Şimdi Ara

Arabasızlık güçsüzlüktür, huzursuzluktur!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
1
Favori
10.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 126
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 28 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • atrix1212 (9 mesaj) NextMove (6 mesaj) geberit (4 mesaj) trakyAli-1986 (4 mesaj) CheckVizoR (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (102 mesaj) Mobil (55 mesaj) Mini (14 mesaj)
  • @
48 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Arabasızlık güçsüzlüktür, huzursuzluktur!
Sayfaya Git:
Sayfa:

Arabasızlık güçsüzlüktür, huzursuzluktur!

(En Son Oy Tarihi: 6.12.2020)
Giriş
    1145 Mesaj
    Farketmez.
    Sana araba için bakacak kadın kadın değil, araba için değer verecek adam, adam değildir.

Takılma bunlara
    |
    |
  • Yüzbaşı
    754 Mesaj

Evet haklısınız 80 milyon insan premium sınıf arabaya binemez ama 100 bin liralık bir araçtan 80-90 bin lira da vergi almak sizce hangi akla mantığa sığıyor?

|
    |
    atrix1212 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Guest-FC7AB336F

Ruhsal sorunların finansal çözümleri yoktur. Bir kere sıyırırsan bir daha geri dönüşü yok ömür boyu mutsuz olursun.

Kesinlikle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

HP nin yırtına yırtına RPM'le geleni değil, yuksek hacmin alt devirlerdeki torkuyla sessiz sedasiz geleni makbuldur...

W220 S500L V8 Automat.
  • Yarbay
    2300 Mesaj

arabaya vereceğin yakıt bakım vergi otopark ıvır zıvır parasına taksiye ver karda olursun :)

|
    |
    |
    |
  • Binbaşı
    1910 Mesaj

Ulaşım, beslenme barınma güvenlik gibi temel İHTİYAÇ'lardan birisidir. Toplu taşıma ulaşım ihtiyacını tam anlamıyla karşılayan bir araç değil. Bu yüzden araba zorunluluktur

|
    |

Arabadan ziyade insanın cebinde parasının olması ile ilgili bir konu bu. Arabanın verdiği imaj karşındaki insanlara "Bende para var" mesajını vermekten öteye gitmiyor. Basit yollu bir araba da günün sonunda "vasıta" olması amacını yerine getiriyor lakin günümüzde insanlara verilen değer cebindeki para ile doğru orantılı olmuş durumda. Ne yazık ki bu değer yargısı ise hemen hemen herkese işlemiş durumda. Yani birileri şimdi gelip burada "İnsanı insan yapan cebindeki parası değildir" dese de işin aslı öyle değil.

Para her şeyi getirmez ama çok şeyi getirir. Para mutluluğu garantilemez ama parasızlık mutsuzluğu garantiler.

|
    |

Tutmaz diye yazı yazmadığım konu değerlenmiş.  

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: dr.lightblue

Adam fakirliğe iyice adapte olmuş.

Tebrikler.

Alıntıları Göster

Komedisin. Araba zenginlik göstergesi mi? Sizin ve sizin gibilerin bu maddiyata bağlı Dar düşünce yapınız yüzünden ülkede israf rekorları kırılıyor.

Otomobil sevmek zorunda değilim sevmiyorum almiyorum ve mutluyum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: Namütenehi

Evet haklısınız 80 milyon insan premium sınıf arabaya binemez ama 100 bin liralık bir araçtan 80-90 bin lira da vergi almak sizce hangi akla mantığa sığıyor?

100 bin liralık aracın 90 ı mı vergi.

neyse

yahu ülkede dolar yok.

dolar yok kardeş

yok dolarımız.

dünyaya dolar vermeden araba alamayız.

80 milyonun 40 milyonu 0 km arabaya binmek istiyor.

yok kardeş böyle bir paramız.

quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

türkiyede hiçbir zaman araba ucuz olmadı ve ucuz olmaması gerekir.

bunun siyasal islamla alakası nedir ?

türkiyenin bilmediğim petrol doğalgaz kaynağı mı var?

küresel otomobil firmaları mı var ?

türkiyede inanilmaz geniş yollar muhteşem otoparklar mı var ?

bunların hiçbiri yok ama bunları satın alacak yüklü döviz rezervi mi var?

