Şimdi Ara

ARABA İLE TÜRKİYE TURU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
4.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ulvi-

quote:

Orijinalden alıntı: 9888

Güneşe göre yola çıkın.Bildiğim kadarıyla arabanız klimasız ve söyleyebileceğim tek şey bu.Doğal klima(açık cam) filan işe yaramaz,30 saniye ışıklarda dursanız sırılsıklam oluyorsunuz.Şimdiden iyi yolculuklar

klima var araçta dci 2004 model

OOoo klimada varsa kaçır beni ulvii
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydin_asm

antalya olympos - adrasan herkes lütfen bir kere hayatında gitsin demedi demeyin üzlürsünüz...

Tekirdağdan gidicem oraya bu yaz inşallah :) Kamp yapıcam her noktasında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye turu deyince işler karışıyor. 20 günlük bir izin döneminde ancak bir bölgeyi gezersin hakkını verecek olursan. Ben iki yazdır arabamla önce akdeniz gecen yazda termeden edirneye kadar karadeniz sahil boyunu ve eskisehiri gezdim. İlk sene 4750 gecen yazda 5800 km yapmıştım. Karadeniz ve akdeniz sahil boyunda bol virajlı tehlikeli ama bir o kadarda güzel manzaraya sahip yol var. Hataydan cizreye kadar olan güneydoğu hattında da çok guzel yerler var. Gitmek istediğin bölgeyi kesinliğe kavusturursan ona göre rota tavsiyesi verebiliriz

• Dostum Fethiye tarafina gelirsen oludenizi gör sonra Marmaris te gecelere ak

• quote:

Orijinalden alıntı: Baba Naber

Ben istanbuldan başlayıp...

Balıkesir-ediremit-akçay- ayvalık- izmir- çeşme- kuşadası- marmaris- muğla-fethiye- antalya...

Şeklinde doğaçlama tur yaptım. Zaman mekan para hesabı olmadı.

Gittiğim yerlerde uğradığım benzinlik veya otellerde gezilecek yerleri sordum.

Telefonu sık sık kullandım gittiğim bölgedeki gezilecek yerleri görmek için.

Tahminen 4.000i geçti sanırım.

Yeri geldi tır parkı- benzinlik gibi yerlerde araçta uyuduğum oldu.

Gittiği yere ladar kullanıp yorulunca çekiyordum kenara, vuruyorduk kafayı nişanlımla.

Yaza nikah var. Karadeniz tarafını aynı şekilde gezeceğim.

Yalnız tura çıkanlar plan yapmayın. İster istemez planın dışına çıkabiliyorsunuz.
    Doğaçlama takılın.

Ben hanıma yolda yatıcaz desek sanırım bıçaklar beni.

• 1'incisi kankimle falan denince tüyüm tersine dönüyor. Bu tarz kelimeler sarf edenlerin ağzına kürekle vurduktan sonra, ayıklanmamış palamutla dövesim geliyor.

2'incisi arkadaş sen Türkiye'yi ne sandın!? Ben 25 yıl oldu, hala geziyorum ve hala Doğu karadenize ve doğuya komple gitmedim lan!?

--------------------------------------

O yüzden komple Türkiye'yi yavaş gez de, Ege-Akdeniz deniz turu rahatlıkla yaparsın. Ancak tarih-kültür turizmine kayacaksan, gene zor. Tam olarak ne istediğini yaz. Yardımcı olalım.

Tarih-kültür turizmini koyunca, Çanakkale 3 gün, İzmir 3 gün, Kaz dağları 2 gün, Ayvalık 2 gün, Kuş Cennetlerinin her biri 1 gün, bocaada 1 gün, gökçeada 1 gün, uzaar gider... Bak bu yazdığım Ege'nin yarısı bile yoktur ha ve 15 gün etti.

Buna deniz tatilini ekle:
    Bozcaada ve Gökçeada yukarda vardı zaten, her birinde en az 5 farklı koy var desen, (ayrı ayrı görülmesi, suyunda yüzülmesi gereken koy sayısı), Dalyan (2), Altınoluk (1-2), Burhaniye (2), Ayvalık (Arabayla gidilebilecek 10, gidilemeyecek 25+), Altınova (1), Dikili, Bademli, Çandarlı, Foça (arabayla gidilebilecek 10-12, gidilemeyecek 25+), İçmeler (4-5), Çeşme (15-17), Seferihisar (5-6), Kuşadası (beş para etmez), Güzelçamlı, Didim (3-4), Akbük, Bodrum (15 ayrı Belde'de 30'un üzerinde koy), Yalıçiflik, Mazı (çok güzeldir), Akyaka, Çamlı, Marmaris yarımadası (Marmaris, İçmeler, Turunç, Osmaniye, Bozburun, Selimiye, Orhaniye... Toplamda araba ile gidilebilir 20'den fazla koy var.), Datça (Mesudiye ve Yazıköy), İztuzu, Göcek (Araba ile ulaşılabilir 4-5 koy var. Tekne ile 100'ün üzerinde. ) , Fethiye, Ölüdeniz, Kalkan (3) ve Kaş... Kaşta aşırı fazla koy yok. Ancak inanılmaz doğa harikaları var. Kaputaş, Büyük çakıl, Küçük çakıl ve Limanağzı mutlaka görülmeli. Limanağzını gps'e yazıp gitmeye çalışma. Yol yok. Şehir merkezinden dolmuş-tekneler gidiyor. Kale-üçağız'a mutlaka gidilmeli. Batık şehir gezilmeli. Günübirlik tekne ile her koyda suya girmeli.

