Şimdi Ara

Araç kamerasını 7/24 sürekli kayıt için kullanmak-park halinde bile kayıt yapmak (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
36
Favori
60.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sk67a

Cihazı yazın ön cama bıraktım; konsolun üzerine. Güneşli bir Temmuz günü pert oldu.
    Pil şişti. Patlama olmadı. Direkt ateşe atmadıkça da patlama olacağı şüpheli.
    Pil kullanılmaz haldeydi; geri dönüşüm kutusuna attım.

Güneş paneli yeterli değildi; 150 mA akım sağlıyor (çok düşük bir değer). Şarj etmek uzun zaman alıyordu.
    Onun yerine arka cama güneş panelleri yerleştirdim; toplam 24 watt güce sahip (güneşli bir günde).
    İlgili forum başlığı aşağıda:

http://forum.donanimhaber.com/m_102863639/f_//tm.htm#102863639

Araç kamerasını 7/24 sürekli kayıt için kullanmak-park halinde bile kayıt yapmakAraç kamerasını 7/24 sürekli kayıt için kullanmak-park halinde bile kayıt yapmakAraç kamerasını 7/24 sürekli kayıt için kullanmak-park halinde bile kayıt yapmak

Kullandığım batarya üniteleri pil değiştirme imkanı sağlamıyorlar. Pili değiştirilebilen ve güneş panelli bir ürüne rastlamadım.

İyi forumlar.

@lowradiation
    Bazı öneriler:

1. 1080p/30 veya 720p/30 çözünürlüğe gerek yok. 1080p/60 veya 720p/60 çözünürlüğe hiç gerek yok.

2. Klasik 480p (VGA; 640x480) çözünürlük uzun süreli kayıt için yeterli. "Fine" seviye kayıtta 5 dakikalık
    video dosyasının boyutu yaklaşık 112 MB.

3. 32GB microSD karta yaklaşık 23 saat kayıt yapmak mümkün. Kamera en fazla 32GB microSD kartı destekliyor.

4. Araç sitedeki kapalı otoparkta iken artık kayıt yapmıyorum. Sitede şu ana kadar bir vukuat olmadı.

5. Araç site dışında iken kayıt yapıyorum. Günde yaklaşık 10 saat. Bu şekilde microSD kartta son 2 günün
    kayıtları bulunuyor.

6. Bir Anker 20,000 mAh pil bir kamerayı yaklaşık 28 saat çalıştırıyor. 24 saatin üzerinde olması yeterli.
    Her gün pilleri diğer yedek pillerle değiştiriyorum.

