Şimdi Ara

arabayla ege-akdeniz turu planlıyorum ve yardımlarınıza ihtiyacım var! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
45
Favori
178.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pazar günü fethiyeden geldim, kendi aracımızla gidip geldik, burdur kütahya yolundan gittik yollar güzel ama bazı yerlerde tali yola veriyorlar oralarda dikkat etmek istiyor sıcaktan dolayı gece yolculuk yaptık, yollar katil dolu kimseye uymayın derim, adam doldurmuş ailesini basıyoda basıyo ailesinin katili olmak için can atıyor, siz siz olun otobanlar hariç 90'ı geçmeyin. Fethiyeye gidecek arkadaşlara çalışı tavsiye ederim denizini o kadar beğenmedim ama hava karardımı calış plajı üfül üfül esiyor doğal bi serinlik var, gündüzü bile antalya gibi yakmıyor terletmiyor, şaşırdım kuru bi iklimi vardı. Ölüdeniz, saklıkent, fethiye 12 adalar tekne turu vb. şeyler süperdi. Uykulu, hızlı ve alkollü lütfen lütfen araç kullanmayın... Kurallara uymadığınız takdirde kazaya sebep olursanız bir nevi katil olduğunuzu UNUTMAYIN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati
    Çocuğunuz yokken biran önce yapın bu gezileri, çocuk olunca gittiğiniz yerde gölgelik olsun, alt alınacak yer olsun, mesafe kısa olsun, yerler halı olsun vs.vs. bunun yanında hatunun dırdırı da eklenince yeme de yanında yat.

aynen katılıyorum 15 gün izindeyim ankaranın sıcagında yanıyorum bebegimiz küçük oldugu icin gidemedik bir yere
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

pazar günü fethiyeden geldim, kendi aracımızla gidip geldik, burdur kütahya yolundan gittik yollar güzel ama bazı yerlerde tali yola veriyorlar oralarda dikkat etmek istiyor sıcaktan dolayı gece yolculuk yaptık, yollar katil dolu kimseye uymayın derim, adam doldurmuş ailesini basıyoda basıyo ailesinin katili olmak için can atıyor, siz siz olun otobanlar hariç 90'ı geçmeyin. Fethiyeye gidecek arkadaşlara çalışı tavsiye ederim denizini o kadar beğenmedim ama hava karardımı calış plajı üfül üfül esiyor doğal bi serinlik var, gündüzü bile antalya gibi yakmıyor terletmiyor, şaşırdım kuru bi iklimi vardı. Ölüdeniz, saklıkent, fethiye 12 adalar tekne turu vb. şeyler süperdi. Uykulu, hızlı ve alkollü lütfen lütfen araç kullanmayın... Kurallara uymadığınız takdirde kazaya sebep olursanız bir nevi katil olduğunuzu UNUTMAYIN.

Katil konusunda çok haklısın, bir haftadır 2000 km'ye yakın yol yaptım, yolların berbatlığına bizim milletin hızlı gitme manyaklığı da eklenince çekilmez oluyor.
    Adam bi arabaya 7-8 kişi doldurmuş bu da yetmez gibi Allah ne verdiyse basıyor, ulan yarım saat geç git yav, işin varsa molayı kısalt, yarım saat yerine 15-20 dk. mola ver.

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

Çocuğunuz yokken biran önce yapın bu gezileri, çocuk olunca gittiğiniz yerde gölgelik olsun, alt alınacak yer olsun, mesafe kısa olsun, yerler halı olsun vs.vs. bunun yanında hatunun dırdırı da eklenince yeme de yanında yat.

hahhahahhaha kesinlikle haklisin
  • Konu geçen yıl açılmış fakat, Temmuz'da Antalya, İzmir arasını arabamla, eşim ve 2.5 yaşında oğlumlu çıkacağız. Bu bizim 10 yıllık hayalimiz. Her şey paylaşılmış ama gezilecek, görülecek yerlerin haricinde,

• Yolda olası aksilikler, çözüm önerileri.
    • Ekstra alınacak malzeme ve araç gereçler
    • Yolculuğun sorunsuz geçmesi için tavsiyeler
    • Hangi sivri sinek, böcek ilacını kullanmak gerekli
    • Özellikle dağ ve tepelerde olan ören yerleri için, Temmuz sıcağında arabalarda sorun yaşanıyor mu?
    • Lastikleri patlayan oldu mu?
    • Araba'da mecbur kalınınca uyumanın sakıncası var mı, tavsiyeler vb.

