Şimdi Ara

Araç Farlarının Bizi Kör Etmesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
2
Favori
12.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
156 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence cozumu gayet basit yani ben o sekilde uyguluyorum..geceleri kisalari gozumu alan hangi arac olursa olsun led xenon halojen fark etmez cakiyorum uzunlari ki o da rahatsiz olsun ve anlasin ki kisa farlarim karsidaki surucuyu rahatsiz ediyor..sonrasinda uzunlari da yaksa sellektorde yapsa uzun farlarimi arac gecene kadar kapatmiyorum..cok da faydasi oluyor
    Bence herkez bu sekilde davranirsa farlari goz alan arac surucusude geceleri uzun farlardan rahatsiz olacagi icin bir sure sonra pes edip ya ampullerini degistirmek yada farlarina goz almayacak sekilde dogru ayar yaptirmak zorunda kalacaktir..
    Yoksa polisler ve vize ile bu isin halledilmesi cok zor hatta mumkun degil..cunku mercek olmayan orjinal led ampuller var mercekli olanlar var ayirt edilmesi mumkun degil en sagliklisi bence benim fikrim hangi arac gozunuzu aliyorsa dayayin uzunlari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhat:_19 -- 1 Kasım 2019; 11:17:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

Şu fiat, citroen ve pejo minibüslere nasıl onay verilmiş anlamıyorum. Farlar direk arka cam seviyesinde.
    O minibüslere tip onay belgesi verenin Allah belasını versin.
    Oh be yalnız olmadığımı görünce çok sevindim.
    Demek ki tek ben değilmişim rahatsız olan. O araçların far tasarımı hakikaten sıkıntılı... Benzeri olan Ford, Vw, Mercedes, İveco vb. araçlarda bu sıkıntı yok ama dediğiniz araçlar cidden illallah ettiriyor...

• Yeni araçların farlarıda acayip göz alıyor,bembeyaz farlar kör ediyor resmen,birde sarı veya mor renkli yapanlar var bu farları,onlar ayrı bi keko.Bazi arkadaşlar söylemiş servislerin yükseğe yerleştirilen farları tam kör etmelik,her denk geldiğimde bunu tasarlayan mühendislere veriyorum küfürü

Mesela birde yeni araçlarda akşam far açmadan gitme hastalığı başladı,adam sadece gündüz ledleriyle geziyor,haliyle arka stoplarda yanan bi lamba olmuyor gece karanlığında.Son olarak stopları şeffaf yapıp birde sisleri açıp arkadaki adamı kör eden cahil kesmi var,sanki arkasında projektör var herifin.Bi insan neden stopları şeffaf yapar aklım almıyor

Bu saydıklarımın hepsine sövüyorum bolca

• Gece sehiricinde gezmeyi ne kadar seviyorsam uzun yoldan da o kadar nefret ediyorum bu tipler yuzunden. Sirf karsidaki rahatsiz olmasin diye kapkaranlik yolda bile kisalarla gidiyorum ama karsidaki hayvandan ayni anlayisi goremeyince sinirlenip ben de uzunlari aciyorum. Kamyon, otobus falan olunca zaten gozler komple iptal

• Valla ben ana avrat bırakmıyorum açık söyleyeyim. Hele tek gidiş tek geliş yollarda bazen bir açıyor karşıdan gelen, tamamen körsün. Bilsem ki adam görüşümü engelledi diye ceza yiyecek, suçlu tamamen o olacak, çarpacam direk. Aklı başına gelsin.

• acura07 kullanıcısına yanıt
    Arka emniyet kemeri tokalarının bir tanesi koltuğun arasına kaçmış diye bıraktı. Bir daha randevu al bunu çıkar öyle gel dedi. İşe yetişicem diye o gün yaptıramadım başka gün bir daha gittim. Çok sövdüm ama..

• Bak işte...
    Bu muayene yı yapanlarda apaçi ruhlu veletler olduğu için "kurallar böyle abeee" der seni ondan bırakır bu tip farlara izin verirler..

• acura07 kullanıcısına yanıt
    Daha kanala sokmadan yanında duruyordum söylese bunu çıkar dese elimi sokar çıkarırım çok da basit yani.. arka camlar da karartmalı onlara da hafif kusur filmli yazmış. Bişey demedim artık ne de olsa geçecek. Bunlar kendi arabalarını da sıfır kusurlu kendileri geçiriyordur muayeneden..

• sadece far mevzusu değilki, her yerimiz bitik.. nereye el atsak elimizde kalıyor..
  • Yalnız değilmişim.
    Standart halojenleri söküp beyaz led takanların sülalesini ben de anıyorum sürekli. Xenon dediğimiz farlarda mercek var. Bu beyaz led takan angut sürüsü o merceğin neden orda olduğunu anlamayacak kadar andaval. Aracın daha güzel göründüğünü düşünecek kadar estetik duygusundan yoksun, önünü daha iyi gördüğünü sanacak kadar da şuursuzlar. Karşıdan geldiğinde direk yakıyorum uzunları ben. Muayeneye giderken de orjinal farı takıp gidiyorlar.
    Sislerle alakalı biçok konuya yazdım ama hala inatla savunan tipler var maalesef.

• Bat-Man kullanıcısına yanıt
    Keşke toplumuzda her birey sizin gibi düşünceli bir insan olsa.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Doğru far ayarı ile ampülün düz karşıya yerleştirilmesi önemli bu konu için ampül tipinin önemi yok

• Tüvtürk ve polis işini yaparsa sorun kalmaz.(polisimize gerçek hakları verilsin,sadece kanunlardan korkusu olsun)
  • Ben arka ve ön camın üst kısmına uzun veya o kısma ışık geldiğinde parlayacak bir maddeden mesela şu polis kıyafetlerinin reflektör kısımlarındaki gibi bir maddeden bir yazı yazdırmayı düşünüyorum ki uzunları öküz gibi açan sığırlar zevkle okuyabilsinler diye. Yazı da aynen şöyle olacak.
    Anan da uzunları severdi :-D

• Para cezası caydırmıyor bizim milleti, vereceksin 2 yıl indirimsiz hapisi o zaman belki korkudan uyarlar. Gerçi zorunluluktan cezaya uyan adamdan hayır da gelmez.

• Ben boyle oldumu arkasina ecip uzunlari aciyorum oyle gidiyom yol boyu arkasinda allahin belalari beyaz far takmislar adami kor ediyor resmen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arabayı yeni aldım ve gece trafiğe çıktığımda farlar aşırı gözümü alırdı ve neredeyse önümü göremez hale gelirdim. Bende arabanın ön camının orjinal olmadığından gözümü alıyor sanıyordum :)
    Meğerse tek şikayetçi olan ben değil mişim. Bu durumda gece trafiğe çıkmak mecbur kalmadıkça iyi değil.
  • 91 model Samara var,kimse rahatsız olmasın diye lambayı ayar yaptırmıştım. Uzun farları yaksam bile karşıdaki rahatsız olmuyor. İşin kötü tarafı ön cam bozulmaya başlamış herhalde, miyop-astigmat da var gece yolda baya zorlanıyorum.Bir insan bilinçsiz olmaması gerek...
  • Kendince çözümü ön cam dahil film çektirmek

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.