@Wolfen1976

• Yararlı konu.
    Sizin ölçüm testinize göre, akü, ancak 4 gün dayanabilir harekete duyarlı kayıt olayına.
    Dün Blacksys cf100 sipariş ettim ve sadece hafta sonu kullandığım aracımda garaj kaydı için kullanmaya plan yaptım.
    Bu durumda ekstra enerji kaynağı şart mı oldu?
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    Abi teknik bilgiler için tşkler ben daha çok işin kullanım kısmındayım bu aksam araci çalıstırdım ama sanki kamera devreye girmedi gibi geldi ok tusuna bastım ekranı acilmadi bazen tutukluk yapıyor gibi yada bana öyle geliyor hemen motoru durdurdum tabiki tekrar marj basinca bu kez kamera acildi. Aslında pek kurcalamiyorum saniyorum tümseklerden geçerken sarsıntıda vidası gevşemiş ve kameranın yukarı doğru durduğunu fark ettim belki de birisi çarptı oda olabilir sonra benim çevirici somun malum sürekli düştüğü için onu kol dayama kutusunun icine sakladım onunla biraz daha cevirdim sıkılastı simdi daha duzgun cekiyor plakaları falan çevirici kucuk somunu üzerine takarsam ilk tümsekte ok gibi fırlıyor navi yada vites konsolunun üstüne düşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Abi teknik bilgiler için tşkler ben daha çok işin kullanım kısmındayım bu aksam araci çalıstırdım ama sanki kamera devreye girmedi gibi geldi ok tusuna bastım ekranı acilmadi bazen tutukluk yapıyor gibi yada bana öyle geliyor hemen motoru durdurdum tabiki tekrar marj basinca bu kez kamera acildi. Aslında pek kurcalamiyorum saniyorum tümseklerden geçerken sarsıntıda vidası gevşemiş ve kameranın yukarı doğru durduğunu fark ettim belki de birisi çarptı oda olabilir sonra benim çevirici somun malum sürekli düştüğü için onu kol dayama kutusunun icine sakladım onunla biraz daha cevirdim sıkılastı simdi daha duzgun cekiyor plakaları falan çevirici kucuk somunu üzerine takarsam ilk tümsekte ok gibi fırlıyor navi yada vites konsolunun üstüne düşüyor.
    Bu arada bir takılması ve kameranın açılmaması "firmware" yazılım ile alakalı. Hatırlarsan daha önce yazmıştım; bir ara
    güncelleyelim diye. Yeni yazılımla ayrıca ekranın sol alt köşesinde anlık hız bilgisi de olacak. GPS uydu sinyalinden
    hızı ölçüyor. Ayrıca stabil çalışacak; yeni yazılımı yüklediğimden beri 2 kameram hatasız çalıştı.
    @Wolfen1976

Evet doğru o güncelleme yok bende hatırladım şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

Yararlı konu.
    Sizin ölçüm testinize göre, akü, ancak 4 gün dayanabilir harekete duyarlı kayıt olayına.
    Dün Blacksys cf100 sipariş ettim ve sadece hafta sonu kullandığım aracımda garaj kaydı için kullanmaya plan yaptım.

Aracınızın aküsünü kullanacaksanız, mutlaka sigorta korumalı ve düzgün yaptırın.
    "Hareket algılama" modunda, eğer hareket algılama sorunsuz çalışacaksa,
    hafta sonu boyunca 7/24 sürekli bir kayıt olmayacağı için illa ki powerbank
    batarya veya pil ünitesine ihtiyacınız olmayabilir.

Ama ben yine de aracınızın aküsünü kullanmanızı tavsiye etmiyorum.
    Şahsi görüşüm.

Kolay gelsin.

• quote:

quote:

Yararlı konu.

Aracınızın aküsünü kullanacaksanız, mutlaka sigorta korumalı ve düzgün yaptırın.

Şahsi görüşüm.

Kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    Aşağıdaki ürün işe yarayabilir. Ben aracımda kullanıyorum. Gerçi kameraları aracın aküsünden beslemiyorum ama
    akünün durumunu bilmek istiyorum.

Kırmızı gösterge kabin içi sıcaklığı derece (C) olarak gösteriyor. Oldukça hassas ve
    anında tepki veriyor. Yeşil olan da akünün voltaj seviyesi.

Araç kamerasını 7/24 sürekli kayıt için kullanmak-park halinde bile kayıt yapmak

Bu arada Anker powerbank pilin şarj seviyesi %66. Dijital göstergeden okunabiliniyor. Sabaha kadar
    ön camdaki kamerayı idare eder.

• quote:

quote:

Yararlı konu.

Şahsi görüşüm.

Kolay gelsin.

Hocam teşekkürler. Yani, powerbank ile 1 hafta boyunca harekete duyarlı kayıt yapan kamera beslenir dioyrsunuz....?!
    Blacksys siparişini iptal ettim. Paypal ödemesinde sorun çıktı. Zaten ek arka kamerayı takamayacağım, aracımda arka cam perdesi var ve de ön kamera sabit ayaklı.
    Hocam oldu olacak Türkiyeden alınabilecek gece çekimi iyi olan bir kamera tavsiye eder misiniz bana lütfen.
    Diğer konuda tavsiye istedim, ancak hep yurtdışı sitelerinden tavsiye alıyorum. Diğer konuda tavsiye edilen kameralardan siz kullanmışsınız ve de arızalanmış olduğu için, garantili ve Türkiye içinden bir ürün almaya tercih ederim.
    Teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

Yararlı konu.