Hepsine tek tek yanıt vermek zorunda değilsiniz fakat ben bunlara yanıt arıyorum.

Bu tatil maceramazı kayıt altına alacağız, hayatımızda bir dönüm noktası olduğuna inanıyorum.
  • Temmuzda araç ile tatile çıkmak bence iyi değil ama başka zaman yoksa çıkacaksınız elbette,

1-Aracınızız içinde değerli eşya bırakmayın yeter.Onun haricinden pek problem çıkmadığı gibi kimse aracınız hedefte seçmez.
    2-Bilindik malzemeler haricinde ekstra birşeye gerek yok.İç çamaşır,havlu,şapka,kaliteli bir ayakkabı,terlik vs vs.Sadece zevklere göre malzemeler var,örneğin çay içmeyi seviyorsanız oduna ateşine uygun bir semaver mutlaka alın nerelerde işe yarar,Çıralı da kalacaksanız veya İztuzu nu tepeden gören vericinin oraya çıkacaksanız vs mutlaka insanın canı çay çeker,işte yanınızda meyve filan kesmek için bıçak,birşeyler içmek için bardak vs gibi.
    3-Önceden kesinlikle planlama,nerelere gidilecek kaç gün kalınacak gibi en önemli adım burası,diğer herşeyi yoldan temin edebilirsiniz ama düzgün bir planlama yapmadıysanız tatilden döndüğünüzde arkadaşınız şuraya gittim diye sorduğunda ah vah tüh çekersiniz.
    4-Belli birkaç marka var zaten,süpermarketlerde görürsünüz.
    5-Araba bakımlı ise hiçbir sorun olmaz.Emin değilseniz ilk önce servise baktırır sonra çıkarsınız.Fakat ne olur olmaz derseniz sigortacınızdan veya internetten yol güzergahındaki birkaç noktada çekici hizmeti veren kişilerin telefonunu alın.Sizi en yakın sanayiye kadar bırakırlar,sizde aracınız tamir ettirirsiniz.
    6-Lastik patlaması şans işidir ama patladığı zaman çözümsüz kalmak genelde ihmalkarlıktır.Sağlam bir yedek lastiğiniz,hidrolik bir krikonuz (10-20 TL civarı) ve 4 kollu lastikçi tipi bir bijon anahtarınız ( 10-20 TL civarı) mutlaka olsun.
    7-Yol boyunca kamping alanları olduğu gibi Türkiyenin neresinde olursanız olun herhangi bir petrolde aracınızda yatmanıza veya dibine çadır kurmanıza kimse birşey demez,özelikle şehirlerarası yoldakiler.Araçta yatmak eğer araç panelvan veya karavan türü değilse pek konforlu değildir hele aile ile hiç uygun değil.Eğer bu türden bir niyetiniz varsa bir çadır edinin.
    8-Kayıt altına almak için yeteri kadar yedek pil ( ortalama bir kompakt fotoğraf makinası için 3 adet),araç pil şarj kiti edinin.

İyi tatiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 10 Nisan 2011; 18:39:52 >

• yakında benim de tavsiyelerinize ihtiyacım olacak.. :)
  • Tatile 2 hafta süre ayırdık. Şimdiden bir çok kişinin deneyim ve tecrübelerini ders çalışır gibi çalışıyorum. Hazırlık planları, İSTANBUL, Antalya mı?, İstanbul İZmir mi bunun üzerinde çalışıyorum. İstanbul Antalya 12 saat ortalama ve gidene kadar çok görülecek bir yer yok, Afyon haricinde galiba. Ama İstanbul İzmir, güzargahı daha kolay, BAndırma'ya feribotla oradan 4 saatlik İzmir yolu işin başlangıç noktası.

Tatil, benim için yatıp dinlenme, uyku anlamına gelmiyor. Bedenen, ruhen dinlenmek o güzel mekanları görüp deneyimine sahip olmakla eş değer. Araba'da yatmak, ancak yol da giderken, uykusuz kalmamak için, gecenin bir saatinde 3, 4 saatlik uykuyu kast ediyorum. Ama benziklikte uyumak akıllıca fikir.

