Şimdi Ara

arabayla ege-akdeniz turu planlıyorum ve yardımlarınıza ihtiyacım var! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
45
Favori
178.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar tatil için araba ile ege turuna çıkmak istiyoruz Ancak tüm egeyi gezmek için hem zamanımız hemde paramız yok .o yüzden de bir seçim yapmamız lazım. bu konuda acil yardımınıza ihtiyacım var.

1. güzergah : assos- ayvalık (cunda adası )-izmir koyları (karaburun,seferihisar,çeşme )

2.güzergah : kaş-fethiye -dalyan-datça

yukarıda da yazdığım gibi aklımda iki seçenek var buralarla ilgili iyi kötü fikri olanlardan yardım bekliyorum. Paylaş:
  • 1.Güzergahta daha az gezecek yer var,daha az para tutar.Listeye Bergamayı da ekleyin eğer gezmediyseniz.

2.Kaş yerin Kemerden başlamak daha mantıklı, çok daha fazla gezecek yer var gezi daha uzun zaman alır.

Her iki güzergahtada çadır ile konaklama yapılabilir.
  • tenekekutu şunu merak ediyorum. 2 güzergah daha güzel olacak gibi geliyo bana ama uzun sürer diyorsun ya benim aşağı yukarı 9 günlük bir zamanım var maliyet açısından da kaba taslak 1600-200o tl arasında bir miktar gider diye düşündüm. ama tabi kafamda bazı sorular var buralarda günlük eşimle kalacağım orta halli pansiyonları ben günlük 60 tl den hesapladım kahvaltı hariç öğle akşam iki kişi için günlük 40 tl yemek tutar diye hesap ettim bu güzergahtaki yerlere daha önce görmediğim için bu hasaplamlar konusunda bit yorum yaparmısın az çok bilgin varsa ? teşekkürler.
  • Fiyatlar gideceğin sezona göre değişir,kalacak yer bir şekilde bulursun sorun değil.Elbette sezon ile sezon dışı fiyatlar bir olmaz ayrıca sezonda hesaplı yer bulmak zor olabilir.Paraya yeterli kısacası.

Fakat güzergahın çok uzun,9 günde gezersin ama hem hızlı gezmek zorunda kalırsın hem de zevk almazsın bana göre.Ama gezeceğim dersen de gezilir yani.

Örneğin Kaş tarafına gitmişken Demre,Kekova taraflarına gitmeden olmaz bence.Sonra Pataraya gittin(ucuz pansiyonlarda var) biraz vakit geçirmek lazım(deniz vs).Patara ve Fethiye arasını da gezdin ettin derken(Pınara,Tlos,Saklıkent,Ölüdeniz,Kayaköy vs vs birsürü yer var) en fazla Dalyan'a gelirsin ki 9 günde biter zaten.

Aslına bakarsan senin gezinin başlangıç noktası bana göre Antalya/Kemer olmalı ki o zaman en fazla Fethiyeye gelirsin o sürede,mantıklı olanda bu hattır.Sonraki güzergahları ilerleyen yıllarda gezersin artık.Ama nerden başlarsan başla güzel bir gezi olacak.

• Arkadaşlar bende eşimle eylül ayının ikinci haftasında 1 haftalığına geziye çıkmak istiyorum.Aslında 2 yazdır ege akdeniz turu yapıyoruz ancak heryeri görmek isterken biraz hızlı bir tur olduğunda hiçbirinin tam tadını alamıyoruz.O yüzden bu tatilde akdeniz sahilini düşünüyoruz kaş-kalkan-olimpos taraflarını düşünüyoruz.Bu konuda nereleri tavsiye edersiniz? Biraz ekonomik olursa da iyi olur? Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.
  • Mesajım dursun şurada temmuz da yola çıkacağım.tekrar uplarım.
  • Arkadaşlar uzun güzergahlar belirlemeyin yolun için tatile çıkmış olursunuz. Amaç tatilse kısa bölgeler arasında gezinti yapın+ yol çalışmları ve konaklamayı araştırın.
    biz geçen sene şöyle yapmıştık gökçeada ya geçen yaz girmiştik. beklentilerimin çok altında idi. Ama yine de güzeldi. örneğin klacak yer sorunu yol alışveriş sıkıntısı en önemlisi de danışma yada yardımcı olack kimse yok.
    ben şöyle yapmıştım. Sabah 6-7 gibi ist çıkıp tekirdağ üzerinden çanakkaleye gittik. 3 sa sürdü. Orda ören yerleri müzeler okadar çoktu ki emin olun 2 gün de bitmez. ordan gökçeada ya gittik. bozcada yı araştırdım gökçeadaya göre daha kötü dediler. kazdağları şiddetle tavsiye ederm hasan boğuldu...Balıkesir manyas bandırma erdek üzerinden ayvalık akçay a uğradık (has) izmir son durak afyona uğrayıp (2. memleket) istanbul 2000 km yaptık. yollar tehlikeli o yüzden çok yorgun ve tamir yapılan yolları araştırmakta fayda var. Biz balıkesirde yaşadık ve gece vaktiydi. Gece yolculuğu gündüzden 2 kat tehlikeli.
    daha dar bir bölge seçin bence iyi yolculuklar...

• quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

arkadaşlar peki istanbuldan fethiye inmek için hangi yol daha rahat olur, km.den çok kamyon otobüsle uğraşmak istemiyorum, dönüşte bodrum izmir istikametinden istanbula gelmek istiyoruz ama.

Arkadaşım benim önerim bilecik-bözüyükten sonra antalya tabelalrını takip et. sonrasında kütahya-afyonu geç burdura gelmeden antalyaya 2 yol ayrılıyor doğu ve batı diye sen batı yolunu yani burdurdan giden yola devam edeceksin. Isparta tarafından gidersen antalya alanya yoluna inersin aman dikkat :D. Burduru geçtikten sonra yeşilova fethiye diye yol ayrılıyor hiç ayrılma yoldan direk olarak fethiyeye varacaksın.
  • Arkadaşlar Temmuz Ayı Başlarında bende tatile çıkacağım.Birçok plan yaptım ama bütçeden dolayı çıkamadım.Planımda Sırasıyla
    Konya Çıkış > Denizli (Pamukkale) > Fethiye (Kamp 1 Gece) > Sahil Yolu Boyu Kaş > Manavgat (Akraba 1 Gece) > Alanya (Kamp 1 Gün) > Taşucu (Gerekirse Kamp) > Silifke > Karaman Yolu üzerinde Ereğli > Ereğli (Aile Dostu 2 Gün) > Konya

Öncelikle arkadaşlar.Kamp yapacağım yerleri kamp alanları olarak düşünüyorum.Eşim tesettürlü ve birde 3 yaşında oğlumuz var bu konuda sıkıntı yaşarmıyız?
    İlk defa çadırda kalacaz bu konuda tecrübemiz yok.Dış etkenlerden zarar gele bilirmi.?
    Çadırı aracın hemen yanına kurmayı düşünüyorum.
    Çıkacağımızda 2 kişi olduğumuz için araca ne gerekliyse çıkarken yanıma almayı düşünüyorum.Yemek konusunda hiç bir yere girmeyi düşünmüyorum.Hepsini yanımdaki malzemeler le hazırlamak istiyorum.Sadece bulunduğum yerde domates biber vb. malzemeleri ihtiyacım kadar alacağım.Eğer ki yolda acıkacak olursak döner vb. alınabilir.
    Hesabıma Göre :

Ortalama Km : 1700 Km

Tahmini Yakıt : 300 TL

Hediyelik Eşya Ayrılacak : 100 TL max.

Çadır : 80 TL max.

Cep Harçlık : 100 TL (Pamukkale giriş ücreti vb. diğer) Gerekirse 100 TL Takviye.

Yiyecek İçecek : 100 TL

Toplam : 680 TL ortalama

Arkadaşlar yorumlarınızı Bekliyorum.

Sizce olabilirmi.Tarihi mekanları gezmeye ben meraklıyım ama eşim birini görsek diğerleride aynıdır fikrinde.Biz denizin keyfini ve tamamiyle kafa dinlemek dağıtmak için çıkacağız.Tarihi mekanlar konusunda birçok yer var ama bir eleme yapıp fazla mekan gezmemeyi düşünüyoruz.

• İstanbul da çıkıp, Ayvalıktan Kuşadasına kadar gezdim, bu senede Kuşaadasından aşağı doğru devam etmeyi planlıyorum..

Tatil günlüğünü biraz uzun olduğu için bloguma yazdım..