Şahsi görüşüm.

Kolay gelsin.

Hocam teşekkürler. Yani, powerbank ile 1 hafta boyunca harekete duyarlı kayıt yapan kamera beslenir dioyrsunuz....?!
    Blacksys siparişini iptal ettim. Paypal ödemesinde sorun çıktı. Zaten ek arka kamerayı takamayacağım, aracımda arka cam perdesi var ve de ön kamera sabit ayaklı.
    Hocam oldu olacak Türkiyeden alınabilecek gece çekimi iyi olan bir kamera tavsiye eder misiniz bana lütfen.
    Diğer konuda tavsiye istedim, ancak hep yurtdışı sitelerinden tavsiye alıyorum. Diğer konuda tavsiye edilen kameralardan siz kullanmışsınız ve de arızalanmış olduğu için, garantili ve Türkiye içinden bir ürün almaya tercih ederim.
    Teşekkürler
    Konunun içeriğinden bilgisine çok güvendiğim ( en az 30 yıllık tecrübeye sahip ) bi abime anlattım. Powerbank bagaja akü vs vs seçeneklerini sundum, nasıl yaparız dedim.
    ( Teorik olarak ve mantıken mümkün değilmiş gibi geliyor bana ama ) hiç birine gerek yok, direk aküye bağla hiç bir şey olmaz dedi. Gerekçe olarak; aracın teybi kapalı bile olsa akım çeker, alarm ve alarm ışığı sürekli akım çeker, onlar bitirmiyorsa kamerada bitirmez dedi ve gayet emindi kendinden. Sonuçta haftalarca kullanmamazlık yapmayacağız, tamamen bitirmeden illa aracı kullanacak ve aküyü şarj edeceğiz
    Dediğim gibi bilgi ve tecrübesine çok güveniyorum. O yüzden bir akü bulup önce araç dışında deneyeceğim ama daha önce belki deneyen olmuştur forumda?!?!.

• quote:

Orijinalden alıntı: lowradiation

Konunun içeriğinden bilgisine çok güvendiğim ( en az 30 yıllık tecrübeye sahip ) bi abime anlattım. Powerbank bagaja akü vs vs seçeneklerini sundum, nasıl yaparız dedim.
    ( Teorik olarak ve mantıken mümkün değilmiş gibi geliyor bana ama ) hiç birine gerek yok, direk aküye bağla hiç bir şey olmaz dedi. Gerekçe olarak; aracın teybi kapalı bile olsa akım çeker, alarm ve alarm ışığı sürekli akım çeker, onlar bitirmiyorsa kamerada bitirmez dedi ve gayet emindi kendinden. Sonuçta haftalarca kullanmamazlık yapmayacağız, tamamen bitirmeden illa aracı kullanacak ve aküyü şarj edeceğiz
    Dediğim gibi bilgi ve tecrübesine çok güveniyorum. O yüzden bir akü bulup önce araç dışında deneyeceğim ama daha önce belki deneyen olmuştur forumda?!?!.

Aracın müzik sistemi veya saati veya alarm sisteminin yanıp sönen LED ampülü
    çok az akım çekecek şekilde tasarlanmıştır. Birkaç mili-Amper seviyesinde muhtemelen.

Oysa kameralar kayıt yaparken en az 500 mili-Amper akım çekiyor. Bizzat
    multimetre cihaz ile ölçtüm. Hiç de küçümsenecek bir akım miktarı değil.

Yine de siz bilirsiniz.

Not: Harici (yedek) bir akü alıp, test etmek mantıklı. Fakat yedek aküyü kameralarla
    kullandıktan sonra, araca bağlamak lazım. Neden? Acaba aküde kalan şarj miktarı
    marş motorunu çalıştırabilecek mi?