Burada link paylamışı serbest mi bilmiyorum ama şu ana kadar bu konuyla ilgili bulduğum linkleri aşağıda yazıyorum.

http://forum.ceviz.net/hayata-dair/5040-araba-ile-ege-yada-akdeniz-turu.html
    http://forum.donanimhaber.com/m_40293099/mpage_1/f_/key_//tm.htm#48160127
    http://secure.hospitalityclub.org/hc/forum.php?action=DisplayMessage&StartMessageId=205138
    http://www.turkiyeturu.com/index.php?option=com_content&task=view&id=53&Itemid=77
    http://www.biketr.com/default.aspx?_Args=Dynamic,318
    http://www.turkiyeturu.com/index.php?option=com_content&task=view&id=43&Itemid=59
    http://yucelyeser.blogcu.com/kuzey-ege-bati-akdeniz-turu-temmuz-2010/8528984
    http://www.hayatonda.com/index.php/akdeniz-ege-turu
    http://www.gezihane.com/2009/07/akdeniz-ege-gezi-plan/

• bende temmuz başında çıkmayı düşündüğüm tatilin planlarını yapıyorum.Ben istanbuldan direk bodrum a inip oradan marmaris-köyceğiz-fethiye-dalyan-ölüdeniz ve en son adrasan koyuna gitmeyi planlıyorum?En korktuğum kalınacak yer.Nerde kalınır ne kadar ödenir ve bu güzergah üzerindeki görülmesi gereken yerler.
    quote:

Orijinalden alıntı: ceyhunakgun

Tatile 2 hafta süre ayırdık. Şimdiden bir çok kişinin deneyim ve tecrübelerini ders çalışır gibi çalışıyorum. Hazırlık planları, İSTANBUL, Antalya mı?, İstanbul İZmir mi bunun üzerinde çalışıyorum. İstanbul Antalya 12 saat ortalama ve gidene kadar çok görülecek bir yer yok, Afyon haricinde galiba. Ama İstanbul İzmir, güzargahı daha kolay, BAndırma'ya feribotla oradan 4 saatlik İzmir yolu işin başlangıç noktası.

Tatil, benim için yatıp dinlenme, uyku anlamına gelmiyor. Bedenen, ruhen dinlenmek o güzel mekanları görüp deneyimine sahip olmakla eş değer. Araba'da yatmak, ancak yol da giderken, uykusuz kalmamak için, gecenin bir saatinde 3, 4 saatlik uykuyu kast ediyorum. Ama benziklikte uyumak akıllıca fikir.

Burada link paylamışı serbest mi bilmiyorum ama şu ana kadar bu konuyla ilgili bulduğum linkleri aşağıda yazıyorum.

http://forum.ceviz.net/hayata-dair/5040-araba-ile-ege-yada-akdeniz-turu.html
    http://forum.donanimhaber.com/m_40293099/mpage_1/f_/key_//tm.htm#48160127
    http://secure.hospitalityclub.org/hc/forum.php?action=DisplayMessage&StartMessageId=205138
    http://www.turkiyeturu.com/index.php?option=com_content&task=view&id=53&Itemid=77
    http://www.biketr.com/default.aspx?_Args=Dynamic,318
    http://www.turkiyeturu.com/index.php?option=com_content&task=view&id=43&Itemid=59
    http://yucelyeser.blogcu.com/kuzey-ege-bati-akdeniz-turu-temmuz-2010/8528984
    http://www.hayatonda.com/index.php/akdeniz-ege-turu
    http://www.gezihane.com/2009/07/akdeniz-ege-gezi-plan/

• hiç bir benzincide arabada yatmayın hele ailenizle, sandıklıda arkadaşımın arabasını gaspettiler, jandarma veya polis noktalarını tercih edin veya otel pansiyon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

hiç bir benzincide arabada yatmayın hele ailenizle, sandıklıda arkadaşımın arabasını gaspettiler, jandarma veya polis noktalarını tercih edin veya otel pansiyon.

