Şimdi Ara

silinebilir (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
661
Cevap
17
Favori
33.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

tam kime sorsam diye araştırırken tesadüfen bu konu çıktı karşıma, iyi olacak hastanın doktoru ayağına gelirmiş :)

ben iş için kullanmak adına bir tane palio van aldım, kapalı kasa. ama arkada camlar olmadığı için özellikle dönüşlerde sorun yaşıyorum veya otoyolda giderken sağ arka lastik veya sol arka lastik kısımlarında seyreden araçları göremiyorum. bu sebeple arka tarafları camlı yapmayı düşünüyorum. araştırdım ve 130 TL'ye bu iş halloluyor. arkaya koltuk koydurmayacağım, zaten işime de yaramaz o zaman araba. sadece trafik güvenliği için arka taraflara cam taktırmayı düşünüyorum. muayne de bu sorun olur mu?

benim araç beyaz fotoğraftaki gibi, gri fotoğraflı gibi yapmayı düşünüyorum ve söylediğim gibi koltuk koymayacağım. sadece cam taktıracağım.

yardımınız için şimdiden teşekkürler.

silinebilirsilinebilir

• arnold_ kullanıcısına yanıt
    Sizin araç kapalı kasa olduğu için,cam koyamazsınız.Ancak proje çizdirip,tadilat muayenesi ile sorunu halledebilirsiniz.Muayene istasyonunun gözünden kaçabilir kapalı kasa ibaresi,o şekilde kusur almazsınız ama istasyonun gözünden kaçmaz ise,tadilat muayenesine girmek için ayrıca ücret ödersiniz.yani siz normal muayeneye gittiniz ve araç kaldı,sizden proje istediler,bu durumda muayene tekrar hakkınız ölür ve tadilat muayenesi için bir daha para ödemek zorunda kalırsınız.Proje ücretleri ne kadardır bilemiyorum ama riske girmeyip proje çizdirerek muayeneye gitmenizi tavsiye ederim
  • unrealwar U kullanıcısına yanıt
    tadilat muaynesine girmenin ücreti ne kadar acaba?
  • arnold_ kullanıcısına yanıt
    normal muayene ücreti ile aynı.192 lira.ismi değişiyor.periyodik muayene değil de,tadilat muayenesi olarak geçiyor
    Cevabiniz icin tesekkur ederim ve guzel dilekleriniz icinde tesekkur ediyorum.. kolay gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vtecpower

Cevabiniz icin tesekkur ederim ve guzel dilekleriniz icinde tesekkur ediyorum.. kolay gelsin

Allah razı olsun.Hayırlı günler,kazasız sürüşler
  • Hocam selamlar
    Aracım 300c 6.100cc SRT8 . borla egzos var üzerinde
    Videosu asagida

https://youtu.be/ToMp2LAqkTE

Muayeneden nasıl geçirebilirim ?

Saygılar

çok teşekkürler bilgilendirmeniz için. iyi günler dilerim.
  • Ustam bir sorum olacaktı, LPG li araçların dolum ağızlarının yeni çıkan kanuna göre (henüz yürürlüğe girmedi, sanırım nisan 2017 de yürürlüğe girecek) tampon altında gizli olamayacağı yazıyor. Montajı yaptırdığım yere sordum, onlar ise şöyle diyor; ona itiraz yapıldı, yürürlüğe girmeyecek, o kanunu çıkartanlar lpg istasyonlarında çalışan pompacıların şikayetleri vs. diye saçma bir cevap verdi.
    Bu şekilde tampon altında gizli lpg dolum ağzı olan aracımla muayeneye girsek nasıl bir sonuç çıkar?

2. sorum: Diyelimki aracımın LPG dolum ağzını benzin dolum ağzının oraya aldırdım. Projesinde de var, sızdırmazlık raporunu vs. aldı. Muayenede sorun olur mu?
    silinebilir Dolum ağzını bu şekilde yapmak istiyorum.

• Halojen far ampulü yerine led far ampulü takmak istiyorum, muayenede sıkıntı oluyor mu?

• amanhem kullanıcısına yanıt
    Emin olun şuan net bişey diyemiyorum.Kararlar henüz uygulanmaya konulmadı ama muhtemelen 2017 başlarında uygulamaya konulur (şuan için sorun yok ), muhtemelen karar uygulanmaya konulsa bile,dolum ağzı yerleri hafif kusuru olarak geçer diye bekliyorum.Ağır kusur olacağını zannetmiyorum
  • ProduceR. kullanıcısına yanıt
    Lümen değeri yüksek ise sorun olabilir.Yine de riske girmenizi tavsiye etmem
    Hocam selamlar
    Aracım 300c 6.100cc SRT8 . borla egzos var üzerinde
    Videosu asagida

https://youtu.be/ToMp2LAqkTE

Muayeneden nasıl geçirebilirim ?

• bizhy kullanıcısına yanıt
    Üstadım,sorunuzu daha önce de gördüm,eğer yanlış anlamazsanız,bu tür sorulara cevap vermediğimi daha önce de beyan ettim.Kusura bakmayın
  • Merhaba hocam cok iyi denk geldi bende 4 5 gundur arastirip duruyorum kime sorsam diye.

3 aralikta vizeye girdik ruhsatta arac sinifi yazmadigi icin 1.1.35 numarali agir kusur yuzunden arac gecmedi ve oradaki teknisyen bu kodun yanina kalemle M1 AYA1415 olarak yazdi. Yani ruhsatta ne arac sinifi yaziyor ne azami yuklu agirlik yaziyor. Emniyete gittim rica minnet M1i yazdirdik ruhsata fakat aya kismini yazmadi arac bilgileri yok ben bunda degisiklik filan yapamam bildiginiz devlet dairesi isleyisi iste.

Simdi ben tekrar muayeneye gitsem gecer mi aracim M1 yazildi ruhsata?

Tuvturk iletisimi aradigimda sizin agir kusurunuz arac sinifi ile ilgili yazdilarsa tekrar girebilirsiniz dediler. Sizce ne yapmaliyim?
  • Hocam gelmişken bir de ben soru sorayım aklıma takılıp duruyor.. Aracımla 1.vites'te kalkarken tam kavrama noktasında araç sürtünme sesi çıkartıyor.. (Örnek: 2 metalin birbirine sürtünerek çıkan ses) bu şekilde araç muayaneden geçer mi.. forumda baskı-balata bitmiştir deniliyor bu seslere ben de tam anlayamadım net cevabı
  • Aşınmış,gürültülü,hasarlı.bu 3 kusurdan birisini alması muhtemel.3 ü de ağır kusur.Bi kontrol ettirin bence,sorun debriyaj kavramadan da olabilir.
  • Şuan video izleyemiyorum malesef.Unutmaz isem akşam izlerim,ama dediğim gibi,o 3 kusurdan birini almanız muhtemel
  • quote:

Orijinalden alıntı: unrealwar

Şuan video izleyemiyorum malesef.Unutmaz isem akşam izlerim,ama dediğim gibi,o 3 kusurdan birini almanız muhtemel

Tamam cevabınızı bekliyor olacam

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.