• quote:

quote:

Aracın müzik sistemi veya saati veya alarm sisteminin yanıp sönen LED ampülü
    çok az akım çekecek şekilde tasarlanmıştır. Birkaç mili-Amper seviyesinde muhtemelen.

Oysa kameralar kayıt yaparken en az 500 mili-Amper akım çekiyor. Bizzat
    multimetre cihaz ile ölçtüm. Hiç de küçümsenecek bir akım miktarı değil.

Yine de siz bilirsiniz.

Not: Harici (yedek) bir akü alıp, test etmek mantıklı. Fakat yedek aküyü kameralarla
    kullandıktan sonra, araca bağlamak lazım. Neden? Acaba aküde kalan şarj miktarı
    marş motorunu çalıştırabilecek mi?

Alıntıları Göster
    GS900 kameralarım. Eskiden Viofo VF960 olarak da satılıyordu. Ikisi de esasen aynı cihaz.
    Azami çözünürlük: 1080p @ 30fps
    GPS: dahili
    Ekran boyutu: 2.5 inç
    Gece çekimi özelliği: var, fena değil.
    Kapalı otoparkta kullanılabilme özelliği: mevcut, 2013 senesinde beri kullanıyorum. Şikayetim yok.
    360 derece dönebilme özelliği: var, mafsallı sistem
    Cama yapıştırma özelliği: var, 3M bant ile geliyor aparatı
    Rengi: siyah, fazla dikkat çekmiyor. Arka camdaki bant beyaz renkli; dışarıdan göze çarpıyor.
    Bu orijinal bant değil; aparatı bir ara sökmek zorunda kaldım; söktükten sonra da orijinal bant
    kullanılamaz haldeydi; 3M/Scotch marka çift taraflı bant satın alıp yapıştırdım; malesef satın aldığım bant
    beyaz renkliydi. Ön camdaki bant ise orijinal ve siyah renkli. Göze çarpmıyor.
    Sıcağa dayanıklılık: Bodrum'un Ağustos sıcaklarında açık otoparkta güneşin altında camları tamamen
    kapalı aracın içinde sürekli kayıt yaptı, Allah'a şükür. Yıkılmadı ve ayakta.
    Forumda başka satın alan kullanıcı: Wolfen1976. Tavsiyem üzerine eBay'den satın aldı. Memnuniyetini
    kendisine sormalı. Wolfen eski vantuzlu kamerasının sürekli camdan aşağı konsolun üzerine düşmesinden
    muzdarip idi; şimdi problem GS900 kamera ile halloldu.
    Hareket sensörü: yazılım ile (firmware) görüntü enstantanelerindeki değişimi tespit ederek park yerinde
    otomatik kayıt yapıyor. Güvenilir değil. Daha önce detaylı olarak açıkladım. Birkaç sayfa geride mesajım mevcut.
    Doğru düzgün infrared (PIR) fiziksel hareket sensörü: yok. Böyle bir kamera bulursanız lütfen bana bildirin. Düşük ihtimal.
    Örnek gece çekim videolarının mevcudiyeti: eskiden youtube sayfama yüklemiştim; silindi gitti. Bilahere olabilir. Mukadderat.
    Anlık hızı GPS sayesinde kaydedilen video görüntünün solt alt köşesinde gösterebilme özelliği: mevcut.
    Fiyatı: Ocak 2016 sonunda Çin'den kargo dahil 55 USD fiyata aldım (AliExpress).
    @Wolfen1976
    Fotoğraflar aşağıda mevcut.
    Araç kamerasını 7/24 sürekli kayıt için kullanmak-park halinde bile kayıt yapmakAraç kamerasını 7/24 sürekli kayıt için kullanmak-park halinde bile kayıt yapmakAraç kamerasını 7/24 sürekli kayıt için kullanmak-park halinde bile kayıt yapmak

"Techmoan" lakaplı İngiliz elemanın youtube inceleme videosu:
    ("sılaaaytliii şoooğğğ... dauunnn deeğğğğ"; "slightly sure... down there" Tipik İngiliz aksanı videoyu eğlenceli hale getiriyor.)

