Şimdi Ara

ARABANIZ LPG'DE KAÇ LİRA YAKIYOR ? (374. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.518
Cevap
34
Favori
681.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Son birşey eklemek gerekiyor.

İlk depo dolumunda basınç ile ilgili bir miktar lpg depoda kalıyor bunu kullanamıyoruz.

Yani ikinci depodan sonraki ölçümler mantıklı olur.
    5 sene ve 100000 km dir lpg li araç kullanıyorum.
    Megane 2 zavoli 75000 km ve 2008 mondeo brc.Çok memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soner76

Sesli ikaz verip benzine geçene dek kullandınız mı?

Eğer öyle ölçüm yaptıysanız çok yakmış.
    Lpg nin litre fiyatı nedir?
    Bazı illerde biraz yüksek.

Aracınız tahminen 100 km de 10 12 lt lpg tüketmeli.(en fazla)
    Lpg litre fiyatı 2.35 alırsak 23-28 kuruş civarı tüketmeli.

Benim tüketimim 8lt/100km.
    Bunun dışındaki sonuçlar şaşırtıcı olur.
    Kontrol edilmeli bence.

Sesli uyarı verene kadar kullandım. Hakkaten çok yaktı. Ama aracı yaşadığım yer gereği hep bayirlarda ve devirli 2500 4000 arası kullandim

• drhanibal D kullanıcısına yanıt
    2500 4000 devir arası normal. Ben de bu devirlerde kullanıyorum.
    Şehir coğrafi olarak zorlu olsa da benzine oranla %40 ekonomi olmalı.

Araç bilgisayarı yakıt tüketimini ne kadar gösteriyor?

Lpg litre fiyatı nedir?

Sadece ilk depo gözlemi mi bu veriler?

• quote:

Orijinalden alıntı: soner76

2500 4000 devir arası normal. Ben de bu devirlerde kullanıyorum.
    Şehir coğrafi olarak zorlu olsa da benzine oranla %40 ekonomi olmalı.

Araç bilgisayarı yakıt tüketimini ne kadar gösteriyor?

Lpg litre fiyatı nedir?

Sadece ilk depo gözlemi mi bu veriler?

Evet ilk depo yakıt tüketimi değeri
    Yol bilgisayarı ort benzin tüketimi 10 lt/100km lpg yi ilk depo için 1.99 dan aldım( sanayi çevresi hileli olabilir ) bu sabah ikinci depo nispeten daha güvenilir biryere 2.07 den aldım. Bu arada ilginiz için teşekkür ederim

• Arkadaşlar 2001 clio 1,4 16 valf ile son depoda (44 litre) 335 km yol gittim ankara trafiğinde, dur kalklarım çok oluyor.
    gazı shellden aldım son 4-5 seferdir aynı yerden alıyorum... öncekilerde 370 km yi buluyordu... gerçi burada okuduğum değerlere göre bu bile az ama...
    sizce arabanın nesini ustaya göstereyim...
  • Aydın-tokat arasi 1060 kmlik mesafeyi arabada toplam 3 kişi çoğu yerde 90 km sabit hızla klima kapalı bir şekilde toplam 71 litre lpg ile tamamladım. 142 tllik lpg aldım. Tl hesabi ole 13 kuruş litre hesabı ile 6.7 litre yaktı. Arac 2015 focus 1.6 ti-vct sedan brc'li.

• osamanos kullanıcısına yanıt
    Harika..Ben en son bayramda istanbul kastamonu / doganyurt yolculuğu yaptım..1310 km gidiş dönüş.. iki yetişkin iki çocuk ve bagaj yüklü..hızım genelde 110-140 aralığında..son 100 kmde ve dönüşte ilk 100 kmde hız ortalamam 50-60 km saat civarı..rakım ortalaması 800 mt civarı..maksimum 1350 mt ..yaklaşık 900 km rakım ortalaması 1000 mt civarı..Bu şartlarda Linea tjet ile 100 kmde 8 lt lpg tüketimi gerçekleşti..Son 300 km hız ortalamam 90-100 civarı..

• Dağ yolları barındırmayan uzun yolda, sakin, klimalı kullanımda 8,5 litre LPG yakıyorum.
    Alış fiyatına göre
    1,66 TL den 14 kuruş
    2,00 TL den 17 kuruş yakıyorum
  • 1999 model 1,33 toyota corolla en az tüketim 6,6 lt LPG/ 100 Km en fazla (140-160 Km) 9 LT LPG/ 100 KM
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafas72

Arkadaşlar 2001 clio 1,4 16 valf ile son depoda (44 litre) 335 km yol gittim ankara trafiğinde, dur kalklarım çok oluyor.
    gazı shellden aldım son 4-5 seferdir aynı yerden alıyorum... öncekilerde 370 km yi buluyordu... gerçi burada okuduğum değerlere göre bu bile az ama...
    sizce arabanın nesini ustaya göstereyim...
    quote:

Orijinalden alynty: mustafas72

Arkada?lar 2001 clio 1,4 16 valf ile son depoda (44 litre) 335 km yol gittim ankara trafi?inde, dur kalklarym çok oluyor.
    gazy shellden aldym son 4-5 seferdir ayny yerden alyyorum... öncekilerde 370 km yi buluyordu... gerçi burada okudu?um de?erlere göre bu bile az ama...
    sizce arabanyn nesini ustaya göstereyim...