Olayın oluş şeklini bilmiyorum ama istisnai durumlar her zaman olur fakat ülkemizdeki benzinliklerin birçoğu oldukça güvenlidir.Elbette nerede olursa olsun bazı noktalar vardır dikkat edeceğiniz,

-Yoğun trafiğin olduğu yerleri tercih etmeyin,örneğin Sandıklı ana geçiş ve dinlenme arterlerinden biridir,orada özellikle şehirler arası otobüslerin durduğu dinlenme tesislerinde yatmayın fazla aracınızı boş bırakmayın,hırsızlık olayları sanıldığının aksine tenha değil kalabalık yerlerde olur. Bu madde aşırı önemli,en çok hırsızlık olayları buralarda olduğunu polisler söylüyorlar.
    -Genelde kamyoncuların kaldığı benzinliklerde dinlenin.
    -Benzinlikteki görevliye aracınızda uyuyacağınızı özellikle tenha olan bölgelerde belirtin(normal şehirler arasındakilerde söylemenize gerek yok ama söylersende iyi olur) eğer dışarda çadır kurarak yatacaksanız hangi istasyon olursa olsun görevliye söyleyin.
    -Aracınızı çok tenha noktalara çekmeyin,mutlaka ışık gören bir yer olsun.

Dediğim gibi münferit bir olay olabilir şu ana kadar birçok benzinlikte yattım ki sonuçta ben kilitli araç içersindeyim birçok okuduğum gezi arkadaşları çadır kurdukları halde yani dışarda yattıkları halde şu ana kadar benzinlikte gasp olayı duymadım.Zaten adam özel benzinliğe gaspa gelse ilk önce benzinliği soyar,sizi niye ilk soysun ki? Siz kapalı bir kutusunuz hırsız için,ne kadar paranız,ne kadar değerli eşyanız var belli değil. İşte burada dikkat edeceğimiz diğer bir noktaya geliyoruz.

- Aracınız ve kendinizdeki değerli eşyaları kesinlikle belli etmeyin,eğer aracınızda eşya alma durumunuz veya aracınız yerleştimeniz gerekli ise ki genelde değerli eşyalar bu durumda görülür aracı yerleştiriken dizüstü bilgisayarınızı,çantanızı,fotoğraf makinanınız vs vs olduğunu hırsıza gösterdiğiniz gibi birde nokta atışı nereye koyduğunuzu gösterirsiniz hedef durumuna düşersiniz, esas molanızı vereceğiniz noktadan daha önceki bir yerde ( mümkün olduğu kadar kalabalık olmayan bir yer olsun ama özellikle gece için çok tenha bir yer olmasın) bunları yapın esas kalacağınız noktada rahat edersiniz. Bu nokta sadece benzinlikler için değil heryerde dikkat etmeniz gereken çok çok çok önemli bir kuraldır.Değerli eşyalarınızı saklayacaksınız ve kesinlikle kendinizi hırsızların hedefi haline getirmeyeceksiniz.

Unutmayın ki hayatta atacağımız her adım risktir,seyahatte ise birçok adım atmaktayız elbette beraberinde birçok riskler getirecektir ama bazı noktalara dikkat ederseniz Allahında izni ile başınıza hiçbirşey gelmeden sağsalim dönersiniz evinize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 12 Nisan 2011; 23:48:26 >

• buda bende size gelsin :) tatil planlarınız için notlar :)

http://resim.donanimhaber.com/m_48077240/mpage_1/f_/key_//tm.htm#48077240
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Nihayet bu Cuma öğleden sonra yola çıkıyorum.

Güzerğahımla ilgili tatil ve gezi kitaplarını aldım. Arabamın bakımını bu gün yaptırıyorum. Güzerğah yer ve tarihlerini belirledim. Konaklama yapacağım yerler için uygun otelleri, şu fırsat sitelerini araştırarak buldum. Örnek, google'a "grupanya fethiye" yazdığınızda fethiye fırsatlarını bulabilirsiniz. Her fırsat sitesi için yaptım ve çok iyi fiyatlar yakalayabildim.

Ekte güzergah planı var. Harita olarak görmek isterseniz linke taklayınızTATIL GÜZERGAHIM

arabayla ege-akdeniz turu planlıyorum ve yardımlarınıza ihtiyacım var!

• quote:

Orijinalden alıntı: out

Araba aldığımız sene eşimle akdeniz ege turu yapmıştık.
    Antalya konyaaltı ndan girip izmir den çıktık. yaklaşık 20 günde 4000 km yol yaptım. Döndüğümde 1 hafta kendime gelememiştim. ama hayatımdaki en güzel tatil oldu diyebilirim.