Techmoan elemanın örnek videoları:
    https://my.pcloud.com/publink/show?code=kZN1bRZ34ej3dKQCzSMLxJnhu8fumhPXpOV

Gece çekimi videosu:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 24 Mart 2016; 20:27:04 >

• quote:

GS900 kameralarım. Eskiden Viofo VF960 olarak da satılıyordu. Ikisi de esasen aynı cihaz.
    Azami çözünürlük: 1080p @ 30fps
    GPS: dahili
    Ekran boyutu: 2.5 inç
    Gece çekimi özelliği: var, fena değil.
    Kapalı otoparkta kullanılabilme özelliği: mevcut, 2013 senesinde beri kullanıyorum. Şikayetim yok.
    360 derece dönebilme özelliği: var, mafsallı sistem
    Cama yapıştırma özelliği: var, 3M bant ile geliyor aparatı
    Rengi: siyah, fazla dikkat çekmiyor. Arka camdaki bant beyaz renkli; dışarıdan göze çarpıyor.
    Bu orijinal bant değil; aparatı bir ara sökmek zorunda kaldım; söktükten sonra da orijinal bant
    kullanılamaz haldeydi; 3M/Scotch marka çift taraflı bant satın alıp yapıştırdım; malesef satın aldığım bant
    beyaz renkliydi. Ön camdaki bant ise orijinal ve siyah renkli. Göze çarpmıyor.
    Sıcağa dayanıklılık: Bodrum'un Ağustos sıcaklarında açık otoparkta güneşin altında camları tamamen
    kapalı aracın içinde sürekli kayıt yaptı, Allah'a şükür. Yıkılmadı ve ayakta.
    Forumda başka satın alan kullanıcı: Wolfen1976. Tavsiyem üzerine eBay'den satın aldı. Memnuniyetini
    kendisine sormalı. Wolfen eski vantuzlu kamerasının sürekli camdan aşağı konsolun üzerine düşmesinden
    muzdarip idi; şimdi problem GS900 kamera ile halloldu.
    Hareket sensörü: yazılım ile (firmware) görüntü enstantanelerindeki değişimi tespit ederek park yerinde
    otomatik kayıt yapıyor. Güvenilir değil. Daha önce detaylı olarak açıkladım. Birkaç sayfa geride mesajım mevcut.
    Doğru düzgün infrared (PIR) fiziksel hareket sensörü: yok. Böyle bir kamera bulursanız lütfen bana bildirin. Düşük ihtimal.
    Örnek gece çekim videolarının mevcudiyeti: eskiden youtube sayfama yüklemiştim; silindi gitti. Bilahere olabilir. Mukadderat.
    Anlık hızı GPS sayesinde kaydedilen video görüntünün solt alt köşesinde gösterebilme özelliği: mevcut.
    Fiyatı: Ocak 2016 sonunda Çin'den kargo dahil 55 USD fiyata aldım (AliExpress).
    @Wolfen1976
    Fotoğraflar aşağıda mevcut.

"Techmoan" lakaplı İngiliz elemanın youtube inceleme videosu:
    ("sılaaaytliii şoooğğğ... dauunnn deeğğğğ"; "slightly sure... down there" Tipik İngiliz aksanı videoyu eğlenceli hale getiriyor.)

Techmoan elemanın örnek videoları:

Gece çekimi videosu:

Alıntıları Göster
    Ingiliz Techmoan lakaplı elemanın araba vandalizmi testi için hazırladığı video.
    Ne ilginç bir tesadüftür ki örnek olarak kullandığı kamera benim Viofo VF960.

"Best car dash-cam for catching a vandal?"

8 dakikalık videoyu seyretmeye sabrı olmayanlar için hareket sensöründen bahsettiği kısım
    3:24 anında başlıyor.

