Şimdi Ara

Araç Çalışmaması- Lpg Beyni

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, 92 model lpg li aracım çalışmıyor.Araç sadece hava çok sıcakken 30+ derecelerde rahat çalışıyor.Araçtaki otomatik jikle sistemi bozuk olduğunu fakat lpg de bunun önemi olmadığını söylüyorlar.Çok uzun denemeler sonucu benzinde çalıştırabiliyorum ancak çok düşük rolantide çalışıyor ve gaz verdiğimde stop ediyor eğer lpg de çalışırsa bu sorun olmuyor ama ısınana kadar zor devirleniyor.Fakat dediğim gibi hava sıcaksa ya da birkaç saat içerisinde araba çalışmışsa bunlar olmadan normal şekilde çalışıyor.Bir de araç gereğinden fazla yakıt tüketiyor.

Forumlardan araştırdığım kadarıyla büyük ihtimalle lpg regülatöründe sorun var görünüyor.Ayrıca subap ayarsızlığından yada eğikliğinden araç çalışmaz diyorlar böyle bir durum olsa araç sıcakta da çalışmazdı diye düşünüyorum bu doğru mu?

Malum tamircilere kalsak gerekli gereksiz herşeyin değişmesi gerekiyor, aklınıza gelen diğer ihtimalleri ve nereden başlamam gerektiği konusundaki yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

• lpg aldesa mı? yanınıza birini alın ve kaputu açıp arkadaşınızın aracı calistirmasini isteyin bu sirada siz regülatöre bakın bakalım gaz kaçağı var mı?

ayrıca yağınız ve suyunuz tam mı onlarıda kontrol edin. benzinde aynı sorunu yapıyor mu ona bakın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oto jikle lpg dede çalışıyor.soğuk havada 2 bin devire kendisi çıkıp gaza geçiyor gazdada bir süre yüksek devirde çalışıp düşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -alize-

lpg aldesa mı? yanınıza birini alın ve kaputu açıp arkadaşınızın aracı calistirmasini isteyin bu sirada siz regülatöre bakın bakalım gaz kaçağı var mı?

ayrıca yağınız ve suyunuz tam mı onlarıda kontrol edin. benzinde aynı sorunu yapıyor mu ona bakın.

Lpg atiker marka.Aracın yağı ve suyu tam.Gaz kaçağını nasıl kontrol etmeliyim? Ayrıca dediğim gibi benzinde de çalışmıyor fakat çok zorlayınca çalışıyor bunun karbüratörden kaynaklandığını düşünüyorum.Fakat sorduğum kişiler lpg de bunun çok önemi olmadığını çalışması gerektiğini söylediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoRe`i

oto jikle lpg dede çalışıyor.soğuk havada 2 bin devire kendisi çıkıp gaza geçiyor gazdada bir süre yüksek devirde çalışıp düşüyor.

Bunun için de gaz pedalına biraz basarak çalıştırmayı deniyorum.Sorun jikle kaynaklı olsa bu şekilde de çalışmaz mıydı?
  • gaz kacagını gazcı kontrol eder aletle. araba mikserli sistemse zaten arıza verebilecek parça sayısı 2

biri emülatör digeri regülatör. emülatörü bu olayla bir alakası olacagını düşünmüyorum. aslında hepsinden önce aracın ateşleme sistemine bakılmalı.

olmadı beyin değişimi yapılır onunda 70 lira civarı fiyatı var.
  • MB-CLS kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, ateşleme sistemi benim de kafamı kurcalıyordu.Yalnız dediğim gibi hava çok sıcak olduğunda araç rahat çalışıyor.Ateşleme sistemi ve sıcaklık arasında bir ilişki yok gibi geliyor ama bu konuda ayrıntılı bilgim yok, eğer ikisi arasında bir ilişki varsa dediğiniz gibi ateşleme sisteminden başlamak mantıklı geliyor.Bu konuda bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forayelken

Teşekkürler, ateşleme sistemi benim de kafamı kurcalıyordu.Yalnız dediğim gibi hava çok sıcak olduğunda araç rahat çalışıyor.Ateşleme sistemi ve sıcaklık arasında bir ilişki yok gibi geliyor ama bu konuda ayrıntılı bilgim yok, eğer ikisi arasında bir ilişki varsa dediğiniz gibi ateşleme sisteminden başlamak mantıklı geliyor.Bu konuda bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

aracın sıcak olmasının lpg ile alakası regülatöre sıcak su gelmesiyle alakalı olabilir. radyatördeki sıcak su regülatörden geçer.
    sıcak havalar hakkında ise hiç bir fikrim yok açıkcası.

nelerden yapar derseniz. komple ateşleme sistemi dahil bu işe. ısı müşürü olabilir
  • Teşekkürler, bunları da aklımda bulundurucam.
  • forayelken kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle platine baktır sonra meksefeye baktır en son lpg veynine ve anahtarina baktır çözülmeme şansı yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • orhanturhan01 O kullanıcısına yanıt
    Platin konusuna forumlarda çok az değinilmiş ama dediğiniz sıra mantıklı geldi bunları kontrol ettiricem.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.