Şimdi Ara

Apple TV nedir bu olay ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
18.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Netflix and YouTube streaming
    iTunes music and photos from your computer
    802.11n Wi-Fi
    Apple Remote

Ve bugün, Yerba Buena Center for Arts’da yeni nesil iPod’ları tanıttıktan sonra Steve Jobs, unutulmayan “One More Thing” ile Tim Cook’ın “hobi” açıklamasını buluşturarak, yeni nesil Apple TV’i “One More Hobby” başlığı altında gün yüzüne çıkardı. İsminin iTV olacağı konuşuluyordu ancak Apple TV olarak kaldı, ancak satış fiyatı konusunda beklenen oldu; 99 dolar…

Peki cihazın dikkate değer bir depolama alanına sahip olmaması ne anlamına geliyor ? Uzun yıllardır iTunes Store üzerinden içerik satışı yapan Apple, Apple TV’i içerik kiralama sisteminin merkezine oturtuyor. Bu yüzden içeriklerin ayrı bir alanda depolanmasına daha doğrusu arşivlenmesine gerek duyulmuyor. Kiralama sistemindeki içeriklerin fiyatları şu şekilde değişiyor;

Çözünürlük Fiyat
    HD Film 1280 x 720 4,99 $/ 3,99 $
    SD Film 720 x 480 3,99 $/ 2,99 $
    HD TV Şovu 1280 x 720 0,99 $
    SD TV Şovu 720 x 480 0,99 $

Kullanıcılar, istedikleri içeriği kiraladıktan sonra hemen izlemek zorunda değiller. Kiralamaya rağmen 30 gün boyunca “oynat” tuşuna basmayabilirler. Oynat tuşuna basıldığındaysa 48 saatlik kiralama süresi işlemeye başlıyor. Bu 48 saat boyunca kullanıcılar, kiraladıkları içeriği istedikleri kadar oynatma hakkına sahip oluyorlar. Elbette Apple TV sadece kiralama sistemi üzerinden çalışmıyor. Kullanıcılar varsa Netflix hesaplarını Apple TV’e entegre edebiliyor, ya da YouTube, Flickr, MobileMe’deki multimedya içeriklerine cihaz üzerinden ulaşabiliyorlar.

Apple TV diğer bir içerik paylaşmınıysa iTunes üzerinden gerçekleştiriyor. Kullanıcılar, Apple TV üzerinden eş zamanladıkları iTunes kütüphanelerine içeriklerini Apple TV aracılığıyla televizyonlarında görüntüleyebiliyorlar.

• Türkiyede malesef iş yapmıycak bi sistem :) YouTube gibi düşün indirmeden izliyiorsun film kiralıyorsun fiyatları kendin yazmışsın o fiyatlardan kiralayıp indirmeden izliyorsun ama ülkemizde bi 720p filmi indirmeden izlemek bence mümkün değil :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selfroot -- 11 Eylül 2010; 20:10:47 >
  • Bunu Türkiye'de alana ben enayi derim çünkü burda bulunan içerik zaten internetten Türkçe altyazılı ücretsiz bulunabiliyor böyle birşeye para vermek gereksiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Bunu Türkiye'de alana ben enayi derim çünkü burda bulunan içerik zaten internetten Türkçe altyazılı ücretsiz bulunabiliyor böyle birşeye para vermek gereksiz.

