Şimdi Ara

Arabanizi yikatmaya ne kadar bütçe ayiriyorsunuz . (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
2.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alalı neredeyse iki aya yaklaştı ve de henüz hiç para verip yıkatmadım yeni aracımı.

Toplamda 2 kez yetkili servise götürdüm birisi hediye koltuk koruma uygulatması birisi de yağ değişimi için.

Her ikisinde de cillop gibi yıkayıp teslim ettiler aracımı.

Haluk
  • İç dış yıkatma+motoru mazotlu besle sildirme=15 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali Dogukan -- 21 Ocak 2011; 12:49:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Alalı neredeyse iki aya yaklaştı ve de henüz hiç para verip yıkatmadım yeni aracımı.

Toplamda 2 kez yetkili servise götürdüm birisi hediye koltuk koruma uygulatması birisi de yağ değişimi için.

Her ikisinde de cillop gibi yıkayıp teslim ettiler aracımı.

Haluk

Yetkili servislerde araç yıkatmamaya çalışın. Çünkü dandik ve eski fırçalarla yıkıyorlar genelde. Ben iki ayrı servise gittim ve durum buydu, şok oldum.
  • alalı 15 gün oldu 2 defa yıkattı. kışın havalar en az 4-5 gün yağışsız gidicekse ve araç kirliyse yıkatıyorum. yoksa pis kalsın napim. yıkattığım gün çamur oluyo sinirim bozuluyo :) sonax ı kullanıyorum 20 tl. ayda en az 3 defa. belki ilerde fazla sallamam kirliymiş falan :)
    bide havada hiç yağış yok günlük güneşlik, yola bi yerden şelale gibi su akmış yada akıyo, arabayı yeni yıkatmışım, ulan öle uyuz oluyorum ki
    saygılar...
  • Pek yıkatmıyorum, yıkatıp da sonraki sabah zaten toz içinde kalınca insanın canı sıkılıyor.
    Genelde mazot aldığım yerde ücretsiz yıkama makinesi varsa oraya sokuyorum.
    Bir kere iç dış için sonax'a götürmüştüm 20 tl verdim jantlar hala pisti, üstün körü araç yıkadıkları için bu parayı haketmiyorlar, araba zaten dışarıda durduğu için illa kirleniyor.
    Bir kere de 5 tl'ye köpüklü dış yıkatma yapmıştım onlar da üstün körü yıkamışlardı, hiç beğenmemiştim. Bu tarz adamlara para kazandıracağıma kirli binerim olur biter :)
  • Evin yakınındaki shell benzinliğie götürüyorum ücretsiz yıkıyorlar, içini de ben hallediyorum, iyice kirlenene kadarda götürmüyorum, arkadaşlar kızıyor bazen bu arabanın hali ne böyle diye daha hiç ücretli araba yıkatmadım desem yalan olmaz.
  • 15tl yıkama, cüzdanımımdaki bozukluk durumuna göre 2tl-5tl arası bahşiş.
  • kovaya su doldurulur içine bulaşık deterjanı ( pril ) dökülür aşırı derecede köpürtülür arabayı bembeyaz köpüklersin bir kaç dakika içinde bol su ile durulayıp annenin toz bezlerinden bir kaç tanesi ile her yer köşe bucak silinir geri geri garaja yanaştırırsın nerdeyse masraf etmemiş olursun.
  • Aylık 10 lira. Ayda bir iç+dış yıkatırım. Mazot aldığım zamanlarda köpükle yıkatırım hep.
  • Kendime ait bir aracı yıkatmam, akaryakıt istasyonlarının otomatik yıkama maknelerine de aracım zarar görür diye girmemezlik yapmam. Boş vakti ve müsait yeri olup da kendi aracını kendisi temizlemeyen adam da tembeldir benim gözümde. Haftada 1 defa elektrikli süpürge ile içindeki tozu çamuru çeker ardından nemli bezle tabanı siler, silikon dolgulu spreyle de plastik aksam ve kauçuk kısımları temizler en son bol köpükle ve 150 liraya hipermarketten aldıgım basınçlı makine ile dış yüzeyini yıkarım. Yaklaşık yarım saat sürüyor.
    İnsanların ticarete atılıp herhangi bir iş kolunda faaliyet göstermesi güzel şey ancak yıkamaya verdiginiz aracın başına gelenlerden ötürü sorumluluk hissetmemeleri rahatsızlık verici.

-arkadaşımın eşine ait smart'ın cam tavanı oto kuaförde kırıldı, sorumluluk almadılar.
    -Kardeşimin aracında torpido gözünde duran parfüm ve harici harddisk oto kuaförde çalındı, sorumluluk almadılar.
    -eski aracımda aynayı kontrol eden joystick butonu kırıp farketmemem için japon yapıştırıcı ile sabitleyip butonu tamamen kullanılmaz hale getirdiler ve sorumluluk almadılar.

