Şimdi Ara

Arabayla İnsana Çarpmak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
38.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yeni yasa çıkmadan önce ceza almıyordunuz, ancak yeni yasa çıktı. Siz siz olun gidin düz duvara çarpın ama yayaya dokunmayın... Hakim karşısına çıkınca hakim çarpan kişiyi en son dinliyor, önce çarptığınız kişiyi dinliyor. Neredenmi biliyorum, bizzat yaşadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sheldon-Cooper

Antalya`da yayaya carpmaktan degil onlarin bana carpmasindan korkuyorum. Ben arabayi kacirdikca adam ustume geliyor.

+1000
    Güzünüzün içine baka baka üstünüze doğru yürüyorlar...
  • Allah kimsenin başına vermesin.
    Alınan ceza bir dert, vicdan azabı başka bir dert.

Bence;
    1. Olabildiğince dikkati olunmalı. Çünkü haklı veya haksız olmak birini öldürebileceğimiz ya da yaralayabileceğimiz gerçeği karşısında önemini yitiriyor.
    2. Tüm trafik kurallarına uyulmalı. Ben usta şoförüm, ama acelem var vs denmemeli.
    3. Araçta seyir kamerası bulundurulmalı
  • allah korusun trafikte en çok korktuğum olaydır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gidis gelis yolda karsidan karsiya gecen bi insan dusunun sag taraf durgun arabalar ilerlemiyor solda trafik akiyor sagdan biri otobusun arkasindan ciksa soldan gecen araç buna carpsa ne olur??
    (Yaya ve arac birbirini gormuyor)

• Aşırı alkollü bir vaziyette görevdeki trafik polislerini ezip bir tanesinin bacağını koparırsan serbest bırakılırsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErhanDemir

Arkadaşlar arabayla bi insana çarpınca ve insan olay yerinde hayatını kaybederse hapise girmek kesinmi oluyor ve bu konunun haklı haksız kısmı varmı örneğin adam kendini arabanın önüne atmış olsa bile bilir kişiler bi yardım edermi.

sen haklıysan mesela bi çocuk kopekten korkup otobana atlıyor sende hız sınırını aşmamışsın çocuğu ezdin öldü haklıysan tutuksuz yargılanırsın para cezasıyla serbestsin
  • Arkadaşım çarptı adam öldü 2 gün karakolda kaldı sonra dava vs açıldı 1 yıl dava sürdü şahitte olunca kazandılar ama eğer sen suçlu isen kan parası+hapis cezası alıyorsun

• Eğer hiçbir trafik kuralını ihlal etmiyorsanız(emniyet kemeri takmak vb. hariç. Mesela kırmızıda geçmek, sinyal vermeden dönmek...) ve yaya, yolun yayalara ayrılmış bölümünde değilse(kaldırım, yaya geçidi...) ve bir de şahidiniz varsa bir iki gün yatarsınız(karşı tarafın ailesinden koruyorlar sizi), sonra da çıkarsınız. Ancak bir tane trafik kuralını ihlal ederseniz, yaya ile suçu paylaşırsınız, hatta suç direk size kalır. Suç size kalırsa hapis + tazminat ödersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Aşırı alkollü bir vaziyette görevdeki trafik polislerini ezip bir tanesinin bacağını koparırsan serbest bırakılırsın.

Hatırladıkça deli oluyorum

O polis öldü diye hatırlıyorum :/
    Mahkeme bacagı koptugu halde bır ceza vermemiş öldükten sonra ne değişti bilmiyorum.
  • bulunduğum şehirde motosiklet kaynıyor neredeyse her gün kaza oluyor ,özellikle İzmir-Uşak yolunda araç kullananlar genelde bilmediklerinden aniden çıkan bir motosikletliye çarpıyorlar (trafik ışığını falan umursamıyorlar) ,12-13 yaşından 70-80 yaşına kadar hemen her evde motosiklet olduğundan çok tehlikeli durumlar yaşanıyor ,bazen anayolda küçücük çocuklar hız yapma peşindeler

bundan daha tehlikeli bir durum ise kadınlar ,araba kullanan kadınlardan bahsetmiyorum çocuk arabası kullanan kadınlardan bahsediyorum ,sapık mıdır nedirler anlamıyorum çocuk arabasını birden arabanın önüne sürüveriyorlar

hadi şoförlükleri çoğunun kötü onu biliyoruz da bu yeteneksizlikleri çocuk arabası kullanılırken de görülüyor,Allah esirgesin şoför bir an dalsa içinde bebek bulunan arabayı ezip geçecek

yine en çok kadınlarda görülen başka bir durum ise yolu hiç kontrol etmeden yola atlaması,artık trafikte araba kullanmak cambazlıktan da zor olmaya başladı

• Yayalar çok tehlikeli olabiliyor
  • Geçen sene bu zamanlar araba hatalı sollama yapıp bana yaya halde vurup kaçtı haliyle yere düşme oldu kalktıgım zaman kaçtıgını gördüm olay şehrin işlek yerlerinde oldu bankalar büfeler baya vardı şikayette bulundum polisler banka ile konusutugunu ama plaka okuyamadıklarını söylediler bulamadılar vuranı hala içimde uhde kaldı bu olay.
  • yaya görünce yavaşlayacan hareketlerini izleyecen Allah korusun bişey olsa hapsi falan geç o psikoloji birine zarar vermiş olmanın suçluluğu sizi yiyip bitirir

• kahtalı_mıçı K kullanıcısına yanıt
    savcının vereceği karara bağlı. haklılığınız ispatlanana kadar ya tutuklu gözaltı ya da tutuksuz gözaltında kalırsınız
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.