Kendi garajında kendi arabasını çiziyor, camlarını kırıyor (şakadan, doğal olarak).
    "Vandal Vision" tabiri hoşuma gitti . Kafasında Sony "action-cam" var;
    vandalizm durum vaziyetlerini yapan kişinin görüş açısından olayı kaydetmeye
    çalışmış ("Vandal Vision").

- "Let's see what the camera captured of that horrendous vandalism incident."

Yorumu süper;

- "OK, so.. Motion activation.. Little of a dead loss".

Mafiş.

Konsoldaki trafik kamerasının "hareket sensörü" sadece son anı kaydetme imkanı sağlamış;
    araca zarar veren kişinin kimliğini tespit etmek mümkün değil. Kim kime, dum duma.
    Geçti Bor'un pazarı..

"Hareket sensörünün" bu tip kameralarda işe yaramaz bir özellik
    olduğu sonucuna varıyor. Ben de aynı fikirdeyim. Muhtemelen istemediğiniz
    bütün detayları kaydedecek; isteğiniz belki bir adet kritik olayı da ya ucundan kaçıracak,
    ya da hiç kaydetmeyecek. Muhtemelen sonuç hüsran olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 24 Mart 2016; 21:31:58 >

Deneyip görmek istiyorum, biten aküyü evde şarj etmeyi düşünüyorum. İlk fırsatta deneyip sonuçları paylaşırım.
  • quote:

Deneyip görmek istiyorum, biten aküyü evde şarj etmeyi düşünüyorum. İlk fırsatta deneyip sonuçları paylaşırım.
    Tecrübenizi paylaşırsanız çok iyi olur. Ben de merak ediyorum sonucu.
    @lowradiation
  • Kameram yok ama örnek teşkil etmesi açısından yaşadığım durumu anlatayım.

Bir akşam saat 19:00 civarında eşim arabadan inerken arabanın harita lambasını açıyoruz. Kapatmadan gidiyoruz. Ertesi sabah saat 07:00 gibi arabaya biniyoruz. Işık hala yanıyor. Tek seferde marş aldı ve araç çalıştı.

Bu harita lambası ne kadar güç çeker bilmiyorum. Bilginiz varsa bunun üzerinden gidebilirsiniz.

Akünüz sağlıklı ise bence aküden faydalanılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

Kameram yok ama örnek teşkil etmesi açısından yaşadığım durumu anlatayım.

Bir akşam saat 19:00 civarında eşim arabadan inerken arabanın harita lambasını açıyoruz. Kapatmadan gidiyoruz. Ertesi sabah saat 07:00 gibi arabaya biniyoruz. Işık hala yanıyor. Tek seferde marş aldı ve araç çalıştı.

Bu harita lambası ne kadar güç çeker bilmiyorum. Bilginiz varsa bunun üzerinden gidebilirsiniz.

Akünüz sağlıklı ise bence aküden faydalanılabilir.
    12 volt çakmaklık çıkışına ben aşağıdaki cihazı aldım; hem akünün voltajını gösteriyor (motor çalışırken
    alternatör devrede; yaklaşık 14 volt ölçüyor), hem de aracın kabin içi sıcaklığını çok hassas bir şekilde
    gösteriyor.

Araç orijinal olarak sadece dışarıdaki sıcaklığı gösteriyordu konsolda; kabin sıcaklığını bu şekilde satın aldığım
    cihazla okuyabilmem iyi oldu. Tavsiye ederim.

Araç kamerasını 7/24 sürekli kayıt için kullanmak-park halinde bile kayıt yapmak

@lowradiation

• quote:

Bazı öneriler:

1. 1080p/30 veya 720p/30 çözünürlüğe gerek yok. 1080p/60 veya 720p/60 çözünürlüğe hiç gerek yok.

2. Klasik 480p (VGA; 640x480) çözünürlük uzun süreli kayıt için yeterli. "Fine" seviye kayıtta 5 dakikalık
    video dosyasının boyutu yaklaşık 112 MB.