helal'i almayı tercih edene mi enayi diyorsunuz?
  • Apple Tv nin tam olarak ne işe yaradıgını anlamamıstım.Gereksiz birşeymiş bence.Fiyatı ucuz diye almayı düşünüyordumda açıkcası Tv ile alakası yok
  • Apple tv yukarda belirtildigi gibi itunesden ve netflixden filim seyretmeye yariyor milletin bu cihazi tercih etmesinin en buyuk sebebi 99 dolara hem televizyona baglanmasi hemde bilgisayarlar (iphone ipad dahil) arasi kablosuz media iletisim araci olmasi birde yukardaki fiyatlara bakmayin itunes pahali netflix ayda 8 dolar verirsiniz hergun 1 dvd yada bluray kiralayabilirsiniz ayni zamanda uyeliginizden siteye giris yapip sitede yayinlanan filimleri dizileri istediginiz kadar seyredebilirsiniz simdi bu cihaz Turkiyede yaramaz cunku cihaz temelde itunese cakilmis istediginiz videoyu bilgisyardan oynatmiyor... peki neden Turkiyeden alanlar var bu cihazi cunku bu cihazda jailbreak oluyor ve bu sayede cihaz kablosuz bi media oynatici haline geliyor (jailbreakla neler yapilabiliyor tam olarak bilmiyorum bilenler aciklar detayli) tabi oldukca iyi bisey mesela benim dvd oynatici ve bilgisayar televizyona hdmi kablosuyla bagli dvd den bi filim seyrederken goruntu cok iyi renkler cok sicak fakat bilgisayardan bi filim seyretmek istedigimde yada herhangi birsey yaptigimda ne kadar ayar cekersem cekeyim dvd nin yada normal yayinlarin verdigi renk ve goruntu kalitesini elde edemiyorum iste apple tv normal dvd player gibi oldugu icin bilgisayar icerigini dvd player yada bluray player kalitesinde verebilir

• Türkiye'de çalışmıyor zaten bu sistem.

@charmander

Helali tercih etmek istiyorsa filmi satın alabilir DVD yada Bluray olarak.
  • Apple TV2 ile neler yapılır ;

öncelikle Apple TV2 yi aşağıdakılerını yapabilmek için Jailbreak yapmalıyız

-internetten üçretini ödeyerek Film yada Dizileri izleyebilirsiniz. (itunes yada netfix uyeligi garektirir)
    -Meşhur Media oynatıcısı olan XBMC Programınu yukleyerek PC yada Notebookunuzdan Share edilmiş tüm Filmleri Kablolu yada kablosuz izleme olanığı verir.
    -İphone ipad veya ipod touch larınızdaki resim muzuk dokuman avi film vs..vs leri AirPlay özelliği ile Kablosuz TV nıze aktarmaya yarar.
    -Atv Flash Programı sayesınde Web browser özelliği kazanmış olan Apple TV2 ye Bluetooth Klavye mouse baglayarak internette sorf yapabilirsiniz. bence pc den farkı yok...
    -Hava Durumunu takip edebilirsiniz.
    -Youtube cok rahat bir şekilde girip izleyebilirsiniz.
    -ios5 özelliği ile Kablosuz TVOut olayı aktif olacagı ıcın iphone ipad veya ipod touchlarınızı kablosuz Tvout yaparak TV ekranlarınıza taşıyabilirsiniz....

...

aklıma gelenler şimdilik bu kadar...

• gereksiz bişey bana hitap etmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: charmander

quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Bunu Türkiye'de alana ben enayi derim çünkü burda bulunan içerik zaten internetten Türkçe altyazılı ücretsiz bulunabiliyor böyle birşeye para vermek gereksiz.

helal'i almayı tercih edene mi enayi diyorsunuz?

Adamsın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

Apple TV2 ile neler yapılır ;

-internetten üçretini ödeyerek Film yada Dizileri izleyebilirsiniz. (itunes yada netfix uyeligi garektirir)
    -Meşhur Media oynatıcısı olan XBMC Programınu yukleyerek PC yada Notebookunuzdan Share edilmiş tüm Filmleri Kablolu yada kablosuz izleme olanığı verir.
    -İphone ipad veya ipod touch larınızdaki resim muzuk dokuman avi film vs..vs leri AirPlay özelliği ile Kablosuz TV nıze aktarmaya yarar.
    -Atv Flash Programı sayesınde Web browser özelliği kazanmış olan Apple TV2 ye Bluetooth Klavye mouse baglayarak internette sorf yapabilirsiniz. bence pc den farkı yok...
    -ios5 özelliği ile Kablosuz TVOut olayı aktif olacagı ıcın iphone ipad veya ipod touchlarınızı kablosuz Tvout yaparak TV ekranlarınıza taşıyabilirsiniz....

