Şimdi Ara

Arabanin kapisi elektirik carpiyor yardim!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
1.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar... Arkadaşlar son hir haftadır kontağı kapatıp arabadan inerken kapıyı kapatmak için kapıya dokununca bayağı bi elektirik çarpıyor sizce nedendir ve çözümü nedir ?
    NOT: sadece son bir haftadır oluyor önceden yoktu . Bu bir hafta içinde arabaya hiç bir tesisat eklenip çıkarılmadı kendiliğinden oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kışları elektriklenme normal. Eliniz kapıda olacak şekilde ayağınızı yere basınız çarpılmazsınız.
  • Yeni kasa honda city aracım var benimde aynı. Aküden şaseye kablolar var şase yaparsa diye sanırım :D bu japonlar hep böyle.. Ford fiesta farken elektrik çarpmıyordu. Araç elektrikli olsa neyse..
  • plastik tabanlı ayakkabı giymezseniz , oardan buradan çarpılmazsınız :)
  • Kışları değil de yazları çok başıma geliyor benim de. Arabadan inerken kapıya dokunduğum gibi çarpıyor.
  • Sorun kışın giydiğimiz kalın tabanlı ayakkabılar ve giydiğimiz montların sürtünmesiyle vücutta oluşturduğu elektrik
  • Bazen kapıyı kapatırken oluyor bana acayip acıtıyor sövesim geliyor o an Dediğiniz gibi kazak falan giyiyoruz statik elektrik birikiyor sonra çaaat çarpılıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufradirisi01 -- 28 Aralık 2013; 12:13:47 >
  • rüzgarların yoğun olduğu günlerde statiklenme normaldir. spa'ya ya da hamama gidin.
  • bende çok çarpılıyorum ama arabaya hiç suç atmadım genelde giydiklerim ile alakalı
  • Beni de araba değil de iş yerinin kapısının iç kısmı çarpıyor sadece. Dışarıdan istediğim kadar açayım çarpma yok ama içeriden açarken mutlaka çat edip canımı acıtıyor.
  • bende de çok oluyor bazen kapıyı açında önce kolumla dokunuyorum sonra bişey olmuyor.
  • Bi kaç gündür banada oluyor, tam arabadan iniyorum kapıyı kapatıcam. ÇAAT!
  • Bu elektrik olayı benzincilerde sıkıntıya neden olur mu?
  • Şu silikondan taraftar bileklikleri var veya herhangi bi silikon bileklik iki bileğinize takarak statik elektrikten kurtarmış olursunuz kendinizi :)
  • Çivi çiviyi söker,siz de kapıya elektrik verin
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutluakbulut

Herkese merhabalar... Arkadaşlar son hir haftadır kontağı kapatıp arabadan inerken kapıyı kapatmak için kapıya dokununca bayağı bi elektirik çarpıyor sizce nedendir ve çözümü nedir ?
    NOT: sadece son bir haftadır oluyor önceden yoktu . Bu bir hafta içinde arabaya hiç bir tesisat eklenip çıkarılmadı kendiliğinden oldu.

yanlış anlamaz iseniz yün içlik kullanıyor musunuz?
  • Herkese çarpıyor anlasılan banada buzdolabı ve evin giriş kapısında çarpıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efendhi

Sorun kışın giydiğimiz kalın tabanlı ayakkabılar ve giydiğimiz montların sürtünmesiyle vücutta oluşturduğu elektrik

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: amrasc

quote:

Orijinalden alıntı: mutluakbulut

Herkese merhabalar... Arkadaşlar son hir haftadır kontağı kapatıp arabadan inerken kapıyı kapatmak için kapıya dokununca bayağı bi elektirik çarpıyor sizce nedendir ve çözümü nedir ?

yanlış anlamaz iseniz yün içlik kullanıyor musunuz?

Yok hocam kullanmiyorum. Anladığım kadarıyla bu okay arabadan kaynaklanmıyor giydiklerimizden kaynaklanıyor.
  • Aynısı bana da oluyor, stop edip inerken kapıyı dışarıdan kapatmak için itekleyince çarpıyor. Kışın bu soğukta toprağa basmakta olmaz
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.