Şimdi Ara

Apple yıkmaya geldi: Karşınızda yeni Apple M1 Ultra (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
9.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne alaka?

Android uygulamamız ile yazıldı, lol..

• Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    Apple'ın bu hamlesi ile gelecek ARM mimarisinde gibi duruyor. Nasıl ki aynasız fotoğraf makineleri profesyonel kullanıcıların DSLR'ları bırakmasını sağladı ama Canon ve Nikon uzun süre inat ettiler, ARM işlemcileri de x86'nın tabutuna çivi çakacak gibi fakat Intel ve AMD bir süre daha inat edecekler...

i7 mi :D. hocam m1 ultra (ve diğer m işlemciler) şu an dünyada performance / watt anlamında açık ara en iyisi. güç tüketimini vs diğer etmenleri kenara bırakıp sadece performans kıyası yaparsak da önce testleri beklemek lazım ama muhtemelen intel'in tepede hangi işlemcisi varsa i9 vs onla rekabet edecektir.

ipad air, pro dan daha kalın. air fiyat dışında anlamsız kalmıştı, hala öyle.

• Tanıtımda profesyonel kadınları göstermeleri gayet iyiydi. M1 Ultra'nın gücü de arşa çıkmış 2xM1 Max

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Taşınabilirlik konusunda gerçekten tartışmasız lider ancak desktop kullanan biri olarak Apple'ın bana sunacak bir şeyi yok gibi duruyor.

• Ne dedik; M2 henüz çıkmayacak, daha M1'in sıkılacak yağı, yiyecek kaymağı çok.

Dediklerimiz doğru çıktı.

• Zamlardan sonra biz zaten yıkıldık.
    Apple burada yıkılacak birşey kalmadı geri dön!

• Oyunlar falan MacOS'a çıksa Windows biter. Steam'in yaptığı gibi bir compatibility layer oluşturması lazım Apple'ın Proton gibi.

• Apple yine teknolojisini konuşturmuş.

• İyi güzel süper. Ama;

iMac bana Photoshop, Illustrator, InDesign harici hiçbir işe yaramıyor.

• Genel kullanıma hitap etmedikten sonra böyle olsa ne olur

• Açıkçası apple fetişisti olan insanlar dışında genel dünyada bi halta yaramaz. O tayfa da işte grafik tasarım filan yapan apple özentisi tipler. Autocad Maya 3DMax kullanan adam zaten threadripper kullanıyor.

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    hocam isin asli adamlar kendi iclerinde ki islemci seviyelerini belirliyorlar. bundan sonraki apple urunleri MX - MXpro MXmax MXulta seklinde gidecek. tanitimda ne dediler m1 icin son urunumuz bu. kisaca her kusak islemciyi 4 seviyede cikaracaklar.

• MrNtlu kullanıcısına yanıt
    Cevap verince üyeye hakaretten engel yiyorum. “Salak” demek oldukça hafif kalıyor. 🤜🤛

• RTX 3090 performansından bahsediyorlar ama neye göre merak ediyorum.

bu işlemciler Linux veya Windows'da çalışsa o zaman büyük patlama yaparlardı. Diğer türlü ARM platformları için iyi haber.

• Apple bizi daha nereye götürebilirsin merak ediyorum. Fiyatlar biraz düşük tutulsa amd ve intelin pazar payına çökebilir.

• ferrum650 F kullanıcısına yanıt

Neden 4 seviyede çıkartıyorlar? Kapitalizm çünkü, ürünü azar azar veriyor ki seni iyice söğüşleyebilsin, maksimal seviyede gelir elde etsin, sen daha fazla tüket tüket tüket. Zaten böyle yapmamaları sisteme aykırı.

Baksana mesela çoğu telefonun artık Pro Pro+ Ultra Süper Ultra extra gibi versiyonları var artık.

Bu bir tekniktir.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.