sizin aracınızdan daha uygun fiyatlılar var hemde lpg liler o araçlar satılmadan sizin aracınıza sıra gelmez.

• sedan olsa bi tık daha kolay satılırdı diye düşünüyorum. illaki alıcısı çıkar.

bunu satsanız aynı ayarda temizini bulup alabilirmiyim diye bakın öbür ilanlara. fiyat karşılaştırmak için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Bu da aklıma gelmedi değil.Şimdi ben alıcı olsam şöyle de düşünürüm.Bu araçlar lpg den subap yiyor.Bidünya masraf çıkarır.60-70 binde belki görmeden.Tabiki lpg olsun diyen hiç takılmamış araç alsa daha iyi değil midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: KEOPS_2

Bu da aklıma gelmedi değil.Şimdi ben alıcı olsam şöyle de düşünürüm.Bu araçlar lpg den subap yiyor.Bidünya masraf çıkarır.60-70 binde belki görmeden.Tabiki lpg olsun diyen hiç takılmamış araç alsa daha iyi değil midir?
    Eğer araçlar 70_80 bin kmde olsa haklısınız ancak sizin aracın aynısı aynı kmde gri renk hem fiyatı sizinkinden ucuz hemde lpg li . dolaysıyla bu kadar düşük kmlerde subap riski yok ve alıcı kim olursa olsun lpglisini tercih eder ve o araçta yeni ilan değil yani o bile bu fiyatla satılamıyorsa sizin satabilmeniz gerçekten zor. Nacizane tavsiyem eğer aracınızı hızlı satmak istiyorsanız fiyat kırmanız gerekiyor ama beklerim sıkıntı değil diyorsanız ilanı kaldırın (konuda belirttiğiniz tiplerle muhattap olmamak adına) piyasa biraz oturunca (takriben 6 ay sonra) ilan verin.

• bana kalirsa da fiyat yüksek piyasa zaten durgun bu pahalilikta benzinli araç gitmez.
  • Cevap net: “pahalı”

• Konuya katılıp,fikirlerini söyleyen arkadaşlara teşekkür ederim.

• Alacak adam gözüyle bakıyorum,

- LPG yok. Eskiden avantajdı, ama şimdi dolar euro uçtu. Kit fiyatları pahalı, koy üstüne.

- Kapı yaptırılacak. Darbe az eyvallah ama bi de ona para ver.

- E madem atmosferik araca razıyım, Cruze bakayım bari. 15 lira cebimde kalır.

- Bu fiyatlara çıkmışım, boşver turbolu alayım. Gidip dizel otomatik comfort egea bakayım bari.

Umarım gönlünüze göre bir alışveriş olur. Hayırlı satışlar

• güzel araç, b sınıf araçtan geçmek isteyenler için ideal ama fiyatı fazla, aynı paraya aynı model dizel otomatik c4 var
  • 65 bine ilana koyduğum aracıma 60 bin dedi biri, makyajsız ve eksik donanıma sahip olanlar ve yılı ve km si o şekilde olanlar bile dediğin fiyatın üstünde dedim. Bana akşama kadar düşün diyor. Afedersiniz de be akıllı arkadaşım düşünecek olan ben miyim? Ben sana o fiyata inmeyeceğim zaten söylüyor. Piyasa ölücü dolu.

• Geçen sene mayısta aynı aracın hatasız ve otomatiği (30.000km de) 55-56 civarıydı almamıştım. Evet piyasa arttı ama sizin araç otomatik bile değil. Siteden bakınca diğer ilanlara göre fiyatınız normal gözükse de bu fiyatlara çıkınca insanlar diğer alternatiflere yöneliyor. Benim şahsi fikrim aracın gider fiyatı maksimum 62-63, ya da bir süre beklersiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Malesef artık bazı araçların satış hızı çok düştü. Kim ne derse desin millet artık otomatik arıyor. Dizel zaten belli bir kesim özellikle dci motor çok seviliyor. Piyasa da kötü durumda. Bir cok sebep var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fiyat yüksek, 6 ay da dursa bu araç bu fiyata satılamaz. Otomatik lpg li vardı geçen hafta 33.000 km de. arkadaş 65 e pazarlık yaptı sonra 64 e başka bulunca onu aldı.

LPG siz

Manuel

Benzinli??? Satmak için çok beklersiniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.