Şimdi Ara

ARAÇ KASKOSU HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
15.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 36 AY BANKA KREDİSİ İLE ARAÇ SATIN ALDIM ARAÇ BANKA ÜZERİNE OLDUĞU İÇİN REHİNLİ BANKA KASKOYU MECBURİ KOŞTU VE İLK ALDIĞIMDA YAPTIRDIM ŞİMDİ ARACIMIN İLK 12 AYLIK BORCUNU ÖDEDİM VE BUNLA BERABERDE KASKONUN İLK YILIDA DOLUYOR BENİM ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM KASKOYU TEKRAR YENİLEMEK GİBİ BİR MECBURİYETİM VARMI ARAÇIN TAKSİTLERİ BİTENE KADAR BEN YENİLEMEK İSTEMİYORUM
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER CEVAPLARINIZ İÇİN

• Bankalar araçları takip ediyor ve sizi uyarıyor diye biliyorum
  • tamam uyardı diyelim kaskoyu yenileme gibi bir zorunluluğum varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaynaci

tamam uyardı diyelim kaskoyu yenileme gibi bir zorunluluğum varmı

Kredi çekerken bir sözleşme yapmışsınızdır o sözleşmenin metninde yazması lazım eğer belirtmediyse ısrar edemez.
  • metne bir bakayım öyle birşey varmı
  • quote:

metne bir bakayım öyle birşey varmı

Ok kolay gelsin
  • quote:

Krediyi kapatana kadar kasko yaptırmak zorundasın. Krediyi önce kapatmazsan 2 sene daha kasko yaptırman mecburi. Banka bunu talep edecektir.
  • bende zorunlu diye biliyorum,
    ama illaki o bankadan yaptırman gerekmez sanırım
  • Aracınızın kaskosunu devam ettrimek sizin için daha iyi değil mi. Evet biraz külfetli oluyor ama özellikle banka kredisi ile aldığınız aracınızın çalındığını Allah korusun yandığını ya da ciddi bir kaza yaptığını pert olabileceğini düşünün. Onca emek bir anda kaybolup gidecek ve belki de hala olmayan aracın kredisini ödüyor olacaksınız. Bence ne yapın edin kaskoyu devam ettirmeye çalışın. En azından insanın kafası rahat oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: liberti

quote:

Krediyi kapatana kadar kasko yaptırmak zorundasın. Krediyi önce kapatmazsan 2 sene daha kasko yaptırman mecburi. Banka bunu talep edecektir.

benimde bildiğim böyle.
  • gece kulağın dışarıda uyuyamazsın yoksa
  • bankalar kredi ödeme süresince, verdikleri krediyi teminat altına almak için Daini Mürteinli bir şekilde kasko sigortası yaptırırlar...

aslolan kaskonun yapılmasıdır...

istediğin yerden yaptırabilirsin...

banka kendisi yapmak isteyecektir...

kendilerince zorluk çıkaracaklardır...

hatta ona göre kredi oranı falan belirler...

ama müşteri isterse başka şirketten yaptırabilir...

• quote:

Orjinalden alıntı: EpsilonKappa

bankalar kredi ödeme süresince, verdikleri krediyi teminat altına almak için Daini Mürteinli bir şekilde kasko sigortası yaptırırlar...

• cevaplar için teşekütler sözleşmemye baktım kasko yaptırma ile ilgili metin eğer kaskoyu yenilemezseniz otomatik olarak banka tarafından yapılacağı ve masrafların hesabıma otomatik olarak yansıyacağı şeklinde bu şekilde kaskoyu mecburen yaptıracak gibiyim herhalde
    quote:

Orjinalden alıntı: Numan06

quote:

Kredi çekerken bir sözleşme yapmışsınızdır o sözleşmenin metninde yazması lazım eğer belirtmediyse ısrar edemez.
  • quote:

cevaplar için teşekütler sözleşmemye baktım kasko yaptırma ile ilgili metin eğer kaskoyu yenilemezseniz otomatik olarak banka tarafından yapılacağı ve masrafların hesabıma otomatik olarak yansıyacağı şeklinde bu şekilde kaskoyu mecburen yaptıracak gibiyim herhalde
    quote:

Orjinalden alıntı: Numan06

quote:

Evet bu şartlar altında kasko yaptıracaksınız ama banka hangi şirketten ne kadar ücrette kasko yaptırdığınızı soramaz. O yüzden indirimleri takip ederek herhangi bir sigorta şirketinde yaptırabilirsiniz.

En derin saygılarım...

• banka kendisi yaptırmak istiyor kendi şartlarına göre dışardan yapılmasını istemiyor birde euroka sigortanın kaskometre fırsatından kullanmak istiyorum onuda kabul etmiyorlar neymiş police herhay yenileneceği için takibi zormuş şimdi bu kaskonun dişardan yaptırmam için kanuni dayanak varmı

quote:

bankalar kredi ödeme süresince, verdikleri krediyi teminat altına almak için Daini Mürteinli bir şekilde kasko sigortası yaptırırlar...

• quote:

banka kendisi yaptırmak istiyor kendi şartlarına göre dışardan yapılmasını istemiyor birde euroka sigortanın kaskometre fırsatından kullanmak istiyorum onuda kabul etmiyorlar neymiş police herhay yenileneceği için takibi zormuş şimdi bu kaskonun dişardan yaptırmam için kanuni dayanak varmı

quote:

Kaskonu kesinlikle bankana yaptırma. Sadece kasko yaptırma zorunluluğun var bankadan yaptırma zorunluluğun yok. Dışarıdan fiyat alıp senin için en uygunu hangisiyse daini mürteinli onu yaptırıp bankaya gönder. Banka seni baskı altında tutmak istiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.