...

pekıı ıpad 2 bagladık bunnla oyunda oynayabılıyormuyuz lcd televızyonlarda

• arkadaşlar ben iphone 4 ile tv ye bağlanmak yani telefonumdaki filmleri tv ile izlemek ve oyunları tv de oynamak istiyorum sizce hdmı kablomu alayım bunları yapmak için yoksa bu cihaz benim işimi görürmü kablosuz olması bence daha güzel

öneriniz nedir şimdiden teşekkürler
  • peki satın almak istesek nerden bulabiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nlfrklc -- 11 Şubat 2012; 10:47:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nlfrklc

peki satın almak istesek nerden bulabiliriz

Yurt dışında elektronik mağazalarında, Apple Store'larda satılmakta. Bildiğim kadarıyla cihaz Türkiye'de çalışmamakta.
  • Evet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

Apple TV2 ile neler yapılır ;

...

Peki iphone ya da ipadi bluetooth yada wirelessla bağlayarak klavye yada touchpad olarak kullanmamız mümkünmü jailbreakle veya bi application vasıtasıyla falan? eğer jailbreakden sonra bilgisayarımdaki dosyaları kontrol edebiliceksem ve oynatabileceksem ve iphone yada ipadle youtube yada webe girebiliceksem bu fiyata çokda gereksiz değil gibi bence.

• Bende nedir bu Apple Tv diyordum :) bumuymuş,

Samsung Internet Tv+DLNA bunun yaptığını zaten bedava yapıyor.
  • Air video programı ile iPad üzerinden wireless olarak laptoptaki filmi HD olarak TV'de izleyebilirsiniz
    Tüm fotoğraflarınızı mp3 lerinizi iPad üzerinden veya bilgisayarınızdan iTunes üzerinden wireless olarak TV'de izleyebilirsiniz, slideshow yapabilirsiniz
    Handbrake programı ile harddiskteki filmleri iTunes uyumlu hale getirip wireless TV'de izleyebilirsiniz
    İpaddeki ekranı Tv'ye wireless klonlayabilirsiniz ,
    Özetle kabloları çöpe atıyorsunuz
    Not 4 gb boyutlu filmlerde airvideoda bazen takılma oluyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence urun ilerisi icin ise yarayacak gibi gorunuyor ki bir cok firma bunlar arasinda WD dahi bulunuyor, google da var bu teknolojiye ciddi anlamda yatirim yapiyorlar ve kablo tv ya da uydu dan film alma isi yurtdisinda oldukca populer ve tercih edilen bir durum ayni zamanda film kiralamada yurtdisinda herkesce kullanilan ucuz yontemler ve ureticiler artik bunu kara cevirmek icin bu teknolojiyi cikardilar. Turkiye de ise yarar mi ben pek sanmiyorum. Niye mi cunku yazilmis onceden de ilkemizde insanalar o parayi internet faturasina verir ve daha hizli internet alarak daha cok filme erisme hakkini kullanir kimse helal haram olaylarin girmesin herkes orijinal urun ister ancak apsurt fiyatlar ortada kaldi ki cok begenilen bir film kesinlikle paraya kiyilip orijinali alinmalidir. Ben bunu ulkemizde son zamanlarda gormekteyim. Bir sey daha eklemek istiyorum korsan urunler daha cok kitleye yayildigi icin produksuyonlarin yapamaycaklari kadar buyuk bir reklam oluyor hem oyuncular hem yonetmen hem de yapimci hemen hemen herkes tarafindan taninip bir sonraki projeleri buyuk bir merakla bekleniyor. Bundan olacak ki daha film cikmadan nete dusuyorlar. Kimse kimseyi kandirmasin isteyen parasini verip kullansin isteyen internetten indirsin burada ikiside bence zaten emegin amacina ulasmasini oyle ya da boyle sagliyor.

• Film kiralama olayından çok ipadi, iphoneu televizyona yansıtma açısından harika bir olay bu. Küçücük kutu sayesinde konsol sahibi gibi oldum. Oyun oynamak şahane oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.