Şimdi Ara

Arabaya Şerit Sticker

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
8.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracıma şerit sticker yapmak istiyorum, 8-10 cm kalınlığında kaput tavan ve bagaj kapağı olacak şekilde. Sorum şu, bunu ruhsata işlemek gerekiyor mu? Başım ağrır mı sonrasında?

İyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim aracımın yanında sticker var şerit, ben işletmedim. %30 kuralını aşmıyor zaten, ortalama 1cm başlangıç, 15 cm bitiş şeklinde, arabanın çamurluğundan başlıyor, arka stopta bitiyor, bu zaten kaplasa kaplasa %15-20 anca kaplar, sizinkine de işletme gereği olmaz diye düşünüyorum, %30 aşmıyor diye düşünüyorsanız işletmeyin. Zaten takacak polis her halukarda takıyor, bu neden böyle diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

Benim aracımın yanında sticker var şerit, ben işletmedim. %30 kuralını aşmıyor zaten, ortalama 1cm başlangıç, 15 cm bitiş şeklinde, arabanın çamurluğundan başlıyor, arka stopta bitiyor, bu zaten kaplasa kaplasa %15-20 anca kaplar, sizinkine de işletme gereği olmaz diye düşünüyorum, %30 aşmıyor diye düşünüyorsanız işletmeyin. Zaten takacak polis her halukarda takıyor, bu neden böyle diye

Cevap için teşekkürler hocam, duruma göre ben de yana şerit yapacağım. Üstten ve boydan boya şerit trafikte kekoların dikaktini çeker bulaşır falan diye de düşündüm sonradan. Hem de çevirme için gayet istenen düzeyde bir görüntü. Gittim bauhaus'tan mat siyah folyo aldım 5.5 metre uzunlukta, sorun olursa söker yeniden yapıştırırım bi 15-20 çevirme kurtarır

Sizin şeritleri de merak ettim mümkünse fotoğraf atar mısınız

• Aşağı yukarı standart bir arabada bagajı kaputu komple kapatmak %30'a tekabül ediyor diye tahmin ediyorum. Muayenede sıkıntı çıkaracaklarını zannetmem ama bazı kıl polisler veya da sırf kotasını doldurmak amaçlı olanlar yüzünden ceza yiyebilirsiniz. Ben en fazla cam filmi kadar etkisi olur diye düşünüyorum. Olmadı sökersiniz oracıkta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anarchist.

quote:

Benim aracımın yanında sticker var şerit, ben işletmedim. %30 kuralını aşmıyor zaten, ortalama 1cm başlangıç, 15 cm bitiş şeklinde, arabanın çamurluğundan başlıyor, arka stopta bitiyor, bu zaten kaplasa kaplasa %15-20 anca kaplar, sizinkine de işletme gereği olmaz diye düşünüyorum, %30 aşmıyor diye düşünüyorsanız işletmeyin. Zaten takacak polis her halukarda takıyor, bu neden böyle diye

Cevap için teşekkürler hocam, duruma göre ben de yana şerit yapacağım. Üstten ve boydan boya şerit trafikte kekoların dikaktini çeker bulaşır falan diye de düşündüm sonradan. Hem de çevirme için gayet istenen düzeyde bir görüntü. Gittim bauhaus'tan mat siyah folyo aldım 5.5 metre uzunlukta, sorun olursa söker yeniden yapıştırırım bi 15-20 çevirme kurtarır

Sizin şeritleri de merak ettim mümkünse fotoğraf atar mısınız

Arabaya Şerit Sticker

Şundan ama benimki tam tersi, bunun stoplara gelen taraf camurlukta.

• Kaputu tavanı bagajı komple boyamayacağım hocam yanlış anlamışsınız. 8 cm kalınlığında şerit geçecek boydan. %10 bile değildir neredeyse, ama o %30 kuralına dair yazılı resmi belge bulamadığımdan sordum. Neyse zaten aldım bauhaus'tan. Bayramda boş bulduğum anda yapacağım ama boydan değil, ben de kapının yanına yapacağım

• Anladım hocam demek istediğinizi. Ben şu bakımdan dedim ancak kaputu ve bagaj kapağını boyasak %30 barajına takılırsınız diye. Yoksa sticker nedir ki, bir ceza anında cart diye çıkar sıkıntı yok Yaptırdıktan sonra da resimleri atarsanız sevinirim.
  • Anladım hocam haklısınız, yapınca atarım fotoğrafları tabii

• ön farlardan başlayıp tekrar ön farlarda biten arabayı arkadan dolaşarak komple saran şerit stickerim var (fabrika çıkışı orjinal hali böyle)
    muayenede hiçbirşey demiyorlar. polislerde birşey demedi bu güne kadar.
  • muradisdan kullanıcısına yanıt
    Şeritin tipine göre de davranıyor olabilirler hocam, keko duranlar ve keko durmayanlar olarak

Konu içimi rahatlattı bayramda şeriti yapayım sıkılırsam sökerim 5.5 metreden 2 şeritim var 11 metre, istediğim kadar yaparım artık

• quote:

senin sticker çok kötü durmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdfewf

quote:

senin sticker çok kötü durmuş

Benim sticker bu değil hocam, başka örnek olarak attım bunu.

• 2023 ten selam aracima bu sekilde sticker yaptim polis abiler ceza yazar mi? Arabaya Şerit Sticker

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.