Şimdi Ara

Arabasızlık güçsüzlüktür, huzursuzluktur! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
2
Favori
12.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Arabasızlık güçsüzlüktür, huzursuzluktur!

(En Son Oy Tarihi: 8.12.2022)
Giriş
  • 18 yıl önce hepimiz arabasızdık. Kağnılarla ilgili konuşuyorduk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geberit kullanıcısına yanıt
    Lüks araç eskisi gibi ulaşılamaz değil, elle tutulur bir merdeces 2 âdet egea, Clio gibi başlangıç segmenti fiyatında malum sitede 300bin TL egea var mesala 2 âdet 600 3 âdet egea 1 milyon edecek, bu düzen yutma düzeni elindeki en değerli para en değersiz tenekeyle degisiyor Cesar in torunları

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir gerçek var. İnsanlar şu hayatta 2 şey için ciddi anlamda mücadele veriyor. Birincisi ev, ikincisi ise araba. Hep daha iyi bir ev, daha iyi bir araba. Daha iyi bir ev daha iyi bir araba....

Güzelim hayatları bu uğurda bitirip gidiyoruz. Bilmem kaç yıllık kredileri çek. Sonra ödemeye çalış. Hayatında hep sırtında bir yük. Dünyanın en saçma olayı bence.

Araba konusuna gelince. Ne yazık ki trafikten hiç hoşlanmasam da mecburi olarak kullanmak durumunda kalıyorsun. Markası önemli değil. Ayağını yerden kessin ve belirli teknoloji ve güvenlik standartlarında olsun gerisi çok da önemli değil.

• Merhaba.
    Belli ki başından arabasızlıkla ilgili kötü bir olay geçmiş. Sen de bunun sonucunda araba sahibi olmaya aşırı anlam yüklemişsin. Araba sahipliği iyidir. Dezavantajlarına rağmen iyidir. Ama arabasızlık da dünyanın sonu değildir. Hatta zaman zaman arabasız olmanın araba sahibi olmaya kıyasla avantajlı bile denilebilir. Her iki olguya da aşırı anlamlar yüklememelisin bence.

• Valla arabaya düşen kadınlar gram umrumda değil, canları cehenneme ama kapının önünde bir araba olması insana güven ve mutluluk verir. Dünya hali hastane işi olsa veya ailenle bir kafa dinlemek istesen bir yere gidemezsin. Eski bile olsa bir araban olacak, Allah herkese nasip eder umarım.

• 2005 model astra g aracım var çok şükür. Yukseklerde gözümüz yok ağa da benim paşa da benim yazdan yaza tatile bide h.sonları hanımı markete götürüyorum. İşe gidiş gelişlerdede pcx motorumu kullanıyorum varsın renç olmasada olur
  • Olm siz nasıl kızlarla takılıyorsunuz yada sağdan soldan duyduğunuzu burda mı paylaşıyorsunuz.?

Bunlara önem vermeyen de baya büyük bir kadın topluluğu var ülkede? BU kadar maddiyata düşkün olanlar genelde eğitimsiz, cahil, sonradan görme potansiyeli yüksek olanlar.

Alabiliyorsanız iyi kötü bir araba alıp geçin, yoksa da dünyanın sonu değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Marka bazında değil de genel anlamda araba şart,broadway olsun ama senin olsun.Hastan olur kimseye ağız eymek zorunda kalmazsın,hafta sonu gezeyim dersin alır başını istediğin yere gidersin,izinde otobüse binecegine atlarsın aracınla memlekete gidersin

En ucuzu,en konforsuzu dahi olsa kapında bi aracın olsun

Ayrıca şunu da belirteyim senin kapında mercedesin var diye gelen kız yarın bentley sahibi biri için sana tekmeyi basar,o konuya fazla takılmayın

Kız gitsin sorun değil

Zaten bu birlikteliklerde amaç eğlence. Vurup geçmek.

O gidince yerine gelinle yine takılır yine vurup geçersin 😉

• şu konuyu açan tipik akp seçmeni nasıl belli ediyor kendini

• Araba sayesinde kız elde edebilen bir eziksen o kızı da elinde tutamazsın zaten merak etme.

Hayattaki tek başarınız araba alabilmek mi hakkaten ya? Baya baya yıkıklar takılıyor şu forumda.

• Mal mülk ile edinen eş dosttan hayır gelmez. Herkes iyi gün dostu olabilir. Önemli olan kötü gün dostunu bulmak.

Arabayla kendini bir yerde görenlerin anlamadığı kısım kıymet gören kendi değil arabası. Sen "mal" dan bile değersizsin demektir. O şekilde çevre edinmek mastürbasyondan farksızdır.

Ayrıca bir insanın böyle bir düşünce içine sahip olup konu açması ise, ben kıymetsiz bir varlığım, insani oluşumumu ve evrimimi tamamşayamadığım için zayıfım. Bu nedenle mal mülk ile çevre yapmaya çalışıyorum buna inanıyorum demesidir.
  • redferrari R kullanıcısına yanıt
    Ayranı çok kaçırmış olabilirsin, Arap sen içme içince sapıtıyon.
  • Araba sadece benim konforum için önemli ve gereklidir.