3. 32GB microSD karta yaklaşık 23 saat kayıt yapmak mümkün. Kamera en fazla 32GB microSD kartı destekliyor.

4. Araç sitedeki kapalı otoparkta iken artık kayıt yapmıyorum. Sitede şu ana kadar bir vukuat olmadı.

5. Araç site dışında iken kayıt yapıyorum. Günde yaklaşık 10 saat. Bu şekilde microSD kartta son 2 günün
    kayıtları bulunuyor.

6. Bir Anker 20,000 mAh pil bir kamerayı yaklaşık 28 saat çalıştırıyor. 24 saatin üzerinde olması yeterli.
    Her gün pilleri diğer yedek pillerle değiştiriyorum.

@Wolfen1976
    3 senedir hem ön, hem de arka kamerayı çalıştırmak için powerbank kullandık:

http://forum.donanimhaber.com/m_103163994//tm.htm#103163994

Yeri geldi, güneş panelleri ile bu pilleri şarj ettik, takviye ettik:

http://forum.donanimhaber.com/m_102863639//tm.htm#102863639

Powerbank pilin şarj durumunu 4 adet LED ışıkla %0, %25, %50, %75, %100 olarak
    görmek var; bir de %49 veya %76 gibi hassas (ve doğru) aydınlatmalı LCD göstergede
    ("LCD display with backlighting") görmek var:

Powerbank pilin şarj süresi de önemli. 5 Volt ile değil, 12 Volt ile şarj etmek süreyi
    kısaltıyor. Mesela özel 12 Volt 2 Amper şarj adaptörü olacak ki, 20,000 mAh powerbank
    pil 1 saat gibi bir sürede sıfırdan tam dolu seviyeye şarj edilsin:

Powerbank pil bol miktarda USB çıkış sağlamalı, hatta özel bir ara bağlantı
    kablosu ile "DC Output" ve "DC Input" özelliklerini kullanarak 2 adet
    20,000 mAh powerbank üniteyi birbirine bağlama imkanı olmalı. Bu şekilde
    2 powerbank pilin toplam şarj kapasitesini kullanabilmek mümkün olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 4 Nisan 2016; 10:11:44 >

• lowradiation L kullanıcısına yanıt
    Sonuç nedir deneyebildiniz mi aküye bağlantı olayını?
    Sanırım güneş panelleri vs şu an kullanmıyosunuz o halde,peki a118c yi sadece gündüzleri kullanmak istesek,park durumu da dahil,gece görüşü hikaye olduğu için gece çalışsa da bi anlamı olmayacak nasılsa,
    Bu durumda 10400 pwrbanki elden çıkarıp 20 yada 40 binlik bi pwrbank mi almak daha mantıklı yada akünün ucuna sigorta bağlatarak mı kullanmalı?

ayrıca 5v 2.a çıkışı olan bir powerbank, daha hızlı şarj etmek için 12v 2a ile şarj edilir mi, zararı olmaz mı bunun cihaza?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 8 Mayıs 2016; 11:02:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: netmania

Sanırım güneş panelleri vs şu an kullanmıyosunuz o halde,peki a118c yi sadece gündüzleri kullanmak istesek,park durumu da dahil,gece görüşü hikaye olduğu için gece çalışsa da bi anlamı olmayacak nasılsa,
    Bu durumda 10400 pwrbanki elden çıkarıp 20 yada 40 binlik bi pwrbank mi almak daha mantıklı yada akünün ucuna sigorta bağlatarak mı kullanmalı?

ayrıca 5v 2.a çıkışı olan bir powerbank, daha hızlı şarj etmek için 12v 2a ile şarj edilir mi, zararı olmaz mı bunun cihaza?

gunes panellerini her daim kullaniyorum.
    sorunuzu anlamadim. frankfurt havalimanindayim.
    memlekete donunce detaylari irdeleriz.
    jawohl. alles gute. aufwiederschreiben.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.