20 yıl önce insanlar kömür sobası yakıyor hergün kömürlükten kömür taşıyordu, sokaklar zift kokuyordu.

her mahallede bir elin parmakları kadar araba sayısı vardı.

şimdi kafeler avmler insanlarla dolu, avmlerde park yeri yok.

türkiye'de araba ucuz olmasın, akaryakıt ucuz olmasın ki zaten ithal geliyor olamaz.

ARABALARINA ÇOK ÖZENDİĞİNİZ ALMANYADA 90 MİLYON NUFUS 45 MİLYON ÇALIŞAN VAR.

türkiyede 80 milyon nufus var 25 milyon sigortalı çalışan var bunun 5 milyonu devlet memuru.

şunu anlatmaya çalışıyorum.

“Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” Mustafa Kemal Atatürk

Alıntıları Göster

Kafeler dolu avmler dolu park edeceah yer yog tarzi soylemleri mahallenin kahvehanesinde anlat bence burada ancak kendine guldurursun.

Intel i7 10700k@ 5.0 GHz Allcore - Gigabyte Windforce OC RTX 2080 Super - Kingston HyperX Fury 2X8 16 GB 3200 MHz CL16 - MSI Z490 Tomahawk - Samsung 850 EVO 500 GB SSD - Samsung 1 TB 970 Evo Plus SSD - Samsung C27HG70 27" 2K HDR QLED 144Hz 1ms - SteelSeries Rival 600 Mouse - Corsair K70 Mk.2 Mekanik Klavye - Steam Controller - FSP Aurum PT 1200 W 80+ Platinum PSU - Kingston Hyperx Cloud Revolver Headphone Shure Aonic50 Premium Wireless Headphone - Coolermaster TD500 Mesh White - Noctua NH-D15 Chromax "Black" - iPhone 11 Pro Max 256 GB Space Gray - PS4 500 GB - LG OLED C8 55'

• Yüzbaşı
    375 Mesaj
    Başlığı ve içeriği biraz okudum o yazılanların hiç birisi benim için önemli değil. Yok kadın etkileme, yok arkadaslar arasında değerli olma bunlar umrumda olmaz. Birisi beni malımla degerlendiriyorsa zaten o insanla isim olmaz.
    27 yaşındayım işimi bulduktan sonra evimi aldım arsami aldım ciddi birikim yaptım çok şükür sonrasında evlendim hatta 3 sene araba almadım evlendikten sonra. Alalı 1 sene oldu hiçte pişmanlık duymadım herşeyin yeri zamanı var birilerine hava atmak için hayatımı sekillendiremem bu en yakınım olsa bile.

Arabanın, telefonun bir refah seviyesi olmadığını ne zaman anlayacak bu insanlar.

2304 Mesaj

önemli olan arabayla birlikte yaşanılacak anılardır bana göre

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Kafeler dolu avmler dolu park edeceah yer yog tarzi soylemleri mahallenin kahvehanesinde anlat bence burada ancak kendine guldurursun.

Alıntıları Göster

• Yüzbaşı
    597 Mesaj

iyi ki araban var saçmalamak için konu açmışsın...

|
    |
  • Binbaşı
    1910 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Arabanın, telefonun bir refah seviyesi olmadığını ne zaman anlayacak bu insanlar.

Araba ve telefon 2020 dünyasında bir bölgenin refah düzeyini ölçmenin en basit yoludur.

Bir ülkeye gittiğinizde 2015 ve üstü model arabalar çoğunluktaysa insanlar yeni çıkan telefonlara rahatça ulaşabilmişse rahatlıkla oranın refah bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye gibi 20-30 yıllık arabalar varsa insanlar eski telefonlarını tamir edip edip kullanıyorsa refah seviyesi düşüktür.

|
    |

Burası böyle fakirden nefret eden fakir mahallesi adamları yazıyor burda ,açmaz bir sarmal gibi bu durum ,ama eskide olsa araba arabadır bence son model vs den bahsetmiyorum broadway bile olsa araba ihtiyaç.

|
    |
    trakyAli-1986 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Masal Oku
Radyo Dinle
Webtures SEO;SEO Nedir?
Canlı Tv izle
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,531
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.