Tüm kötü örnekler belki benim çevremde yaşanmıştır, artık hem kendimi üzmemek hem de kırıcı konuşmamak için araçlarımı kendim yıkıyorum.

• Kışin yağmur var. Gerek olmuyor.
    Yazın gece çimenliklerin yanına parkediyorum. Sabaha kadar fiskiyeler güzelce yikiyor. Onun dışinda her benzin aldığımda bedava yıkatiyorum. Yani sifir TL.
  • Daha hiç para vermedim yıkatmaya. Her gün yağmur yağmazsa temizliğini yapıyorum.Ben arabamda toz gördüğüm zaman rahatsız oluyorum...Ayda bir de iç dış komple içine giriyorum..
  • Allah'tan bahçe varda yıkamacıya para vermiyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Details

Kendime ait bir aracı yıkatmam, akaryakıt istasyonlarının otomatik yıkama maknelerine de aracım zarar görür diye girmemezlik yapmam. Boş vakti ve müsait yeri olup da kendi aracını kendisi temizlemeyen adam da tembeldir benim gözümde. Haftada 1 defa elektrikli süpürge ile içindeki tozu çamuru çeker ardından nemli bezle tabanı siler, silikon dolgulu spreyle de plastik aksam ve kauçuk kısımları temizler en son bol köpükle ve 150 liraya hipermarketten aldıgım basınçlı makine ile dış yüzeyini yıkarım. Yaklaşık yarım saat sürüyor.
    İnsanların ticarete atılıp herhangi bir iş kolunda faaliyet göstermesi güzel şey ancak yıkamaya verdiginiz aracın başına gelenlerden ötürü sorumluluk hissetmemeleri rahatsızlık verici.

-arkadaşımın eşine ait smart'ın cam tavanı oto kuaförde kırıldı, sorumluluk almadılar.
    -Kardeşimin aracında torpido gözünde duran parfüm ve harici harddisk oto kuaförde çalındı, sorumluluk almadılar.
    -eski aracımda aynayı kontrol eden joystick butonu kırıp farketmemem için japon yapıştırıcı ile sabitleyip butonu tamamen kullanılmaz hale getirdiler ve sorumluluk almadılar.

Tüm kötü örnekler belki benim çevremde yaşanmıştır, artık hem kendimi üzmemek hem de kırıcı konuşmamak için araçlarımı kendim yıkıyorum.

150 200 tl masraf edip bundan yıkamacıda arabanın başına gelicek kazalardan korunmak daha mantıklı bencede en son 2 3 yıkamacı maceramdan sonra aracın 2 yerinde boya dökülmesi oldu ve bir adet 250 tl ye taktırdığım kolonum kullanılmaz hale geldi

• quote:

Kendime ait bir aracı yıkatmam, akaryakıt istasyonlarının otomatik yıkama maknelerine de aracım zarar görür diye girmemezlik yapmam. Boş vakti ve müsait yeri olup da kendi aracını kendisi temizlemeyen adam da tembeldir benim gözümde. Haftada 1 defa elektrikli süpürge ile içindeki tozu çamuru çeker ardından nemli bezle tabanı siler, silikon dolgulu spreyle de plastik aksam ve kauçuk kısımları temizler en son bol köpükle ve 150 liraya hipermarketten aldıgım basınçlı makine ile dış yüzeyini yıkarım. Yaklaşık yarım saat sürüyor.

Arabanın dışını yıkarızda, içini temizlemek çok zahmetli bir iş. Tembellikle alakası yok bunun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

quote:

Arabanın dışını yıkarızda, içini temizlemek çok zahmetli bir iş. Tembellikle alakası yok bunun.

sarjlı süpürge koltukları temizler de gerisi nin tembellikle ilgisi alakası yok bencede

• Ayda 1 yada 2 defa benzin aldığımda mahallenin benzincisi ücretsiz el ile yıkıyor.
  • haftada iki lira veriyorum, fırçasız deterjansız yıkatıyorum. zaten yaşadığım yer deli tozlu bir yer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

quote:

sarjlı süpürge koltukları temizler de gerisi nin tembellikle ilgisi alakası yok bencede

Farkettiyseniz, boş zaman ve yeri olanları kastettim. Şarjlı süpürge iyi çekmiyor bu arada, bildiginiz ev tipi güçlü bir süpürge kullanıyorum.

• Kışın yıkatmıyorum, yaz gelince ayda 2 kere yıkatıyorum genelde. İç-dış, yıkattığım yere göre 15-18TL tutuyor. Yıkamacıların hiçbirinden memnun değilim. Arabayı kendim yıkayabileceğim yer hiç yok. Sitenin önünde yıkamayı deneyeceğim şu günlerde, bakalım nasıl bir tepki gelecek. İçini oto yıkamacılar pek temizleyemiyor zaten, süpürgeyle çekip konsolun tozunu alınca iş bitmiyor ne yazık ki. Hortum v.s gerekmediği için içini kendim detaylıca temizliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.