7 günlük ege turu..

http://hlsak.blogspot.com/2012/06/arabayla-tatil.html

http://g.co/maps/h3cpx izlediğimiz rota bu, yaklaşık 2200 km yaptık, maliyet 1500 civarı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soul_less -- 14 Haziran 2012; 15:23:17 >

• AKWEBTAŞ ARACINIZIN MARKASINI VE YAKIT TÜRÜNÜ MERAK ETTİM DOĞRUSU KMD 0,17 KRŞ GİBİ BİR HESAP ÇIKIYOR Bİ YANLIŞLIK OLMASIN .
  • Yanlış Değil
    Aracım Ford Fiesta 1.4 TDCİ dizel 2008 Model.180 TL ye depo doluyor ben 200 TL den hesap ediyorum.Ve bir depo benzinle 1000 Km rahat gidebiliyorum.100 Km/h ve 130 km/h aralığında sakin kullanımda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKWEBTAS

Arkadaşlar Temmuz Ayı Başlarında bende tatile çıkacağım.Birçok plan yaptım ama bütçeden dolayı çıkamadım.Planımda Sırasıyla
    Konya Çıkış > Denizli (Pamukkale) > Fethiye (Kamp 1 Gece) > Sahil Yolu Boyu Kaş > Manavgat (Akraba 1 Gece) > Alanya (Kamp 1 Gün) > Taşucu (Gerekirse Kamp) > Silifke > Karaman Yolu üzerinde Ereğli > Ereğli (Aile Dostu 2 Gün) > Konya

Öncelikle arkadaşlar.Kamp yapacağım yerleri kamp alanları olarak düşünüyorum.Eşim tesettürlü ve birde 3 yaşında oğlumuz var bu konuda sıkıntı yaşarmıyız?
    İlk defa çadırda kalacaz bu konuda tecrübemiz yok.Dış etkenlerden zarar gele bilirmi.?
    Çadırı aracın hemen yanına kurmayı düşünüyorum.
    Çıkacağımızda 2 kişi olduğumuz için araca ne gerekliyse çıkarken yanıma almayı düşünüyorum.Yemek konusunda hiç bir yere girmeyi düşünmüyorum.Hepsini yanımdaki malzemeler le hazırlamak istiyorum.Sadece bulunduğum yerde domates biber vb. malzemeleri ihtiyacım kadar alacağım.Eğer ki yolda acıkacak olursak döner vb. alınabilir.
    Hesabıma Göre :

Ortalama Km : 1700 Km

Tahmini Yakıt : 300 TL

Hediyelik Eşya Ayrılacak : 100 TL max.

Çadır : 80 TL max.

Cep Harçlık : 100 TL (Pamukkale giriş ücreti vb. diğer) Gerekirse 100 TL Takviye.

Yiyecek İçecek : 100 TL

Toplam : 680 TL ortalama

Arkadaşlar yorumlarınızı Bekliyorum.

Sizce olabilirmi.Tarihi mekanları gezmeye ben meraklıyım ama eşim birini görsek diğerleride aynıdır fikrinde.Biz denizin keyfini ve tamamiyle kafa dinlemek dağıtmak için çıkacağız.Tarihi mekanlar konusunda birçok yer var ama bir eleme yapıp fazla mekan gezmemeyi düşünüyoruz.

kamp olayı biraz terse yatırabilir planlarında,3 yaşında bir çocukla biraz zor sanırım,ben cesaret edemezdim açıkçası

• Aklınıza acaba sorun çıkarır neler gelebilir.Benim düşüncem çocuk açısından bir sorun olacağını zannetmiyorum tabiki de daha doğrusu ne olabilir bilemiyorum.Ama dış etkenlerden zarar gelirmi o konuda hiç bilgim yok yani bir grup gelipte haraç kesmeye laf atmaya kalkarmı.Kafam çok karışık ne yapacağımı bilemedim.Ailem önünde birde kavga hadisesi çıkmasını istemem.Bu kamp yerleri yeterince güvenilir değilmidir?
  • Çadırı,yoldaki CAMPING veya KAMP yazan yerlerde kuracaksınız.Öyle ilk gördüğünüz ağaç altında çadır açmayacaksınız elbette.Bu yerler güvenlikli,sınırları belli olan işletmelerdir.Kafanız rahat olsun.