O lüks arabaya gelen kadınlar ve arkadaşların benim gözümde 1 gram değeri yoktur.

Yarın o lüks arabayı kaybedersin bir şeyler olur elinden gider arkana bi bakarsın ne o lüks sever kadınlar ne de arkadaşların kalır.

Bizim bu lüks anlayışını anlamıyorum ben ve hiç şaşmaz bu lükse düşkünlük genelde hayatında bir şeyi başaramamış insanlarda daha fazla olur.

Mesela kendi başına fabrika kurup ilerleten bir adam lükse gösterişe düşkün olmazken çocukları çok lükse meraklı olabilir.

Annemin ameliyatı için özel bir prof'a gittik adam alanında bırak Türkiye'yi dünyaca ünlü birisi. Gayet mütevazi bir kişiydi ve iş telefonu samsung s3'dü yanlış hatırlamıyorum belki de isterse her gün iphone alabilecek kazanca sahip ama gerek görmüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 28 Kasım 2020; 12:24:57 >
  • Araba alabilecek maddi durumum yok, fakirim de ancak kesinlikle katılıyorum buna.

Benim peder benim yaşımdayken benle zamanın hemen hemen aynı maaşı almasına rağmen altına yeni arabalardan çekebiliyordu; benim şu an kiraya yemeye içmeye ayırdığım paradan biriktirip toyota gli almam için bile bir sürü borca harca girmem gerekecek.

Hiç arkadaşa kızmayın mesele kadın evlilik vs falan değil, arabaya bakıp yanınızda olan hiç olmasın zaten orası bambaşka bir konu.

Ancaaaak arabanın bir mecburiyet, bir özgürlük sembolizmi olduğunu sakın tartışmayın.

• Kari kizi bilmem de su pandemide arac hayat kurtatir. 40 kisilik minibusler direk corona yatagi

• Arabasızlık güçsüzlüktür, huzursuzluktur!

10 yıl önce "en ucuz, ekonomik araba" diye aldığımız Duster bugün çıplak olarak en düşük konfigürasyonda 178.000 TL. 77 asgari ücret. 30 yıllık yürüyen tabut Şahinler bile 20.000 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 28 Kasım 2020; 12:33:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sharkemre

şu konuyu açan tipik akp seçmeni nasıl belli ediyor kendini

türkiyede hiçbir zaman araba ucuz olmadı ve ucuz olmaması gerekir.

bunun siyasal islamla alakası nedir ?

türkiyenin bilmediğim petrol doğalgaz kaynağı mı var?

küresel otomobil firmaları mı var ?

türkiyede inanilmaz geniş yollar muhteşem otoparklar mı var ?

bunların hiçbiri yok ama bunları satın alacak yüklü döviz rezervi mi var?

20 yıl önce insanlar kömür sobası yakıyor hergün kömürlükten kömür taşıyordu, sokaklar zift kokuyordu.

her mahallede bir elin parmakları kadar araba sayısı vardı.

şimdi kafeler avmler insanlarla dolu, avmlerde park yeri yok.

türkiye'de araba ucuz olmasın, akaryakıt ucuz olmasın ki zaten ithal geliyor olamaz.

ARABALARINA ÇOK ÖZENDİĞİNİZ ALMANYADA 90 MİLYON NUFUS 45 MİLYON ÇALIŞAN VAR.

türkiyede 80 milyon nufus var 25 milyon sigortalı çalışan var bunun 5 milyonu devlet memuru.

şunu anlatmaya çalışıyorum.

“Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” Mustafa Kemal Atatürk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrix1212 -- 28 Kasım 2020; 12:34:17 >

• 28 yaşındayım evli ve 2 evlat sahibiyim..öyle sizin dediğiniz gibi arabayı çekem kızlar baksın gibi bir durumum hiç olmadı zaten ilk arabamı da evlendikten sonra birikimle aldım..O yüzden statü olarak değil ihtiyaç anlamında bakıyorum

Geçtiğimiz şubat ayında Cruze aracımı ev alma arefesinde eksiğim vardı tamamlamak için satmıştım..evimizi alalım araba nasılsa yerine gelir dedik.. 60 bine vermiştim o zaman çok iyi sattın demişlerdi.. Şimdi 90 a hasarlılar var o ayrı

O süreçten sonra bir daha araba alamadım piyasadan dolayı.. arabasızlık gerçekten zor.. Çünkü insanın hastanesi oluyor yolcusu oluyor gezmesi oluyor misafiri oluyor.. Oluyor da oluyor.. Eş ten dosttan bir istersin iki istersin üçüncüde utanırsın..evet tasarruf oluyor benim için ayda yılda bir dışarı çıktığımda da gerekirse taksi kullanıyorum.. Ama kapının önünde bir aracının olması insanı çok iyi hissettiriyormuş.. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi broadway in olsun ama senin olsun kapında dursun..

• quote:

Orijinalden alıntı: sharkemre

şu konuyu açan tipik akp seçmeni nasıl belli ediyor kendini

Yine kendi yediğiniz haltı başkasına yüklüyorsunuz. Sor bakalım konu sahibine kimmiş...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.