Şimdi Ara

Araç kumandası değiştirme yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Çok net bir şey sormak istiyorum iki fotoğraf paylaşcam birisi aracımın anahtarı, diğeri de fazladan elimde olan bir anahtar.

Ben istiyorum ki büyük olan kumandayı kullanayım. Bunun değiştirilmesi mümkün müdür?

• Bir elektronikçi olarak cevaplayayım tabiki de mümkün küçüğün içindeki verici devreyi diğeriyle değiştirirseniz mümkün
  • Anahtarcılar halleder.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektronikçi arkadaşlara benimde bir sorum olacak motoruma aldığım topcase in (plastik çanta) kumandasını kaybettim.Açma kapama ve alarm hassasiyeti gibi bikaç özelliği vardı.Anahtarcılar kumanda olmadan yenisini yapamayacaklarını söylediler.Bulunduğum yerde yapacabilecek yada uğraşacak elektronikçi yok.Kendim yeni bi modül takıp tanıtabilirmiyim.Alıcı devresini değiştirsek aynı vazifeyi yaparmı acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EFKEY E kullanıcısına yanıt
    Yeni modül alırsın zaten onunda kendi kumandası vardır.Yeni modülü motora bağlatırsın.Olur.Bütün fonksiyonları uyarmı bilinmez.
    Ama en azından açma kapama yapar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu eski fakat hortlatayım bilgilendirme olsun;

Bir anahtarın diğer anahtara aktarılıp aktarılamayacağı ile ilgili o zamanlar anahtarcının bana verdiği bilgiler şu şekilde;
    (Bu arada o aracımın üzerine 3. Kez araç değiştiriyorum çok mu hızlıyım ne)

Şimdi eğer ki kullanmayı istediğiniz anahtar daha evvel hiç kullanılmamış ise bu mümkün. Anahtarcılar elektronik bir cihaz kullanıyorlar ismini bilmiyorum bilenler varsa belirtebilirler. Bu cihaz sayesinde aracınızın kendi anahtarının kodlarını kopyalayarak yeni bir anahtara yüklemesini yapabiliyorlar. Bu da yedek anahtar oluşturma.

Bendeki kullanmak istediğim anahtar daha evvel başka bir aracın anahtarı olduğu için o anahtarın bir defa bir araca kilitlendiğini, ikinci kere üzerine kodlama işlemi yapılmadığını aktardı. Çünkü benim sorum şu şekildeydi,

"Bana anlayabileceğim şekilde anlat, bu anahtarı ben neden kullanamam?"

O da üzerine kullanmak istediğim anahtarı cihaza koydu ve dedi ki abi bu anahtar başka bir araca kodlanmış. Bu işlem sıfır bir anahtar olsaydı yapılabilirdi ama bu anahtara yapılamaz dedi.

Dolayısı ile ben daha önce hiç kodlanmamış bir sıfır anahtar alıp yedek yaptırdım.

Böyle bir merakı olan arkadaşlara selamlar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.