Şimdi Ara

Araba İle Yokuş Aşağı Fren Tutmadığı Zaman Neler Yapılır ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
2
Favori
18.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 0.5 lt lik pet şişeyi ön tekerleğe sıkıştırırdım
  • Araç otomatik vites ise ne yapılır ?
  • peki en son hiç çözüm yoksa araçtan atlasak nasıl bi sonuç olur?
    acemiyim, okula her gidip gelişimde yaklaşık 1km yokuş iniyorum ortalama 70-80km hızla öğrenmem lazım bunları
  • Hiç otomatik kullanmadım. Acaba yokuş aşağı inerken otomatik vitesli araçlar gaza hiç basmasak bile vites yükseltiyor mu? Bir de düğme şeklindeki el frenleri bu gibi durumlarda ne kadar güvenilir? Ben böyle yedek bir frenin tamamen mekanik ve basit bir mekanizmada olması taraftarıyım.
  • Bence çoğu kişi motor freni diye tabir edilen olayı bilmiyor. Denemeleri lazım yani. Yoksa, "hımm demek öyle yapmalıyım" diye teoride düşünerek olmaz bu işler.

Uzun yolda vites 5 de iken biraz yavaşlamıştım, ardından geri 3 vitese takmak istedim aracı ama 1 vitese takmışım. Cama yapışacaktım saniyesinde geri düzelttim. Hızımda 100 ya da 90 idi sanırsam.

Tabi bu olayı denemek isteyenler, 3 vitesten 2 vites, 1 vites diye denemesi lazım.

Birde vites küçülmeye vakit bile olmayabilir. Böyle durumlarda vitesi direkt 1 yapmamız lazım diye düşünüyorum aynı benim gibi. Fakat motoru yerde görebilirsiniz Araca zarar gelmesin diye düşünür şimdi bizim çoğu insanımız olabildiğince kibar olmaya çalışır. Hayatınızdan daha önemli olmadığı için gerekirse 1 vitese atın, varsın motor gitsin. Ya da kademe kademe de yapabilirsiniz.. Bir debriyaj sonra yavaşça bırak, 1 debriyaj sonra yavaşça bırak gibi..

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

quote:

Orijinalden alıntı: Gitαrist

Tahmin etmişsinizdir konuya eğlence katıyım diye yaptım.Allah kaza bela vermesin ne size ne forumdaşlara.Forumun dışındakilere versin mi kaza bela? Yok canım, ama önce can sonra canan değil mi efendim.

• Hort diyelim :)

Gecenlerde yokus asagı basıma geldi stop etti araba acemiydim daha.

Cakıllı yolda tek serit ti sag taraf düşüktü.. soldan yukarı cıkmak isteyen kamyonet vardı..

Tabi kontak kapalı frenler tutmuyor.Sertlesti ısıklar yanmıyor gece 10 saat .. yapcak bişi yok asıldım el frenine kaydı kaydı tam kamyonetin ortasında durdu 5 metre daha gitse göbekten vurucaktım..
  • Ucuruma dogru atladim. Dusuyor dusuyor dusuyorum. Ne yapmam lazim?

İste araba kullanmak da boyledir. İş sizin kontrolunuzden cikip yercekiminin kontrolune girmis ise birsey yapmaya ugrasmayin. Usta surucu boyle bir durumdan kurtulabilen degil, boyle bir duruma hic dusmemis surucudur.

Bir yokusu kac km hiz ile ve kacinci viteste cikabiliyor iseniz o viteste ve hizda inmeniz en mantiklisidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaygerya -- 21 Ocak 2013; 10:30:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.