Akdeniz'e anca geldin. Bütün bunların hakkını vermen 2 ay, 15 gün de kültür turizmine koy, 2.5 ay lazım. Daha Akdeniz'i gezmedin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 7 Mart 2016; 17:01:05 >

• gezi derken otosanayileri gezmede tedbirli çık soyarlar bilmediğin yerlerde

gezi deyince hep deniz kum plaj geliyor aklıma,antalya bodrum kuşadası miss

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O arabayla sen anca mezarlik gezersin. Iki sap gezilir mi hic yaa kizla git keyifli olsun

• Geçen yaz İstanbul dan başlayıp trabzon a kadar uzanan bir tur yaptım.
    Kısaca özetlemek gerekirse, Tekirdağ sahil yolu üzerinden Uçmakdere Şarköy güzargahınız takip ederek Çanakkale Eceabata geldim. ( Uçmakdere manzarası süper, yamaç paraşütü yapanlar vardı.)
    Feribot ile karşıya geçip Troy filmi atını görüp, Troya milli parkına geçtim. Daha sonra Assos Antik kenti oradan Küçükkuyu ya indim, 2 gün konakladım.
    Sonra Ege sahilini takip ederek İzmir e indim. Şirince köyü akabinde,Efes Antik şehri gezisi yaptım. Sonraki hedef Kuşadası oldu, 4 gün konakladım.
    Memlektim Giresun a gitmek için yola çıkıp, uğrayabileceğim yerlere baktım. Pamukkale ve Afyon Termal kaplıcaları ziyaret ettikten sonra Giresun a ulaştım.
    Trabzon uzungöl ve sümela yı gezdim ve istanbul a dönüş. Toplamda 3850 km yol yaptım, 850 TL yakıt masrafım oldu.

Çıkmadan evvel rotanızı güzelce belirleyip nerelerde konaklayıp nereleri gezeceğinize karar verin. Antik kent ve müzeler için mutlaka müze kart alın.

• Karadeniz turu yapıcaksan içlerinde yine en gezilesi yer trabzondur. Şuan havalar soğuk gece kalacağın yeri iyi belirle. Karadeniz turundan sonra araç kendi üzerine ise batuma geçebilirsin. Ordan erzurumda çağ kebabı yiyebilirsin. Asıl gezilecek yer muğla marmaristir vaktinin en çoğunu buraya ayır derim özellikle selimiye tarafı tam kada dinlemenin yok ben disco bar istiyorum dersen antalyaya geçersin tabi buraya geçerken konyaya uğrayabilirsiniz trafik yok sakin bir şehir sillede kalabilirsiniz güzeldir. Böyle yani ben genel olarak gittiğim gördüğüm yerleri yazdım bütün fikirleri birleştirerek kendime bir harita çizerim ona uyarak yoluma bakarım. Masraf konusuna gelince aracın dci zaten rahat rahat gezersin. Ben 45 litre ile istanbuldan konyaya çok rahat gidiyorum 135 liraya doluyo depo düşün işte. Dci motorda hemen hemen aynı yakar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baba Naber

Ben istanbuldan başlayıp...

Balıkesir-ediremit-akçay- ayvalık- izmir- çeşme- kuşadası- marmaris- muğla-fethiye- antalya...

Şeklinde doğaçlama tur yaptım. Zaman mekan para hesabı olmadı.

Gittiğim yerlerde uğradığım benzinlik veya otellerde gezilecek yerleri sordum.

Telefonu sık sık kullandım gittiğim bölgedeki gezilecek yerleri görmek için.

Tahminen 4.000i geçti sanırım.

Yeri geldi tır parkı- benzinlik gibi yerlerde araçta uyuduğum oldu.

Gittiği yere ladar kullanıp yorulunca çekiyordum kenara, vuruyorduk kafayı nişanlımla.

Yaza nikah var. Karadeniz tarafını aynı şekilde gezeceğim.