Tarihi yerler içinde müzekart çıkartıyorsunuz ki 20 TL sanırım,ondan sonra 1 sene boyunca heryere bu kart ile giriyorsunuz.Daha ekonomik.
  • Müzekartımız var.Ama çocuk olduğu için fazla heryere gidebileceğimizi düşünmüyoruz.Sadece çocukla birlikte rahat gezebilceğimiz yerlere girmeyi düşünyoruz.Camping alanları dediğiniz gibi eğer güvenli ise.Sorun yoktur.
  • Kuşadası Güzelçamlı milli parkına mutlaka uğrayın derim.muhteşem bi yer.tavsiye ederim.

en güncel haberler için;
    www.haberlervegazeteler.com
  • 2 hafta sonra ankaradan arabamla tatile çıkacağım sahil turu yapmak istiyorum ankaradan bu tür tatil yapan varsa paylaşmasını isterim.
  • Birkaç tavsiyede ben vereyim. Belki işinize yarar.

Fethiye den Antalya Kemer'e sahil yolundan gidecek olanlara tavsiyem yol virajlı ve tek gidiş geliş şeklindedir. Yolda kalkanda kalmanızı tavsiye ederim. Ancak yeme içme bir miktar pahalı. Pansiyon olarak pazarlık ile uygun bir yer buluyorsunuz.

Kemere giderken olimposa görmek içi ugrayın ancak çokta abartıldığı gibi bir yer değil bence(belkide ben yaşlandım). Tahtalıya teleferik ile çıkın. Baya eğlenceli oluyor:))

Kemere indiğiniz de sıcaklara hazırlıklı olun. sahil şeridi boyunca en sıcak yerler kemerden sonra başlıyor. sabah kahvaltıda bile terden duramaz oluyorsunuz.

Denizliden Marmaris, Bodrum, Fethiyeye gidecek olanlar Tavas,Kale'yi geçtikten sonra dağ yollarından gidiyorsunuz. Yol yapım çalışmaları devam etmekte. Rampa ve virajlı. Ancak sakin bir yol olup kolay kolay onunuze araç çıkmıyor. Yada bana denk gelmedi. Ancak bu yolu kullananlar benzin durumunu kontrol etsin. Kolay kolay benzinlik bulunmuyor. ( sadece dağlık olan kısım için bu geçerli)

Denizlide pamukkaleye uğrayın.

Marmaris, fethiyeye gidecekler mutlaka akyaya ugramalı. güzel bir yer. Eğlence arayanlar için marmaris daha iyi(barlar sokağı), çevreyi gezmek isterseniz fethiye daha makul(tekne turu,saklıkent vs.)

Denize girmek için patara,İztuzu plajlarını tercih edin. Marmaris içmeler ve turuncta fena değildir. Ancak şahşen ne ölüdeniz nede marmaris merkezdeki deniz hoşuma gitmedi. Belkide taşlık olduğu için.

Her iki yerde ucuz pansiyon apart bulmak kolay. Ancak temizliği önem veriyorsanız kesinlikle paranıza kıyıp daha luks yerlerde kalmanız. Ne kadar ekmek o kadar köfte prensibi var. Fethiye de kalınacak yerler nispeten daha eli yuzu düzgün. otellerde kahvaltı dışında yemek yemenizi tavsiye etmem.

Bodrumda şehir merkezinde bir sürü ucuz pansiyon mevcut. tavsiyem merkezde kalın. Gündüzleri araba ile gezin(turgutreis, turbuku vs.). Aksam eğlenmeye yürüyerek merkeze inin. Denize girmek için bodrum merkez yerine biteze gidin.

Kamping daha once hiç yapmadığım için bu konuda bilgim yok ancak makul fiyatlı apartları önceden ögreniz iseniz bence kampa gerekte yok.

Çeşme deniz bakımından en iyi(alaçatı,ılıca) ancak aynı zamanda en pahalı yerdir. En kıytırık kalacak yer bile dünya paradır. Önceden yer ayırtmanız şart. Vakti olanlar karaburun-mordoğana uğrayabilirler. deniz bakımından güzel yerlerdir. Ayrıca çeşme gibi pahalı değildir. ancak yolu virajlıdır.

İzmir üzerinden Muğla tarafına gidenler mutlaka efes ve şirinceye uğramalı. Şirincede bir kahvaltı yapıp daha sonra efesi gezmek en mantıklısıdır.

Mutlaka nerede kalıyorsanız kalın ancak tekne turlarına binin.

şimdilik bu kadar.

• Olimposu şiddetle tavsiye diyorum , özellikle sabah güneşinin denizden doğarak bizi uyandırmasını hiç unutmayacağım
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.