Antalya da şelaleler, (düden kurşunlu ve manavgat)
    Antalya da yanartaş, olimpos
    Kaş da Tekne turu
    Fethiye ölüdeniz de paraşüt (yamaç paraşütü için kamyonet arkasında babadağ a tırmandığına değmez, tekne ile çekilerek yapılan paraşüt aynı işi görüyor)
    Fethiye saklıkent te alabalık yemek
    fethiye de Tekne turu (kelebekler vadisine de uğruyor.)
    Marmaris de inbükü Koyu. tekne turları
    Kuşadasında milli park
    Bodrum Kalesi
    Efes Harabeleri.

Aklıma ilk gelen ve görmenizi tavsiye edebileceğim yerlerdir.

Sorunuz olursa cevaplarım. İyi yolculuklar

Biz de sizinki gibi bir gezi yapmıştık. Yazdığınız yerleri gezmiştik.

• kısmetse cumartesi sabahı yola çıkacağım arkadaşlar. rotayı ve konaklamayı şu şekilde planlıyorum:

Cumartesi : istanbul (sabah 6 çıkış)-yalova-bursa-balıkesir-akhisar (ramizde öğle yemeği)-manisa-izmir (gezme ve konaklama)

Pazar : izmir (sabah çıkış)-selçuk-şirince-kuşadası-bafa gölü-milas-bodrum (konaklama)

Pazartesi : bodrum (tekne turu)

Salı : bodrum (sabah çıkış)-akyaka (cesaret edebilirsem sahilden , öğlen balık ekmek)-köyceğiz-dalyan (zaman olursa tekne turu olmazsa arabayla iztuzu plajı ve konaklama)

Çarşamba : dalyan (sabah çıkış)-ortaca-göcek-fethiye (öğleden sonra ölüdeniz yüzme ve konaklama)

Perşembe : fethiye jeep safari (tlos-yakapark-saklıkent-patara)

Cuma : fethiye 12 adalar tekne turu

Cumartesi : sabah fethiyeden ayrılış-pamukkale ziyareti-afyon-kütahya-bilecek-adapazarı-izmit-istanbul

Pazar : tüm gün evde yatış

biraz da konaklama ve bütçe konularından bahsedeyim. konaklama konusunda kalacağım 4 yerde de rezervasyonlar yaptırdım ama gidince beğenmezsem alternatifler mekanlara bakacağım. bütçe olarak 2 kişilik oda ücreti için 100-120 TL düşünüyorum kafamda, fazlası zarar yazar bu plana göre 7 gece 750-800 TL konaklamaya gidecek gibi. tatil dönüşü tüm ayrıntıları detaylarıyla paylaşmayı umuyorum.

yakıt masrafına gelince benim araç benzinli megane II HB. Haziran ayında yaptığım 2500 km'lik gezide 163 lt benzin yaktım. Bu gezi sanırım biraz daha kısa olur (tahmini 2200-2300 km gibi), bu durumda 150 lt gibi bir benzin tüketimim olur ki mevcut fiyatlara göre 635 TL benzin masrafı oluyor.

sonuç olarak konaklama + benzin = 1500 TL gibi duruyor.

yoldaki ekstralar, yiyecekler, hanımın beğenip aldıkları, ufak hediyeler falan derken düz hesap 2000 TL gidecek sanki..

gitmeden önce son önerileri bekliyorum, teşekkürler

• ben geçen hafta buna benzer bi tatil yaptım.istanbuldan çıkış direkt antalya olimpos(2 gece konaklama)kekova kaleköy(2 gece konaklama)fethiye kayaköy (1 gece konaklama)şirince (1 gece konaklama) sonra çanakkale edirne üzerinden istanbul.toplamda 2400 km. 500 tl yakıt masrafı.
    olimposta ilk akşam orange pansiyon 2 kişi kahvaltı+akşam yemeği dahil 100 tl.
    ikinci akşam olimpos life pansiyon(havuzlu) 2 kişi kahvaltı+akşam yemeği dahil 110 tl.
    kaleköy mehtap pansiyon oda kahvaltı 2 kişi 140 tl.
    fethiye kayaköy misafirevi pansiyon 2 kişi oda kahvaltı 125 tl.
    şirince selanik pansiyon 2 kişi oda kahvaltı 100 tl.

