Şimdi Ara

Arabada haberleşme hatası... Çok acil yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar arabam 2011 corsa 1.4 bezinli mauel. 2 3 sene önce arabada tüm hata lambaları yandı. Araba çalışıyor ama hata lambaları sönmüyordu. O zamanlar oto elektrik ustası sigortaları silip taktı düzelmişti. Pandemi sürecinde araba 1 ay yattı. Çalıştırdıktan sonra tekrar 3 4 hata lambası yandı. Tekrar kayboldu sonra f lambası yandı kayboldu derken bir ara araba çalışmadı. Marşa basınca ses geldi ama motor çalışmadı. Benzin pompası diye düşündüm. Ama onlarda sıkıntı yokmuş. Arabayı bilgisayara bağladılar. Abs hatası, immobilizer hatası, iç aydınlatma hatası, merkezi kilit hatası, abs hatası vs çıkıyor. Can bus hatası görünüyor dedi usta. Oradaki oto elektrikçisi usta bu arabada bir hafta kalacak tum tesisata bakilacak dendi. Diger gittigim ustada ama tesisatı her ustaya kurcalatma daha buyuk is cikarirsin dendi. 3 sene önce ariza lambası ilk yandigi zaman Servis ise direk hatayi bulma ve tamirle 10.000 bilir demişti. Şimdilik hata kodu silindi. Ama tekrrar geliyor. Isin tuhafı araba gösterge ekraninda bu hatalar çıkmazken, bilgisayarda çıkıyor. Araba yine bazen geç çalışıyor. Bu konuda ne yapmam gerekiyor. Bu haberleşme hatasının çözümü nedir. Adana mersin dolaylarinda iyi bir usta önerisi var mı. Yada tesisat sökülmeden yapılmaz mı. Bilgilerinize tecrübelerinize ihtiyacım var. Son olarak bu soru mu oto beyin ustaları mı yoksa oto elektrikçiler mı yapar. Çok basit bir hata gibi geliyor sanki kablo yada soketlerin birinde gevşeme bunu yapar mı. Direk nokta tamiri olmaz mı.
    Not: uzun yola çıkmam lazım bu araçla çıkmam lazım sıkıntı yaratır mı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence araba kirala bu araçla uzun yola çıkılmaz. Şehre varamadan çalışmayı durdurursa yolun ortasında 2 saat çekici beklersin. Önemli sayılabilecek bir sorun var ise görmezden gelerek kullanmak daha çok zarar verir 5 bin tl lik masraf 15 bin tl olur. Seyir halinde stop eder direksiyon kitlenir kaldırıma çıkar birilerini ezersin sonuçlarını tahmin edebiliyor musun? En kötüsünü her zaman göze almak lazım. Kendi canınıda riske atmış olursun.

Sorun hakkında aklıma ecu arızası geliyor. Sebepsiz yere yanan arıza lambalarını açıklayabilir ama tek başına yeterli değil. Ecu düzgün çalışmıyorsa arabada düzgün çalışmaz her parçaya etki eden bir sistem ateşlemeden stop etmeye rölantı dalgalanmasından performans kaybına bir sürü olası sorunla birlikte olur. Ben olsam güvenli bir şekilde bir opel beyin tamiri yapan ustaya aracı ulaştırırdım. Çözemezse düzgün çalışan özel opel servisi oda sonuç olmazsa yetkili servise gereken ücreti ödemelisin...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

Bence araba kirala bu araçla uzun yola çıkılmaz. Şehre varamadan çalışmayı durdurursa yolun ortasında 2 saat çekici beklersin. Önemli sayılabilecek bir sorun var ise görmezden gelerek kullanmak daha çok zarar verir 5 bin tl lik masraf 15 bin tl olur. Seyir halinde stop eder direksiyon kitlenir kaldırıma çıkar birilerini ezersin sonuçlarını tahmin edebiliyor musun? En kötüsünü her zaman göze almak lazım. Kendi canınıda riske atmış olursun.

Sorun hakkında aklıma ecu arızası geliyor. Sebepsiz yere yanan arıza lambalarını açıklayabilir ama tek başına yeterli değil. Ecu düzgün çalışmıyorsa arabada düzgün çalışmaz her parçaya etki eden bir sistem ateşlemeden stop etmeye rölantı dalgalanmasından performans kaybına bir sürü olası sorunla birlikte olur. Ben olsam güvenli bir şekilde bir opel beyin tamiri yapan ustaya aracı ulaştırırdım. Çözemezse düzgün çalışan özel opel servisi oda sonuç olmazsa yetkili servise gereken ücreti ödemelisin...
    Işte sorun burada bana beyin arızası yok öyle olsa ikaz lambaları yanar dendi. Bana bir sıkıntı çıkarmaz diyen özel opel servisi. 1 hafta kalması gerek dedi. Tüm tesisat incelenecek dendi. Tüm tesisatı inceleteceksem işin ehli ustaya vermek istiyorum. Şase veya bağlantı zayıflığı olabilir dendi. Birde abs devre dışı olsa bile fren abs siz çalışır sıkıntı olmaz dendi. Yola çık gel arabayı bırak dediler. Kafam karışık.

• Arkadaşlar benimde aynı durumda olan opelim vardı hiç bir usta bulamadı servis dahi. En son gittiğim usta LPG bağlantısının motara bağlandığını farketti. Onu çıkardı yazılım yükledi araba düzeldi. Bu durumlarda sizinde aklınızda olsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.