Şimdi Ara

Araba Ses Sistemini Kulaklık Olarak Algılama (Aux Girişi) Yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (4 Mobil) - 2 Masaüstü4 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
33.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracımdaki aux girişine telefonumu bağladığım zaman kulaklık olarak algılıyor ve ses seviyesini ciddi anlamda düşük tutuyor. Bunu nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı? Hoparlör olarak algılamasını istiyorum.

• Telefonunuzun kulaklık çıkış gücüne bağlı olduğunuz için ses şiddeti yetersiz geliyor anladığım kadarıyla. Telefonla araba arasına küçük bir cep amfisi ya da arabanın kendisine amfi takarak sesi yükseltebilirsiniz ancak. Belki bir çözüm de daha düşük dirence sahip, kaliteli bir aux kablosu almak olabilir. Bunun dışında kulaklık olarak değil de hoparlör olarak algılasın diye bir seçeneğiniz yok maalesef. Belki telefon ayarlarında ses çıkış gücünü kulağı korumak için bir miktar kısık tutan bir ayar varsa onu kapatabilirsiniz ancak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • igorparker İ kullanıcısına yanıt
    Hocam sıkıntı tamamiyle kulaklık olarak tanımasından kaynaklanıyor, bundan emin olmamın sebebi telefonu aux ile bağladığımda telefondaki ses ayarının üzerinde headphones yazıyor ve belli bir ses düzeyini geçtikten sonra high volume yazarak kırmızı çizgiler çıkmaya başlıyor yani görüldüğü üzere kulaklık takıyormuşum gibi davranıyor. Kulak sağlığı açısından düşük seviyede tuttuğu içinde normalde olanın çok çok altında bir ses çıkıyor.
  • Zaym1n Z kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi; kulaklık çıkışına taktığınız için cihaz tasarlandığı şekilde davranıyor. Telefonlarda ayrıca bir "hoparlör" çıkışı yok malum. Kulaklık kullanırken haliyle kulaklık kulağınızın içine kadar girdiğinden yeterince yüksek ses alabiliyorsunuz ancak aux arabirimi ile ses aktarmak istediğinizde doğal olarak ses şiddeti yetersiz kalabiliyor.

Birkaç seçeneğiniz var; araya amfi koymak, bluetooth ile ses aktarmak (burada da aracın ses sistemiyle sınırlısınız), daha kaliteli bir kablo ile denemek, aracın ses sistemini değiştirmek, telefonunuz Android ile çalışıyorsa root ederek ses çıkış limitini kaldırmak (root etmek riskli ve tehlikelidir, sorumluluk size ait).
  • igorparker İ kullanıcısına yanıt
    Telefonum iPhone hocam bu bölüme konu açtım o yüzden, aracımda ne yazık ki bluetooth bağlantısı yok.

Çeşitli aparatlar aldım bluetooth bağlantısı için ancak şarjlı olanların şarjıyla uğraşmaktan bıktım, şarjsız olup aractan enerji alanlarda da bariz bir elektrik sesi var keyifle müzik dinletmiyor. Sanırım tek çözüm amfi almak gibi :/

Teşekkürler yardım için.
    Rica ederim :)
  • pioneer marka teyplerin yeni çıkan çoğu modelinde iphone-ipad baglantısı ile uyumlu oldugu yazıyor. o modellerden biri ile teybi değiştirirseniz sorununuz muhtemelen çözülür. ben de araçta pioneer teyp ile iphone kullanıyorum hiç ses kısıklığı sorunu yaşamadım. teyp orjinal ise ve değiştirmek istemiyorum derseniz o zaman arkadaşın dediği gibi kulaklık amfileri var onlardan alabilirsiniz fakat maliyetleri kafa kafaya gelir. ayrıca pioneer iphone uyumlu teyplerde şarkıyı teyp üzerinden değiştirebiliyorsunuz da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaym1n

Telefonum iPhone hocam bu bölüme konu açtım o yüzden, aracımda ne yazık ki bluetooth bağlantısı yok.

Çeşitli aparatlar aldım bluetooth bağlantısı için ancak şarjlı olanların şarjıyla uğraşmaktan bıktım, şarjsız olup aractan enerji alanlarda da bariz bir elektrik sesi var keyifle müzik dinletmiyor. Sanırım tek çözüm amfi almak gibi :/

Teşekkürler yardım için.
    https://www.hepsiburada.com/case-4u-cyber-samsung-lg-iphone-bluetooth-aux-arac-kiti-an-6991-pm-telsarf856069914

Bu tür şeyleri denedin mi hocam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracımdaki multimedia sistemi değişmiyor ne yazık ki, araca ait opsiyon olarak gelen gelişmiş sistemi satın almak istediğimde ise parça fiyatı 1100 euro, daha birde buna işçilik falan ekleniyor.
  • amonRa kullanıcısına yanıt
    Heh bende de bundan var hocam, ben aliexpressten almıştım birkaç sene önce 3 dolara, ses seviyesi müthiş yani radyo ve cd den aldığım sesi aynı seviyede aynı kalitede alıyorum ama şarj olayı beni boğuyor. Hergün uzun süre araç kullanıyorum, bunun dışında uzun yolada çıkıyorum ve bu gibi zamanlarda birkaç saat müzik dinledikten sonra şarjı bitiyor, şarjdayken kullanmaya çalıştığımda ise neredeyse şarkıyı bastıracak kadar elektrik sesi geliyor bu yüzden bıktım bu gibi şeylerle uğraşmaktan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaym1n

Heh bende de bundan var hocam, ben aliexpressten almıştım birkaç sene önce 3 dolara, ses seviyesi müthiş yani radyo ve cd den aldığım sesi aynı seviyede aynı kalitede alıyorum ama şarj olayı beni boğuyor. Hergün uzun süre araç kullanıyorum, bunun dışında uzun yolada çıkıyorum ve bu gibi zamanlarda birkaç saat müzik dinledikten sonra şarjı bitiyor, şarjdayken kullanmaya çalıştığımda ise neredeyse şarkıyı bastıracak kadar elektrik sesi geliyor bu yüzden bıktım bu gibi şeylerle uğraşmaktan.
    Hocam o zaman bunların elektrik ünitesinden çalışanları var. Hani şu radyo frekans olayı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amonRa kullanıcısına yanıt
    Örnek cihaz gösterebilir misin bilmiyorum çünkü.
    Biz bir arkadaşımıza bunu aldık.
    Anker SoundSync Bluetooth Araç İçi Telefon Kiti
    http://www.hepsiburada.com/anker-soundsync-bluetooth-arac-ici-telefon-kiti-p-HBV000001379X?magaza=Just%20Original

Kendisi çok memnun. Bilin istedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu mantıklı geldi, çok sağ ol hocam
  • freedom77 F kullanıcısına yanıt
    Amazon car kit almıştım şuan aracımda duruyor ama bahsettiğim gibi elektrik sesi geliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.