Kaldığım tüm yerler 5 yıldızlı otellerden daha temiz ve daha nezihti.ama şirincedeki selanik pansiyon mükemmeldi.
  • İzmir öncesinde akhisar ramiz köfte. lezzet ve fiyat anlamında sorun yok ama çok kalabalıktı. Hotel Zeybek - Basmanede konakladık. otel restore ediliyor ve henüz yenilenmemiş standart odaları berbat ötesiydi. burada kalmayız diyince yenilenmiş bir oda verdiler. yenilenmiş odaları gerçekten güzel, kordona yürüme mesafesinde. 2 kişi oda+kahvaltı fiyatı 110 TL

bodruma geçerken şirince gezisi (efesi daha önce gördüğümüz için uğramadık), sonrasında ortaklar somuncu babada çöp şiş ziyafetini kesinlikle tavsiye edebilirim.

bodrum'da aslında wm1tr'in tavsiyesiyle gümbet hotel baba'da kalacaktık ama sağolsunlar rezervasyonumu bulamadıkları için yedek otelim gümbet otel anıl'da kaldık. denize sıfır şirin bir otel, çok beklentisi olmayanlar uygunlu fiyatlı gümbette kalmak isteyenler için ideal. 2 kişi yarım pansiyon oda fiyatı 140 TL

bodrumda tekne turu fiyatları fiks 25 TL içecekler hariç. biz sınırsız içecek 40 TL anlaştık 30 kişilik güzel bir tekneyle. tekne turu için gümbet sahilde kaplan'ı (lakabı tiger) tavsiye ederim.

bodrum'dan akyaka'ya geçiş ayrı bir hikaye risk alıp mumcular üzerinden yanılmıyorsam mazı-çökertme-ören-akbük-akyaka rotasını izledim. yol asfalt mı evet ama nasıl bir asfalt yolun ortasında ciddi çukurlar var bazı bölgelerde, bir ara yol çalışması yapan makinanın kepçesinin altından bile geçtik ören-akyaka arası yol anlamında çok daha düzgün ve muhteşem güzelliklerle saklı. yeşil ve mavinin muhteşem kombinasyonunu burada bulabilirsiniz. akbük muhteşem bir yermiş. akyaka'da azmak turunu kesin olarak tavsiye ediyorum, su altında böylesi bir güzelliği beklemiyordum kişi başı 4 TL'ye yapabilirsiniz. azmak girişinde teknede balık ekmek ve kalamar çok lezzetliydi.

akyakadan ayrıldıktan sonra dalyanda keysan yunus otelde kaldık kanal kenarında oda kahvaltı 100 TL. kahvaltısı oldukça keyifliydi, merkeze yürüyerek 7-8 dk. kanal gezintisinden ziyade biz arabayla iztuzu plajının diğer tarafına gittik. iniş öncesindeki manzara ve plaj oldukça güzeldi.

dalyan sonrasında göcek-dalaman üzerinden fethiyeye geldik. fethiye ovacıkta milky way apartta yarım pansiyon günlük 120 TL'ye kaldık. akşam yemekleri fena değildi ama kahvaltısı zayıf. Mustafa abi sağolsun POS bulundurmuyor olur da giderseniz nakit paranız olsun yanınızda. jeep safari yerine kendi aracımızla saklıkente gittik. 3 gece fethiyede kaldıktan sonra pamukkale üzerinden istanbula döndük.

toplam yol 2180 km, 145 lt benzin = 620 TL yakıt masrafı oldu. 7 gece konaklamaya toplam 850 TL verdik. tam hesap-kitap yapmadım ama toplamda sanırım 2000 TL gitti. bazılarına belki fazla gelebilir ama 2 kişi bunca güzel yeri bir arada görebilmek adına bu para verilir. 1 hafta aynı otelde yatmaktansa böylesi çok daha güzel geliyor bana.

• ben de geçen sene boyle birşey yapmıştım hiçbirşey planlamadan kafa nereye biz oraya misali çok da zevkli olmuştu.gün geldi arabada yattık gun geldi çadırda kaldık gun geldi pansiyonda gun geldi otelde. nereyi beğenirsek orada takıldık kısacası. plansız da oldukça güzel oldu arkadasım.
  • takip
  • ben de takipteyim. bu yaz temmuz başında 2-3 haftalık bir gezi planlıyorum. burdaki bilgiler ve yakın zamanda gezi yapanların izlenim ve paylaşımlar faydalı olacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.