Yalnız tura çıkanlar plan yapmayın. İster istemez planın dışına çıkabiliyorsunuz.
    Doğaçlama takılın.

Valla benim de hayallerimden biri boyle bisey. Acayip imrendim su anda

Tabi once nisan, hatta once nisanlanacak kiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanyuce35

Suriye'yede ugramadan gecme.
    Bu mesaja eklenen görseller:

ARABA İLE TÜRKİYE TURU

Kacarmi ilk urak yerim olacak kendileri

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 9888

Güneşe göre yola çıkın.Bildiğim kadarıyla arabanız klimasız ve söyleyebileceğim tek şey bu.Doğal klima(açık cam) filan işe yaramaz,30 saniye ışıklarda dursanız sırılsıklam oluyorsunuz.Şimdiden iyi yolculuklar

klima var araçta dci 2004 model

OOoo klimada varsa kaçır beni ulvii

Hic gülesim yoktu muhahahaha

• Bu kasım ayında İStanbuldan başlayıp Rizeye kadar aracım ile karadeniz turu yaptım. Samsunda, Rizede, Trabzonda konakladım.

Toplamda 5 günde ve aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere tam tamına 2649 km sürdü.

Keşke bir kaç günüm daha olsaydıda bu serüvene Erzurum ya da Artvin'i ekleyebilse idim.

Aslında paragraflarca yazabilirim bu seyahat hakkında gerçekten çok güzel idi ve kısmetse bu kışın tekrar edeceğim, bir kaç resim ekliyeceğim hoşunuza gider umarım.

Bu mesaja eklenen görseller:

ARABA İLE TÜRKİYE TURU
     ARABA İLE TÜRKİYE TURU
     ARABA İLE TÜRKİYE TURU
     ARABA İLE TÜRKİYE TURU
     ARABA İLE TÜRKİYE TURU
     ARABA İLE TÜRKİYE TURU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donald Draper -- 7 Mart 2016; 19:46:53 >

• Donald Draper kullanıcısına yanıt
    Neden fotoğraflı güzel bir gezi yazısı yazmıyorsunuz?Bu tarz yazılar var ve okuması çok keyifli oluyor.Yazmanızı ve forum'a konu açmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 7 Mart 2016; 19:55:07 >
  • Ulvi bey ordudan hopaya kadar gidin ordan artvin uzerinden ardahana gecin kars uzerinden ağrıya ordan patnos erciş uzerin vana gecin feribot ile tatvana geçin. Muş ovası bingol elazig malatya kayseri kırşehir kirikkale corum samsun yapın. Samsunda redbul 540 a muhakkak uğrayın samsundan orduya nasıl gidileceginide zaten biliyorsundur.

• arzemo kullanıcısına yanıt
    Doğuya gitmem güvenli değil. Şuan samsun piazza AVM deyim redbull gelsin.
    Muhabbeti iyiyse alırım arabaya, aksi taktirde samarlar yollarım

• quote:

Orijinalden alıntı: GTS1907

O arabayla sen anca mezarlik gezersin. Iki sap gezilir mi hic yaa kizla git keyifli olsun

Ne yapalım paramız bu arabaya yetiyor. 1 hafta bir kixzla yolculuk bence iyi olmaz, klimayi kapa radyoyu kıs mola ver yavaş git gibi laflar duymak istemem.

• quote:

Doğuya gitmem güvenli değil. Şuan samsun piazza AVM deyim redbull gelsin.
    Muhabbeti iyiyse alırım arabaya, aksi taktirde samarlar yollarım

Az önce haber verseydin gelirdim.Anremandan çıktım eve geldim.Bu arada gorgma gangi doğuda ben korurdum seni senin arabanın tekeri kadar kolum var
  • kartalus kullanıcısına yanıt
    Ya amcaoglu sorma kafam allak pullak. Biraz alakasiz olacak ama resmen beynimin bir lobu antepte digeri edirnede Bugun otokopa gittim arabalara bakayim ne var ne yok diye. E46 bakiyordum. 3 4 tane bmw denk geldi. Hepsi cop. Icindeki deriler resmen erimis kumas koltuk olmus. Bitik arabalara 42 43 istiyorlar. 308 zaten yoktu denebilir. Baska da ya cok pahali arabalar ya b sinifi arabalar vardi.. Mazotlu araba bana gelmez diyordum. Ama bugun lpg enjektorunun biri bozuldu birden. Gittim sorun yasadim andir kalacak tupcuyle. Tepem atti yani biraz. 308,bravoya donuyor ibre sanirim. Su isbilmez sanayici esnafi yuzunden tupten de sogudum resmen Bilemiyorum artik. Oyle ya da boyle degisecegim ama.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.