Arcynyzyn kalibrasyonunu yeniden yaptyrynyz.

• quote:

Orijinalden alıntı: alucard35

arkadaslar iyi gunler bende dacia logan 1.4 2006 lpgli arac var 100 km yaptim 30 liralik gaz almistim alma zamani geldi 0 kurus hesapladim ben izmir ici kullandim hep bi otobandan falanda cok gittim klimada bi 20 dakika kullanmisimdir nasil iyi mi sizce ? tesekkurler

ÇOK GÜZEL ANLATILMIŞ
  • Merhaba arkadaşlar 91 model 2.o motor oto vites accord aracim var akl sıralı sistem lpg var. 2.41 tl den 50 tl lpg aldım mugla Köyceğiz koycegiz mugla yaptım yolda gelirken 3bin devir üstü rampa da lpg bitti uyarısı verip benzin geçti 125 km idi. Sabah lpg tekrar aldım düz yolda 3bin devir geçmedim 10 km gitti sonra tekrar 50 tl aldım bü ne kadar gidecek bakacağım sizce yakıt normal mi ? Biraz azaltmak için ne yapabilir lpg kablo ve akl program var elimde

• Buraya değerleri yazan arkadaşlar eğer sarfiyatı para yerine sarfedilen gazı litre olarak yazmaları kıyaslamayı kolaylaştıracaktır. Çünkü gazın markasına ve yöresine herşeyden önemlisi zamana(bazı insanlar bu sayfadaki bilgileri çok uzun zaman sonra okurlarsa litre birimi sabit kalır) göre farklılık gösterebilir.
    Ayrıca Arkadaşlar Aracının; markası, modeli, motor hacmi ,LPG markası ve şiher için şehir dışı yakıt(litre cinsinden) sarfiyatı yazarlarsa forum sayfasının amacı netleşmiş olur.
  • Renault Megane 2 HB 1.6 16V Dynamique tam otomatik 2004 model araç
    istanbul anadolu yakası lpg lt fıyatı 2,50 tl sehir içi 32 litre gazla 220 km yani 0,35 kuruş yol yapıyorum 105300 km iken atiker gold sistem taktırdım simdi araçım 106600km de
    arabamın bobin buji filitreler motor ve sanzıman yagı trigel degişti kelebek bogazı temızlendı adaptasyon yapıldı. ama 0,35 kurustan aşagı dusmuyor
    lgp gaz ayarını %15 kıstırdım arac cekısten dustu ,036 yaktı sonra %10 artıtdım ayarı cekıs duzeldı ama 0,35 kurus yıne yakıyor bana bu deger fazla gelıyor sızce ne yapmalıyım saygılar.
  • Opel Corsa 2000 (B), 1.2 Swing.

Bir Atiker simit depo LPG bitirdiğimde KM başına 20 Kuruş yakmıştım (0.20TL)

Saygılarımla
  • Arkadaşlar günaydın. Bu videoda Otogaz Sistemleri İle İlgili Merak Ettiklerinizin Cevaplarını bulabilirsiniz.
  • drhanibal D kullanıcısına yanıt
    Hocam, siz mesajı atalı 6 ay olmuş şu an LPG 2 Lira 51 Kr 😃. Bununla birlikte belki bilginiz vardır ancak araç LPG'de iken yol bilgisayarında gözüken değeri 1.25 veya 1.30 ile çarpmanız gerekiyor zira yol bilgisayarı benzine göre hesaplama yapıyor.
    Ben bunu şehirlerarası 10 kez test ettim. Şehirlerarası test etme sebebim se araç her çalışdığında benzin yakıyor ya onun önüne geçmek...

• 3000cc atmosferik motor v6

baykan otogaz kiti takılı

23litre otogaz ile 180km şehir içi.
  • 2001 scanıc 80 tl ye doluyor 350 km karışık. atiker fast sistem mevcut üzerinde
  • Marka: fiesta 1.4
    LPG: BRC

Arkadaşlar şuan lpg 2.75 tl civarında eskişehir - istanbul arası(300km) 70lira civarı gidiyor.Ama belirtmek isterim ki devir saati genelde 4000 üstü
  • 
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.